Gdzie na Śniardwy?

Miejscówki Kitesurfingowe
nafrelim
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2004, 18:41
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2005, 10:36

Czy ktoś pływał na Śniardwach? Jakieś wskazania na miejsca przy północnym wietrze?

Awatar użytkownika
sampan
Posty: 518
Rejestracja: 30 kwie 2004, 19:19
Lokalizacja: Raszyn-walczy!
Kontaktowanie:
 
Post24 cze 2005, 11:59

Tak ja trochę próbowałem na Śniardwach i jedyna miejscówka warta uwagi to pólnocno wschodni brzeg tuż pod wiochą Nowe Guty. Woda w miarę płytka, dno piaszczyste a brzeg trawiasty i bez trzcin. Ważna informacja: nie zostawiaj niczego na brzegu bez opieki bo słyszałem od miejscowych, że złodziejstwo tam kwitnie jak rzepak na gnojowicy. Dlatego musi ktoś pilnować sprzętu. Ja pływałem na łajbie i wszystkie manele trzymałem na pokładzie. Ale pływanie w słodkiej wodzie jest miłą odmianą po słonych wodach morskich. :D
Szerokich kilwaterów!! 8)

Awatar użytkownika
Martinez
Posty: 145
Rejestracja: 25 sie 2004, 10:08
Lokalizacja: Jestem z Gdyni, bo temu cholernemu bocianowi nie chcialo sie leciec na Hawaje... Nie cierpie drobiu
 
Post03 maja 2006, 13:12

Pływałem właśnie w Nowych Gutach. Latawiec można wystartowac z campingu przy jeziorze, mało drzew i wystarczająco dużo miejsca. Wszędzie zielona trawka, brak jedynie piasku do przysypania latawca. Camping (nazwy nie pomnę) jest w małej zatoczce. Jej południowa lub też lewa strona (patrząc w kierunku jeziora) jest płytka aż do 700 - 800 m od brzegu (płytka - czyli wody po mniej-więcej pas). Po prawej stronie robi się głębiej trochę szybciej. Tak jak pisał sampan mięciutki piasek na dnie. Do pływania tu, najlepsze są wiatry zachodnie, od strony jeziora. Wiatr z południowego wschodu, przy którym ja pływałem - szkwali jak cholera... Najłatwiej dojechać od drogi Pisz - Orzysz, jakieś 9 km przed Orzyszem jest znak "Nowe Guty 3km" odbijamy w lewo na wąską asfaltówkę i po kilku minutach widzimy Śniardwy.
Na stronie Localesa jest krótka relacja z pływania w Dziubielach, zgaduje że można tam próbować przy wiatrach ze wschodu...
Pozdrawiam


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości