Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post11 sie 2014, 10:50

Fikus pisze:
KrisIs pisze:A jeszcze info że na plaży dla surfingu pojawił się zakaz kitesurfingu (dopuszczony jest windsurfing)
Ponoć o druty wysokiego chodzi jak ktoś wpadnie to wiadomo, nikt nie egzekwował zakazu.


z berkiem może być problem i to praktycznie kwestia czasu... Akwen jest potężny i dla wszystkich jest miejsce, ale podobno w sobotę pływali nowicjusze i latawce spadały plażowiczom na głowy (sorry Kris nie piję do ciebie:) ) w zasadzie powinniśmy piętnowąc jeśli tylko ktoś szaleje zbyt blisko plaży w przeciwnym razie wszyscy na tym stracimy.


Oj jakbyś zobaczył co się działo na plaży. Wiał S i mocno nierówno było przy linii brzegowej a jeszcze kilka osób się uczyło pierwszych halsów.
No niestety ludzie nie przestrzegają zakazów i wpływali między kąpiących się. Na Blue Lagunie zaraz ratownicy by interweniowali.
Jak zdychało to wolałem z tyłkiem w wodzie kręcić 8semki niż wracać. Zresztą ostatni hals zakończyłem zrywką i zwijaniem linek a i tak miałem problem przebić się z latawcem w reku przez tłumy plażowiczów .

W lato polecam się przejść z pierwszego parkingu 200m po brzegu północnym w kierunku zachodnim. Będzie onshore ale brak tłumów, samochodów, drutów pod napięciem i przy odkrętce S i SSE oraz SE równy wiatr.

Weszła wam Bukówka w niedzielę? Mieliście 4 godziny wiatru?

Awatar użytkownika
mecalac
Posty: 210
Rejestracja: 19 lut 2011, 13:38
Deska: Nobile T5
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wro/PL
Postawił piwka: 3 razy
 
Post11 sie 2014, 11:38

Czy będę monotematyczny, jak wtrącę, że weekend na Rugii znowu okazał się fenomenalny?
Przywitaliśmy sobotni poranek w Rosengarten na 11m od 8:30 i było całkiem solidnie do 13.00, wtedy zdechło i zaniosło się na deszcz, który zaczął padać niespełna pół godziny później. Na szczęście byliśmy już pozwijani i spodziewając się odkrętki wiatru, ruszyliśmy do osławionego Surfendorfu :wink: Po drodze wypadało się i wróciło słońce. Wiatr jednak nie odkręcił się i był dość marny. Z racji jednak, że miało się wzmacniać, znowu w ruch poszła 11m. Dało się pływać, brakowało jednak momentami żeby wrócić. Po utracie kilkuset metrów wysokości (wiatr SW, side-on) nadciągnęła potężna czarna chmura i wzmogła ruch powietrza, brakło kilkudziesięciu metrów do wyjścia na brzeg, gdy nagle spod chmury wystrzelił pocisk. Na wodzie było jeszcze kilkanaście latawców i zaczęła się totalna awaria. Próbując jeszcze oddalić się trochę od brzegu spróbowałem zrobić zwrot, ale skończyło się wyciągnięciem z wody na dwa metry i upadkiem mnie oraz latawca. Nie czekając już na nic, pociągnąłem za zrywkę i uwolniłem się z objęć diabelskiej mocy :evil: .
Kolega Niemiec nie miał tyle szczęścia; trzymając latawiec na halsie i doznając odrzutowego przyspieszenia spróbował postawić go do zenitu, co oczywiście skończyło się wystrzeleniem w kosmos. Przypierdzielił z impetem w nabrzeże (w tym miejscu wał ziemny), latawiec wpadł w trzciny i na szczęście przygasł, natomiast gość nie wstał już o własnych siłach. Po kilkunastu minutach pojawił się ambulans i po udzieleniu doraźnej pomocy, zabrał znokautowanego, aczkolwiek przytomnego delikwenta ze sobą.
Na szczęście dla nas, to wariactwo skończyło się tylko splątaniem linek i nabraniem na nie kilogramów zieleniny. Przy samych trzcinach jest tego dużo, a tam niestety wpadł mi latawiec. Linki trzeba było wyciągać po kawałku, żeby z tego syfu mogła odpływać woda i sukcesywnie wydobywać je na brzeg.
Z wielkiej chmury spory deszcz, trwało to dobre pół godziny, więc był czas, żeby oczyścić sprzęt, na szczęście zielsko nie było zbyt złośliwe i poszło to w miarę szybko. Wiatr odkręcił na mocne W i zapewnił petardę do wieczora. Warunek? Powiem tylko tyle, że pływanie na 6m było komfortowe i było przy tym trochę skakania :shock: Powierzchnia wody całkiem płaska - pomimo "over 35 kts" zafalowanie akwenu znikome.
Tuż przed zachodem słońca zjechaliśmy z powrotem na Rosengarten, żeby przywitać kierunek NE z samego rana. Tak też się stało, od 9:00 zaczęło wiać ok. 12-14 kts i z biegiem dnia wzmogło się mniej więcej do 25 kts. Opuszczaliśmy spot skatowani jak rzadko i z poczuciem spełnienia :D Ciągle odczuwam skutki walki. Trzeba szybko się regenerować, bo od piątku znowu ogień :twisted:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post11 sie 2014, 12:09

Fikus pisze:juz sie napływałeś nad morzem - 4:0 na sierpien - równowaga w przyrodzie musi być


Ej no emigracja się nie liczy :wink: mecze na wyjeździe nie są brane pod uwagę. Liczą się tylko lokalne spoty a ja w lipcu pływałem tylko raz przez 1,5h na Mietku :(

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post11 sie 2014, 12:21

Mikolpa pisze:
Fikus pisze:juz sie napływałeś nad morzem - 4:0 na sierpien - równowaga w przyrodzie musi być


Ej no emigracja się nie liczy :wink: mecze na wyjeździe nie są brane pod uwagę. Liczą się tylko lokalne spoty a ja w lipcu pływałem tylko raz przez 1,5h na Mietku :(

Może czwartek wypali załatwiaj wolne bo przegapisz warun. Mogłoby powiać pod 30 węzłów bo mam słaby bilans na nowym latawcu od zakupu 5 godzin w powietrzu a zakup był w maju.

Awatar użytkownika
hahscilojanusz
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2009, 08:55
Deska: S-Quad 5"7
Latawiec: Cabrinha Nomad 7 m
Lokalizacja: Jelenia Góra-Górzyniec
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 sie 2014, 12:43

jak odkreci z sw może na koniec tygodnia downwind?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post11 sie 2014, 14:40

hahscilojanusz pisze:jak odkreci z sw może na koniec tygodnia downwind?

No cóż zakupiłem dechę 5,7 pewnie niedługo się wybiorę ale zanim się wypuszczę na głęboką wodę muszę poćwiczyć w szuwarach.

Awatar użytkownika
hahscilojanusz
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2009, 08:55
Deska: S-Quad 5"7
Latawiec: Cabrinha Nomad 7 m
Lokalizacja: Jelenia Góra-Górzyniec
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 sie 2014, 15:08

To miłe moze kiedyś zrobimy dowwind wiekszą ekipą.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post11 sie 2014, 18:37

[quote="mecalac"]Czy będę monotematyczny, jak wtrącę, że weekend na Rugii znowu okazał się fenomenalny?
quote]

Działo się na tej Rugii :shock: . Zawsze czuję się dziwnie jak nadciągają chmury i nie chcę posmakować takiego hardcoru :(

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post11 sie 2014, 19:43

hahscilojanusz pisze:To miłe moze kiedyś zrobimy dowwind wiekszą ekipą.


dziś okręciłem strapy i jestem już straplessem :D dużo lepiej się pływa bez strapów

Awatar użytkownika
hahscilojanusz
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2009, 08:55
Deska: S-Quad 5"7
Latawiec: Cabrinha Nomad 7 m
Lokalizacja: Jelenia Góra-Górzyniec
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 sie 2014, 20:58

Widze,ze postep jest szybki dobrze nawoskuj i próbuj zwrotów :D

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post12 sie 2014, 06:59

ja nie woskowalem deski ta pianka trzyma mocno stopy , dzis nastepne proby:-)oczywiście pływałęm na flacie bez fal , ale i tak super wrażenie

Zabawa
Posty: 198
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2014, 13:50

Wybiera się ktoś na weekend na Rugię?

Awatar użytkownika
mecalac
Posty: 210
Rejestracja: 19 lut 2011, 13:38
Deska: Nobile T5
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wro/PL
Postawił piwka: 3 razy
 
Post12 sie 2014, 13:51

Bardziej niż pewne :-)

Zabawa
Posty: 198
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2014, 14:22

A macie jakieś wolne miejsca w aucie? chętnie bym się przyłączył.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2014, 10:10

sytuacja jest nietypowa

biorąc pod uwagę uniwersalny współczynnik HWDP, hydroareał*wiatr/deszcz*przejazd, to nie rugia, hel ani świno zapowiadają sie najlepiej a zacny wielki mietkow...


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości