Silesian Team - WYJAZDY

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2012, 17:13

Mała foto/info relacja z tygodniowego pobytu: Wolin, Dziwnów, Międzywodzie, Wrzosowo.
Generalnie wszędzie tam praktycznie zero ludzi na spotach. Pewnie wszyscy na Hel pojechali 8)

Spot na Wolinie (NW, W, SW) jak dla mnie wymiata http://goo.gl/maps/am4d" onclick="window.open(this.href);return false;
Mega równy wiatr, daleko od brzegu płytko, bezpiecznie, można naprawdę solidnie poćwiczyć co tam kto sobie chce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, no niestety jakością fali nie powalają. Poza tym plaże dość wąskie. Jedynie Dziwnów przy rogatkach wejścia do portu ma trochę więcej miejsca i coś tam porzeźbiłem ale pływaniem wave bym tego raczej nie nazwał :wink: Może przy warunkach sztormowych jest lepiej..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wrzosowo (Zalew Wrzosowski), są tu dwa spoty: jeden w Dziwnówku na kierunek SW i drugi we Wrzosowie na kierunek W.
Oba te spoty najlepiej ilustruje poniższe zdjęcie :wink:
Obrazek
Obrazek

I na zakończenie nowe doświadczenia z SUPingu na tych pokręconych falkach w Dziwnowie 8)
O dziwo decha bardzo fajnie przechodzi przez przybój. No i jednak z pomocą wiosła dość szybko można się przemieścić w górę fali. Jednak jazda na tym w pozycji stojącej to już zupełnie inna bajka :shock: Jak dla mnie imposible :D A dodam, że ja już naprawdę dobrze ogarniam SUP'a nawet na rzekach z przeszkodami i nurtem. Po wielu próbach dałem sobie spokój i pływałem w pozycji półsiedzącej. Też jest frajda.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reasumując: Zachodznie Wybrzeże w połączeniu z Zalewem Szczecińskim daje naprawdę spore możliwości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. No i przede wszystkim wszędzie jest SPORO miejsca do pływania, a nie ciągły slalom między kursantami i lanserami jak na Helu. Dojazd też o wiele przyjemniejszy i szybszy. Polecam :hand:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 13:49 przez szed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 lip 2012, 21:11

Fajna relacja, zwiedzam te rejony od kilkunastu lat jeszcze od czasów pływania na 'złomie". Jak jest solidny sztorm z zachodu to są nawet fajne fale w Miedzywodziu.
No i dojazd super. Czasem wsiadałem w auto o 5 rano i popołudniu po 6 godzinach odpalałem kitka na Wolinie.
PS
Ten nowy skim nobilka to krok w dobrym kierunku, ale jak dla mnie i tak daleko do Shin wave. Lepiej kupić za parę stów Shina (jak jeszcze jest w lulagodze) niż wywalać ciężkie pieniądze na model 2012 skima. I jeszcze (jak nie urodziłeś się nad oceanem i wolisz bez) strapy można przykręcić do Shin wave :idea:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2012, 21:21

robinm pisze:... strapy można przykręcić do Shin wave :idea:

Do tego skim'a też! To już nie jest tradycyjny skim.. To bardzo uniwersalna maszyna do super zabawy bez strapów (lub z, jeśli ktoś potrzebuje) w szerokim zakresie warunków (płasko, czop, wave). I ma super pokład antypoślizgowy (nie żadne pianki przyklejane jak w innych dechach).
ps. jak Ci się dam na nim karnąć to zweryfikujesz nieco pogląd :wink:

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post22 lip 2012, 21:32

Pady do dupy przyklejone do Shina były to fakt ale wystarczyło poprawić klejem mniej ekologicznym i jest ok.
Zresztą nie uważam padów za wadę przecież w każdej łejwówce są pady, a jak nie ma to wiele osób klei zamiast wcierać 1cm wosku i grzebieniem robić pokład.
Ale chętnie się przejadę na Twoim skimie i na tym dymanym cudzie za 3tysie z wiosłem...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2012, 22:10

Tu nie ma ani padów ani żadnego wcierania wosku. Jest coś znacznie lepszego i bardzo skutecznego :wink:

Barteez
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2008, 12:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2012, 10:39

Kończąc to co przedstawił Szed...
Taki mały PR mojego regionu ;-)
Wbijajcie do nas - jest tak, jak napisał Szed : spoty na każdy warun, nowe trasy i obwodnice miast (S3 z Gorzowa do Szczecina), dla każdego do wyboru to co lubi : dla szuwarowców jeziora i zalew z dużą ilością płytkiego, dla miłośników wave - morze...
Szkółki kite w Międzyzdrojach i Świnoujściu oraz nad jeziorem Miedwie w Wierzbnie (pisze o tych, które znam).
Do tego infrastruktura nadmorskich miejscowościach w jakości europejskiej - w dużej mierze wywołana i wdrożona w przyspieszonym tempie z powodu napływu sąsiadów za Odry ;-)
Dużo ciekawych imprez w sezonie, np. Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie ze sławną już co roku odgrywaną bitwą Słowian z Wikingami (3-5 sierpnia 2012).
Jest co robić nawet gdy nie wieje.

A i jeszcze jedno... Przy kierunku NE w upalne dni w Międzyzdrojach popołudniem włącza się termika i wtedy są Hawaje...;-)

Pozdro z Zachodniopomorskiego :-)

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2012, 14:18

z wyjazdu w zachodniopomorskie dorzucam jeszcze parę fotek ze spotu na Wrzosowie
fajna miejscówka do ćwiczenia - bardzo płasko i płytko

Obrazek
Obrazek
są też inne atrakcje -kajaki , rowerki ,katamarany itp
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i te zachody słońca
Obrazek

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2012, 09:05

relacja powyżej 'co najmniej' zachęcająca, progno na przyszły tydzień :o mocno ciekawe , planuje ktoś wypad w tamte rejony ( zach. wyb. ) w najbliższych dniach ? :idea:

Awatar użytkownika
yureksurfer
Posty: 165
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:09
Deska: naish
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2012, 13:59

Ja odwiedziłem Świnoujście gdzie zakorzenia swoją bazę krakowsko-śląska ekipa kitejunkies.pl
W zal. od kierunku pływa się w mieście lub na pobliskich niemieckich spotach. Miejsce bardzo polecam…. nawet jak w ciągu dnia nie wieje to często popołudniu termika ratuje dzień. Jedyna wada to plaga komarów. :clap:

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 sie 2012, 08:48

Jestem w pobliżu Ustki-Łeby. Obecnie na meteo jakiś sztormik 3 gwiazdkowy od jutra.
Może ktoś się wybiera?

adman.
Posty: 116
Rejestracja: 16 paź 2009, 09:51
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 sie 2012, 09:27

robinm pisze:Jestem w pobliżu Ustki-Łeby. Obecnie na meteo jakiś sztormik 3 gwiazdkowy od jutra.
Może ktoś się wybiera?



Będziesz tam jeszcze wtorek,środa? Jak tak to dzwoń to się zgadamy 517321900 :thumb:

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 sie 2012, 10:04

Ok zadzwonię dzisiaj. Mój nr 605230344

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sie 2012, 22:01

Jak się okazuje w środku miasta i po asfalcie (gdy nie wieje) też można spoko posurfować 8)
Odczucia niesamowite! Coś między snowboardem, a surfingiem. Sorry za off'a ale chciałem się pochwalić bo to raczej nowość u nas.
ps. kilku kolesi w parku na tradycyjnych longboardach 'pedałowało' i gdy ich minąłem to prawie z desek pospadali :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2016, 13:50 przez szed, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post06 sie 2012, 22:09

super, ale dzisiaj wiało i to całkierm nieźle :mrgreen:

Awatar użytkownika
robinm
Posty: 1455
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:15
Deska: Nobile, North
Latawiec: Nemesis, Bandit
Lokalizacja: Gliwice/Krk
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 sie 2012, 23:56

ile pali na setke ;-)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości