Sardynia w Październiku.

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post22 wrz 2015, 12:57

Czy ja czegoś nie doczytałem, ewentualnie poszło na priv bo nie wiem jak z tym wiatrem w październiku.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post22 wrz 2015, 13:22

Kawior pisze:Czy ja czegoś nie doczytałem, ewentualnie poszło na priv bo nie wiem jak z tym wiatrem w październiku.


Z wiatrem na sardyni jest tak jak wszedzie indziej,
jak wieje to jest, jak nie wieje to go nie ma - proste :hand:
Najlepiej popytaj tych zwiedzajacych swiat w necie - oni wiedza najlepiej ;-)

Pozdro...

Awatar użytkownika
Sniady
Posty: 779
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:52
Deska: Laluz 135, FreestylFish NKB
Latawiec: Torch 8, RPM 12, Dyno 16
Lokalizacja: Chorzów0Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2015, 14:51

No racja,
ale wiesz jak wygląda sprawa z bagażem sportowym w tej Włoskiej linii ?
Cena jest niższa o jakieś 500-700 zł. ale nie masz bagażu sportowego, co ciekawe nie możesz wybrać dodatkowego :P Ktoś sie orientuje moze ?


Edit:
Sorry bagaż sportowy jest traktowany jako normalny :P Już mi się ta linia podoba :)
Tutaj link

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post23 wrz 2015, 09:15

No chyba nie do końca tak jest, szczegóły tkwią w wymiarach. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale niektórzy mówią ze sie dopłaca 40 euro, Pan z infolini z mocnym włoskim akcentem powiedział ze z tymi wymiarami 75 euro, a podałem wymiary quivera 135. Ale widać było ze znudziłem go głupim pytaniem i chciał mnie mieć z głowy. Myśle, ze wyjaśni sie na lotnisku.
Co do wiatru to statystyki zeszłego roku pokazują absolutne nic w pażdzierniku na windguru, wystarczy wejść do archiwum. Jeśli nie ma termiki to chyba nie mam czasu na ten wyjazd, tym bardziej ze w Alpach juz zaczęło padać.

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 wrz 2015, 10:36

Kawior pisze:No chyba nie do końca tak jest, szczegóły tkwią w wymiarach. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale niektórzy mówią ze sie dopłaca 40 euro, Pan z infolini z mocnym włoskim akcentem powiedział ze z tymi wymiarami 75 euro, a podałem wymiary quivera 135. Ale widać było ze znudziłem go głupim pytaniem i chciał mnie mieć z głowy. Myśle, ze wyjaśni sie na lotnisku.
Co do wiatru to statystyki zeszłego roku pokazują absolutne nic w pażdzierniku na windguru, wystarczy wejść do archiwum. Jeśli nie ma termiki to chyba nie mam czasu na ten wyjazd, tym bardziej ze w Alpach juz zaczęło padać.



Niestety statystyki statystykami ale jak sie nie jedzie na konkretne progno to zawsze jest to loteria. Ja teraz mam straszny dylemat gdzie jechac i biorac pod uwage statsy vs cena vs temperatury to pewnie znowu wybiorę El Goune ( a sam zakladalem watek na forum "jesli nie El gouna to co" . Bralem pod uwage sycylie, sardynie gdzie niby nie ma co patrzec na windguru/windfindery bo sie wlacza termika ale jak sie poczyta relacje ludzi ktorzy niedawno wrocili chocby tutaj viewtopic.php?f=28&t=63296&start=30 to sie okazuje ze to wcale nie jest tak kolorowo jak wygląda ;) Trzeba po prostu trafic i tyle....

Kawior
Posty: 25
Rejestracja: 08 sie 2014, 21:55
Postawił piwka: 8 razy
 
Post23 wrz 2015, 11:59

Z tym trafieniem zgadzam się w zupełności. Ale niestety dotyczy to również El Gouny, miałem się wybrać 18-tego i obserwuję Kitebording Club (na marginesie mają fajną apkę na ipodobne) i przez ostatni tydzień jest tam zupełna kicha. Chyba mieli jeden dzień pływania i to powyżej 14-tek. Ale też rozważam Jamboree.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post23 wrz 2015, 16:14

Jedni obserwuja a inni plywaja,
kazdy robi co lubi :thumb:

Pozdro...

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2015, 23:34

surfbabe pisze:Mariusz/ mary.dk musisz wyraźnie napisać tu na forum jak to z tą Sardynią jest, jak i mi pisałeś, bo ludziska się miotają.

Śniady, statystyki WG i archiwum WG tu są do dupy.
Bo dopóki ciepło dopóty włącza się termika i pływanie jest.

Ja tak miałam i w Gokovej i teraz w Sant Pere Pescador, generalnie wg tych statystyk nie miałam pływać nic, a w obu miejscach było pływanie i to zdrowe!


no leniuch z mary.dk sie zrobił widzisz:) Ja bym napisał, że jak Sardynia; to najlepszy okres właśnie koniec października i listopad. Wiatru powinno być tyle samo co we wrześniu, a co dla niektórych może być istotne, że wtedy dopiero falka jakaś zaczyna wchodzić. W każdym razie jak motasz się z terminem, to my na ostatni tydzień października ruszamy i spory kawałek listopada jeszcze chcemy zaliczyć. Z pełną świadomością. Ale to tylko moje zdanie. Noatomiast pewności 100% to nie spodziewaj sie nigdzie, no może poza brazylią rzeczywiście; wrzesień - listopad, ale tu jest jakby pułap kasowy nieco wyższy i tyle.

pozdrawim

stivA

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2015, 23:41

Sniady pisze:No racja,
ale wiesz jak wygląda sprawa z bagażem sportowym w tej Włoskiej linii ?
Cena jest niższa o jakieś 500-700 zł. ale nie masz bagażu sportowego, co ciekawe nie możesz wybrać dodatkowego :P Ktoś sie orientuje moze ?


Edit:
Sorry bagaż sportowy jest traktowany jako normalny :P Już mi się ta linia podoba :)
Tutaj link


W liniach narodowych przewoźników najczęściej problemu z rozmiaru baga nie robią, jeśli nie przekroczysz limitu wagi. Oprócz tego podręczny 8 kg (też raczej nie będzie to ważone), plus jeszcze może byc torebka/laptop/aparat. jest naprawdę przyzwoicie i podchodzą dość liberalnie.

pozdrawim

stivA

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 wrz 2015, 09:49

stiv amoralny pisze: Noatomiast pewności 100% to nie spodziewaj sie nigdzie, no może poza brazylią rzeczywiście; wrzesień - listopad, ale tu jest jakby pułap kasowy nieco wyższy i tyle.


100 procent to nie będziesz miał nawet w Brazylii bo tam też zdarza się jeden dzień bez wiatru (podobno) :)
Cenowo pomiędzy Sardynia/Egiptami, a Brazylią jest jeszcze opcja pośrednia pt Dakhla. W zeszłym roku w sierpniu 7 dni na 7 pływania, w tym roku we wrześniu 9 dni na 9.
Podobno zdarza się, że przez 2/3 dni pod rząd nie wieje. Ale lepiej popływać 6 na 9 niż 3 na 9.

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post25 wrz 2015, 00:17

Ja właśnie kończę tarife jeżeli jutro wejdzie lewante to 15 z 16 dni pływania min 2h, ale to duzo szczęści miałem, w 2013 alvor 3 słabe dnie z 14 ...

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 wrz 2015, 15:45

poszukiwany/poszukiwana osoba do "dwójki" w apartamencie na grupowym. termin 29.10-05.11.2015.

pozdro
stivA


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości