Braza w październiku?

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
kasia_ov
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, 12:41
 
Post19 kwie 2017, 12:47

Hej, sorry jeżeli się powtarzam z pytaniem, ale szukam info o warunkach w Brazylii w drugiej połowie. Czy wieje dużo mocniej niż w listopadzie?
Plus co możecie powiedziec o Paracuru? Jechać / nie jechać? Jeżeli jechać, gdzie się zatrzymać?
Dzięki!
//przeniesiono do właściwego działu//

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post19 kwie 2017, 16:50

wrzesien, pazdziernik jest tez ok w Brazyli z tego co syszalem. w ubieglym roku bylismy 3 tyogdnie 25.10-14.11 i w tym roku mam zamiar jechac jeszcze wczesniej. O wiele mniej turystow i fajniejszy klimat jak dla mnie. Bylo ewidentnie widac najazd turystow nie tylko z Polski gdzies kolo 7-10 listopada.

Co do lokalizacji Paracuru jest ciut mocniejsze wiatrowo od Cumbuco no i na fale lepsze chociaz w Cumbuco przed Caiupe tez jest miejscowka (kolo lasu palmowego) gdzie robia sie wieksze fale. Faktyczna roznica w wiatrze jest widoczna od ihla Guaijiru i Jerri.

niestety Pracuru to baaaaardzo mala wioska i jechac tam warto na 3-4 dni ale nie na caly wyjazd. Sugerowalbym bardziej zrobic trip czyli 5-7 dni Cumbuco, potem Pracuru , potem Guaijiru albo ihla Guaijiru jakby bylo malo wody w lagunie osiolkow i podskoczyc do Jerri na zakonczenie (nawet dla samego klimatu).

"Pousada Oasis Paracuru" miejsce godne polecenia.

Sam bede skladal wyjazd niedlugo wiec daj znac jesli chcesz jakies info odnosnie noclegow itp np w Cumbuco (podesle Ci sprawdzone kontakty itp)

pozdro!

kasia_ov
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2017, 12:41
 
Post19 kwie 2017, 18:25

Wielkie dzięki za odpowiedź!
Znam Guajiru (osiołki), ale tam nie planujemy się zatrzymywać - właśnie przez to, że ponoć lagunka się skurczyła ;)
Paracuru też trochę znamy, ale nie pływaliśmy tam nigdy. W sumie moja ekipa bardziej szuka flatu - więc pytanie, czy Paracuru to dobry wybór? Ponoć tamtejsza lagunka działa tylko na przypływie? Jeżeli chodzi o noce tam, to myślałam właśnie o 3-4.
Cumbuco - ja jestem sceptyczna ze względu na tłumy...
Ilha do Guajiru - wydaje mi się, że to będzie miejscówka, gdzie zostaniemy najdłużej. Dobry strzał?
No i fajnie wiedzieć, że październik może być luźniejszy :)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości