wpinanie się w deskę a start latawca

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post18 sty 2010, 23:48

Witam,
co pierwsze najpierw wpinacie się w deskę potem start latawca?? czy na siedząco wtedy? ja najpierw startuje latawiec potem trzymając go w zenicie siad na d.. i dopiero wpinam wiązania... widze, ze różnie ludziska robią, "książkowo" jak powinno być?
pzdr.

Awatar użytkownika
przemekskowron
Posty: 1150
Rejestracja: 07 wrz 2006, 19:25
Deska: -SharkENERGY-
Latawiec: -SharkENERGY-
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 00:01

jak ci wygodnie :idea: abyś się nie połamał przy wpinaniu :wink:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 00:50

masz miekki latwiec czy dmuchany? zresztą....
generalnie zdecydowanie łatwiej jest się wpiąc w deskę jak latawiec sobie leży na śniegu.
jesli masz dmuchany najprostszym sposobem jest znalezienie pomagiera ( musi wiedziec o co chodzi) ktory wystartuje latawiec. zdecydowanie odradzam korzystanie z osob ktorych sie nie zna i nie wiadomo czy maja jakiekolwiek pojecie o startowaniu latawca.
jesli sie juz jest samemu to najprosciej: odpalic sobie latawiec, zobaczyc czy wszystko jest ok i polozyc sobie go na lewa lub prawa strone na sniegu i spokojnie zapiac wiazania.
Jesli zdarzy sie ze latawiec wam sie przewroci komora do sniegu to najprosciej jest go pozniej odpalic na wstecznym ciagnac za obie linki sterujace (trzeba pamietac zeby bar byl wlasciwie obrocony), choc z niektorymi latawcami moze byc problem .....
z miekkim latawcem jest łatwiej. startujemy jesli wszystko jest ok ladujemy go sobie za hamulec spokojnie tak zeby lezal krawedzia splywu do sniegu wypleniony powietrzem (caly czas na zaciagnietym hamulcu i najlatwiej go sobie przelozyc za hak), zapinamy wiazanka, startujemy i jazda :)

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post19 sty 2010, 00:56

Dużo jednak zależy od tego jaki masz latawiec ...
Ja to zwykle latawiec w zenit a potem ogarniam wpinanie ( twinskin auto zenit ) :) chyba że dooobrze wieje to wtedy startuje już z dechą na nogach ( używam tylko miękkich latawców ), tak jak napisał przemekskowron - jak Ci wygodnie ... ale lepiej kup sobie wiązania i buty "step in" będzie łatwiej i szybciej :)


pozdr

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post19 sty 2010, 10:22

dzięki za porady, wnioskuje, że nie ma zasady....
używam pompowańca, kilka razy nie miałem osoby do pomocy więc odpalałem latawke samemu, wybrałem opcje zenit a potem wpinać deskę
latawiec na lodzie, linki prawie nie widoczne, różne sprzęty na spocie ( bojery sanki łyżwy itp. ...) wydało mi się najbezpieczniej i tak robie już za każdym razem.
STEP IN-y były by git ale nie uśmiecha mi się wymiany wiązań i butów :wink:
w week nad Bałtykiem będzie okazja do wypróbowania, porównania innych metod startu. :lol:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 11:10

Duzo wygodniejsze i wbrew pozorom bezpieczniejsze wg mnie jest najpierw wpinanie sie do deski, a potem odpalanie kajta (pompowanego). Dziwne rzeczy ludzie robia i malo kontrolowane ruchy jak maja latawiec w powietrzu, a potem staraja sie zapiac wiazania :roll:
Tak przynajmniej mozemy sie skupic litylko na uwaznym i kontrolowanym odpaleniu latawca nawet samemu.

Awatar użytkownika
azooo
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2009, 00:03
Deska: MBS Comp95
Latawiec: Ozone MantaII 12m,Instinct 10m
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 11:33

3msto pisze:STEP IN-y były by git ale nie uśmiecha mi się wymiany wiązań i butów :wink:

W takim wypaku najlepszym rozwiązaniem będą wiązania Flow lub inne z podobnym systemem. Strap można bez problemu dopasować do praktycznie każdego buta więc zakup specjalnego obuwia odpada. Wpinanie się z latawcem w zenicie jest mega proste i szybkie - wystarczy "wbić" but w strap, zamknąć highback i zatrzasnąć klamrę. Problem początkowo może sprawić wpinanie i wypinanie w pozycji siedzącej, ale wszystko jest do opanowania. Wiązania Flow katuje od zeszłego sezonu (zarówno z latawcem jak i na stoku) i nie miałem nigdy z nimi zadnego problemu typu złe trzymanie buta czy niekontrolowane wypięcie. Z czystym sumieniem polecam! :D

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post19 sty 2010, 11:51

azooo pisze:
3msto pisze:STEP IN-y były by git ale nie uśmiecha mi się wymiany wiązań i butów :wink:

W takim wypaku najlepszym rozwiązaniem będą wiązania Flow lub inne z podobnym systemem. Strap można bez problemu dopasować do praktycznie każdego buta więc zakup specjalnego obuwia odpada.


miałem okazje wypróbowac takie wiązania w górach, faktycznie wpinanie na siedząco szczególnie dla początkującego - problematyczne.
myslę, że kwestia wprawy...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 11:54

3msto pisze:miałem okazje wypróbowac takie wiązania w górach, faktycznie wpinanie na siedząco szczególnie dla początkującego - problematyczne. myslę, że kwestia wprawy...

Bo wiazania flow znacznie lepiej zapinac na stojaco :!: :wink:
Dwa ruchy reka po 2 sek. kazdy i masz zamontowane.

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post19 sty 2010, 12:11

szed pisze:
3msto pisze:miałem okazje wypróbowac takie wiązania w górach, faktycznie wpinanie na siedząco szczególnie dla początkującego - problematyczne. myslę, że kwestia wprawy...

Bo wiazania flow znacznie lepiej zapinac na stojaco :!: :wink:
Dwa ruchy reka po 2 sek. kazdy i masz zamontowane.


zgadzam się, ja raczej zwykłych wiązań również nie wpinam na siedząco, ale początkujący szczególnie przy nachyleniu stoku na pewno bedzie siadał na d... cz ma flow'y czy nie.

idąc dalej- kiedy startuje latawiec z pozycji siedzącej z wpiętymi wiązaniami , nie ma obawy o przecieranie linek o krawędź dechy :?:
wiem niuanse ale .... :roll:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 12:17

3msto pisze:idąc dalej- kiedy startuje latawiec z pozycji siedzącej z wpiętymi wiązaniami , nie ma obawy o przecieranie linek o krawędź dechy :?: wiem niuanse ale .... :roll:

Kolejny argument aby nie startowac na siedzaco :). A tak na powaznie, trzeba na to uwazac. Wystarczy troche odpuscic bar, ktory i tak lepiej miec odpuszczony przy startowaniu :wink: Jesli masz gabki na koncowkach linek sterujacych to ladnie sie opieraja o krawedz deski.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 13:49

zerknijcie jak to robia najlepsi i jak jest najszybciej ;)

harcerz
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2010, 11:24
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2010, 18:37

Polecam rozwiązanie Rossignol bucik + wiązanie
Wpinasz stając - jak w nartach , wypinanie proste :D jednen guziczek
Nie widziałem aktualnie "nówek " , śmigane są jeszcze chyba na allegro .


Pytanie !??? :oops:
Jeżdzi kto w twardych butach na desce?

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 323
Rejestracja: 27 wrz 2004, 10:13
Lokalizacja: Waw
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2010, 11:12

harcerz pisze:Polecam rozwiązanie Rossignol bucik + wiązanie
Wpinasz stając - jak w nartach , wypinanie proste :D jednen guziczek
Nie widziałem aktualnie "nówek " , śmigane są jeszcze chyba na allegro .


Pytanie !??? :oops:
Jeżdzi kto w twardych butach na desce?


Ja kiedys próbowałem w 324 ale NIE POLECAM... :)

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2010, 18:52

Mikka pisze:....



:shock: DUCH :shock:


witamy po kilku latach przerwy


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości