Żnin-Bydgoszcz-Ino - SNOWKITE

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Awatar użytkownika
Zayer
Posty: 186
Rejestracja: 02 kwie 2005, 14:42
Lokalizacja: Powidz/Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 20:46

Tak, mieszkam w Bydgoszczy. Tu nie ma za bardzo gdzie pomykać. Jak ma chwile wolnego do południa to śmigam jednak na Chmielniki. Jest dużo drzew wkoło, ale jak dmucha (chyba nie pomyliłem!) z południa to wiaterek się całkiem "prostuje"...Raz wiało od Ina i też dało radę pośmigać bliżej brzegu ośrodka. Nie jest to duży spocik, ale zawsze...no i w końcu to jezioro...równe jak lusterko i śniegu masa 8) W niedzielę jak się zawinąłem to widziałem, że ktoś pomykał na niebieskim komorowcu a w drodze do autka spotkałem dwóch (dosłownie!) dziadków :D -jakiś biały komorowiec. Jeden dawał radę, ale drugiego strasznie tyrało :wink: (Panowie: SZACUN!)

Awatar użytkownika
pisanka
Posty: 39
Rejestracja: 17 lip 2004, 13:05
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 22:37

no to jeszcze kilka fotek z niedzielnego latania na Żninie.

Napsal jsem to já Pisanek, kameraman :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
zoha
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2005, 21:20
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 22:54

Witam Pisanke na naszej piknej ziemi, jak widać nieraz warto wyjść z Czerwonej Komnaty:D

A i mam nadzieje ,że będziesz nas częściej odwiedzał i nam foteczki pstrykał, na których to śnieg na Żninie jakby bielszy a i niebo bardziej niebieskie.

A wracając do tematu miejscówek w okolicy, wiem ,że jest cała grupa Bydgoszczaków jeżdżąca na Zalewie w Pieczyskach, mam nadzieje, że wkrótce pojawią się na forum i rzekną słówko.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post20 sty 2010, 11:36

Ellare

Yanosik jakie waruny na SK w Żninie?

Na niedziele wskoczyła prognoza i odwiedzić wasz spot.

Pozdr
Lussik

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sty 2010, 11:46

Lussik - waruny super, co widać na zdjęciach :D
Gęba mi się również uchachała na widok niedzielnej prognozy!!!
Jak się utrzyma, to znów szykuje się godna sesja - przy tym kierunku na jez Małym, za cyplem, czyli parkowanie na bazie MKŻ i już jesteśmy na spocie :)
Do zobaczenia!!!

Heeej!!!

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 16:18

Przed niedzielą jeszcze jadę oblukać to miejsce:
google map : +52° 45' 19.20", +17° 45' 35.54"

Przed zimą objeżdżałem całe Pałuki szukając jakichś fajnych miejsc pod snowkite - ...i koło Gąsawy (10 km od Żnina) znalazłem fajne pole, niezaorane, porośnięte chyba ozimym rzepakiem i pomyślałem, że wrócę tu z latawcem i nartami jak będzie dużo śniegu!!!
...i śnieg jest, więc trzeba jechać zobaczyć, jak tam wygląda, czy jest odpowiednia warstwa, czy nie ma przewianych "mielizn".
Spot wydał mi się interesujący przede wszystkim z powodu ukształtowania terenu - teren położony wzdłuż drogi jest płaski, a im bardziej oddalamy się od szosy, to schodzi pięknymi pagórkami w dół 8)
Ukształtowanie przypomina wręcz warunki górskie, a przy wiatrach płd-wsch i płn-zach wiatr jest równoległy ze zboczem, więc idealnie nadawałby się do halsowania pod górę i z góry :D
Pojadę, pstryknę co nieco i zobaczymy :)

Heeej!!!

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 16:38

fajniejszy by był wiatr pod górę. Łatwiej wjeżdżać na górę i super z niej zlatywać ;-)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 17:21

No tak będzie przy N i N-E :) , ale na razie się nie zanosi na te kierunki!

Awatar użytkownika
Dariusz69
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 21:00

Ok, sprzęt dzisiaj do mnie dotarł. Więc zaczynam naukę i zabawę z kite... Fajnie by było gdyby ktoś podpowiedział co nieco ale w realu, bedziecie gdzieś w weekend? Wziąłem sobie dwa dni wolnego (dzisiaj i jutro) ale pewnie nikogo nie będzie więc ten czas spędzę na nartach ale chciałbym zacząć bawić się latawcem... Kiedy i gdzie mogę liczyć na waszą pomoc?

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 22:09

Dariusz69 pisze:... Kiedy i gdzie mogę liczyć na waszą pomoc?


Tak jak napisałem wyżej:
NIEDZIELA
Jak się prognoza utrzyma, to znów szykuje się godna sesja - przy tym kierunku na jez Małym, za cyplem, czyli parkowanie na bazie MKŻ i już jesteśmy na spocie :)

Awatar użytkownika
Zayer
Posty: 186
Rejestracja: 02 kwie 2005, 14:42
Lokalizacja: Powidz/Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 22:34

siema Dariusz!
Jakbyś chciał-możemy wysadzić jutro (pt) na chmielniki. 10km od Bydzi i warunki godne. Pod warunkiem, że masz pompkę :lol: Daj cynka czy jesteś zainteresowany

Awatar użytkownika
Dariusz69
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2010, 23:44

Zayer pisze:siema Dariusz!
Jakbyś chciał-możemy wysadzić jutro (pt) na chmielniki. 10km od Bydzi i warunki godne. Pod warunkiem, że masz pompkę :lol: Daj cynka czy jesteś zainteresowany


Pewnie, że jestem. Pompka też jest na stanie więc można jechać. Info na PW

Uri
Posty: 20
Rejestracja: 19 sty 2010, 21:36
 
Post22 sty 2010, 12:52

Na wstepie chcialem przywitac kujawsko-pomorskie oraz cala kitesurfingowa i snowkitowa Polske. Mam nadzieje, ze chociaz z czescia ludzi z forum uda sie wspolnie posmigac na spotach calego swiata.

A teraz konkrety:
czy ktos z Bydgoszczy i okolic planuje jakis wypad snowkitowy do Chmielnik lub nad Zalew Koronowski w sobote?
W niedziele z tego co widze kroi sie 'imprezka' w Zninie, na ktora postaram sie tez dotrzec.

Czekam na jakies info na Priv lub GG: 39641

Awatar użytkownika
Dariusz69
Posty: 45
Rejestracja: 17 sty 2010, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2010, 12:55

Ja się piszę na sobotę, Chmielniki czy Zalew nie ma najmniejszego problemu... problemem jest tylko to, że nie miałem jeszcze kita w łapach :) ale sprzęt jest i chęci szczere.

W niedzielę na pewno stawiam się w Żninie.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2010, 21:36

Progno jeszcze jest w miarę obiecujące, więc niedziela na Małym w Żninie cały czas aktualna.


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości