El Gouna/ Rodos -> KURS gdzie?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Justa_ww
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 10:48
 
Post29 lip 2014, 11:05

Hej!
We wrześniu zamierzam zrobić kurs kita, nigdy wcześniej nie pływałam:)

Możecie mi doradzić gdzie lepiej pojechać?Zastanwiam się pomiędzy Egiptem a Rodos, nie zależy mi na zorganizowanym wyjeździe typu zakup wycieczka + kite, ale jeśli chodzi o Egipt to nie wykluczam tego. Myśle, że na Rodos łatwiej byłoby zorganizować coś na własną rekę:)
Szukam również szkoły bądź instruktora, macie kogoś godnego polecenia?

Poza pływaniem liczy się tez fajny spot i atmosfera, bo nie wykluczone, że pojade sama - nikt z moich znajomych nie ma zamiaru pływać.. a szkoda:)

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 lip 2014, 11:08

el gouna....większa płycizna, side shore/ side onshore, fajny klimat, polskość i dużo dużo więcej do roboty niż na rodos...

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2014, 11:17

Jak jedziesz sama to w Red Sea Zone na pewno się nudzić nie będziesz.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post29 lip 2014, 11:40

jak nie będą pływać, to w el gounie nie będą się nudzić...jest sporo do robienia...kluby, ciekawe miejsca, wycieczki, snorkeling - po prostu jak na wakacjach.

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post29 lip 2014, 11:49

Tak tak zdecydowanie El Gouna i Red Sea Zone bylam sama juz 2 razy . Mega bezpiecznie , mozna samemu chodzic po el gounie nikt nie zaczepia , lokalesi nie sa nachalni jak w innych miejscach w egipcie ! Takze swietne miejsce do nauki , osobiscie polecam Camela , mega czlowiek super instruktor , nieprawdopodobnie cierpliwy ! No i fajna atmosfera w bazie , sporo polakow wiec napewno mozna poznac kogos fajnego i po prostu dobrze sie pobawic . Jesli chodzi o wyjazd to zdecydowanie polecam wyjazd zorganizowany . Wiekszosc biur podrozy ma w ofercie wyjazdy do el gouny . Ja osobiscie polecam Ocean Viev , dobre jedzenie (bar tez na plazy kilka metrow od Red Sea Zone , wiec nie trzeba na lunch wracac do hotelu !!! ) lokalizacja w samym centrum El Gouny , do RSZ mozna sie dostac darmowym hotelowym busem albo kilometr na pieszo . Mam nadzieje ze choc troszke pomoglam :-)

wengi
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2010, 12:08
Deska: Shinn
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Sopot/3City
 
Post29 lip 2014, 12:03

My byliśmy w tym roku w El Gounie i moja dziewczyna robiła kurs w RSZ, wróciła z podstawami teraz szlifuje ślizgi :D
Przyjazna baza, dobra infrastruktura, polscy instruktorzy więc jak nie czujesz się np. pewnie z angielskim to nie ma problemu. Jak nie wiało to zabrali nas na snoorkowanie na pobliskiej rafie praktycznie za free (daliśmy w podziękowaniu beach boyom na browarka ;) ), płytko. Z hoteli dojedziesz tuk tukiem w 5 minut za grosze.
Minusy - kup buty - miejscami jest rafa, ostra jak brzytwa, ja wróciłem cały pocięty po zaliczeniu kilku gleb, a jak będziesz chodzić z latawcem to bez butów słabo.

Justa_ww
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 10:48
 
Post30 lip 2014, 09:54

Dzięki za informacje! Myślałam, że jest więcej zwolenników pływania na Rodos:)
Czy w El Gounie pływa się jedynie w Red Sea Zone? Organizując wyjazd na kita korzystacie z oferty tego biura, czy po prostu kupujecie jakakolwiek wycieczkę? Co moglibyście polecić ? Znam dobrze pd cześć od Hurgady, ale w El Gounie nigdy nie byłam..
Ktoś z Was wybiera się w tym terminie?

:)

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 lip 2014, 10:27

Justa_ww pisze:Dzięki za informacje! Myślałam, że jest więcej zwolenników pływania na Rodos:)
Czy w El Gounie pływa się jedynie w Red Sea Zone? Organizując wyjazd na kita korzystacie z oferty tego biura, czy po prostu kupujecie jakakolwiek wycieczkę? Co moglibyście polecić ? Znam dobrze pd cześć od Hurgady, ale w El Gounie nigdy nie byłam..
Ktoś z Was wybiera się w tym terminie?

:)


Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek i dodac 3 pytania:
1. Bardziej wietrzny jest wrzesień czy październik? Posiadam na własność latawiec 14 metrowy jest sens go zabierać czy może będę wiecznie przeżaglowany i lepiej wypożyczać coś na miejscu w zależności od wiatru? (btw:Jestem po IKO2). No właśnie jak z tym wiatrem ogólnie tam jest?
2. Czy jest tam możliość wypożyczenia deski windsurfingowej co by druga połowka również znalazła zajęcie?
3. Ile kosztuje wzięcie ze sobą własnego sprzętu?

Pzdr

wengi
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2010, 12:08
Deska: Shinn
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Sopot/3City
 
Post30 lip 2014, 16:14

Fabi150 pisze:
Justa_ww pisze:Dzięki za informacje! Myślałam, że jest więcej zwolenników pływania na Rodos:)
Czy w El Gounie pływa się jedynie w Red Sea Zone? Organizując wyjazd na kita korzystacie z oferty tego biura, czy po prostu kupujecie jakakolwiek wycieczkę? Co moglibyście polecić ? Znam dobrze pd cześć od Hurgady, ale w El Gounie nigdy nie byłam..
Ktoś z Was wybiera się w tym terminie?

:)


Pozwolę sobie podłączyć się pod wątek i dodac 3 pytania:
1. Bardziej wietrzny jest wrzesień czy październik? Posiadam na własność latawiec 14 metrowy jest sens go zabierać czy może będę wiecznie przeżaglowany i lepiej wypożyczać coś na miejscu w zależności od wiatru? (btw:Jestem po IKO2). No właśnie jak z tym wiatrem ogólnie tam jest?
2. Czy jest tam możliość wypożyczenia deski windsurfingowej co by druga połowka również znalazła zajęcie?
3. Ile kosztuje wzięcie ze sobą własnego sprzętu?

Pzdr


Są 3 szkółki Polska, Niemiecka i Egipska - jak grzebniecie na forum to znajdziecie dużo informacji na temat szkoły i warunków. Ja korzystałem z biura powiązanego z RSZ - Easy i było ok. El Gouna jest miastem zamkniętym na wjeździe są strażnicy itp. i w porównaniu z Hurgadą jest czysto, ładnie i domy w miarę wykończone.

1. Co do warunków wiartowych we wrześniu/październiku nie pomogę - grzebnijcie na forum - natomiast w maju na 7 dni pobytu było 4 dni na 7 m (25-35 kts), 1 dzień na 12 m (12-14 knts) i dwa dni bez wiatru. Prognozy raczej się sprawdzają.
2. Na WS nikogo nie widziałem.
3. zależy od linii, my jechaliśmy we dwójkę z jedną walizką i dużym golfbagiem, w Polsce nie kasowali nas za sportowy bagaż mimo że teoretycznie powinni - podciągneli to pod normalny (może laska która nas odprawiała nie zajarzyła że to sportowy, nie wiem, nie wnikałem), natomiast w Egipcie możesz od razu przygotować 40 EUR bo sznase na przejście bez płacenia są równe 0. W sumi zgodnie warunkami linii powinienem zapłacić 80 EUR.

pozdro

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lip 2014, 16:32

Justa , chyba nie podałaś w jakim terminie :p , sporo osób leci 19.09.
Można dostać się do elgouny tak jak się chce...z każdego miejsca za dolara tuk tuk dowiezie Cię na spot, tuka zamówisz w recepcji albo poczekasz na ulicy.

wengi , tak co do Twoich 0% szans na niepłacenie - jestem co roku w Egipcie przez ostatnie 6 lat i nigdy nic przy odprawie nie zapłaciłem...na 12 odpraw 2 razy wymagało to kilkuminutowej rozmowy.

czy 14m będzie przeżaglowane... jak ważysz 60 kg to pewnie tak ale jak 90 to już nie.

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 lip 2014, 17:00

Brutus pisze:czy 14m będzie przeżaglowane... jak ważysz 60 kg to pewnie tak ale jak 90 to już nie.


95kg ;) Ale jak ma powiac 25-35 knotow jak pisal wengi to chyba jednak będę......

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 lip 2014, 23:31

Hmm w zeszlym roku w pazdzierniku jechalam na prognoze , mialo wiac 5 dni i wialo 5 dni !
Zreszta tam zawsze cos wieje ! :-) jesli chodzi o windsurfing to maja sprzet ale bardzzo niewielki wybor , tam sie pi prostu na windziee nie plywa ;-) jak jest odpływ to nie poplwasz bo nie ma w czym :-) jak jest przypływ to same kajty na wodzie wiec ciezko znalezc miejsce na wodzie na windsurfing :-) ale zawsze mozna sprobowac :-)

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 00:24

Też mam się zamiar wybrać tylko termin jaki bo nie podałaś ;)

Ja wezmę swój 14 i 10 rpm i deskę bo skoro już mam to szkoda nie używać ;)

To jak z tym terminem bo chętnie się pod kogoś podepnę :thumb:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 08:40

Valentine666 pisze:Zreszta tam zawsze cos wieje ! :-)


Tak dobrze to nie ma. Z wiatrem jest podobnie jak w Polsce, tylko prognozy bardziej trafne zwykle. Warto jednak się ruszyć do RSZ, bo klimat niepowtarzalny.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 11:14

Zwykle wieje mi ok połowy pobytu w Egipcie , 35knot chyba raz pod wieczór jak już nikogo nie było na wodzie. Zwykle do max 20knot. Skoro tylu chętnych to może rzeczywiście jakoś się ugadać. Ja myślę o terminie 19.09. na 2 tygodnie.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 61 gości