Dzisiaj kolo Lodzi

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2004, 20:41

Na weekend poczatkowo zapowiadali fajna pogode, ladny wiaterek i wogole... a tu sie okazalo, ze sobota ulewna, a w niedziele sie przejasnilo i wiatr oslabl, ale nie na tyle, by nie polatac... Tak wiec wybralismy sie w trojke - Onzo, Airman i ja jednak nie nad wode tylko na pobliska lake - ja dopiero sie ucze latawcem, wiec mnie wystarcza, Onzo chcial potrenowac windowanie w gore i skoki, a Airman przyjechal mnie pouczyc latawcowania... Ogolnie wiaterek troche wial, troche przyagasal, troche znow wial i znow przygasal... ale mimo to dalo sie polatac i zaliczyc dzien do udanych... A tu kilka fotosow...

Onzo szykuje swojego FlySurfera Titana 12.5
Obrazek

Odpala go w gore
Obrazek

Kilka kiteloopow na rozruszanie
Obrazek

I juz go widzialem jak latal nad łąką 8)
Obrazek

Wreszcie ja sie wzialem za nauki na FS Spirit 10.0
Obrazek

I juz sie ciesze jak dziecko operujac nim w powietrzu :D
Obrazek

Airman ujezdza swiezutkiego Psycho2
Obrazek

Psycho i Spirit w akcji
Obrazek

No i pora na zwijke i powrot do domkow
Obrazek

Mimo, ze wiaterek slabo wial wyszalalem sie co nie miara. Bardzo mi sie podobaja te FlySurferki jesli chodzi o wstawanie z ziemi, nie latalem jeszcze na dmuchanym, ale wyjatkowo latwo stawia sie te FSy przy slabym wietrze i nawet przy malej powierzchni kite'a.
Teraz kolejny etap przede mna - moczenie dupy w wodzie :D Oby jak najszybciej 8)

Awatar użytkownika
EUTANATOR.com
Posty: 34
Rejestracja: 17 mar 2004, 08:51
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2004, 22:08

u nas też był Flysurferek - UrbanR ma ich całą paletę - dzisiaj uwodził zdaje sie Titana 18, czy coś w tych okolicach - latawce te mają tą wielką zaletę, że odpala sie je samemu bez problemu

pozdrowienia dla crew z Łodzi!

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2004, 22:30

No muszę przyznać, że dużo nie brakowało, a uznałbym weekend za nieudany, bo deszcz, zimno, a wiatr w rzeczywistości taki sobie, ale jednak udało się coś wykombinować :idea: Dzięki M4X za info. :D
Jak widać - ja testowałem nowo nabytego Titana 12,5 - naprawdę jak przywiała jakieś mocniejsze 3B to dało się poskakać i to nawet nieźle.
Potwierdziło się po raz kolejny, że Titan ma duży ciąg w górę i co równie ważne - opada się naprawdę spokojnie i powoli, co z jednej strony wpływa na bezpieczeństwo, z drugiej daje baaardzo przyjemny hang time :!:
Testowaliśmy również z Airmanem nowego Psycho2 i muszę przyznać, że jest to wyjątkowo dobrze zaprojektowany sprzęcik. Robiliśmy wszystko żeby nam przepadł, stracił kształt, zawinął się (łącznie z szybkim sprintem z wiatrem tak żeby wbiec pod kite'a i żeby znalazł się za plecami :!:), ale nie udało się :!: Jedyne co to lekko zawijały się rogi przy naprawdę dużym luzie na linkach. Ponieważ podczas tych prób wiało bardzo słabo (wiatr graniczny, na "oko" jakieś 6 węzłów) myślę, że przy "normalnym" wietrze tego kite'a nie da się zrzucić z nieba :thumb: Jest również szybszy od poprzednich konstrukcji i bardziej zwrotny. Tego, jak się z nim skacze za bardzo nie sprawdziliśmy bo już za słabo wiało :(
Czekam na weekend majowy - zapowiada się dobry wiatr co przy takim sprzęcie (o ile nie będzie wiało za mocno ;) ) powinno dostarczyć masę wrażeń.

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2004, 16:47

Eutanator: Pozdro pozdro, z tego co widze, to ekipa poznanska konkretnie smiga po polskich akwenach, wiec pewnie w tym sezonie sie ustawimy i spotkamy na wspolne kiteowanko :thumbsup: W koncu do Poznania daleko nie jest, a zdaje sie macie w okolicach ciekawe miejsca do poplywania 8)

Awatar użytkownika
EUTANATOR.com
Posty: 34
Rejestracja: 17 mar 2004, 08:51
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2004, 18:14

M4X pisze: a zdaje sie macie w okolicach ciekawe miejsca do poplywania 8)


hmmm... coż mi pozostaje - musze powiedzieć prawdę - spoty wokół poznania są do ... bani. Jedyne miejsca gdzie da się pływać to opisywana często Kamienica (60km od Poznania i to na płn), gdzie kiepsko wieje, a jak juz wieje to tak nierówno... no i Bytyń, też z jakieś 35km od city (na zach) gdzie woda jest jak ściek, w każdym możliwym do podejścia do wody zakątku czają się fishermeni i wieje jeszcze gorzej niż na Kamenicy.
A, no i Powidz (na płd) który ma tą wadę, że nie bardzo jest gdzie rozłożyć sprzęt i wystartować.

Dlatego też, o ile to tylko możliwe to jeździmy na zatokę. W tym roku będziemy jeszcze sprawdzać spoty nadmorskie, bliższe od poznania niż 3city.

pozdro

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2004, 20:46

No myslalem, ze na tej Kamienicy jakos konkretnie wieje :cry: Czyli najpewniej u nas w kraju jednak morze i okolice... ale mysle, ze nie raz uda sie na weekend wyskoczyc, zacznie sie w pelni sezon, bedziemy w kontakcie i mam nadzieje, ze sie ustawimy, bo takto kazdego wywialo z innej strony Polski. 8)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 kwie 2004, 21:33

To zapraszam do Swinoujscia jak tylko sie ociepli.Mysle ze w tym roku bedzie to nadmorski polnocno- zachodni spot buuummm :!: :!: :!: minimum 15 kitow na wodzie :lol: .

[Dlatego też, o ile to tylko możliwe to jeździmy na zatokę. W tym roku będziemy jeszcze sprawdzać spoty nadmorskie, bliższe od poznania niż 3city.

pozdro[/quote][quote][/quote]

Awatar użytkownika
hase
Posty: 373
Rejestracja: 09 paź 2003, 10:05
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2004, 22:24

my z joosim juz taki spot wyszukalismy ... lunowo idealnie w polowie drogi miedzy swinoujsciem a miedzyzdrojami ... zawsze pusta plaza :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 kwie 2004, 09:25

Pewnie mowimy o tym samym 8) :wink:

Awatar użytkownika
hase
Posty: 373
Rejestracja: 09 paź 2003, 10:05
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2004, 09:57

to mamy juz gdzie jezdzic :)
.....


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości