Kto i Kiedy na Fuerte ?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 lut 2016, 15:55

kriski pisze:Wypozycz sobie splita za 200zl za tydzien w polsce i po problemie


Pytanie z jakim bagazem lecisz. Split jest ok pod jednym wzgledem. Wrzucasz w bagaż dodatkowy i nie trzeba zgłaszać droższego sprzętu sportowego ale tak czy siak sa limity wagowe. Split ma wage kolo 4kg. Jak doliczysz 1 kajt, bar, trapez, pianka i duza walizke na to to mi wyszko 23,5 kg na limicie (w podrecznym sie zmiescilem z reszta bo nikt go nie wazyl)... Walizka co pomiesci deske tez sama w sobie sporo wazy ;) w pewnym momencie i tak quiver wychodzi podobnie. Jedyny plus ze nie trzeba latac za bagazem sportowym tylko w rejestrowanym wszystko.

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2016, 21:23

Ja wchodzę w trapezie na pokład. Idealnie sprawdza się jako zagłówek lub pod plecy na dłuższej trasie. Nie wyobrażam sobie już lotu bez trapezu :-) Do tego w bagażu jest luźniej :-)

Czaro
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2013, 15:57
Lokalizacja: Tczew
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post06 lut 2016, 01:40

czareka pisze:Ja wchodzę w trapezie na pokład. Idealnie sprawdza się jako zagłówek lub pod plecy na dłuższej trasie. Nie wyobrażam sobie już lotu bez trapezu :-) Do tego w bagażu jest luźniej :-)


Nie myślałeś żeby z latawcem wejść na pokład i tłumaczyć ,że boisz się latać i dlatego masz spadochron?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post06 lut 2016, 10:58

czareka pisze:Ja wchodzę w trapezie na pokład. Idealnie sprawdza się jako zagłówek lub pod plecy na dłuższej trasie..

Orientuje się ktoś jak to wygląda w Rayanair? Jakieś kłopoty przy odprawie? Ktoś się wybiera Na FV w pierwszej połowie marca...będziemy większą bandą w Corralejro, fajnie byłoby zmontować jakieś wspólne pływanko...?

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2016, 14:55

W Ryanair nie ma problemu. Zawsze tak wchodzę.
W Corralejo może nie być wiatru o tej porze roku. Gdyby wam zabrakło to dobrze pojechać na Sotavento. Tam przeważnie wieje. A jak nie ma w ogóle wiatru to do La Pared. Można tam popływać na falach na surfie. Deski można wypożyczyć od 10€ a szkoła od 20€.

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2016, 15:03

Czaro pisze:
Nie myślałeś żeby z latawcem wejść na pokład i tłumaczyć ,że boisz się latać i dlatego masz spadochron?


Już nie raz brałem kite do kabiny. Jak nie mieściło się w bagu z deskami. Aktualnie latam na Fuerte w zestawie jedna deska 135x41 i dwa kite'y 12 i 8m2 ale bywało, że zbierałem dużo więcej sprzętu.

bartakaseco
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:40
 
Post26 lut 2016, 22:25

Witam!

Wybieram sie na Fuerte w pierwszym tygodniu maja.
Jestem początkujący, zrobiłem kurs iko na Helu, przepływane mam ok 15h.
W związku z planowanym wyjazdem chciałem sie pokusić o zakup sprzętu, aby maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas na doskonalenie umiejętności.

Rozważam kity z 2015 Cabrinha Switchblade 10m lub Radar 10m, ale wolałbym upewnić sie:
1) czy wybrany rozmiar 10m będzie odpowiedni na tę porę roku przy mojej wadze i umiejętnościach?
2) który z modeli byłby lepszy na początek przygody z własnym sprzętem?

Deskę na początek chciałem kupić w rozmiarze 140x42. Czy będzie ok na przetarcie?

Moja waga 92-95kg

Z góry dziękuję za poradę!

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post26 lut 2016, 22:52

bartakaseco pisze:Witam!

Wybieram sie na Fuerte w pierwszym tygodniu maja.
Jestem początkujący, zrobiłem kurs iko na Helu, przepływane mam ok 15h.
W związku z planowanym wyjazdem chciałem sie pokusić o zakup sprzętu, aby maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas na doskonalenie umiejętności.

Rozważam kity z 2015 Cabrinha Switchblade 10m lub Radar 10m, ale wolałbym upewnić sie:
1) czy wybrany rozmiar 10m będzie odpowiedni na tę porę roku przy mojej wadze i umiejętnościach?
2) który z modeli byłby lepszy na początek przygody z własnym sprzętem?

Deskę na początek chciałem kupić w rozmiarze 140x42. Czy będzie ok na przetarcie?

Moja waga 92-95kg

Z góry dziękuję za poradę!

Przy tej wadze to 10m to na silny wiatr. Jeden kajt to chyba mało.

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post27 lut 2016, 18:23

bartakaseco pisze:Witam!

Wybieram sie na Fuerte w pierwszym tygodniu maja.
Jestem początkujący, zrobiłem kurs iko na Helu, przepływane mam ok 15h.
W związku z planowanym wyjazdem chciałem sie pokusić o zakup sprzętu, aby maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas na doskonalenie umiejętności.

Rozważam kity z 2015 Cabrinha Switchblade 10m lub Radar 10m, ale wolałbym upewnić sie:
1) czy wybrany rozmiar 10m będzie odpowiedni na tę porę roku przy mojej wadze i umiejętnościach?
2) który z modeli byłby lepszy na początek przygody z własnym sprzętem?

Deskę na początek chciałem kupić w rozmiarze 140x42. Czy będzie ok na przetarcie?

Moja waga 92-95kg

Z góry dziękuję za poradę!

Zdecydowanie za mało...
W maju co prawda zaczyna coś wiać...
ale z taką wagą powinieneś mieć 13 i 10

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post27 lut 2016, 19:06

bartakaseco pisze:Witam!

Wybieram sie na Fuerte w pierwszym tygodniu maja.
Jestem początkujący, zrobiłem kurs iko na Helu, przepływane mam ok 15h.
W związku z planowanym wyjazdem chciałem sie pokusić o zakup sprzętu, aby maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas na doskonalenie umiejętności.

Rozważam kity z 2015 Cabrinha Switchblade 10m lub Radar 10m, ale wolałbym upewnić sie:
1) czy wybrany rozmiar 10m będzie odpowiedni na tę porę roku przy mojej wadze i umiejętnościach?
2) który z modeli byłby lepszy na początek przygody z własnym sprzętem?

Deskę na początek chciałem kupić w rozmiarze 140x42. Czy będzie ok na przetarcie?

Moja waga 92-95kg

Z góry dziękuję za poradę!

Skoro jesteś początkujący to mniemam że chcesz pływać na Sotavento, masz tam bazę która handluje nowymi i używanymi kajtami, można kupić trochę taniej niż w PL

nmkop
Posty: 38
Rejestracja: 28 lut 2010, 00:36
Lokalizacja: Szczecin
 
Post29 lut 2016, 13:25

Witam
Wybieram się latem na Fuerte, zastanawiam się tylko nad terminem.
Mam pytanie dotyczące pływów i wody w lagunie. Znalazłem informację o maksymalnym stanie wody i tu pytanie do znawców. Czy jeżeli w tabeli w okresie 10-16.07 jest 0, to oznacza iż przez cały tydzień nie będzie wody w lagunie i przez cały tydzień nie da się popływać na lagunie
Załączniki
plywy.jpg
plywy.jpg (106.62 KiB) Przejrzano 2740 razy

Waflo
Posty: 86
Rejestracja: 03 kwie 2007, 13:12
Lokalizacja: z katowni
 
Post29 lut 2016, 13:58

Witam

Jak wygląda sytuacja z wiatrem od połowy marca do polowa kwietnia ?.
Czy mogę liczyć na pływanie ?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post29 lut 2016, 15:21


bartakaseco
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2011, 22:40
 
Post29 lut 2016, 19:59

Dzięki chłopaki za odpowiedz!
Posłucham chyba PAWBUHa i wypożyczę lub cos zakupie na miejscu, przynajmniej oszczędzę na bagażu w 1 stronę :)

Jak najbardziej, wybieramy sie ze znajomymi do Costa calma pod kątem szlifowania umiejętności na Sotavento.
Pytanie do PAWBUHa: czy miałeś na myśli sklep Rene Egli czy jakiś inny? Można prosić o jakieś namiary? Moze udałoby mi sie wcześniej z nimi skontaktować...

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post01 mar 2016, 08:03

nmkop pisze:Witam
Wybieram się latem na Fuerte, zastanawiam się tylko nad terminem.
Mam pytanie dotyczące pływów i wody w lagunie. Znalazłem informację o maksymalnym stanie wody i tu pytanie do znawców. Czy jeżeli w tabeli w okresie 10-16.07 jest 0, to oznacza iż przez cały tydzień nie będzie wody w lagunie i przez cały tydzień nie da się popływać na lagunie


w lagunie wtedy nie popływasz


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości