3 szkoły w EL GOUNA która najlepsza!?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 wrz 2015, 11:52

stiv amoralny pisze:Najlepiej w RSZ. Przez 8 lat przewinelo sie tam tylu naszych ze juz cala rafe wywieźli, wiec najgorszy problem z głowy :)


Nie wszyscy mogą w tym dostrzec żart. Rafa była i jest i wcale nie jest tak kolorowo. Do lansu przy plaży słabo nadające się miejsce :)

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 wrz 2015, 12:07

a_r_t_i pisze:Odgrzewam 8-letniego kotleta :D

Czy można prosić osoby, które odwiedziły ElGounę o opinię w tym temacie...minęło już sporo czasu więc wiele mogło się zmienić.

Priorytetem dla nas są warunki do pływania, a nie wygląd i infrastruktura bazy - pytam więc głównie o kawałki rafy i inne muszelkowe śmieci na płytkiej części spotu oraz o warunki podczas odpływów i przypływów.
Czy przy odpływie rzędu 0,25m jest możliwe pływanie na lagunie ? (http://www.redseazone.com/uploads/Tides_2015.xlsx)

Wiadomo, że pierwszego dnia obejdziemy wszystkie 3 bazy, ale Wasze uwagi i doświadczenie będą bardzo pomocne w podjęciu decyzji :thumbsup:



Bylem rok temu w RSZ. Sa odcinki rafy na spocie. Jesli nie zawsze kontrolujesz gdzie akurat sie zatrzymujesz i zdarza sie troche dreptania z latawka w zenicie to koniecznie buty. (no chyba ze cos sie zmienilo przez ten rok). Nie wiem jaki byl akurat stan wody ale jest na tyle plytko ze trzesz decha po rafie wiec trzeba czekac az troche tej wody naplynie.

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post24 wrz 2015, 12:11

byłem ostatnio w czerwcu, jeżeli chodzi o RSZ, bo u nich byłem 2 tygodnie, bez zarzutu.
Natomiast pytanie o wodę i miejsce jest, więc definitywnie polecam kiteboarding club.
Dlaczego, po pierwsze nie ma tej wyspy z rafy jak pod RSZ, widać na mapie googla - przy niskim poziomie nie idzie przepłynąć (na dowód mogę dołączyć foto stóp i deski - bo próbę podjąłem)
Po drugie jak już nigdzie nie pływają to naprzeciwko tych baz wyżej (na północ) jeszcze kilku zawsze męczy, bo jest tam niecka i wody starcza na popływanie prawo lewo.
Po trzecie, totalnie powyżej baz jest moim zdaniem najlepsza laguna, zero ludzi i głębokość o około 30 cm więcej, więc jest dłużej pływane.

a_r_t_i
Posty: 154
Rejestracja: 09 paź 2007, 19:59
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 wrz 2015, 09:06

Dzięki za podpowiedzi :thumbsup:

Celujemy w KBC lub RSZ.

RSZ kusi przewagą rodaków oraz SUPami/kajakami w bezwietrzne dni. Śmigamy w terminie Kite Jamboree - nie wiem czy to plus czy minus...z jednej strony dużo się będzie działo, ale z drugiej może być trochę ciasno :roll:

W KBC faktycznie mniej doskwierają pływy co z pewnością jest największą zaletą.

kriski pisze:Po drugie jak już nigdzie nie pływają to naprzeciwko tych baz wyżej (na północ) jeszcze kilku zawsze męczy, bo jest tam niecka i wody starcza na popływanie prawo lewo.
Po trzecie, totalnie powyżej baz jest moim zdaniem najlepsza laguna, zero ludzi i głębokość o około 30 cm więcej, więc jest dłużej pływane.

Dzięki za Twoje uwagi :thumb: Rozumiem, że wspomniana niecka jest blisko bazy KBC, a czy laguna o której wspominasz jest w zasięgu buta czy raczej kilkunastominutowej halsówki ?

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post25 wrz 2015, 09:14



Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości