Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Wiksa
Posty: 83
Rejestracja: 08 wrz 2013, 17:56
Deska: Skywalker Rider 2007
Latawiec: Cabriha Vector 12m 2013r
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 lis 2014, 11:02

Mikolpa pisze:
Super zdjęcia, dzięki. Jak nazwiemy tą wysepkę?? trzeba się spieszyć bo za tydzień będzie już inna :wink:

Ja uwieczniłem Twoje pierwsze doznania z 17 :D


Myślę, że nazwa KrowaTraw będzie odpowiednia :thumbsup:
Trzeba przyznać, że początki z Dyno byłu trudne ale udało się go w miare szybko okiełznać :twisted:
Dzięki wykładowi rolmigo postanowiłem pokombinować i udało mi się spasować bar Cabrinha z przedłużki własnej roboty do Dyno. Wszystko działa rewelacyjnie :!:

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post16 lis 2014, 11:50

Wiksa pisze:Dzięki wykładowi rolmigo postanowiłem pokombinować i udało mi się spasować bar Cabrinha z przedłużki własnej roboty do Dyno. Wszystko działa rewelacyjnie :!:


tylko sprawdzaj co jakiś czas długość linek bo jeśli kupiłeś tam gdzie Tobie mówiłem. mam informacje od kolegi, że potrafią się wydłużyć o ok 20 cm.


dziś znów udało się popływać ok 1,5h zszedłem bo wiatr zaczynał zdychać ale widzę po odczytach, że nadal wieje :thumbsup:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 lis 2014, 12:27

Po stacji widać że na mietku też wieje moze nawet mocniej niż wczoraj ale pada i jest zimniej.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post16 lis 2014, 12:50

Piotrbyku pisze:Kawa potrzebujesz dziś swoją 7 .

No jasne! W deszczowe dni lansuje sie z nią pod Magnolia, ze niby taki "trendy"- parasol :)

johan
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2011, 07:46
Deska: Select
Latawiec: North Dice
 
Post16 lis 2014, 16:24

Bylem dzisiaj na mieciu wialo do 11 nastepnie do 14 zrobila sie dziura bez wiatru plywal kolega na komorowcu ale bez rewelacji.W temacie ekol.to odbywaly sie dzisiaj na akwenie wyscigi qadow i motocykli nioslo po calej okolicy to dosc orginalne zwazywszy ze to park krajobrazowy powinni sie tym zajac nasi kochani ekolodzy

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 lis 2014, 15:26

johan pisze:W temacie ekol.to odbywaly sie dzisiaj na akwenie wyscigi qadow i motocykli nioslo po calej okolicy to dosc orginalne zwazywszy ze to park krajobrazowy powinni sie tym zajac nasi kochani ekolodzy

Widocznie ks i ws są bardziej dokuczliwe dla przyrody niż zabawki z uje...mi tłumikami napędzane silnikami spalinowymi...jesteśmy zbyt krótkozwroczni żeby to zrozumieć- pewnie od spoglądania na słońce przez kajty
Podobnie się kiedyś sprawy miały jeżeli chodzi o ochronę przeciwpowodziową- np.naród niemiecki zabetonował wszystkie szlaki wodne w pizdu, porobili zbiorniki/stopnie /jazy/tamy i cieszą się po dziś dzień najtańszym rodzajem, transportu jaki kiedykolwiek wymyślono- transportem wodnym..potem wymyślili organizacje typu WWF i pod koniec lat 90-tych nagle się okazało, ze betonowanie jest "be" i , że naród polski tez jest "be" jak myśli inaczej i, że powinniśmy się szczycić tym, ze wszędzie mamy bobry i ptaszki bo mamy tak silną gospodarę, że takiego transportu nie potrzebujemy...natomiast potrzebujemy uścisku dłoni zachodniego turysty i uznania jak to u nas jest cool and wild
Możecie mi wierzyć, ze dochodziło (być może dochodzi dalej) do sytuacji, gdy nie można było bezkarnie z koryta rzeki usuwać nawet zatorów drzewnych, przez które na przykład za tydzień mogło zalać pobliskie zabudowania.
Więc apropos wątku z Wolina- to takie polskie, i analogiczne do w/w, że w ogóle mnie to nie dziwi, i potrafię sobie wyobrazić możliwą już niedługo sytuację gdzie na tym samym zalewie po polskiej stronie nie będzie można się bujać a po niemieckiej jak najbardziej.
Z drugiej jednak strony nie panikowałbym narazie za bardzo bo komunikat UM w Szczecinie był nieco uspokajający, ponadto lokalesi żywo interesują się tematem (notabene zwróciłem sie do nich czy można ew.przyłączyć sie do jakiejś formy zbiorowego wniosku w tej sprawie) i wreszcie w razie czego zawsze będzie można zaliczyć jakiś kantor, wymienić PLN na euro i wyskoczyć sobie na zachodni brzeg Zalewu , Rugię itp....można??- MOZNA!! ? :?

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post17 lis 2014, 16:18

jutro prognoza na Blue lagoone rano :D

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 lis 2014, 17:23

Piotrbyku pisze:jutro prognoza na Blue lagoone rano :D


8-16 kt. Kupiłeś coś dużego czy wierzysz w prognozy wrf?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 lis 2014, 17:32

Mikolpa pisze:
Piotrbyku pisze:jutro prognoza na Blue lagoone rano :D


8-16 kt. Kupiłeś coś dużego czy wierzysz w prognozy wrf?

Wg wg 13-23 kts ale czy to wejdzie na BL? Dodatkowo jednocyfrowe temp.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post17 lis 2014, 18:19

O 9.00 rano 7 stopni o 10.00 8 stopni to razem 15 czyli dwucyfrowy wynik .pasuje ?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 lis 2014, 18:52

Piotrbyku pisze:O 9.00 rano 7 stopni o 10.00 8 stopni to razem 15 czyli dwucyfrowy wynik .pasuje ?


Mi pasuje 15 to zawsze lepiej niż 5, a trzeba pamiętać że Harnaś zapowiada zimę od 20.11 więc trzeba korzystać.

Co do walki o zlew szczeciński to potrzebują pomocy
kolec pisze:
dziara82 pisze:Jesteśmy z Wami


Dzięki za wsparcie - wystarczy pobrać umocowanie dostępne tu: http://www.adwsp.com/nasze-dzialania-w- ... esurfingu/ podpisać w miejscu Mocodawca oraz odesłać listem zwykłym oraz skanem na sekretariat@adwsp.com lub deboa@adwsp.com. Planujemy tez w tej sprawie petycje i pismo do burmistrza Wolina.

Jako pełnomocnik przedsiębiorców i stowarzyszeń kitesurfingu występowaliśmy już w sprawie ustanowienia zakazów uprawiania sportów wodnych na terenie Zatoki Pomorskiej oraz Zalewu Szczecińskiego do Urzędu Morskiego (pismo po usunięciu danych klientów dostępne pod adresem: http://www.adwsp.com/files/wniosek.pdf ).
Pismo oparte o m.in. o ustawę o dostępie do informacji publicznej pozostało nierozpoznane w pkt. 2 ppkt. b) i c) – zamierzamy ponowić to pismo – i skarżyć jego ewentualne nierozpoznanie. Mamy termin do 19.12. 2014 r. Odpowiedź Urzędu Morskiego dostępna pod adresem http://www.adwsp.com/files/zaw_ums_3.11.pdf. Chętnych proszę o kontakt przed tym terminem celem udzielenia umocowania do złożenia popisu pod kolejnym wnioskiem do Urzędu Morskiego pod adresem deboa@adwsp.com.
Pełnomocnictwo dostępne pod adresem: http://www.adwsp.com/files/POA-NATURA_2000.pdf po wydrukowaniu, podpisaniu z umieszczeniem danych kontaktowych można je odesłać na adres kancelarii wskazany w treści pełnomocnictwa. Pomagamy nieodpłatnie.


Myślę że trzeba by się przyłączyć bo jak tam zabronią to mogą się zabrać za kolejne zbiorniki gdzie jest natura 2000 a Mietków jest objęty naturą 2000 jako obszar specjalnej ochrony ptaków wodnych. Żeglarze już walczą o Mietka żeby nie spuszczać aż tak mocno wody co w tym roku poskutkowało tym że zaczęli spuszczać prawie o miesiąc później.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 lis 2014, 07:29

Dokładnie to samo dostałem w odpowiedzi od lokalesów z tym, że pismo procesowe z linka dotyczy wg mnie bardziej osób prowadzących działalność gospodarczą ks/ws- w kontekście wykazania straty finansowej związanej z uniemożliwieniem prowadzonej dotychczas działalności na terenie (spotach) wyłączanych przez UM w Szczecinie.
Mogę się mylić dlatego poprosiłem jeszcze o sprecyzowanie.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 lis 2014, 07:32

..A tak z innej beki- niesiony falą weekendowych wyborów i trochę w oczekiwaniu na wyniki, które dostaniemy jak już naprawią system informatyczny na które poszło pare ładnych baniaków- przeprowadziłem wczoraj niezależne badania wpływu ks na życie ptaków.
Nie będę przynudzał z metodologią więc od razu Wyniki:
69 % spośród zapytanych przeze mnie ptaków odpowiedziało, że ks nie wpływa negatywnie na ich życie, 30,5% wstrzymało się od głosu bo właśnie jadło karmę która przyniosłem a jedynie 0,5% było zdecydowanie przeciwnych- te 0,5% to głównie ptaki migrujące (bociany, jaskółki i sójka która twierdzi twardo, że to właśnie przez ks nie może się wybrać za morze) :D

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 lis 2014, 10:16


Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post18 lis 2014, 11:43

ten filmik odnaleziono w archiwach kinematografii polski i dzięki Stan. Janickiemu możemy go wam pokazać , I widać na nim ,że już przed wojną kity i ptaki wspóistniały i nikt nikomu nie przeszkadzał .


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości