Goczałkowice

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
olczas
Posty: 53
Rejestracja: 29 lip 2013, 10:09
Deska: SU-2 , Nobile NHP
Latawiec: Rebel Edge Catalyst
Lokalizacja: Mizerów
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2014, 21:36

no to idziemy na ostro z burakiem który ora dojazd i to dobrze wiedzieć że zniknęła droga ale chodziło mi o to że nie pozwolą nam zrobić miejsca do siedzenia ,jakiegoś zadaszenia itp .przynajmniej nie na legalu ale może prędzej za cichym przyzwoleniem.o ile policja się przyzwyczai u uzna nas za nie groźnych dla otoczenia to nie będą się czepiać.
ale od dziś walę przez tą drogę na mapie i z wydrukowana mapą i jak mimie gwoździe pozbawią powietrza to rolnika plonów .sie jakiś stary baran będzie czepiał sam robiąc wałek z działkami.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2014, 22:10

Wg mnie sprawa jest prosta i banalna. Poszedłbym do gościa od tej drogi (a raczej pola przy tej drodze) i powiedział mu otwarcie, że albo skończy nam robić problemy z dojazdem, a my w zamian będziemy parkować tam gdzie mu będzie najwygodniej i uważać na jego pole i łąkę (która i tak do niego nie należy). Poza tym, tak szczerze, to ile razy my w roku tam jesteśmy :wink: Albo zaczniemy to my dzwonić na policję i informować odpowiednie organy o jego praktykach.
Na jego miejscu bym się jednak dwa razy zastanowił przed kolejnym wykopaniem rowu, położeniem zasieków czy tym bardziej wzywania policji.
Trzeba mu wyraźnie zaznaczyć, że my chcemy z nim żyć w zgodzie ale pływać tak czy siak tam będziemy więc albo nawzajem pójdziemy sobie na rękę albo będziemy sobie robić na złość (a trzeba wyraźnie zaznaczyć, że my jeszcze nie zaczęliśmy nawet). Wybór należy do niego.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2014, 22:13

olczas pisze:no to idziemy na ostro z burakiem który ora dojazd i to dobrze wiedzieć że zniknęła droga ale chodziło mi o to że nie pozwolą nam zrobić miejsca do siedzenia ,jakiegoś zadaszenia itp .przynajmniej nie na legalu ale może prędzej za cichym przyzwoleniem.o ile policja się przyzwyczai u uzna nas za nie groźnych dla otoczenia to nie będą się czepiać.
ale od dziś walę przez tą drogę na mapie i z wydrukowana mapą i jak mimie gwoździe pozbawią powietrza to rolnika plonów .sie jakiś stary baran będzie czepiał sam robiąc wałek z działkami.

Spróbujmy się z nim dogadać lepiej ale jasno i stanowczo pokazując mu nasze argumenty. Jeśli koleś ma choć trochę zdrowego rozsądku to odpuści i będzie raz na zawsze spokój. A w przyszłości można będzie myśleć o 'poszerzeniu' tego tematu o jakieś dalej idące działania.

Awatar użytkownika
grychu
Posty: 670
Rejestracja: 09 wrz 2012, 16:59
Deska: Nobile-T5, Flysurfer-Flydoor
Latawiec: Ozone, Cabrinha, RRD
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post05 mar 2014, 10:56

Szed, olczas- dajcie spokój to on nam robi łaskę że nas wpuszcza na swoją, jego własną i tylko jego posesje.
Nie bijcie piany na forum, nie ma sensu. Poza tym jesteśmy z nim wczoraj po rozmowie i nie ma co się stawiać.
Jeszcze raz apeluję o rozsądek i spokój w tej sprawie. Sytuacja na miejscu jest bardzo napięta i nie ma co kogo starczyć bo tylko wszyscy na tym ucierpią.
Na dzień dzisiejszy sytuacja na miejscu nie jest uregulowana.
....a potem koniec końców skończy się tak ,że wszyscy będą dymać spod apteki (tak jak napisał Krzysiek-L) i będą przechodzić przez to nie zaorane poletko- czyli przez ten pasek krzaków......
Pozdro.

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post05 mar 2014, 11:10

grychu pisze:Szed, olczas- dajcie spokój to on nam robi łaskę że nas wpuszcza na swoją, jego własną i tylko jego posesje.

....a potem koniec końców skończy się tak ,że wszyscy będą dymać spod apteki (tak jak napisał Krzysiek-L) i będą przechodzić przez to nie zaorane poletko- czyli przez ten pasek krzaków......
Pozdro.


A jaki to dystans?

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2014, 11:21

Róbcie jak uważacie. Tylko jak widać co roku są te same problemy i jakoś dotychczasowe sposoby załatwiania sprawy nie przynoszą efektów.
I nigdzie nie pisałem o użytkowaniu kogokolwiek posesji. Widać Grychu nie wczytałeś się wystarczająco w to co pisałem. Tu nikt nikomu nie musi robić łaski. Tylko trzeba to odpowiednio załatwić, a nie tak jak dotychczas.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post05 mar 2014, 11:37

Grychu, mówimy o zaoranej drodze a nie o zagrodzie rolnika, który chce dać parking a jego siostrzenica z dziećmi nie...

Awatar użytkownika
grychu
Posty: 670
Rejestracja: 09 wrz 2012, 16:59
Deska: Nobile-T5, Flysurfer-Flydoor
Latawiec: Ozone, Cabrinha, RRD
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 12 razy
 
Post05 mar 2014, 14:36

.......no rzeczywiście nie czytałem i nie orientuje się :oops:

Awatar użytkownika
olczas
Posty: 53
Rejestracja: 29 lip 2013, 10:09
Deska: SU-2 , Nobile NHP
Latawiec: Rebel Edge Catalyst
Lokalizacja: Mizerów
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2014, 22:21

ja jestem pokojowo nastawiony ale jak większość Polaków nie lubię płacić za coś za co nie trzeba za co nie trzeba albo wole zapłacić i wiedzieć że jest to jakoś uregulowane i nikt się nie czepia np jakiś czas .a nie że to czy się wjedzie czy się pójdzie z buta bo ktoś ma zły humor lub za mało w czubie.
od teraz pier.... jadę drogą której nie ma i jak policja lub rolnik będzie maił jakieś ale, to będę dochodził dlaczego i na jakiej podstawie.bo jak przyjemność będzie miała się zaczynać zawsze przeprawą i nerwami to lepiej zahaczyć o łąkę i mieć święty spokój.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 mar 2014, 11:04

Też uważam, że powinniśmy skupić się na tej drodze dojazdowej i jej używać. Tylko pytanie powstaje co robić jak gość ją przekopie lub zagrodzi, a jak wiadomo miało to miejsce już nie jeden raz w przeszłości. Jak już wspomniałem są to działania nielegalne z jego strony i wg mnie powinniśmy wówczas zgłosić to na Policję.
No chyba, że ktoś z lokalesów mu to właśnie uświadomi za wczasu i gość pójdzie po rozum do głowy i skończy z takimi złośliwymi praktykami.

Awatar użytkownika
Maslak
Posty: 1122
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:34
Lokalizacja: Niebieskie Świętochłowice
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 mar 2014, 14:26

szed pisze:Też uważam, że powinniśmy skupić się na tej drodze dojazdowej i jej używać. Tylko pytanie powstaje co robić jak gość ją przekopie lub zagrodzi, a jak wiadomo miało to miejsce już nie jeden raz w przeszłości. Jak już wspomniałem są to działania nielegalne z jego strony i wg mnie powinniśmy wówczas zgłosić to na Policję.
No chyba, że ktoś z lokalesów mu to właśnie uświadomi za wczasu i gość pójdzie po rozum do głowy i skończy z takimi złośliwymi praktykami.


Adaś chyba prościej będzie się przeprosić z Dziećkami, bo podejrzewam ze te walki z rolnikiem skutku nie przyniosą nawet na drodze prawnej i tak zrobi co chce a za nim przyjedzie Policja za nim cos się za każdym razem wyjaśni to przestanie wiać:)

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 mar 2014, 15:06

niebawem nie będzie się chyba z kim przepraszać na dziećkach...w planach jest budowa płotu pod wiaduktem autostradowym...nie wiem jak to wygląda dzisiaj, bo nie byłem tam od połowy stycznia.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 mar 2014, 15:18

Niebawem to nigdzie u nas na kite nie będzie można pływać lub będzie się to wiązało z odpowiednimi konsekwencjami (wspomnicie te słowa kiedyś). Ci, którym zależy na swoich sprawach (ekolodzy, pseudo-ekolodzy, wędkarze, ws'y, czy inni wodniacy) się organizują i działają, zabezpieczając odpowiednio swoje 'interesy' (czytaj pasje/hobby). A my dalej ch... robimy i kiedyś obudzimy się z ręką w nocniku, a jedyną możliwością legalnego popływania będzie wyjazd do innego, bardziej normalnego kraju. :?

Awatar użytkownika
dzony
Posty: 492
Rejestracja: 24 wrz 2008, 14:41
Deska: SU-2
Latawiec: Switchblade 12m2
Lokalizacja: Żory
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 mar 2014, 17:20

szed pisze:Niebawem to nigdzie u nas na kite nie będzie można pływać lub będzie się to wiązało z odpowiednimi konsekwencjami (wspomnicie te słowa kiedyś). Ci, którym zależy na swoich sprawach (ekolodzy, pseudo-ekolodzy, wędkarze, ws'y, czy inni wodniacy) się organizują i działają, zabezpieczając odpowiednio swoje 'interesy' (czytaj pasje/hobby). A my dalej ch... robimy i kiedyś obudzimy się z ręką w nocniku, a jedyną możliwością legalnego popływania będzie wyjazd do innego, bardziej normalnego kraju. :?


święte słowa, oby nie prorocze...

adman.
Posty: 116
Rejestracja: 16 paź 2009, 09:51
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 mar 2014, 21:31

Z tym cwaniakowaniem do właścicieli i wzywaniem Policji trochę bym uważał. Z tego co kojarzę to jest tam znak na drodze którą wjeżdżamy zakaz ruchu. Nie dotyczy tylko mieszkańców.

https://www.google.pl/maps/@49.947555,1 ... -rlZ3Q!2e0

Z tym stowarzyszeniem to dobry pomysł. Ogólnie nie jestem za jakimiś regulacjami. Wolę zwykłe spontaniczne wypady na spoty ale w tym kraju niestety się inaczej nie da. Najlepiej było by to jednak uregulować prawnie.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości