Kto i Kiedy na Fuerte ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2010, 12:31

bellaiza pisze:
Czy ktoś z Was wie, gdzie można nabyć Naish Cult na Fuercie? Na ich stronie nie widać żadnego dealera, a chcielibyśmy kupić coś małego.


IDZCIE DO ANDRZEJA W RENE - EGLI , MOZE POMOŻE WAM JAKIS DOBRY RABAT ZROBIC NA LATAWIE, UZYWKE LUB NOWY:)

bellaiza pisze:
Co do pianek - większość pływa jednak w długich i powiem szczerze, że jest strasznie zimno nie tylko przez wiatr, ale też przez to, że woda w oceanie jest zimna. Warto mieć długą piankę.


WŁASNIE O TYM TOBIE PISAŁEM!!! JAK NIE MA SIĘ PEWNOŚCI CO UBIERAC TO JEST PROSTA REGUŁA - LOKALNI PŁYWAJĄ W DŁUGICH - TO PŁYWAJ W DŁUGICH I BĘDZIE OK:)

POZDR
STIV A.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2010, 21:10

jak jest z autami?
jest tak ze ten co wypozycza ma prawo prowadzic auto i nikt wiecej?
jak chce sie dodatkowego kierowce to trzeba wiecej zplacic?
jak to wyglada na fuercie?
i czy kogos zlapali juz na tym i co za to grozi?

Awatar użytkownika
paniera
Posty: 307
Rejestracja: 09 sie 2006, 23:02
Lokalizacja: Szczecin
 
Post28 kwie 2010, 22:37

march_in pisze:jak jest z autami?
jest tak ze ten co wypozycza ma prawo prowadzic auto i nikt wiecej?
jak chce sie dodatkowego kierowce to trzeba wiecej zplacic?
jak to wyglada na fuercie?
i czy kogos zlapali juz na tym i co za to grozi?


dobre pytanie, wypożyczałem i nie mam bladego pojęcia :oops:
raz mnie zatrzymali, ale tylko spojrzeli do auta i na tym się skończyło

..... wg mnie dopóki nic nie przeskrobiesz to git, gorzej jak coś sie spier***

w low costs jedyne limity przy wynajmie to min 25 lat i 3 lata prawko, nic innego nie wymagają
Kij jednak wie co jest w tym kwicie co się podpisuje na lotnisku przy wynajmie :D
Świrus jest aktualnie na Fuercie to może doczyta warunki wynajmu i da znać :lol:

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 kwie 2010, 22:45

march_in pisze:jak jest z autami?
jest tak ze ten co wypozycza ma prawo prowadzic auto i nikt wiecej?
jak chce sie dodatkowego kierowce to trzeba wiecej zplacic?
jak to wyglada na fuercie?
i czy kogos zlapali juz na tym i co za to grozi?


W Cicar'ze, o którym Ci pisałam na priv może jeździć dodatkowy kierowca bez dopłaty. Na resztę pytań nie znam odpowiedzi :)

Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia jest jakiś spot kitesurfingowy? Prawie na pewno jest, ale jakoś go dziś nie zauważyliśmy, jadąc na południe. Spot jest zaznaczony na mapie w połowie strony numerem 12: http://www.surftravel.pl/windsurfing_ki ... 0_130.html
Pytam, bo na południu znacznie słabiej wieje. W Sotavento w Rene Egli dziś wszyscy grubi faceci pływali na 7-kach... Byliśmy na plaży przy Morro Jable i tam był spokój. W sam raz na moją 9-tkę.

Stiv, dzięki za Andrzeja - jutro go znajdziemy, bo dziś miał wolne.

Przy okazji jeszcze kilka słów o tym, czy Rene Egli jest dobrym spotem dla początkujących - nie jest. Chyba, że kupuje się kurs, bo sprzęt mają bardzo dobrej jakości i nie uczą więcej, niż 2 osoby na raz, przy czym każda ma swojego kite'a (nie wiem, czy na wszystkich poziomach tak jest).
1. Wiatr jest od brzegu.
2. Rescue można wykupić tylko z IKO3 lub umiejętnościami, które się temu poziomowi równają (właściciel wychodzi z założenia, że za często trzeba by było ratować żółtodzioby).
3. Akcja ratunkowa to 30 EUR, a jeśli się odmówi i i tak później będzie potrzebna - 60 EUR.
4. Laguna zapełnia się tylko na 2h i w jej części są powbijane tyczki, na które łatwo nabić kite'a :)
5. Zejście do oceanu po kilkunastu metrach jest już głębokie.
6. Strasznie szkwali.

Ja osobiście na pewno nie wlazę do lagunki, bo jest tam strasznie płytko. Już wolę te akcje ratunkowe dzień w dzień... bo oczywiście nie możemy kupić rescue z iko2.

Awatar użytkownika
paniera
Posty: 307
Rejestracja: 09 sie 2006, 23:02
Lokalizacja: Szczecin
 
Post28 kwie 2010, 22:56

bellaiza pisze:Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia .

http://www.kitebeaches.com/kitesurf/reg ... ntura.html
Pzdr

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post28 kwie 2010, 23:03

Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia jest jakiś spot kitesurfingowy? P


Hej.

Z tego co mi się wydaje to Playa de Jandia zaczyna się przy Rene Egli i ciągnie się prawie do końca wyspy (do Morro Jable albo do samej miejscowości Jandia).

Chyba nie znajdziesz bardziej na południe bezpieczniejszego i łatwiejszego spotu - cały czas wiatr będzie wiał lekko od brzegu a woda będzie głęboka. Nigdzie tam nie znajdziesz bazy ani asekuracji.

Pozdrawiam
Lussik

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2010, 23:03

bellaiza pisze:Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia jest jakiś spot kitesurfingowy? Prawie na pewno jest, ale jakoś go dziś nie zauważyliśmy, jadąc na południe. Spot jest zaznaczony na mapie w połowie strony numerem.
Pytam, bo na południu znacznie słabiej wieje.


tam zza gor daje wiec totalny off shore ja bym tam nie atakowal. jesli juz to flag beach tam moze byc rowniej i to tyle.no a dla dziewczyny to wiadomo ze na slabsze wiatry potrzeba z 6-5;)

bellaiza pisze:4. Laguna zapełnia się tylko na 2h i w jej części są powbijane tyczki, na które łatwo nabić kite'a :)

serio? nie bylem ale wierzyc sie nie chce.to ile godzin jest ta woda?i w jakich godzinach?

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 kwie 2010, 23:07

paniera pisze:
bellaiza pisze:Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia .

http://www.kitebeaches.com/kitesurf/reg ... ntura.html
Pzdr


Dzięki :)
Byliśmy dziś w okolicy tej bazy - kilkaset metrów na wschód od niej, przy latarni, którą widać na zdjęciu. Ale widzieliśmy tylko żagle, żadnego kite'a. Jeśli tam da się pływać na kicie, to świetnie :) Jutro sprawdzimy.

Awatar użytkownika
Woo
Posty: 61
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:29
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot (x2)
Lokalizacja: Warszawa
 
Post28 kwie 2010, 23:07

Izka,

Ta płytka woda w lagunie to ile to jest? W tabeli jest napisane, że od 50cm do metra teraz powinno być. Te tyczki są w całej lagunie czy tylko w jakieś części? Z tego co widać na zdjęciach to ta laguna jest ogromna.

I to rescue to jest to za 80E, które jest na ich stronce? Gdzieś tam czytałem, że zwożą Ci za free jak masz IKO3 lub swobodnie pływasz.

Pozdrawiam,
Woo

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 kwie 2010, 23:10

Lussik | EASY Surf Center pisze:Chyba nie znajdziesz bardziej na południe bezpieczniejszego i łatwiejszego spotu - cały czas wiatr będzie wiał lekko od brzegu a woda będzie głęboka. Nigdzie tam nie znajdziesz bazy ani asekuracji.


Ale znajdę słabszy wiatr, na asekurację już przestaliśmy liczyć. Na Rene Egli wiatr wieje prostopadle od brzegu, na południu - lekko od brzegu.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2010, 23:12

bellaiza pisze:
paniera pisze:Jeśli tam da się pływać na kicie, to świetnie :) Jutro sprawdzimy.


moim zdaniem przy poludniowych kierunkach a nie przy tym co teraz.lepiej popytajcie lokalesow.

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 kwie 2010, 23:17

march_in pisze:tam zza gor daje wiec totalny off shore ja bym tam nie atakowal. jesli juz to flag beach tam moze byc rowniej i to tyle.no a dla dziewczyny to wiadomo ze na slabsze wiatry potrzeba z 6-5;)


Na Flag Beach też pojedziemy, ale to daleko.
Czego 6-5? - szotów na odwagę? ;) ;)

march_in pisze:serio? nie bylem ale wierzyc sie nie chce.to ile godzin jest ta woda?i w jakich godzinach?


Zależy od faz księżyca. Dziś to była 13.30-15.30. I w najgłębszym miejscu jest w szczycie przypływu 1m.

Awatar użytkownika
paniera
Posty: 307
Rejestracja: 09 sie 2006, 23:02
Lokalizacja: Szczecin
 
Post28 kwie 2010, 23:20

bellaiza pisze:
paniera pisze:
bellaiza pisze:Może ktoś z czytających wie , czy w Playa de Jandia .

http://www.kitebeaches.com/kitesurf/reg ... ntura.html
Pzdr


Dzięki :)
Byliśmy dziś w okolicy tej bazy - kilkaset metrów na wschód od niej, przy latarni, którą widać na zdjęciu. Ale widzieliśmy tylko żagle, żadnego kite'a. Jeśli tam da się pływać na kicie, to świetnie :) Jutro sprawdzimy.

w tym linku masz praktycznie wszystkie spoty na wyspie. Ten o ktorym tu piszesz to jutro totalny offshore, na etapie nauki omijaj takie spoty z daleka ;) jak juz ktos wczesniej pisal na jutro lepsze beda okolice flag. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bellaiza
Posty: 101
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:42
Latawiec: Naish Cult Sport, RRD Passion
Lokalizacja: W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 kwie 2010, 23:23

Woo pisze:Ta płytka woda w lagunie to ile to jest? W tabeli jest napisane, że od 50cm do metra teraz powinno być. Te tyczki są w całej lagunie czy tylko w jakieś części? Z tego co widać na zdjęciach to ta laguna jest ogromna
.

1. Patrz wyżej
2. Laguna jest spora, ale nie ogromna (jest wąska). Po jednej stronie masz tyczki, a po drugiej jakieś krzaki w wodzie... mi się nie podoba. Moje kolana jej nie zniosą na 100%.

Woo pisze:I to rescue to jest to za 80E, które jest na ich stronce? Gdzieś tam czytałem, że zwożą Ci za free jak masz IKO3 lub swobodnie pływasz.


Jeśli uda Ci sie kupić rescue, to Cie zwiozą. Pytanie, czy Ci się uda :) To jest to za 80EUR.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2010, 23:27

bellaiza pisze:
march_in pisze:tam zza gor daje wiec totalny off shore ja bym tam nie atakowal. jesli juz to flag beach tam moze byc rowniej i to tyle.no a dla dziewczyny to wiadomo ze na SILNIEJSZE wiatry potrzeba z 6-5;)


Na Flag Beach też pojedziemy, ale to daleko.
Czego 6-5? - szotów na odwagę? ;) ;)


hehe.chodzilo mi o metry oszywiscie.i pomylilem sie silniejsze;)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości