Mazury

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Rakh'zar
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2010, 11:09
 
Post18 lip 2010, 11:17

Siema. Jestem poczatkujacym kitesurferem ( wlasciwie to dopiero co kupilem sprzet, tak na dobra sprawe nic jeszcze nie umiem, ale chcialbym sie nauczyc ;p )
i nie bardzo mam jak dojechac do pieczarek czy na jakis inny spot ( strzelce sa pelne ludzi, nie ma nawet gdzie latawca rozlozyc). Dlatego tez chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas osoba z mazur, ktora na spoty jezdzi przez Wilkasy? Jesli tak i jesli dana osoba ma wolne miejsce w samochodzie to chetnie bym sie wybral na wspolne latanie.

@edit:
A i mam jeszcze jedno pytanie. Moj latawiec to best guru z 2007, jak myslicie przy jakim minimalnym wietrze moge plywac?

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2010, 11:50

Rakh'zar pisze:Siema. Jestem poczatkujacym kitesurferem ( wlasciwie to dopiero co kupilem sprzet, tak na dobra sprawe nic jeszcze nie umiem, ale chcialbym sie nauczyc ;p )
i nie bardzo mam jak dojechac do pieczarek czy na jakis inny spot ( strzelce sa pelne ludzi, nie ma nawet gdzie latawca rozlozyc). Dlatego tez chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas osoba z mazur, ktora na spoty jezdzi przez Wilkasy? Jesli tak i jesli dana osoba ma wolne miejsce w samochodzie to chetnie bym sie wybral na wspolne latanie.

@edit:
A i mam jeszcze jedno pytanie. Moj latawiec to best guru z 2007, jak myslicie przy jakim minimalnym wietrze moge plywac?



Przede wszystkim:
- nie próbuj uczyć się sam bez pomocy osoby, która ma pojęcie o KS
- ucz się jedynie na płytkiej wodzie - najlepiej Nowe Guty
- ZAWSZE zakładaj kamizelkę asekuracyjną
- NIGDY nie ucz się przy wietrze offshore
- podaj rozmiar latawca
- podaj swoją wagę

Awatar użytkownika
mbial
Posty: 213
Rejestracja: 16 lip 2007, 12:46
Deska: Nobile 50Fifty 143
Latawiec: Best Waroo 13m ION2 8,5
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2010, 12:21

tylko tyle. 16-18 węzłów pd-wsch, po lewej stronie woda płaska jak stół, wiatr jak z suszarki. Temperatura wody - ja wiem - ze 24 stopnie, powietrza 35 stopni. Pływać w piankach się nawet nie dało - tylko szorty, trapez, latawiec, deska, woda, wiatr i Ty...i tak caaaaały dzień do późnego popołudnia. Stary - ŻAŁUJ!


Było mega nie wierzyłem puki nie spróbowałem. Najlepsze warunki wiatrowe na jakich pływałem. Dzięki Piotrek, że nas tam zabrałeś na te pływanie ( wg WG 8 węzełków a na miejscu było 2 razy więcej tak równego wiatru że się nie chciało wierzyć że to w polsce)
Ostatnio zmieniony 19 lip 2010, 00:15 przez mbial, łącznie zmieniany 1 raz.

Rakh'zar
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2010, 11:09
 
Post18 lip 2010, 12:28

peg pisze:
Rakh'zar pisze:Siema. Jestem poczatkujacym kitesurferem ( wlasciwie to dopiero co kupilem sprzet, tak na dobra sprawe nic jeszcze nie umiem, ale chcialbym sie nauczyc ;p )
i nie bardzo mam jak dojechac do pieczarek czy na jakis inny spot ( strzelce sa pelne ludzi, nie ma nawet gdzie latawca rozlozyc). Dlatego tez chcialbym sie dowiedziec czy jest jakas osoba z mazur, ktora na spoty jezdzi przez Wilkasy? Jesli tak i jesli dana osoba ma wolne miejsce w samochodzie to chetnie bym sie wybral na wspolne latanie.

@edit:
A i mam jeszcze jedno pytanie. Moj latawiec to best guru z 2007, jak myslicie przy jakim minimalnym wietrze moge plywac?



Przede wszystkim:
- nie próbuj uczyć się sam bez pomocy osoby, która ma pojęcie o KS
- ucz się jedynie na płytkiej wodzie - najlepiej Nowe Guty
- ZAWSZE zakładaj kamizelkę asekuracyjną
- NIGDY nie ucz się przy wietrze offshore
- podaj rozmiar latawca
- podaj swoją wagę


A no tak, zapomnialem o najwazniejszym ;p 12m^2 a waga to 86kg. Juz 2 razy bylem na spocie z ludzmi, ktorzy umieja plywac, z tym ze to bylo na studiach i z racji odleglosci nie bardzo mam jak plywac z nimi teraz, a tutaj nie znam nikogo, kto by sie na tym znal ;]

Awatar użytkownika
augusrad
Posty: 503
Rejestracja: 23 maja 2009, 07:46
Deska: Nobile XTR 13, Nobile T5 13
Latawiec: C4 13m,11m, Rebel 9m
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2010, 23:05

Dzisiaj Pieczarki cool, może nie tak równo ale było cool jak dla mnie.
Jutro niestety pływanie tylko od 4 do 7 rano więc lipa ... tak pokazuje WGP to samo na ICM ...
Cóż wracam do pracy rano ...

R

Awatar użytkownika
augusrad
Posty: 503
Rejestracja: 23 maja 2009, 07:46
Deska: Nobile XTR 13, Nobile T5 13
Latawiec: C4 13m,11m, Rebel 9m
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2010, 10:20

Witam,

film z Pieczarek 19.07.2010 http://www.youtube.com/watch?v=qKgViVc8TM0
miłego oglądania

Radek

Rakh'zar
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2010, 11:09
 
Post22 lip 2010, 13:53

ile wtedy wialo?

Awatar użytkownika
groszek666
Posty: 166
Rejestracja: 02 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Gołdap/Olsztyn
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2010, 14:14

Witam
Wybiera się ktoś może do Nowych Gut w ten weekend?Możliwe że ja będę od soboty do poniedziałku.
Może wiecie jak jest z noclegami / sanitariatami itp?
z góry dzięki za odp

evolutionVIII
Posty: 1820
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:46
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: kitesurfshop.pl
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2010, 14:20

groszek666 pisze:Witam
Wybiera się ktoś może do Nowych Gut w ten weekend?Możliwe że ja będę od soboty do poniedziałku.
Może wiecie jak jest z noclegami / sanitariatami itp?
z góry dzięki za odp

Cześć!
Nie nocowałem, ale słyszałem dobre opinie o noclegach w przyczepach po drugiej stronie drogi, sanitariaty są - przy szkółce i wypożyczalni Nowe Guty Fun.
pozdrawiam

bastek_kite
Posty: 145
Rejestracja: 28 wrz 2009, 08:40
Deska: Slingshot Asylum
Latawiec: Slingshot Fuel
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 lip 2010, 08:38

witam , jestem z południa Polski i wybieram się na Mazury od 1-8 .08. czy ktoś mi poda jakąś miejscówkę do pływania . Mam kampera i nie potrzebuje noclegów. Pozdro

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2010, 08:55

Na wiatry od północnych do zachodnich- Nowe Guty na Śniardwach, północ i wszystko co ze wschodu -Strzelce nad Niegocinem. Oby dwa spoty mają campingi tyle że w sezonie start tylko z wody bo dużo ludzi na plaży(chyba że pada ). Płytko jakieś 200 m od brzegu, na Gutach pewnie i ze 300.

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2010, 09:18

No i południowy zachód do południowego wschodu można jeszcze wybrać się na Suchy Róg - Śniardwy.

ALOHA!

Awatar użytkownika
augusrad
Posty: 503
Rejestracja: 23 maja 2009, 07:46
Deska: Nobile XTR 13, Nobile T5 13
Latawiec: C4 13m,11m, Rebel 9m
Lokalizacja: Giżycko/Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2010, 12:39

Red pisze:Na wiatry od północnych do zachodnich- Nowe Guty na Śniardwach, północ i wszystko co ze wschodu -Strzelce nad Niegocinem. Oby dwa spoty mają campingi tyle że w sezonie start tylko z wody bo dużo ludzi na plaży(chyba że pada ). Płytko jakieś 200 m od brzegu, na Gutach pewnie i ze 300.


a Tobie co tam nudno nad morzem że się na forum udzielasz ? ;-)
jak patrzyłem na progno to słaby ten tydzień ale sobota i niedziela zapowiada się ciekawie

R

Awatar użytkownika
Adam_Łania
Posty: 102
Rejestracja: 21 cze 2009, 20:33
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2010, 13:48

peg pisze:No i południowy zachód do południowego wschodu można jeszcze wybrać się na Suchy Róg - Śniardwy.

ALOHA!



na jutro kierunek południowo zachodni więc chyba Suchy Róg . Może ktoś przybliżyć jak wygląda ta miejscówka ? Jest gdzie wystartować latawke i czy jest daleko płytko ?

Awatar użytkownika
groszek666
Posty: 166
Rejestracja: 02 cze 2008, 20:25
Lokalizacja: Gołdap/Olsztyn
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2010, 14:27

Adam_Łania pisze:
peg pisze:No i południowy zachód do południowego wschodu można jeszcze wybrać się na Suchy Róg - Śniardwy.

ALOHA!



na jutro kierunek południowo zachodni więc chyba Suchy Róg . Może ktoś przybliżyć jak wygląda ta miejscówka ? Jest gdzie wystartować latawke i czy jest daleko płytko ?



Byłem tam raz, długoo jest płytko...dość duża plaża, latawce odpalaliśmy z brzegu jak i z wody.
Jadąc tam zgubiłem się :D wypatruj po PGRowskich budowli :D

Masz tu jedno foto jak to wygląda:

Obrazek


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości