3 szkoły w EL GOUNA która najlepsza!?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
pmichu
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:39
Lokalizacja: P-ń
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2007, 11:21

Wybieram sie za tydzień do el gouna i spotkałem sie z taką subiektywną opinia kolesia ktory właśnie z tamtad wrócił:

Cytuje:

Moj krotki prywatny ranking baz: 1. Kitepower, 2. Kiteclub Elgouna, 3. RSZ.

Kitepower: brak rafy (potezny atut tego miejsca dla poczatkujacych), super infrastruktura, sporo miejsca do wylegiwania sie, chill-out-zone, najtaniej: 35 eur/week, 60 eur/2 weeks.

Kiteclub Elgouna: super infrastruktura (moze lepsza niz w Kitepower, bardziej ekskluzywna, kwestia gustu), ale niestety czesciowo rafa - oznaczona bojami, najdrozej: 45 eur/week, 80 eur/2 weeks.

RSZ: wg mnie najgorsza infrastruktura, przechowalnia sprzetu nie zamykana na noc, rafa - nawet nieoznaczona bojami, kolezanka oprowadzajaca mnie po bazie pokazla palcem gdzie mniej wiecej jest ta rafa i zeby tam nie plywac. Cena posrodku: 40 eur/week, 70 eur/2 weeks.

Wszystkie bazy maja motorowki asekuracyjne I lokalnych szybkich "beach boys" startujacych I ladujacych latawce.

Koniec cytatu!

Co wy na to? Czy korzystaliście z usług tych innych baz, czy robiliście tam jakieś kursy? Ja chiałbym jechać tam popływać (niekoniecznie wpadając na rafe i kamienie) a moja dziewczyne wysłać na kurs.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maslak
Posty: 1122
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:34
Lokalizacja: Niebieskie Świętochłowice
Dostał piwko: 2 razy
 
Post03 sie 2007, 11:42

Zastanawiam sie gdzie jest ta baza kitepower,bo sam bym z checia poplywal bez strachu wpadniecia na rafe czego skutki odczulem!Cena tez jest oki!!!

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2007, 11:47

nie orientuje sie w cenach takich wypadow i wogole, wiec mam pytanko co obejmuja podane przez pmichu ceny?

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 sie 2007, 11:49

Moje trzy grosze:

Dno morza(bylem w kitepower ale dwa dni plywalem przed wszystkimi bazami z ciekawosci, oraz przy odplywach widac co gdzie jest jest):
1.kitepower (praktycznie brak kamieni, raf), 2.kiteclub(malutko niespodzianek pod woda), 3.rsz(zarowno blisko brzegu jak i przy wyplywaniu na gleboka wode trzeba uwazac)

Infrastruktura(latwno na miejscu sprawdzic inwestujac godzinke i zagladajac do kazdej szkolki):
1. kitepower razem z kiteclub (duzy chillout - hamaki, lezanki, poduchy, z drugiej strony parasole z lezakami, mozna siedziec samemu kameralnie, mozna w grupie z innymi jak ktos woli), 2rsz o wiele skromniej wyposarzona od pozostalych, brak parasoli nad woda.

Tlok na wodzie:
1.kiteclub(chyba przez cene najmniej ludzi), 2.rsz, 3.kitepower(najwiecej ludzi, ale chyba przez to ze inne wszystkie czynniki sa na mocniejszy pozytyw niz u innych)

Strefa dla poczatkujacych:
1.zdecydowanie kitepower(dokladnie oznaczone bojami i nie ma ani pol kamyczka, wiem bo wieczorami jak nie bylo kursow cwiczylem tam)
2.kiteclub (co prawda nie widzialem oznaczen, ale dno w miare czyste)
3.rsz(pare bojek, ale dno ma wiele niespodzianek)

Wiatr:
wszedzie taki sam

to jest tyle co ja moge powiedziec, na podstawie tygodniowego pobytu w maju tego roku.

Kursow nie robilem, wiec o jakosci samego szkolenia nie wypowiadam sie.
Moze z tym ze jezeli ktos by chcial sam uczyc druga osobe, to na terenie rsz jest to zakazane, przy kitepower nie. Ma to oczywiscie swoje zalezy jak ktos planuje sam uczyc kogos bliskiego i nie chce brac kursu, ale ma to tez swoje wady gdy trafi sie na uczacych sie i nie kontrolujacych nad sprzetem.

Tak samo nie wypowiadam sie o atmosferze, bo znam tylko ta z kitepower, jest ok, wlasciciel i obsluga wyluzowana i mila(w odroznieniu od Magawish, ale to Hurghada). Towarzystwo mieszane, Francja, Niemcy, Anglicy, Rosjanie

Cena (35-45 EUR) obejmoje plywanie na terenie bazy, przechowanie sprzetu, asekuracje

wszystkie szkolki sa kolo siebie na odcinku ok. 1km,
patrzac od ElGouny: Kitepower, RSZ, KiteClub

Awatar użytkownika
DJtur3o
Posty: 68
Rejestracja: 01 sie 2007, 15:15
Lokalizacja: Stolyca
 
Post03 sie 2007, 13:07

MArcinBe pisze:Tlok na wodzie:
1.kiteclub(chyba przez cene najmniej ludzi), 2.rsz, 3.kitepower(najwiecej ludzi, ale chyba przez to ze inne wszystkie czynniki sa na mocniejszy pozytyw niz u innych)


Zgadza sie. W kitepower jak jest wiatr, to na oko nie ma gdzie szpilki wcisnac - pisze "na oko", bo staralem sie tam nie wplywac.

Tak samo nie wypowiadam sie o atmosferze, bo znam tylko ta z kitepower, jest ok, wlasciciel i obsluga wyluzowana i mila(w odroznieniu od Magawish, ale to Hurghada). Towarzystwo mieszane, Francja, Niemcy, Anglicy, Rosjanie


W RSZ jest fajnie, bo bardziej kameralnie. Wszyscy sie znaja i mi to bardzo pasuje, zawsze mozna z kims pogadac, podpytac bardziej doswiadczonych kiterow czy instruktorow. Pozostale bazy, ktore zwiedzilem na piechote gdy nie wialo sa bardziej anonimowe. Chociaz rzeczywiscie infrastrukture maja lepsza, ale jak wieje, to i tak nie ma to duzego znaczenia.

Tyle moich 3 gr.

Pozdro.

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2007, 14:50

Ha, no to proszę mam teraz zgryza :o
przeglądam właśnie oferty szkoleń na stronce kitepower i wydaje się że calkiem , całkiem .... jak dla świeżaków ( np. kurs Basic IV , 330 Ojro )

wystraszyliście mnie bardziej niż troche kamieniami i rafami przy RSZ . chociaż atmosfera polskiej kameralnej szkoły :idea: kusi mhmm

dzieki za cenne infa ! pzdr

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post03 sie 2007, 23:40

kilka slów od mła:
- z kilkukrotnych pobytów i obserwacji - w RSZ jest zawsze najmniej ludzi na wodzie przy mega tłoku w sąsiednich szkółkach; zwlaszcza mega tlok bedzie teraz, bo są wakacje i Niemcy masowo oblegają tamte bazy;
- raf przy RSZ nie ma az tak wiele; wystarczy raz zobaczyc przy odpływie gdzie są ( a wlasciwie to tylko jeden niewielki, waski pas wzdłuż brzegu) i sprawa załatwiona ! poza tym jak jedzesz na kurs to ... instruktorzy nie ucza na rafach, bo jest w cholere miejsca do nauki ! luuzzz
- infrastruktura ??? czego wiecej chciec, skoro jest przechowalnia (nie musi byc zamykana, bo lezy tam kupa stuffu , m.in. szkółkowego i nie ma kradziezy - poza tymcaly czas instr mieszkają w bazie), prysznice, toalety, knajpa, biuro + net, .... ?? poza tym bedac na wodzie NIE WAŻNE jest czy leżak na plazy jest bardziej czy mniej wygodny !
- mysle ze najwazniejsze na co warto patrzec to ... szkolenie (tu jest na najwyższym poziomie) oraz klimat ekipy i bazy,; tu zdecydowanie guruje RSZ; sami swoi, muza leci, kameralnie, jest sie do kogo odezwac, w kazdej chwili mozna znalezc rozwiazanie kazdego problemu (np. transport do miasta itd , jego zamowienie, ...), ...

pozdro

Awatar użytkownika
sdareks
Posty: 492
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:40
Lokalizacja: Wieden
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2007, 01:44

Wiele zostalo juz powiedziane.
Ktora baza? Kwestia gustu i umiejetnosci...

Przede wszystkim kazdemu polecam zainwestowanie godzinki i odwiedzenie tych trzech baz (sa oddalone jedna od drugiej 3-5 minut na piechote). Mialem bezwietrzny dzien na dziendobry, odwiedzilem 3 bazy i faktycznie sie oplaca. Generalnie podpisuje sie pod rankingiem baz cytowanym przez pmicha. Sam zdecydowalem sie na Kitepower (www.kitepower-elgouna.com), dlatego moge wiecej powiedziec o tej wlasnie bazie.

Ilosc ludzi: sporo; jestem poczatkujacy i pierwsze dwa dni musialem troche uwazac na ludzikow wokol mnie na plytkiej lagunie zanim wyplynalem na glebokie wody - tam panuje calkowity komfort.

Co do atmosfery, nie wypowiadam sie, bo nie spedzalem czasu w innych bazach, ale chyba mozna powiedziec, ze jaka ekipa taka atmosfera, niewazne gdzie jestes. W kazdym razie w Kitepower nigdy nie mialem problemu ze znalezieniem komfortowego miejsca do wylegiwania sie w bezwietrzne dni, a znajomi z RSZ mowili, ze czasem bywa cienko z miejscem...

Poziom szkolen? Nie bralem kursu, ale jedno bylo w Kitepower super: przeplywajac obok instruktorow, jeden krzyczal do mnie: „jak ty wygladasz? nie wypinaj tak dupy, wyprostuj sie!“, inny, kiedy bylem przepowerowany przy wielkim wietrze i mialem problem z kontrola mojej 14ki zatrzymal sie i dal wskazowke; i jeszcze pare innych cool sytuacji. I to mimo iz nie mialem wykupionego zadnego kursu, jedynie stuknalem sie z nimi wczesniej drinkiem i spytalem raz na jakis czas jak leci...

Nie wiem kto tam jest wlascicielem w Kitepower, ale zdaje sie ze Szwajcar i Egipcjanin; ekipa bardzo miedzynarodowa – dodatkowo do tego co pisal MArcinBe slyszalem jakies skandynawskie jezyki i mialem super kontakt z grupka Holendrow.

Kurde, rozpisalem sie.. pozdrowka i korzystnych wiatrow...

Awatar użytkownika
pmichu
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:39
Lokalizacja: P-ń
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2007, 00:09

cenne informacje! lecę już w środę, czekam na jeszcze kilka, jak wrócę na pewno zdam relacje!

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 sie 2007, 15:00

SignX, twoj opis nie jest obiektywny:
Na jakiej podstawie twierdzisz, ze szkolenie w innych bazach jest gorsze od RSZ?

Skoro nie ma problemu raf, to czemu sie w ogole o tym pisze? Czemu sa osoby ktore rozwalily stopy o nie?
Badzmy szczerzy: na wysokosci rsz jest rafa, na wysokosci np. kitepower nie ma rafy.

Chyba nie byles w innych bazach skoro twierdzisz, ze muza leci, ze mozna zamowic tok-tok, ze jest sie do kogo odezwac, ale tylko w rsz ;-)

Jezeli dla ciebie nie ma znaczenia czy siedzisz na taborecie w sloncu czy lezysz w hamaku to twoja sprawa(zeby bylo jasne, przesadzilem teraz w tym porownaniu 8) ), ale sa osoby ktore nie sa na wodzie od switu do zmierzchu, wiec nie pisz ,ze infrastruktura w rsz jest na tym samym poziomie co w innych szkolkach, albo ze jest bez znaczenia, bo sie przeciez i tak plywa...

monika
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2006, 22:55
 
Post05 sie 2007, 19:53

e tam wcisne swoje trzy grosze ...signx ty to wazelina zawijasz i to tak ze az nosi placa ci czy co ???? nie znam cie nic do ciebie nie mam ale swoje lata juz masz poswiecie troche sie bujasz no to poco taka sciema mi by bylo glupio i tyle .... co do baz marcin jest tu jak najbardziej obiektywny i tyle codo ekipy nasza rodzima jest jak najbardziej spoko instr. sa fajni a marta usmiechnieta a zimas to biznesmen he he bez urazy ale ..... no wlasnie kursantom zalezy na czyms innym kochani w naszej brakuje sprzetu i tylo no comment nie znaczy ze nie ma ale bardzo brakuje .... nie dotyczy mnie temat ale myslalem ze troche potestuje ale dupa nima szybciej od instruktorow prywatny bo oni maja i spoko roznorodnie ale oczywiscie nie kazdemu dadza.......mam nadzieje z mysla o bazie ze klima sie zmieni zycze powodzenia i pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eko
Posty: 288
Rejestracja: 28 wrz 2005, 08:38
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2007, 21:02

monika pisze:e tam wcisne swoje trzy grosze ...signx ty to wazelina zawijasz i to tak ze az nosi placa ci czy co ???? nie znam cie nic do ciebie nie mam ale swoje lata juz masz poswiecie troche sie bujasz no to poco taka sciema mi by bylo glupio i tyle .... co do baz marcin jest tu jak najbardziej obiektywny i tyle codo ekipy nasza rodzima jest jak najbardziej spoko instr. sa fajni a marta usmiechnieta a zimas to biznesmen he he bez urazy ale ..... no wlasnie kursantom zalezy na czyms innym kochani w naszej brakuje sprzetu i tylo no comment nie znaczy ze nie ma ale bardzo brakuje .... nie dotyczy mnie temat ale myslalem ze troche potestuje ale dupa nima szybciej od instruktorow prywatny bo oni maja i spoko roznorodnie ale oczywiscie nie kazdemu dadza.......mam nadzieje z mysla o bazie ze klima sie zmieni zycze powodzenia i pozdrawiam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


o zesz.. jezyka polskiego w szkole nie mialas?... ciezko to przeczytac.

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post06 sie 2007, 00:02

Szanowna Moniko !
PO świecie się bujam :-) (chciałbym) i lat troche mam, wiec w nosie mam wazeline. Najzwyczajniej w świecie doceniam to, czego tak naprawde potrzeba. Nie potrzeba mi wiec palm w bazie, bo wystarczy to, co najważniejsze - dobre towarzystwo, wiatr i woda.

To tak jak szlag mnie trafia, gdy zabieram ludzi w mega dobre miejsca snowboardowe, gdzie jest dobra kadra, super warunki a ... dla niektórych najważniejsze jest aby pokój miał odpowiedni kolor ścian :-) !
Sorry, ale jestem gościem z AWF, który trochę :wink: przeżył, różnie mieszkał, różnie jadł ... ale ne to jest ważne ! przynajmniej dla mnie, więc nikt mnie nie przekona do innej bazy, choć niky mnie wołami nie ciągnie do RSZ ! A jednak zawsze ląduję TAM !
joł

ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post06 sie 2007, 00:08

sorry, zapomniałem 2 slowa do MArcinBe !
ano tak się składa, że wiem co sie dzieje w kitepower ! bylem , plywałem, znam tez takich co pływali i ... RSZ wspominają o wiele lepiej !
nie pros o wklejanie fot jak wyglada gosc ktory znajdzie sie poniżej Kitepower ! a wierz mi, że mozna sie znaleźć ! moj kumpel znalzl sie tam ratując laskę ktorą zwiało i ... sam ledwo sie uratował (konkretne rafy !!)
czy byłes i zwiedziłes tereny poniżej ??
jak cie zwieje z RSZ to co najwyżej znajdziesz sie w Kitepower - ot lekka różnica !
pozdr

monika
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2006, 22:55
 
Post06 sie 2007, 08:16

eko jak nie masz nic do powiedzenia to nie nabijaj ok he he ... signx i znowu mnie zadziwiasz .... czy tak ciezko zrozumiec mojego posta ???? ja tam slowa nie zawinalem o comforcie .... i dlatego uwazam ze nie ma co tu nawijac naprawde kilka osob cos tu zawija sensownego a reszta albo posty nabija albo picuje na mase i tyle ......


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości