INFO DLA TYCH CO WRACAJĄ Z BRAZYLII - WAZNE!

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2009, 12:57

Pilot sie znajdzie, z samlotem juz gorzej, ale najgorzej to bedzie z jego utrzymaniem.
Szukamy sponosra :!:

Awatar użytkownika
aqula
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 23:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2009, 15:15

Ja już zauważyłem podobne zamiary przy powrocie z Brazylii 11.12.2008. Tak samo najpierw wrzucili moją walizkę razem ze sprzętem i kazali dopłacać jako nadbagaż, nie pamiętam ile to wówczas było, ale sporo...chyba 5 euro za kg, miła Pani powiedziała abym chwilke poczekał no i przyszedł ten Pan "BOSS" od opłat(taki niski króciak w koszuli, co kasuje opłaty za quivery, ktoś kto leciał kojaży postać), no i mu tłumaczę (hehehe, jeśli to można było nazwać tłumaczeniem, jak nie zna się Brazylijskiego), dobrze że akórat miałem kwit z W-wy przy sobie razem z biletem, to Panu pokazałem, że z W-wy skasowali mnie 105 zeta za sprzęt, a teraz każą mi płacic za niego, jak za nadbagaż, a nie jako sprzęt k.surf, jak się już z nim dogadałem i przyjął to do wiadomości, że chcę zpłacić tak samo za sprzęt, jako opłata za quiver, to poprosił mnie abym przeszedł obok 2-3 stanowiska w prawo, do niego i on mnie skasuje, dobrze że ktoś powiedział mi wcześniej, że płaci się (jak pamietam) około 28 Euro, lub 43 $, (zależy w jakiej walucie się płaci) bo pewnie wymyślił by mi jakąś inną cenę z kosmosu, , no i Pan wystawił mi pokwitowanie na 28 Euro, ale płaciłem w $, miało być 43$ jak dobrze pamiętam, więc daje gościowi 60$, 3 X 20$, on pyta czy mam drobne, więc odpowiadam, że nie mam, więc gość oddaje mi 20$ i pokazuje ręką, że jest wszystko wporządkui mówi OK, 3$ niby mi "podarował" no i pieniążki wsadził do kieszeni :-) hehe, na świstku oprócz "ogonka świńskiego", jako podpis przyjęcia, nie ma pieczątki, ani nic takiego, dobra jazda co... a pokwitowanie wypisane na 28 Eurosków a nie 43$, no i jeszcze mały szczegół, że Pan w Brazylii na lotnisku w Fortalezie, posługuje sie "bloczkiem", na którym jest normalny nadruk, Air Italy Polska itd. ul. Szyszkowa 20, 00-285 Warszawa. Czy to normalne... :-)

remek.w
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2006, 12:45
 
Post24 sty 2009, 19:54

Jak już pisałem wcześniej, wracając z Brazylii 20 listopada 2008 roku była kartka z cenami za przewóz sprzętu kite (przy stanowisku odpraw) i wynosiło to 76 Reali lub 43 dolary lub 32 czy 28 Euro, płaciliśmy za sztukę bez względu na wagę, a nasze quivery ważyły miedzy 25 a 34 kg, za każdy była taka sama opłata, a nadawaliśmy ich 7 sztuk, ten sam gość co go opisujecie wypisywał nam pokwitowania bezpośrednio przy stanowisku odpraw. Nie było mowy o żadnych cenach za kg, tylko jedna cena za 1 sztukę quivera. Przyjmował w Euro, Dolarach i Realach i wydawał w tej samej walucie, można było płacić część w Realach a resztę w Euro lub $, nie było żadnego problemu. No, ale to było 2 miesiące temu, widocznie wiele się zmieniło.

weider
Posty: 94
Rejestracja: 05 sty 2007, 23:52
Lokalizacja: Kraków
 
Post25 sty 2009, 02:07

czy ktos probowal sie dogadac z kolesiami na lotnisku np kilka quiwerow za ? dolarow

niektorzy u nas maja po 50 kg nadbagazu ... i zaczynamy sie martwic co jest bardziej cenne 11 euro / kg czy sprzet ktory mamy tutaj zostawic

Awatar użytkownika
Mariush
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:11
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:
 
Post25 sty 2009, 03:04

4SUN TRAVEL pisze:Na trasie FOR –WAW obowiązują następujące opłaty dodatkowe:
Nadbagaż – 11 Euro/kg
Sprzęt do nurkowania – 11 Euro/kg
Sprzęt windsurfingowy – 11 Euro/kg
Deska surfingowa/kitesurfingowa – 11 Euro/kg
Rower – 50 Euro


Oto Polska właśnie. Jak interes idzie, to trzeba z ludzi skórę zedrzeć:(
Oczywiście nie dotyczy to 4SUN TRAVEL ale AirItalyPolska.

Awatar użytkownika
zielwandam
Posty: 749
Rejestracja: 19 kwie 2007, 09:02
Lokalizacja: Puck
 
Post25 sty 2009, 11:03

Mariush pisze:
Oto Polska właśnie. Jak interes idzie, to trzeba z ludzi skórę zedrzeć:(
Oczywiście nie dotyczy to 4SUN TRAVEL ale AirItalyPolska.


Sprostowanie potrzebne tu :!:

Air Italy Polska kasowala wlasnie po 28 Eur niezaleznie od ciezaru quivera i to byl dobry przewoznik - nawet w samolocie na nogi wiecej miejsca bylo :wink:

Przewoznik od 20.01 zmienil sie na Air Italy i stad te zmiany wlasnie...
Takze to wloska czesc firmy postanowila dodatkowo zarobic...

weider
Posty: 94
Rejestracja: 05 sty 2007, 23:52
Lokalizacja: Kraków
 
Post26 sty 2009, 01:17

a czy nie jest tak, ze jak w WAW placilismy juz 320 zl za quiwer to jest to oplata za przelot w obie strony ?

wszelkie informacje mile widziane

ktos wie jakie limity sa na podreczny oraz glowny ?

Awatar użytkownika
aqula
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 23:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2009, 09:46

Z tego co pamiętam, to podręczny chyba do 9kg, główny do 20kg a quiver do 32kg, jeśli się nie mylę oczywiście :)

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2009, 09:54

weider pisze:a czy nie jest tak, ze jak w WAW placilismy juz 320 zl za quiwer to jest to oplata za przelot w obie strony ?


Sprawdź na kwicie jak masz WAW->FOR, FOR->WAW to masz w obie strony. W innym przypadku nawet jak pokażesz kwit to się przyczepią.

Awatar użytkownika
aqula
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 23:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2009, 10:15

Mariush pisze:
4SUN TRAVEL pisze:Na trasie FOR –WAW obowiązują następujące opłaty dodatkowe:
Nadbagaż – 11 Euro/kg
Sprzęt do nurkowania – 11 Euro/kg
Sprzęt windsurfingowy – 11 Euro/kg
Deska surfingowa/kitesurfingowa – 11 Euro/kg
Rower – 50 Euro


Oto Polska właśnie. Jak interes idzie, to trzeba z ludzi skórę zedrzeć:(
Oczywiście nie dotyczy to 4SUN TRAVEL ale AirItalyPolska.


Chyba się do końca nie zgodzę, że nic winy nie leży po stronie 4SUN TRAVEL, bo czyż nie powinni wykonać jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie!? Bo sama informacja na forum, to chyba troche mało... Wykupuje ktoś w ich biurze wycieczkę/przelot więc uważam, że jeśli ktoś to wykupił zanim zmienione zostały opłaty, to jak najbardziej powinien zapłacić 105pln w W-wie i 43$ w Fortalezie, bo jestem ciekawy, czy taka zmiana w opłatach, nie odstraszyła by potencjalnego klienta jak dostał by info, o tak wysokich opłatach... bo średnio jak ktoś leci, to min. waga quivera zaczyna sie od 20kg w górę, więc daje nam to okrągłą sumkę nie mniej, jak 220 euro, a byli tacy co przekraczali i 30kg :evil: A druga sprawa, to jeśli podpisujesz umowę na jakiś warunkach, to podczas jej trwania, chyba zmiany nie są dozwolone, co mają zrobić Ci, co jak zauważyłem, zapłacili 320pln w W-wie za transport w dwie strony... swoją drogą skoro z W-wy opłata jest 105pln, to dlaczego powrotna wychodzi 215... Następną zagadką jest to, że AirItaly może zaakceptować opłatę 105pln z W-wy do Fortalezy, a odwrotnie juz nie... bo ja tutaj widzę, że zmieniły się opłaty tylko z FOR-WAW, a nie WAW-FOR, ale jak tak sie popatrzy na mapę, to może dlatego, że samolot wraca pod górkę :shock:

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2009, 10:33

Rada na podręczny:

Gdy odprawiamy bagaż główny i nie chcemy żeby z ciekawości zważyli nam podręczny (zwykle przeładowany), to po prostu trzeba go na chwile zostawić w kolejce komuś z tyłu - żeby go nie widzał ten co waży i mierzy. Do wagi podręcznego nie wlicza się także sprzętu foto i video - najczesciej

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2009, 23:53

Ostatni wylot z Fortalezy (27 stycznia) pokazal ze teraz kasuja 5 Euro za kg quivera. Lepiej niz 11 :!:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2009, 15:41

Info dodatkowe:
Itaka zwraca 70R$ zaplacone indywidualnie na lotnisku w Fortalezie za tzw. oplate lotniskowa.
Wystarczy przeslac faksem lub mailem kwitek zaplaty, nr rezerwacji oraz dane konta, gdzie pieniadze zostana przelane.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości