Mazury

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
kazik85
Posty: 84
Rejestracja: 01 lis 2011, 08:58
Deska: placebo plascado k-rapida
Latawiec: best warro9,13,rrd 18
Lokalizacja: gizycko
Postawił piwka: 1 raz
 
Post15 gru 2014, 09:07

Uderz w stół a nożyce się otworzą :clap: mnie tam wcale nie było :lol: i wogole tego nie widziałem :lol: a te zajście widziałem kolego sympatyczny, tyle ze jak kajtone pakuje twój sprzęt powinieneś inaczej postąpić!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2014, 11:13

peg pisze:Jak dla mnie winni jesteście obaj.


..jeśli doszło do kolizji - to umownie niby obie strony są winne - wina niewinnego jest chyba taka , że w ogóle wszedł do wody :hand:
natomiast w kitesurfingu, JEŚLI :idea: jeden z nich FAKTYCZNIE :idea: był WYRAŹNIE wyżej wiatru - na nawietrznej - to jest to ON ponosi winę :idea:

koniec - kropka - dziękuję- dobranoc :thumb:

peace

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post15 gru 2014, 14:41

peg pisze:Jak dla mnie winni jesteście obaj. ....

generalnie napijcie się wódki i skończcie pie*&^.... się mazać


Ja jestem ZA..:), zawsze się można spotkać w "PodPretekstem"...pooglądamy filmik :wink:

Sprawa jest z Przemkiem wyjaśniana...będzie OK. Zamykam temat (chyba ze ktoś chce podyskutować to na PW), bo tak jak napisałem wcześniej - wolałem po cichu - a wylał się jakiś kwas..:?

Rider3msto
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2014, 22:08
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post22 gru 2014, 22:58

Ziomek. pisze:
peg pisze:Jak dla mnie winni jesteście obaj.


..jeśli doszło do kolizji - to umownie niby obie strony są winne - wina niewinnego jest chyba taka , że w ogóle wszedł do wody :hand:
natomiast w kitesurfingu, JEŚLI :idea: jeden z nich FAKTYCZNIE :idea: był WYRAŹNIE wyżej wiatru - na nawietrznej - to jest to ON ponosi winę :idea:

koniec - kropka - dziękuję- dobranoc :thumb:

peace



Popieram. Ziomek jest guru kajta !!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 gru 2014, 11:18

Rider3msto pisze:
Popieram. Ziomek jest guru kajta !!



..nie wiem czy śmiać się :?:

albo są jakieś zasady - w tym przypadku "górny" nawietrzny uważa (jak samochód będący z tyłu) albo wolna amerykanka..

nie dalej jak wczoraj miałem taką sytuację z doświadczonym riderem - którego znam - zresztą na FUELu - to też raczej bodydragów nie ćwiczył
auto zaparkowałem przy drodze w Rewie, by nie wychładzać się spacerami na cypel - i spłynąłem na spot, wyszukałem lukę i od razu transferowałem się na flat spot przez cypel
jednak w połowie lotu tenże rider zrobił zwrot pode mną - zdziwiony skąd ja się w ogóle wziąłem - zostałem zmuszony do zrzucenia deski (co w obuwiu docieplającym okazuje się zdecydowanie trudniejsze), zmiany halsu latawcem i wcześniejszego lądowania na lądzie - nie w wodzie.. brałem to pod uwagę..
i co ? myślisz, że spotkała Go krytyka? otóż nie - ON miał pierwszeństwo, bo był na zawietrznej - mimo że zrobił zwrot
sytuacja bardzo podobna :idea:
błędnie założyłem, że przy tak małej ilości latawców, zauważy mnie z góry..

peace

Rider3msto
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2014, 22:08
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post23 gru 2014, 11:22

w takim razie zawsze większość winy leży po stronie ridera na nawietrznej tak ?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 gru 2014, 11:37

Rider3msto pisze:w takim razie zawsze większość winy leży po stronie ridera na nawietrznej tak ?


a nie?

znasz jakieś inne obowiązujące prawa drogi?

masz prawo jazdy?
można sobie wyobrazić sytuację, że winny jest zawietrzny - gdy np szybko wyprzedzi on dołem i momentalnie podniesie kite w zenit
sytuacja zbliżona do zajechania drogi - np zmiana pasa i nagłego zahamowania autem
jeśli masz wideorejestrator w aucie lub świadków - możesz dochodzić praw przed Policją - jeśli nie, raczej zostaniesz uznany za winnego :?

dla własnego dobra, unikam zarówno mocnych hamowań na drodze i orientuję się co się dzieje za mną
jak i zwrotów na kite gdy ktoś siedzi mi na plecach - tzn zawsze wtedy puszczam latawiec dołem :hand:
co zresztą nie bez powodu jest NAKAZEM obowiązującym na zawodach w slalomie :idea: właśnie z powyższych powodów ..

peace

Rider3msto
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2014, 22:08
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post23 gru 2014, 13:01

świetnie. właśnie na taką odpowiedź czekałem.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 gru 2014, 10:27

hmmm ale czy on chce zrobić zwrot? na filmiku wydaje sie, ze niekoniecznie. on ma na tyle malo ze pompuje latawcem i w tym pompowaniu przeszkadza mu core. kto wtedy ma pierszenstwo?

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post24 gru 2014, 20:43

march_in pisze:hmmm ale czy on chce zrobić zwrot? na filmiku wydaje sie, ze niekoniecznie. on ma na tyle malo ze pompuje latawcem i w tym pompowaniu przeszkadza mu core. kto wtedy ma pierszenstwo?


''On'' jest tuz po zwrocie i unika spotkania sie z operatorem core bo minac sie zgodnie z prawem drogi nie dalo sie...bo za slabo wialo...bo za blisko..itp ...bynajmniej tak to wtedy ocenilem i tyle...szmaty mozna polatac...gorzej z nogami...[emoji53]

Ps. ...zobacz Przemo jakie mamy 'powodzenie'...;)

przemo85
Posty: 60
Rejestracja: 02 sty 2013, 16:32
Lokalizacja: Giżycko
 
Post26 gru 2014, 11:38

No widzę :shock: ale spoko, zawsze można się czegoś nauczyć od ludzi bardziej doświadczonych :D

przemo85
Posty: 60
Rejestracja: 02 sty 2013, 16:32
Lokalizacja: Giżycko
 
Post26 gru 2014, 11:42


Rider3msto
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2014, 22:08
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post27 gru 2014, 13:48

Ok z innej beczki. Panowie jak wyglada lod na niegocinie ? Bedzie do sylwestra warun na snk ? I pytanie 2,na czym jezdzic po lodzie kiedy nie ma sniegu ? Lyzwy ? Narty? Iceboard? OcYwiscie zestaw pod kajta

Awatar użytkownika
Red
Posty: 628
Rejestracja: 23 lip 2005, 19:38
Lokalizacja: Giżycko
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 gru 2014, 19:26

Lodu jeszcze nie ma bo wieje , może do sylwestra ale wątpię.
Na czysty i równy lodzik tylko łyżwy i mała szmatka. Kilka lat temu z Giżycka do Wilkas na łyżwach z 6m kitem w 3 minuty co daje dużo ponad 60km/h

Awatar użytkownika
mar_sos
Posty: 228
Rejestracja: 19 wrz 2010, 11:51
Deska: 133,140,177
Latawiec: rrd/nkb 7m, 9m, 12, 16m
Lokalizacja: Gizycko
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 gru 2014, 08:06

Najnowsze info z Niegocina: mamy lod na calosci..!!!..:) czekamy tylko na pare cm sniegu i jazda..:)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości