Deska do snowkite

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Lulagoga-Nobile
Posty: 78
Rejestracja: 23 maja 2011, 13:18
 
Post18 lis 2011, 15:43

http://www.lulagoga.pl/produkt-nobile-n ... -2012_6053

polecamy- dany rozmiar na zamowienie


pozdrawiam

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2011, 17:15

:stop:
Nie chcę się czepiać ale chyba łamiecie 1 pkt Regulaminu tego forum :naughty:

Awatar użytkownika
lmanko
Posty: 92
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:42
Deska: Nobile
Latawiec: Core Riot 9/12/15
Lokalizacja: Gliwice/Tarnowskie Góry
 
Post18 lis 2011, 20:57

Ja się nie znam totalnie na "parapecie" bo ja jestem ten od "boazerii" :wink:
Pytałem wujka Google co to są te rocker'y i inne dziwne słowa które pierwszy raz słyszę. Znalazłem taki filmik który wyjaśnia jakie występują rockery o których wspominał Szed.
phpBB [video]


Z niecierpliwością czekam na dalsze komentarze bo chciałbym zakupić jakąś dechę na kopny śnieg. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post19 lis 2011, 09:21

Ten filmik Tobie nie pomoze w wyborze :thumb:
...ale nie ma to jak sobie zycie komplikowac :roll:

Pozdro...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2011, 11:21

Jedno jest pewne: nie ma deski uniwersalnej do wszystkiego :wink: Trzeba się na coś zdecydować i określić gdzie i w jakim stylu będzie się głownie jeździło. W summie nic odkrywczego nie wymyśliłem :wink:

Awatar użytkownika
lmanko
Posty: 92
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:42
Deska: Nobile
Latawiec: Core Riot 9/12/15
Lokalizacja: Gliwice/Tarnowskie Góry
 
Post19 lis 2011, 16:17

mary.dk pisze:Ten filmik Tobie nie pomoze w wyborze :thumb:
...ale nie ma to jak sobie zycie komplikowac :roll:

Pozdro...


Co masz na myśli pisząc: "życie komplikować"? Mam zerowe pojęcie o snowboardingu więc zacząłem kopać w internecie.
Wspominaliście o rockerach, poszukałem i znalazłem filmik który wyjaśnia jakie są typy.
Jasne że po jego obejrzeniu nie pójdę do sklepu i będę wiedział jaką deskę sobie kupić. Jest to jednak jakieś wprowadzenie dla mnie.
Czekam na dalsze spostrzeżenia co do rodzaju desek.
Pozdrawiam

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2011, 09:45

szed pisze:Jedno jest pewne: nie ma deski uniwersalnej do wszystkiego :wink: Trzeba się na coś zdecydować i określić gdzie i w jakim stylu będzie się głownie jeździło. W summie nic odkrywczego nie wymyśliłem :wink:


Pewnie że są :) Kup deske allmountain i masz deske do wszystkiego :) No może za wyjątkiem podchodzenia bo do tego potrzebujesz splita, a on raczej sie do freestyle nie nadaje.

Awatar użytkownika
acn
Posty: 130
Rejestracja: 13 mar 2008, 18:17
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2011, 09:52

Deska V Rocker o średniej twardości, true twintip będzie najbardziej uniwersalną dechą.

bubelu
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2011, 11:55
 
Post27 lis 2011, 03:06

witam, mam nadzieje ze ktorys z kolegow pomoze mi z moja zagwozdka. otóz jestem na etapie kupowania deski do snowboardu. jesli chodzi o freeride okreslilabym sie jako zdecydowanie zaawansowana ale chce sie od tego roku skupic na freestyle + przy sprzyjajacych okolicznosciach na snowkite. w związku z tym nie do konca wiem jaka deske dobrac zeby pasowala ale jedno jest pewne, wole rzucic sie na gleboka wode niz stopniowo dopasowywac sprzet do umiejetnosci. jakies sugestie..?
na marginesie zapytam (choc wiem ze to watek desek), czy jazda po sniegu z kite typu BOW (north evo 9) jest obarczona duzym ryzykiem pekniecia tuby czy to raczej mit?

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lis 2011, 07:29

bubelu pisze:czy jazda po sniegu z kite typu BOW (north evo 9) jest obarczona duzym ryzykiem pekniecia tuby czy to raczej mit?

raczej mit :wink:

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 gru 2011, 20:12

Ja się nie znam totalnie na "parapecie" bo ja jestem ten od "boazerii"

ten temat tez juz od pewnego czasu jest rownierz w nartach :hand:

a pytnie mam: czemu polecacie deski "z rockerem" do snowkite??

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 gru 2011, 22:55

Ale o jaki roker Ci chodzi :?: bo co innego jest V-roker, co innego standard camber, a jeszcze co innego np. snake, o którym wspominałem gdzieś wcześniej. Poza tym dla mnie osobiście większe znaczenie ma tutaj promień skrętu deski, jej szerokość, a dopiero potem jaki jest typ rokera (choć oczywiście to też ma znaczenie).

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 gru 2011, 10:41

eśli oczywiście nie macie podejścia jak wcześniej napisałem, że do odmiany zimowej to wystarczy byle g.. deska :wink:
ja jestem takiego zdania zwazywszy na to gdzie przewaznie jezdzimy. Czesto po jednej sesji nie ma spodu .Istotne zeby byla symetryczna .
Dla specow bedzie mialo to napewno znaczenie . Ja mam nitro team tt jak chodzi o sztywnosc jest idealna ale moim zdaniem zbyt mocno wytaliowana burton air jest niezly ale mi szkoda na kretowki wiec sporadycznie uzywam . Dla siebie jako idealna deske widzial bym jakiegos tt wide dosyc sztywnego kupilem nawet w zeszlym roku jakis wynalazek wide firmy no name ale jest mieka i nie nadaje sie .Tutaj mysle ze rockery itd to filozofia. Podobnie jak wiazania .Niby flow ale w zeszlym sezonie doszedlem do wniosku ze chyba jednak wole paski bo latwiej mi zapiac w kopnym sniegu

Awatar użytkownika
D3t3c3
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2011, 18:28
Latawiec: Cabrinha Convert 12/Ozone C4 9
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
 
Post05 gru 2011, 17:54

Polecacie czy odradzacie wiązania typu step in?
Proszę o szybką odp.
Pozdr.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 gru 2011, 19:22

Ale o jaki roker Ci chodzi :?: bo co innego jest V-roker, co innego standard camber, a jeszcze co innego np. snake

wszystko jedno jaki "rocker", wiadomo, ze piszac "rocker" nie jest mowa o tradycyjnym camberze.
a czy to powder rocker, czy jib rocker, czy v-rocker, czy inny snake, to w tym momencie prawie, ze dowolna sprawa, pytanie jest ogolne
zastanawia mnie po prostu jaka zaleta miala by byc posiadanie jakiegokolwiek rockera przy snowkite ktory uprawia 95% snowkajciarzy,
czyli raczej plaskawe okolice, raczej malawo sniegu.


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości