decha do snowkitingu

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
Awatar użytkownika
<<Kriss>>
Posty: 235
Rejestracja: 29 lip 2008, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2008, 10:24

A możecie coś napisać na tematy tych 'innych' dedykowanych?

Ta cabrinha jest tylko w jednym rozmiarze - to przy SK nie dobiera sie juz sprzetu do swojej wagi?

jachu
Posty: 456
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:07
Deska: Ronix Kinetik STD
Latawiec: Sesitec 2.0
Lokalizacja: WakeSpotWakeProjekt
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2008, 10:46

Co do wagi, to jesli porownywaliscie RIDE z CABRINHA(wiazania podobne do FLOW, jesli nie takie same), to sie nie ma co dziwic, ze CABRINHA wyszla ciezsza. RIDE robi najlzejsze wiazania na rynku, natomiast system FLOW, chrakteryzuje sie wieksza waga niz tradycyjne wiazania. Pytanie, czy wiazania cabrinha sa lzejsze, czy ciezsze od flow, a moze takie same, skoro w obydwu wpinanie jest tak samo szybkie i latwe. Z wiazan RIDE to moze model CONTRABAND sprawdzi sie lepiej w snowkite. Chociaz jak na razie, wiazania flow wydaja sie najwygodniejsze do snowkite, probowal ktos na tych wiazaniach posmigac bez HiBack'a?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2008, 12:32

jachu pisze: RIDE robi najlzejsze wiazania na rynku ... Z wiazan RIDE to moze model CONTRABAND sprawdzi sie lepiej w snowkite.


.. i podobno wiązania RIDE zostały już wyposażone w funkcję ODPINANIA :idea: :wink:

pzdr

Marrio
Posty: 196
Rejestracja: 26 sie 2003, 13:26
Lokalizacja: Wawa/3miasto
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2008, 13:00

Polecam sprawdzić na www.airevolution-snowkite.com PRO model Romain Fabretti’ego:

Obrazek

Obrazek

na której śmiga także Etienne Lothe ze stajni F-ONE’a

Obrazek

Decha zrobiona jest w technologii „sandwich - assymetric twin tip” z innym radiusem na hell i toe side. Wszystko jest opisane dokładnie na stronie. Naprawde wypasiona decha na snowkite!

Pozdrawiam

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2008, 16:52

Model specjalnie tjuningowany przez Maria psa z nadgryzionym nosem i tejlem :lol:

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2008, 13:51

A ktoś ma może wiedzę na temat jakości dech firmy RAVEN???
Ceny modeli zeszłorocznych są zachęcające, ale jak jest z jakością, wytrzymałością itp...???
Przeznaczeniem dla mnie na kilka wypadów 1-dniowych w sezonie + rzeźbienie śniegu na łące/jeziorze (jak bedzie śnieg :shock: ) na przemian z nartami, u mnie na nizinach!

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 lis 2008, 14:39

FLOW, chrakteryzuje sie wieksza waga niz tradycyjne wiazania

nie zauwazylem jakiejs wielkiej roznicy w wadze obecnie jezdze na flow jedenascie a przesiadlem sie wlasnie z rideow juz nie pamietam modelu ale wysoki.Zonka ma essence flowa i tez sa lzejsze od jej wczesniejszych snowpro paskowych.W rideach po sezonie mialem problem z "podobno"bezawaryjnymi pompkami nigdzie nie moglem dokupic drugich flowy sprawdzaja sie juz drugi sezon i sa rewelacyjne nie tylko do snowkite.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2008, 20:05

Patrz Mario im się ciągle coś psuje w Ride'ach :lol: A my już kolejną parę katujemy bez defektów :oops: Widzisz nie tylko Ty coś psujesz :lol:

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post07 lis 2008, 02:00

a ten "nadgryziony" nose i tail rzeczywiście się sprawdza czy to bardziej tak dla bajeru?

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2008, 10:34

michooo pisze:a ten "nadgryziony" nose i tail rzeczywiście się sprawdza czy to bardziej tak dla bajeru?


Sprawdza się.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2008, 10:37

...a co z moim zapytaniem???
Ktoś ma opinie, czy brać i sprawdzić na własnej skórze???
Mowa o desce Raven Painkiller Wide 155 31/26,5/31

jachu
Posty: 456
Rejestracja: 15 maja 2005, 13:07
Deska: Ronix Kinetik STD
Latawiec: Sesitec 2.0
Lokalizacja: WakeSpotWakeProjekt
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2008, 10:37

rolnik pisze:
FLOW, chrakteryzuje sie wieksza waga niz tradycyjne wiazania

nie zauwazylem jakiejs wielkiej roznicy w wadze obecnie jezdze na flow jedenascie a przesiadlem sie wlasnie z rideow juz nie pamietam modelu ale wysoki.


No widzisz, a ja wlasnie sprzedalem FLOWy i kupilem RIDE'y model nie za wysoki, i sa lzejsze, roznice zauwazylem, bo wysylalem paczke.
;)

Marrio
Posty: 196
Rejestracja: 26 sie 2003, 13:26
Lokalizacja: Wawa/3miasto
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2008, 11:00

michooo napisał:
a ten "nadgryziony" nose i tail rzeczywiście się sprawdza czy to bardziej tak dla bajeru?


Sprawdza się.


Wycięcia zapobiegają odkładaniu się ciężkiego czyt. mokrego śniegu na tipach (back side Edge), co daje lepsza kontrole nad deska w głębokim i mokrym śniegu. Deseczka do tego jest odpowiednio elastyczna na tipach i sztywna miedzy insertami. Toe Side Edge ma mniejszy radius: 8 m w porównaniu do Hill Side Edg: 12m - co daje nam przyjemna „surf” jazdę na switch.

Obrazek

Patrz Mario im się ciągle coś psuje w Ride'ach A my już kolejną parę katujemy bez defektów Widzisz nie tylko Ty coś psujesz


Hehe to prawda Ride dają rade, poprzednio miałem LX przez 5 sezonów i nic się nie psuło, a teraz dalej pracują w szkółce u znajomego… teraz mam RX’y i jak na razie git! Moim zdanim jedne z najlepszych wiązań.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post07 lis 2008, 11:13

Marrio pisze: Deseczka do tego jest odpowiednio elastyczna na tipach i sztywna miedzy insertami. Toe Side Edge ma mniejszy radius: 8 m w porównaniu do Hill Side Edg: 12m - co daje nam przyjemna „surf” jazdę na switch.

przekonales mnie :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2008, 13:23

Marrio pisze:
Hehe to prawda Ride dają rade, poprzednio miałem LX przez 5 sezonów i nic się nie psuło, a teraz dalej pracują w szkółce u znajomego… teraz mam RX’y i jak na razie git! Moim zdanim jedne z najlepszych wiązań.



ja też dość wysoko cenię wiązania RIDE
między innymi za BEZAWARYJNOŚĆ ( a trochę topowych napsułem :? )
ale czy nie miałeś problemów z ODPINANIEM POMPEK?
podobno od TEGO sezonu to się miało poprawić już..

pzdr


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości