Wakacje: ciepło, płytko, wietrznie, rodzinnie. Gdzie?

Miejscówki Kitesurfingowe
RobRoy
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2009, 08:19
Deska: SU-2 BigFoot
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Wrocław
 
Post30 gru 2015, 18:49

Planuję wyjazd wakacyjny w lipcu lub sierpniu i poszukuję dobrego miejsca.
Warunki:
1. Ciepła woda.
2. Płytka woda do kite'a
3. Dobre statystyki wiatrowe
4. Możliwość plażowania i miłego spędzania czasu przez moją niezainteresowaną kitem Żonkę.

Przeglądając forum wytypowałem parę miejscówek, ale z opisów wynika, że mają swoje plusy i minusy.
1. Sycylia Marsala - OK, ale można się poparzyć, więc raczej pływanie w piance. W miejscu spotu słabe warunki dla plażowiczów.
2. Sardynia - OK, ale różnie z wiatrem bywa. Dojazd na spot samochodem i w Porto Botte (chyba) nie jest płytko.
3. Man Menor - chyba najbardziej OK, tylko może być problem z tłokiem na spocie.
Czy ktoś ma informacje na temat kosztów dotarcia samolotem (z kitem), wypożyczenia samochodu i kwatery?

Macie jeszcze jakieś miejscówki, które warto by było rozważyć?

RobRoy
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2009, 08:19
Deska: SU-2 BigFoot
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Wrocław
 
Post03 sty 2016, 00:48

Dla wylotu z Wrocławia w maju dla 3 osób:
1100 Ryanair
550 Samochód
200 Paliwo
2000 Apartament
Około 4 000 PLN za tydzień dla 3 osób.
Czy to realna kwota?
Czy w tej cenie znajdzie się inna atrakcyjna lokalizacja?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post03 sty 2016, 10:42

RobRoy pisze:Dla wylotu z Wrocławia w maju dla 3 osób:
1100 Ryanair
550 Samochód
200 Paliwo
2000 Apartament
Około 4 000 PLN za tydzień dla 3 osób.
Czy to realna kwota?
Czy w tej cenie znajdzie się inna atrakcyjna lokalizacja?

Czaisz się na czarter z wro czy regularne loty? Jeśli regularne to masz dosyć ograniczone możliwości jeśli chodzi o płytką wodę ... Teneryfa(tam się pływa na płytkim)? Kreta ... nie byłem, nie wiem(może znajdziesz jakiś spot z płytką wodą), Rzym + prom na Sardynię(ew autko), zostaje jeszcze Malaga(Tariffa i okolice) oraz Girona(leucate w zasięgu - ok 14o km) - W każdym przypadku lot dla 3 osób(z podręcznymi) plus jeden bagaż sportowy i to będzie w dwie strony ok 2k ...
Może lepiej wsiąść w samochód? Do Leucate masz 1900km(16h jazdy), domki rok temu w pobliżu Leucate były po 177euro tydzień ... Tak czy inaczej daj znać co wymyśliliście :wink:

Wszystkiego dobrego w nowym roku

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post05 sty 2016, 09:49

Podłanczam sie pod temat - w z wiazku z zamachami terorystycznymi kierunki " muzełmanskie " dla mnie odpadaja całkowice wiec szukam cos fajnego - podobnego do soma bay - czyli dobry hotel gdzie niepływająca zona ma co robić , blisko do spotu , spot z płytka wodą , gdzie wieje w wakacje . Chetnie jakies egzotycznie kireunki np Mauritius , Zanzibar itp Cena nie jest głównym wyznacznikiem - może być drogo byle było fajnie

RobRoy
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2009, 08:19
Deska: SU-2 BigFoot
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Wrocław
 
Post05 sty 2016, 17:44

zaaaak pisze:
RobRoy pisze:Dla wylotu z Wrocławia w maju dla 3 osób:
1100 Ryanair
550 Samochód
200 Paliwo
2000 Apartament
Około 4 000 PLN za tydzień dla 3 osób.
Czy to realna kwota?
Czy w tej cenie znajdzie się inna atrakcyjna lokalizacja?

Czaisz się na czarter z wro czy regularne loty? Jeśli regularne to masz dosyć ograniczone możliwości jeśli chodzi o płytką wodę ... Teneryfa(tam się pływa na płytkim)? Kreta ... nie byłem, nie wiem(może znajdziesz jakiś spot z płytką wodą), Rzym + prom na Sardynię(ew autko), zostaje jeszcze Malaga(Tariffa i okolice) oraz Girona(leucate w zasięgu - ok 14o km) - W każdym przypadku lot dla 3 osób(z podręcznymi) plus jeden bagaż sportowy i to będzie w dwie strony ok 2k ...
Może lepiej wsiąść w samochód? Do Leucate masz 1900km(16h jazdy), domki rok temu w pobliżu Leucate były po 177euro tydzień ... Tak czy inaczej daj znać co wymyśliliście :wink:

Wszystkiego dobrego w nowym roku


Wzajemnie. Oby dobre prognozy się sprawdzały.

Kalkulacje opierałem na lotach regularnych, przy założeniu że kajty wpakuję w golfbaga i i nikt się nie przyczepi.
A gdzie szukać czarterów?

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sty 2016, 19:56

Cześć,
z Krakowa masz czartery na Sardynię - ja we wrześniu w dwie strony kupiłem za 400 coś (+sprzęt oddzielnie chyba 250 w dwie). Wodę płytka też znajdziesz, plaże ładne, infrastruktura ok.
Jak bedziesz zainteresowany napisz na priva to napiszę coś wiecej.

pozdrawiam
R

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post10 sty 2016, 13:46

SriLanka, cieplo, wietrznie, plasko i plytko i jest co zwiedzac :)

1Michal
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2012, 21:58
 
Post27 lut 2016, 23:11

Miałem ten sam problem z wyjazdem rodzinnym. Firmy kite'we nie mają ofert 'rodzinnych" w wakacje:-( Afryka odpadła po opinii "lepszej połowy", kolejne zastrzeżenie to uchodźcy, których można spodziewać się na Kos, wybór padł na Fuertę, przez tydzień jest laguna, drugi tydzień na oceanie, a to że na lagunie szkwali to trudno, ważne że są dwa tygodnie wiatru, a rodzinka spokojnie w hotelu przy spocie:-).

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post28 mar 2016, 12:40

ss7pro@gmail.com pisze:SriLanka, cieplo, wietrznie, plasko i plytko i jest co zwiedzac :)


Co to to na pewno, ale...
spokojnie w tym okresie na liste mozesz wrzucic Portugalie - Lagos i okoliczne Alvor, Faro i laguna na Praia de Faro,
oczywiscie Fuerta tez wietrznie w tym okresie wymiata - z plytka woda gorzej.
Co do Sardyni to tak jak piszesz - roznie z wiatrem, ale jak masz auto to i wiatr sie znajdzie - a sama Sardynia przepiekna,
choc Portugalii tez niczego nie brakuje :thumb:

Pozdro...

olla
Posty: 117
Rejestracja: 19 wrz 2005, 13:44
Lokalizacja: Sopot
 
Post02 maja 2016, 07:47

ja też polecam Sri Lankę, zdecydowanie :thumb:


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości