Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 390
Rejestracja: 12 cze 2008, 15:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Cabrinha Crossbow
Lokalizacja: Wroc
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2011, 22:18

sander pisze:
Jak wybiorę się jutro raczej na Słup.


No to Słup.
Tuńczyk: Ja mam niestety pasażerów i brak miejsca...

Awatar użytkownika
tunczyk
Posty: 48
Rejestracja: 28 lip 2009, 17:17
Lokalizacja: wroclaw
 
Post29 lip 2011, 22:31

Spoko. Ja swoim autkiem pocisne! tylko możemy się na BP ustawić i lecieć na 2 auta!

Awatar użytkownika
mecalac
Posty: 210
Rejestracja: 19 lut 2011, 13:38
Deska: Nobile T5
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wro/PL
Postawił piwka: 3 razy
 
Post29 lip 2011, 22:34

Wygląda, że pojadę.
Z tym że, jeśli to możliwe, chciałbym dołączyć do grupy. To moje pierwsze śródlądowe pływanie i mam spory respekt przed nieznanym akwenem.
Poza tym zawsze się tak składało, że nigdy nie było za głęboko i nie mam dużego doświadczenia na głębokim.
Tak na marginesie, to w jakich piankach pływacie? Ewentualnie buty, czapka, rękawiczki ... ? Co trzeba mieć?
Wyjeżdżałbym ok. 10-11, wcześniej muszę wskoczyć do pracy.
W aucie bałagan, ale dwie osoby + sprzęt mogę zabrać.

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2011, 22:38

tunczyk pisze:Ktoś z Wro się wybiera? Na Słupie jeszcze nie pływałem i jak by ktoś jechał to chętnie się przykleję. Jakieś wskazówki dojazdu?


Ja zawsze rozbijałem się na polance, którą pokazuje strzałka na mapce, jadąc od strony Jawora zaraz za ostatnimi zabudowaniami zjeżdża się na lewo (stoi tam tablica informacyjna zbiornika). Nie wiem jak jutro, jeżeli będzie W/NW jak pokazuje ICM to będę się rozbijał na polance a jeżeli będzie WSW jak pokazuje windguru i niewysoki stan wody to raczej będę szukał spotu po północnej stronie zbiornika, tam gdzie pływają WS, dojazd tam nie za bardzo potrafię wytłumaczyć, sam się tam gubię, bo jest kilka podobnych dróżek w lesie.

P.S Na mapce na czerwono zaznaczyłem orientacyjnie miejsce gdzie pod wodą jest pręt, lepiej omijać to miejsce szerokim łukiem, nie wiem na ile to prawda bo historia zasłyszana od wędkarzy ale podobno kiedyś nadział się na niego jakiś WS, co skończyło się tragicznie, w każdym bądź razie pręt faktycznie tam jest bo przy niskim stanie wody udało mi się go kiedyś wypatrzyć.

Obrazek

Awatar użytkownika
tunczyk
Posty: 48
Rejestracja: 28 lip 2009, 17:17
Lokalizacja: wroclaw
 
Post29 lip 2011, 22:56

Sander samochód zostawiasz gdzieś wcześniej? trzeba dojść do wody jakąś odleglość? O której planujecie być na miejscu?

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2011, 23:18

Na polankę normalnie wjeżdżamy autem, jeżeli pojedziemy na spot WS to też powinno się dojechać blisko wody jeżeli droga będzie przejezdna, trzeba tylko pamiętać żeby nie parkować przy samej wodzie, bo mogą posypać się mandaty. Nie wiem jeszcze o której się wybiorę, muszę się dogadać z kumplem i zobaczę jak będzie z opadami jutro.

Awatar użytkownika
mecalac
Posty: 210
Rejestracja: 19 lut 2011, 13:38
Deska: Nobile T5
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wro/PL
Postawił piwka: 3 razy
 
Post29 lip 2011, 23:25

dudus71 pisze:Hej, widzę że Wrocek jest kite-aktywny :)


Owszem, sami wyjadacze. Tacy, że nie zniżają się do tego, żeby mniej doświadczonej osobie trochę pomóc.
Zatem przyjemnego pływanka na Słupie ...

Awatar użytkownika
tunczyk
Posty: 48
Rejestracja: 28 lip 2009, 17:17
Lokalizacja: wroclaw
 
Post29 lip 2011, 23:37

Jak widzisz nie jest zbyt wiele osób, które na słupie pływały. Sam jestem ciekaw spotu. Pianki zabieram dwie, buty też na wszelki wypadek, w Polsce pływam przeważnie w czapce, rękawiczek raczej nie. Temp powietrza na jutro to ok 15 *C więc sam zdecyduj jaka grubość pianki będzie dla Ciebie odpowiednia. W zależności czy marzniesz itd.
Jak radzisz sobie z bodydragami pod wiatr to problemu raczej nie będzie na głębokiej wodzie. Na śródlądziu wieje nierówno i na to trzeba brać poprawkę.

Widzimy się na spocie.
Pozdro

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2011, 23:41

mecalac pisze:Wygląda, że pojadę.
Z tym że, jeśli to możliwe, chciałbym dołączyć do grupy. To moje pierwsze śródlądowe pływanie i mam spory respekt przed nieznanym akwenem.
Poza tym zawsze się tak składało, że nigdy nie było za głęboko i nie mam dużego doświadczenia na głębokim.
Tak na marginesie, to w jakich piankach pływacie? Ewentualnie buty, czapka, rękawiczki ... ? Co trzeba mieć?
Wyjeżdżałbym ok. 10-11, wcześniej muszę wskoczyć do pracy.
W aucie bałagan, ale dwie osoby + sprzęt mogę zabrać.


Długa pianka 4/3 lub 3/2 na jutrzejsze temperatury powinna być ok, reszta akcesoriów neoprenowych zbyteczna, aczkolwiek jeżeli będziesz chodził z kitem to dobrze mieć buty.
Osobiście nie polecałbym Słupa na pierwsze pływanie śródlądowe, lepiej byłoby zacząć od Mietkowa, gdzie teraz jest niski stan wody i są nie najgorsze warunki do stawiania pierwszych kroków.

Awatar użytkownika
mecalac
Posty: 210
Rejestracja: 19 lut 2011, 13:38
Deska: Nobile T5
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wro/PL
Postawił piwka: 3 razy
 
Post29 lip 2011, 23:50

sander pisze:Osobiście nie polecałbym Słupa na pierwsze pływanie śródlądowe, lepiej byłoby zacząć od Mietkowa, gdzie teraz jest niski stan wody i są nie najgorsze warunki do stawiania pierwszych kroków.


No nareszcie. O taką uwagę chodziło. Jeśli chodzi o pierwsze kroki to ostrzenie, zwroty, switch nie stanowią problemu. Jestem po pierwszych skokach, aczkolwiek taki akwen nie wydaje się odpowiedni do progresu w tym kierunku. Zastanawiam się tylko, czy ogarnę szkwały na śródlądziu?
Mietków lepszy ??? :shock: Zawsze uważałem, że to ściek.
Pojadę jutro chociaż obczaić lokację, także jak ktoś potrzebuje się zabrać, to ponawiam propozycję.

Zabawa
Posty: 198
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2011, 07:37

mecalac pisze:W aucie bałagan, ale dwie osoby + sprzęt mogę zabrać.

Daj znać jesli mozesz mnie zabrac. Nikt sie do mnie nie odezwal, wiec jesli jedziesz z Wrocka to chetnie sie przyłącze. Na Mietkowie prognoza się rozjechała, wiec zostaje tylko Słup ( choc sam tam bede pierwszy raz ). Jak cos tel. do mnie na wczesniejszej stronie.

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2011, 08:44

Trochę prognozy nam siadały, ICM nie pokazuje już wiatru nigdzie ale na odczytach w Legnicy widać że teraz wieje, więc powinno być dobrze, ja się pakuję i niedługo wyjeżdżam, jest prawdopodobnie niski stan wody, wiec będę się rozbijał od strony lasku, po północnej stronie. Kierunek nie jest typowy na Słup (jeszcze przy takim nie pływałem tam), mam nadzieję że dobrze wejdzie i nie będzie to szarpanina.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 08:52 przez sander, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 390
Rejestracja: 12 cze 2008, 15:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Cabrinha Crossbow
Lokalizacja: Wroc
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2011, 08:50

No nic, ja wyjeżdzam tak o 9.30. Do zo na miejscu.

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2011, 08:54

To do zobaczenia, mam nadzieję że się gdzieś tam odnajdziemy :D

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2011, 09:08

Heh. Wy przynajmniej macie wiatr bo w Łebie lipa. Ani wiatru ani słońca.
Wczoraj coś tam popływałem, testując nowo kupioną deskę.
Jest tu też Wojtek i mówił że też mało popływał.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron