El Gouna/ Rodos -> KURS gdzie?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Justa_ww
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 10:48
 
Post31 lip 2014, 11:17

Brutus:)
Myślę o wrześniu, mniej wiecej tydzien w terminie od ok 12-30 Stanie na tym, że jednak polecę sama, dlatego pytam czy ktoś zamierza jechać w tym terminie:) nie mam zamiaru spedzać czas sama
Jaki hotel polecacie? wszytskie są w podobnej odległosci od spotu. Gdzie najczęściej latacie?


Brutus pisze:Justa , chyba nie podałaś w jakim terminie :p , sporo osób leci 19.09.
Można dostać się do elgouny tak jak się chce...z każdego miejsca za dolara tuk tuk dowiezie Cię na spot, tuka zamówisz w recepcji albo poczekasz na ulicy.

wengi , tak co do Twoich 0% szans na niepłacenie - jestem co roku w Egipcie przez ostatnie 6 lat i nigdy nic przy odprawie nie zapłaciłem...na 12 odpraw 2 razy wymagało to kilkuminutowej rozmowy.

czy 14m będzie przeżaglowane... jak ważysz 60 kg to pewnie tak ale jak 90 to już nie.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 14:55

Elgouna jest tak mała że z każdego hotelu jedzie się tukiem za tą samą cenę, a z żadnego i tak nie da rady dojść piechotą ...no chyba że ktoś lubi takie wyzwania ;)

Ja byłem tylko w Panorama Bungalows Resort El Gouna (jest jeszcze Panorama Bungalows Resort Hurghada ) i jest ok, średnia półka. Na plus że jak nie wieje to spokojnie można zostać w hotelu i przeodpoczywać cały upalny dzień przy basenie. Hotel Ali Pasha jest tańszy ale nie ma nawet basenu.

No i sieć three corners czyli Ocean View, Rihanna Inn, Rihanna Resort ma swój beachbar i leżaczki 20m od redseazone ... więc jedzenie i napoje masz na spocie.... choć w RSZ żywią o stokroć smaczniej.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 15:12

Brutus pisze:Elgouna jest tak mała że z każdego hotelu jedzie się tukiem za tą samą cenę, a z żadnego i tak nie da rady dojść piechotą ...no chyba że ktoś lubi takie wyzwania ;)


Z każdego z mariny dojdziesz w 15-20 minut, a z tych w nowej marinie w 5 minut.

Dla wybierających hotel polecam:
http://elgounamap.com/

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 15:28

Spoko , ja z RSZ do Kitepower w trybie wakacyjnym idę 5 min :P, a do nowej mariny jest 4-5 razy dalej.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post31 lip 2014, 15:36

Brutus pisze:Elgouna jest tak mała że z każdego hotelu jedzie się tukiem za tą samą cenę, a z żadnego i tak nie da rady dojść piechotą ...no chyba że ktoś lubi takie wyzwania


Hej

Hotel Mosaique albo Fanadir - 800 metrów w linii prostej, 8 minut z buta, 6 minut "skrótem" przez pustynię ;)

phpBB [video]


Poniżej filmik z tego hotelu, tam gdzieś pod koniec widać z balkonu RedSeaZone :)

PS. właśnie na 19.09 jest chętny na dokwaterowanie do pokoju dbl. Jeśli jesteś chętny to pisz na priv

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 lip 2014, 15:48

Co Wy z tą piechotą !
Przecież Tuk to sama przyjemność , wiatr we włosach...śpiewający coś pod nosem Arab z nokią 3210... ronda mijane w lewo, piechotą to można się tylko skaleczyć przez tą "pustynię" i potem boli w wodzie :P

Justa_ww
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 10:48
 
Post31 lip 2014, 15:58

Sama na pieszo na pewno nie mam zamiaru chodzić :) Akurat z tym najmniejszy problem, z tego co pamiętam zawsze w Egipcie poruszałam się bez problemów:)
A bardziej chodzi mi o hotel, w którym są młodzi ludzie, a nie emeryci z Rosji, tj ostatnio miałam okazaję zaobserwować:D

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post31 lip 2014, 22:00

W el gounie praktycznie nie ma rosjan ! :-) W panoramie bungalows bardzo duzo holendrow a w ocean viev prawie sami anglicy . Wszedzie jest bardzo duzo mlodych osob !
Jesli chodzi o dojscie piechata do Red Sea Zone to z Ocean Viev jest dokladnie 15 min z buta , wiem bo chodzilam codziennie traktujac to jako rogrzewke przed plywaniem :-)

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post08 sie 2014, 22:07

Sam sie wybieram do Rihana Inn 14 sierpnia na 7 dni. Generalnie szukam informacji nt szkoły Osmosis i panującej tam atmosferze. Ze strony internetowej wiem ze chyba jako jedyni maja windsurfing i caty i mozna to wszystko razem z kitem fajnie uplesc w jakiś sensowny pakiet. Ponadto co wyczytałem ze do ich akwenu szkoleniowego na kita dopływa sie motrowką. Nie ma resztek raf, ładna łacha piachu i płytko i nie ma problemu z plywami, zawsze jest woda.
Jeśli ktos korzystał z tej bazy to prosze o info jak najszybciej bo musze wybrac albo RSZ albo Osmosis. Minusem jest napewno brak AI w Osmosis akurat dla hotelu w którym mieszkam, ale to sie da przeżyć.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post10 sie 2014, 21:32

Kawior pisze:Sam sie wybieram do Rihana Inn 14 sierpnia na 7 dni. Generalnie szukam informacji nt szkoły Osmosis i panującej tam atmosferze. Ze strony internetowej wiem ze chyba jako jedyni maja windsurfing i caty i mozna to wszystko razem z kitem fajnie uplesc w jakiś sensowny pakiet. Ponadto co wyczytałem ze do ich akwenu szkoleniowego na kita dopływa sie motrowką. Nie ma resztek raf, ładna łacha piachu i płytko i nie ma problemu z plywami, zawsze jest woda.
Jeśli ktos korzystał z tej bazy to prosze o info jak najszybciej bo musze wybrac albo RSZ albo Osmosis. Minusem jest napewno brak AI w Osmosis akurat dla hotelu w którym mieszkam, ale to sie da przeżyć.


Hej

Nie wiem czy ktokolwiek wypowie się na temat Osmosis bo to mało popularna szkoła, ucząca przy hotelu Club Paradiso, który jest dość daleko od centrum El Gouny a tym bardziej od Rihanna Inn (dobre 10-15 min tok tokiem).

Co do ich spotu, gdzie wywożą motorówką to nie do końca nie ma problemu z pływami - może z odpływami... ale z przypływami już trochę gorzej. Szkolą na lagunie, oddalonej kilka km od brzegu, gdzie nie ma kawałku suchego "piasku" więc startowanie z motorówki itd. Jeśli jedziesz z rodziną to lepiej sobie daruj, bo będziesz miał sporo kłopotów z dojazdem, pobytem z dala od brzegu, a powrót na lunch do hotelu będzie niezłą wyprawą - lepiej przeznaczyć ten czas na pływanie.

W RSZ masz bufet przy bazie, leżaki, toalety, darmowy busik z Rihanna Inn, 5 min do hotelu itd.

Nie wiem jakie to ma dla Ciebie znaczenie ale w Osmosis nie pracuje żaden polskojęzyczny instruktor.

Pozdr
Lussik

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post11 sie 2014, 09:36

Hej Lussik;

Dzięki za info, głównym powodem dlaczego zacząłem wogole szukać jakiejś innej szkoły niż RSZ była dywersyfikacja sprzętu i rzeczy ktore mozna robić w Osmosis. Ponieważ jestem po chyba 30 godzinach szkolenia na kite (oczywiście rozrzuconych na okres 5 lat) i udało mi sie przepłynąć chyba tylko z 5 metrów dlatego zaczynam powoli myślec ze to nie dla mnie i chciałbym mieć możliwość poplywania na desce jak sie okaże ze to nie warunki, instruktor etc. tylko ja sie nie nadaje. Rownież dlatego jadę sam, bez dzieci ktore nie były zachwycone jak w zeszłym roku poplynalem na pół dnia na suche rewki i pozwoliły mi na to tylko raz, a ja widząc ich miny specjalnie nie protestowałem.

Nie ukrywam że jestem tez pod wrażeniem zdjęć zrobionych na tym "sand bar" w Osmosis, przy których lunch, leżaki czy tez sam transport do bazy pewnie tok tokiem ma mniejsze znaczenie. Język tez nie ma znaczenia, ale nie podjąłem jeszcze decyzji co do miejsca szkolenia. Oczywiście, ze jestem pod wrażeniem opinii o atmosferze i szkoleniach z Waszej bazy dlatego decyzja jest dość trudna. Czekam jeszcze na informacje co do ceny szkolenia z Waszej bazy bo w pakietach z kursem macie zawsze ilośc godzin i 7 dni, a ja będę tylko 6.

Pozdrawiam
Marek
I jeszcze raz dzięki za info.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post11 sie 2014, 10:05

Hej

Zwróć uwagę że wypożyczenie sprzętu na tydzień kosztuje tyle co... niecałe 3,5 dni wypożyczenia sprzętu z stawki dziennej. Wypożyczenie tygodniowe, chyba w każdej bazie zagranicznej, a przynajmniej w zdecydowanej większości to 6-7 dni.

I tak się bardziej opłaca niż wypożyczanie dzień po dniu, a tym bardziej w pakiecie, z szkoleniem gdzie wychodzi to jeszcze taniej :)

No cóż - dla wielu windsurferów jednak wyjazd w miejsce gdzie nie można pływać na windsurfingu i jest tylko kite, bywa przełomowym, bo jest 100% poświęcenie kite i często kończy się to definitywną przesiadką :thumb:

W razie czego, mamy też wersję kursu do skutku - IKO 1+2+3 VIP, choć często zamiast 30 godzin rozłożonych na 5 lat, wystarczy 10-12 ale dzień po dniu :thumb: :thumb:

Powodzenia!

Pozdr
Lussik

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post11 sie 2014, 10:44

Hej

Za VIPA dziękuje, bo mam zamiar wiecej czasu spędzić na wodzie na desce (a nie kolejna porcja sushi, a raczej sashimi ktore bardzo lubię ale podawane w innej formie :( tym bardziej ze wydaje mi sie ze latawca mam juz opanowanego przynajmniej na poziomie body dragow i wszystkich tych rzeczy przed próba startu z deska. Ale oczywiście to tylko moja opinia. Bardziej myślałem o refresherze plus rental z asysta, albo IKO 3 z rentalem i asysta tym bardziej ze myśle ze to bardziej rozrzucenie niż brak predyspozycji, bo generalnie dużo sportów i dość aktywnie.
A możliwość deski to tylko taki "insurance" na wypadek gdybym znowu wiecej czasu spędzał pod woda i zabrakłoby motywacji. No i pozostaje cały czas kwestia sand baru z krystalicznie czysta woda, bo Na Waszych zdjęciach raczej zmieszana z piachem.

Jeszcze raz pozdro.
Marek
Doceniam Twój czas, rozumiem ze nadajesz z RSZ.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post11 sie 2014, 11:20

Hej

Spoko - wiadomo - wybór należy do Ciebie.

BTW. Wypożyczenie sprzętu w Osmosis - raz że jest droższe, a dwa że cena za 6 dni jest identyczna jak za 7 dni

Jeśli chodzi o wodę - to chyba "instagramowe" naleciałości naszej Pani fotograf powodują Twoje wrażenie jej mętności lub widziałeś fotki z marca, gdzie po ulewnych deszczach woda w pasie około 400 metrów od brzegu, wzdłuż całego Morza Czerwonego była mętna - cały piach i pył spłynął z pustyni prosto do morza. Poniżej fota z lipca tego roku.

Obrazek

Pozdrawiam!
Lussik

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 sie 2014, 18:27

Kawior jesli zdecydujesz sie jednak na RSZ to po prostu wez sobie godzinke albo dwie z Camelem i bedziesz smigal jak szalony . Ja tez mialam problem z pierwszymi krokami przerobilam 4 instruktorów :doh: i nic :( po godzinie z Camelem plywalam lewo prawo i robilam zwrot switch :D da sie ? Da ! A tez juzmiala, chwile zwątpienia i chcialam rezygnowac z kajta ! Woda przy RSZ jest mega turkusowa i krystaliczna , zdjecia tego wogule nie oddaja ! :-)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron