Filipiny Boracay styczeń 2012

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 12:28

Proszę o pomoc z aktualnymi njusami dotyczącymi kosztami pobytu na tej turystycznej wyspie.
Jaki jest dzienny koszt (hotel i wyżywienie)? Zakładam opcje od 2 do 4 gwiazdek.
Ile kosztuje powrotny lot z Manilii na Caticlan oraz łódka na Boracay?
Są tam domy do wynajęcie dla np kilkunastu osób?

Z góry dzięki.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 12:30

halo, halo tam nie ma fal :hand: a race przecież można trenować w PL, bo do wody się nie wpada :wink:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 13:03

Crazy Horse pisze:, bo do wody się nie wpada :wink:


Czyżby szpiedzy już donieśli po ostatnich wyścigach na MM że jednak się wpada ? :oops:

Brak fal to też problem. Na razie sprawdzamy tą część Azji bo Tajlandia i Wietnam raczej są na naszą kieszeń. Filipiny raczej już nie ale wiemy, że KTA będzie właśnie w styczniu na Boracay.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 14:53

A przepraszam o nie pomyślałem o kejterze juniorze :oops:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 17:05

BraCuru pisze:
Crazy Horse pisze:, bo do wody się nie wpada :wink:


Czyżby szpiedzy już donieśli po ostatnich wyścigach na MM że jednak się wpada ? :oops:

Brak fal to też problem. Na razie sprawdzamy tą część Azji bo Tajlandia i Wietnam raczej są na naszą kieszeń. Filipiny raczej już nie ale wiemy, że KTA będzie właśnie w styczniu na Boracay.


a kiedy dokładnie w styczniu chcesz tam lecieć, może też tam wlece, będę niedaleko :)

pozdrawiam

stiv a

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2011, 20:40

6-7 stycznia na 3 tygodnie.
Patrząć na koszta może jednak wybierzemy Wietnam. Wahamy się okrutnie. Co byś Stiv polecił?
Chcemy mieć oczywiście all inclusive czyli spoty na race, freestyle, wave blisko siebie - najlepiej pod tanim a dobrym hotelem.
Tak jak mieliśmy w Pranburi rok temu.

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2011, 05:01

Halo Bracuru!

Za brak polskich znakow z gory przepraszam ale tutaj klawiaturki nie ogarniaja. Od miesiaca zwiedzam Filipiny i o kiteowe spoty pytalem juz wiele osob. Wszyscy jednoglosnie powtarzja Boracay.. Chcialem wybrac sie na tydzien ale tak jak wczesniej napisales koszta, koszta, koszta.. Boracay to miejsce typowo pod turystow stad ceny sa diametralnie wyzsze niz na innych filipinskich miejscowkach. Osobiscie moge polecic Bagasbas ( czesto wieje, lekka fala, w dobre dni miejscowka na surfa, niestety nieciekawa woda i plaza ), kolejne miejsce to Caramoan ( sliczne plaze, kilka malych wysepek i przewaga dni wietrznych w tym terminie ). Nie wiem jak wyglada Vietnam wiatrowo ale cenowo wyjdzie Was zdecydowanie ciekawiej w porownaniu do Boracay. Przykladowo znajomy za 4 dni na Boracay dla dwoch osob wydal 40 tys peso ( tylko jedzenie, nurkowanie i delikatne zwiedzanie - bez uwzglednienia transportu ). Oczywiscie lepiej jest wynajac apartament nawet na caly miesiac zostajac tylko 2 tygodnie, niz placic za hotel czy bungalowa. Przykladowo w Naga city obok CWC wake park szeregowiec z dwoma sypialniami, dwoma lazienkami, toaleta, kuchnia i salonem mozna wynajac za 10 tys peso - standard nawet ciekawy ), za 5 tys peso rowniez szeregowiec ale z mrowkami smigajacymi po calym domu! W takim szeregowcu spokojnie moze spac 8 osob! Dzisiaj zrywam wrotki do Tajlandii, a 12.12 mam lot do Nowej Zelandii i zostaje tam kilka miesiecy! W NZ mam dwoch polskich znajomych, ktorzy maja mobilna kite szkolke i z tego co mi wiadomo wieje tam non stop, wiec moze wezcie pod uwage NZ! w razie czego sluze pomoca na miejscu! pzdr, Alex

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2011, 09:17

BraCuru pisze:6-7 stycznia na 3 tygodnie.
Patrząć na koszta może jednak wybierzemy Wietnam. Wahamy się okrutnie. Co byś Stiv polecił?
Chcemy mieć oczywiście all inclusive czyli spoty na race, freestyle, wave blisko siebie - najlepiej pod tanim a dobrym hotelem.
Tak jak mieliśmy w Pranburi rok temu.


marek,
no tak jak gumis pisze, ceny na boracay nie są jakieś specjalnie atrakcyjne, vietnam zdecydowanie lepiej, bez porównania w ogóle.
Mui ne jest dobrym miejscm logistyczno-wypadowym. W samym Mui ne to ten wave jest lipny, 3 - 4 krótkie bardzo fale przybojowe i dalej czop , większy - mniejszy, niekiedy się rozhula morze trochę bardziej, to lekko się ta fala wydłuża i jest trochę płaskiego pomiędzy. Ale blisko bardzo Mui Ne (parę km na płd od "centrum" masz zajebisty spot wave, Malibu - naprawdę fajne falki, można też tam na samym surfie pośmigać. Jeśli o płaską wodę chodzi , to najbliższe miejsce w samym Phan Thietokoło 15 km na płn. od MuiNe , spocik Viet Nam - Harbour Wall , (uwaga : spot oznaczony jako Phan Thiet na windguru to jest jakaś pomyłka! jak zobaczysz mapkę to widzisz że jest to głęboko w morzu)
Ja lecę turkiem przez stambuł, do sajgonu 13 sty, także możemy się zgadać, jek będziecie potrzebować to mega kwaterkę - bungalow nad samym spotem za jakieś śmieszne pieniądze można wychaczyć. Ceny wyżywienia w restauracjach to sam wiesz, tak jak tajlandia, za każdym posiłkiem oszczędzasz , nawet jakbyś sam gotowałw polsce i kupował wszystko w biedronce :lol:

Pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 lis 2011, 09:52

Gumiś i Stiv,

Dzięki wielkie za Wasze uwagi. Chcemy jechać dość liczną ekipą i nie ukrywam, że finanse odgrywają ważną rolę. Chcemy siedzieć 3 tygodnie i zmieścić się w całkowitym koszcie 5000PLN. Z tego co widzę Boracay to raczej 7-8k.
Do NZ za daleko choć kiedyś na pewno się tam wybierzemy. Najpierw trzeba obczaić miejsca bliższe.

Stiv - wyślę Ci zaraz pw co by nie mieszać tutaj w wątku o Boracay.

tomaski
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2011, 21:07
 
Post04 gru 2011, 00:04

rok temu bylem na filipinach ogólnie REWELACJA -choć podróżowałem po mniej komercyjnych miejscach i boracay mnie omineło mozna bylo sie zmiescic w 2500 pln w 3 tyg na luzie ogólnie tanio ceny masz dobrze wypiaane tutaj http://breakdacycle.com/beta/blog1.php/filipiny/ceny/ choc na boracay będzie drożej - jeden z fajniejszych opisów boracay znajdziesz tutaj http://naughtynomad.com/category/travel ... ilippines/ lotów najlepiej poszukać na momondo.com albo bezpośrednio cebu pacific czy cathay w jedna strone powinno być około 120 pln oprócz boracay jest masa wysp ze świetnymi waarunkami do pływanai i bez tłoku turystycznego. Dom na kilka osób wynajdziecie na 100%(coś w stylu bungalow na plaży pewnie najwygodniej po przyjezdzie dać się zgarnąć przez gościa na trajcyklu i niech obwiezie po resortach wtedy można wszystko obejrzeć z bliska i dogadać się co do ceny, można też poszukać przez strone - http://www.myboracayguide.com
w tym roku lece na mui ne i mam nadzieje że będzie podobnie :)

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 gru 2012, 20:23

Jakie linie polecilibyscie Manila - Boracay? Wyczytalam gdzies ze cebupacificair do caticlanu nie zabiera bagazu sportowego, no a quiver bedzie :)

Jakie linie lotnicze wychodza korzystnie?
Aha, jesli mozecie tez polecic jakis hostel w Manili, tez byloby git.

I prosze o jeszcze jedna rade, czy zestaw 9+12 jest ok? Chodzi o styczen/luty. A moze ktos sie wybiera?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 gru 2012, 21:01

daga,
Kawałek drogi tam masz i myślę, że zdecydowanie błędem jest wybrać się w taką miejscówkę, w najlepszym statystycznie okresem wiatrowym, bez latawca 7m2. Tym bardziej, że ty leciutka... . Jak tylko 2 latawce, to dziewczyny prędzej tam bez 12-tek latają, i w takie sety 7 i 10 np. Z resztą ja też w Vietnamie jeden sezon z największym latawcem 10m2 byłem, miałem też 7m2 oczywiście, ale jestem lekko cięższy zapewne :) Masz 9 i 12 , fajnie do tego dołożyć jeszcze coś małego.

pozdrawiam

stiv a

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 gru 2012, 04:19

siedze tu na boracay niecaly miesiac. nie wiem jak z tym bagazem na caticlan jest bo ja lecialem do kalibo. w kazdym razie bilet mialem z philippineairlines i oni maja 10kg na loty krajowe w cebupacificair masz fajna opcje bo mozesz kupic z biletem wiekszy bagaz, jest jeszcze airphilexpress.com i http://www.flyzest.com. podroz z kalibo na boracay to jakas godzina busikiem. z lotniska w kalibo na boracay razem z lodka kosztuje 200-250 php wiec nie jest to jakis mega problem.

co do latawca to tak jak stiv napisal ja bym nawet pomyslal nad czyms mniejszym niz 7, moze 6. na ten tydzien to napewno cos malego by ci sie przydalo.

dzis na 9 to malo nie mialem, wczoraj zreszta tez. a tu masz stacje: http://www.boracayweatherstation.com/

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 gru 2012, 14:50

Hej!
Dzieki za rady i linki - ogarniam sie i bukuje wszystko:) Szkoda, nie mam 7m, w sumie na 9 daje rade do 30 kilku knt, ale jak ma wiac 40 tak jak w prognozie na najblizszy wtorek to zonk :)

march_in: to moze widzimy sie na wyspie? :)
stiv: ukryty komplement :thumbsup:

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post22 gru 2012, 18:15

Daga, ale ja ci zazdroszczę maxa...
ja tu kisnę... przy garach... :roll:

to skoro będziecie tam oboje z Marcinem, to może kurna któreś z was łaskawie doniesie, jak tam macie... niektórzy z nas mogą sobie teraz pojeździć jedynie palcem po googlemapie... ;)
czekałam że Marcin cóś napisze, a tu niente.

teraz już większa szansa....

trzymajcie się oboje... i dużo wiatru wam życzę!


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

cron