SZUKAM SPOTU DO NAUKI :)

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
no-gr4vity
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 10:44

Cześć :)

Aura w Polsce nie sprzyja pływaniu, dlatego szukam odpowiedniego kierunku, w którym mogłabym wyruszyć na moje pierwsze jesienno- zimowe kajtowe wakacje. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc przy wyborze takiego miejsca?

Mają to być wakacje rodzinne (ja, brat + niepływający rodzice), dlatego:
- musi być ciepło i plaża do wylegiwania
- musi być co zwiedzać i dokąd wyskoczyć na jednodniową wycieczkę
- muszę być sprzyjające warunki do nauki kitesurfingu od podstaw (do tej pory pływałam zawsze na windzie, jestem średnio-zaawansowaną surferką).

Chciałam jechać na Fuerteventurę, ale słyszałam, że wiatr 60-70 km/h to nie są warunki do nauki.
Czy jedynym miejscem w takim razie jest Egipt?

Będę wdzięczna za wszystkie komentarze, odpowiedzi. :thumbsup:
Ostatnio zmieniony 28 paź 2014, 10:41 przez no-gr4vity, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gregor57
Posty: 89
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:43
Deska: flydoor 5 L
Latawiec: Flysurfer speed 5
Lokalizacja: Szwecja
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post24 paź 2014, 11:19

Witam: Ja bym jednak proponowal Tobie fuerteveture i hotel Melia Gorrolies wiatry zazwyczaj umiarkowane i dla Ciebie to masz możliwość uczenie się kites na lagunie będzie bezpiecznie a dla mamy i rodzeństwa jest dużo do zwiedzania,jFuerteventura jest druga, co do wielkości w rodzinie Wysp Kanaryjskich i położona jest około 120 km na wschód od wybrzeża marokańskiego na oceanie Atlantyckim. Po około cztero-godzinnym locie z CENTRUM Europy wylądujesz na lotnisku Fuerteventury w Puerto del Rosario.

René Egli Center znajduję się 50 km na południe od lotninska, na północym krańcu pięknej, piaszczystej plaży Sotavento, która jest jadną z atrakcji Fuerteventury.

Ta część wybrzeża jest jedną z najpiękniejszych plazy w całej Europie, co jest gwarancją udanego wypoczynku. Szeroka i piaszczysta plaża zapewnia idealne warunki do startowania i lądowania Kite’a, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo. Cztero-gwiazdkowy HOTEL Meliã Gorriones znajduję się 200m od naszego Centrum.

Unikalne warunki wietrzne i wodne oraz coroczne Mistrzostwa Świata w Grand Slam organizowane dla Kite- i Windsurferów, mam przyjemność doświadczać od ponad 28 lat
Ps:Uprzeć mamę i rodzeństwo ,ze jest dużo turystow z niemiec,którzy chodzą nago po plaży.
Poz:

Awatar użytkownika
supermint
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 11:27

Ja mogę polecić Egipt - Soma Bay - hotel Palm Royale. Blisko Doliny Królów (3-4 godz), hotel świetny, bez tłumów, dobre jedzenie, znacznie cieplejsza woda w morzu niż na Fuercie, możliwość nurkowania, snorkelingu.
Z tańszych opcji to polecam Regenzy Plaza w Sharm el Sheikh.

Awatar użytkownika
no-gr4vity
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 12:40

Dziękuję za wskazówki!

Soma Bay: słyszałam dużo dobrego o tym miejscu, ostatnio chyba najpopularniejsze kierunek.
Supermint - w której bazie pływałeś? Którą polecasz? :)

Awatar użytkownika
supermint
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 13:50

Ja polecam tą przy samym hotelu - 2x tańsza niż Surfmotion i obsługa wydaję się sympatyczniejsza, łatwiej się dogadać.

Awatar użytkownika
no-gr4vity
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 21:16

A czy kojarzysz hotel Carribbean World Resort?
Czy kurs rezerwowales wczesniej, czy będąc juz tam na miejscu po prostu poszedłeś i sie zapisałeś? Czy jak sie nie zapisze wczesniej to dadzą mi cenę z kosmosu?
Zastanawiam sie czy jest to ważne, bo nie chciałabym skończyć leżąc plackiem na egipskiej plazy. To byłby dramat ;)

Awatar użytkownika
no-gr4vity
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa
 
Post24 paź 2014, 21:17

PS. Czy pamiętasz nazwę tej szkółki? :)

Valentine666
Posty: 64
Rejestracja: 15 paź 2013, 22:06
Lokalizacja: Rumia
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post25 paź 2014, 00:24

hej ja polecam el goune i polską szkółke Red Sea Zone . Naprawde fajne miejsce do nauki kajta i odpoczynku dla rodzinki :)

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post25 paź 2014, 22:49

Zapomni o Fuerteventurze czy innych wyspach Kanaryjskich jeśli chcesz się komfortowo, przyjemnie, szybko i bezpiecznie nauczyć - lagunka z szkwalistym wiatrem, i wodą przez tylko kilka dni w miesiącu raczej nie sprawi, że po tygodniu wrócisz z umiejętnościami.

Do nauki wybierz Egipt - jak chcesz po polsku, to zapraszamy do RedSeaZone. Na www.easy-surftravel.pl znajdziesz wyjazdy co tydzień + cennik szkoleń.

Pozdrawiam
Lussik

Awatar użytkownika
supermint
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
 
Post26 paź 2014, 01:29

Szkolka nazywa się Point Break. Nie musisz się wcześniej zapisywać. Z Carribean to z tego co wiem wyworza pontonem na lagune obok palm royale.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post26 paź 2014, 19:28

Generalnie to miejsc jest masa,
nie samym Egiptem czy kanarami człowiek zyje ;-)
kwestia ile chcecie wydac/jakie warunki was interesują ?

Pozdro...

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 paź 2014, 10:02

no-gr4vity pisze:A czy kojarzysz hotel Carribbean World Resort?

Jesli Soma to zdecydowanie bym polecal Palm Royale niz Carribbean bo blizej spotu kitowego. Palm to dawny Intercontinental wiec zdecydowanie tez wyzszy standard. Poza hotelami praktycznie nic tam nie ma wiec raczej nigdzie na wycieczke jednodniowa nie wyskoczysz.
Warto tez pamietac ze w listopadzie w dzien jest dosc cieplo ale wieczory/noce sa juz chlodne.

Awatar użytkownika
supermint
Posty: 42
Rejestracja: 28 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: Warszawa
 
Post27 paź 2014, 11:53

Jest cała masa wycieczek:-) Warto tam pojechać chociażby z powodu bliskiej odległości Doliny Królów.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 paź 2014, 13:47

supermint pisze: bliskiej odległości Doliny Królów.

No jesli 300 km to bliska odleglosc to faktycznie jest to opcja :)

Awatar użytkownika
no-gr4vity
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2014, 13:10
Lokalizacja: Warszawa
 
Post28 paź 2014, 10:39

Dziękuję, jesteście MEGA pomocni! :thumb:
Nie wybiorę się jednak do Egiptu, jakoś umknął mi ten komunikat wcześniej: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... ozujacych_
(Gapa!)

Ostatecznie plan jest taki, że lecimy na Teneryfę (popływam na windzie), a później Gran Canaria (wezmę jakieś lekcje surfingu) i wszyscy będą szczęśliwi.
Zaczekam cierpliwie do wiosny i przygodę z kite rozpocznę na półwyspie.

Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia na HELU !! :hand:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

cron