Telewizja Polska- samochody na wiatr ;/

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2009, 16:46

mnie sie najbardziej podobalo jak wyluzowani na koniec przejezdzaja samochodem po latawcu

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post04 lut 2009, 19:47

hmmm... spoko ta kawa czy herba obczaiłem sobie kilka odcinków i cofam to co napisałem ze to program dla emerytów i kurcząt domowych :) myślałem ze to taka telewizja śniadaniowa jak kiedyś ,dawno już nie oglądam telewizji a tu czasy się jednak zmieniają .

a tak na marginesie niezły jest ten odcinek "Żaglowozy na pustyni Gobi"
http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s ... styni-gobi

Fajnie by było zrobić taki wyczyn tym samochodem na wiatr z latawcem :lol:

pedros_85
Posty: 721
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:53
Lokalizacja: lubleskie
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2009, 22:12

zawsze mozesz sie zaoferowac telewizji sniadaniowej ze jak dadza ci dzwiegi na taka wyprawe to mozesz sie podjac tego pod ich logiem :wink:
fakt faktem troche monotomna taka jazda mogła by byc i jednak latawcowi trzeba poswiecac troche wiecej uwagi podczas prowadzenia niz takiemu zaglowi, ale generlanie rozkmina niezła mogła by ybc:P

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post05 lut 2009, 09:01

pedros_85 pisze: dadza ci dzwiegi


co to sa dzwiegi ?
z kontekstu wnioskuje ...czy chodzi Ci o srodki platnicze ?
bo jesli tak to raczej wybralbym sie tam bez zadnego loga na latawcu lub ubraniu :lol:

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 11:01

papier pisze:
pedros_85 pisze: dadza ci dzwiegi


co to sa dzwiegi ?
z kontekstu wnioskuje ...czy chodzi Ci o srodki platnicze ?
bo jesli tak to raczej wybralbym sie tam bez zadnego loga na latawcu lub ubraniu :lol:


ja zawsze myślałem, że to są "dziengi", ale ja nie z wawy ;)
ale dzwięgi też nieźle, tak dzwięcznie tak.

a co do programu, to mega respekt, że ktoś się sportem zainteresował, a chłopaki zrozumiale i na poziomie wszystkim wszystko wyjaśniali.

a teraz papier - moim zdaniem sens występowania w programie "dla emerytów i kur domowych" czy jakimkolwiek innym jest taki, że taka babcia mówi potem "mój wnuczek śmiga", a kura domowa, jak synek ciśnie o mtb nie mówi "przemijająca moda, kupię ci lepiej rower", bo już gdzieś to widziała.

słów o "przepełnieniu spotów" nie skomentuje. fakt, tu nie holandia, chociaż na helu jest z roku na rok gorzej. ...ale dajmy ludziom szansę, a nie zmieniajmy się w elytarnych nie wiadomo kogo. bo nie o to w tym sporcie chodzi.
peace.

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post05 lut 2009, 13:08

[quote="ted"][/quote]
Uwazam ze landkiting jest zbyt niszowym i tanim sportem zeby wytworzyla sie jakakolwiek elita . W Holandii gdzie landkiting jest bardziej popularny niz w Polsce niczego takiego nie zauwazam , wiekszosc tutejszych kiterow plywa i jezdzi na ladzie, traktuje to jako sport rekreacyjny ! zadnego nadymania sie i rywalizacjii , przecietna wieku od 12 do 50 lat .Zawsze wieje , tylko czasem miejsca brakuje :) Promowaniem tego sportu zajmuja sie tu tylko sklepy i kiteszkoly , ale jest to zrozumiale poniewaz robia z tego kase ...Pytalem lokalesow czy kiedykolwiek widzieli jakis material promo w Holenderskiej tv to mowili ze cos tam bylo o plywaniu i szkolkach ale o land nigdy nic nie widzieli .
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 20:10 przez fando, łącznie zmieniany 1 raz.

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 17:13

nie chcialo mi sie czytać tej calej nie potrzebnej przepychanki slownej ale mniejsza...
Papier myślisz ze oni mieli JAKIKOLWIEK wybór w jakim programie będa występować :?: jedyne co mogli to podziękować, że mogli wystąpić w koszulkach z nachalną reklamą, co jest generalnie średnio dozwolone ;)
cieszyć się należy że WOGÓLE byli w TV, jeśli sądzisz iż, gdyby mogli to by wystąpili w godzinach szczytu najlepiej godzinny dokument na TVN to by tego nie zrobili? ja jestem pewien że by to zrobili. jak taki mądry w krytyce jesteś to ZAŁATW takie coś albo lepiej wykup 5min reklamy w godzinach szczytu na Polsat'cie


Po Twoich txt'ach wnioskuje, że na nadmiar IQ nie narzekasz, bo nie wiem czy zauważasz ale sam sobie, zaprzeczasz najpierw twierdzisz że to tylko kury domowe i emeryci oglądają .. Dobra załóżmy, że masz racje to jakim cudem to widziałeś?? ... A tak.. Bo znalazłeś filmik w necie.. a co tylko Ty masz internet? nikt inny nie znajdzie tego filmiku?

coś tam jeszcze płakałeś, że jeszcze raz i będą "tymi z porannej TV", to Twoim tokiem rozumowania : tak będą, bo jest załatwiona 3 wizyta tym razem o landkiteboarding'u, Oni zrobili b. b. dużo dla rozwoju tego jak z góry założyłeś niszowego i bez perspektyw sportu w tak zacofanym i bez perspektyw kraju jak Polska, a co Ty zrobiłeś prócz krytyki?... Cisza?.. tak myślałem


pozdro

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post05 lut 2009, 17:30

kowalm pisze:nie chcialo mi sie czytać tej calej nie potrzebnej przepychanki slownej


wiec przeczytaj zanim cokolwiek napiszesz ;)

Zupełnie nie rozumiem całego tego szumu i promowania który robicie razem wokół landkitingu .
Ot jest to przemieszczanie się pojazdami kołowymi po lądzie za pomocą latawca , wiatru plus jakieś tricki w powietrzu , w sumie całość daje niesamowitą radochę :)) Nie jest to sport wymagający jakiś specjalnych zdolności oraz dużej siły, praktycznie dla każdego ( i każdej ).
Więc skąd ta ekscytacja i chęć promowania ?.
Czyżby dla tego że chłopcy (dziewczęta nieczęsto ) w pewnym wieku czują silną potrzebę identyfikowania się z grupą o wspólnych zainteresowaniach ?Występują pewne podobieństwa w waszym zachowaniu do fanatyków innych dziedzin sportu (pewne analogie do klubów sportowych a nawet subkultur młodzieżowych ), którzy tak samo reagują kiedy zobaczą coś w tv dotyczącego ich dziedziny ,oraz w ten sam sposób negują jakiekolwiek próby krytyki ich wspólnych zainteresowań czy grupy.


Więcej indywidualnego podejścia do sprawy i mniej myślenia w stylu "nie pytaj co landkiting zrobił dla Ciebie ,zapytaj co TY zrobiłeś dla landkitingu?"

pozdro :roll:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 20:58 przez fando, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasil
Posty: 147
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:11
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot RPM 2015 11m
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 20:58

Ale my papier nie negujemy tego co zrobili chłopacy,tylko cieszymy się, że wystąpili w programie i pokazali ludziom (wszystkich kategorii wiekowych) co to jest snowkiting i jazda z wózkiem buggy. To Ty miałeś i nadal masz problem co do występu chłopaków w programie,więc to właśnie Ciebie pytamy,co lepszego zrobiłeś dla tego sportu?

Oprócz wymądrzania się dokładnie nic! O jakiej Ty mówisz subkulturze jeśli w Polsce jest może 1000 landkiterów. W końcu to Ty chciałeś być w elicie i uprawiać sport, który nie jest popularny => czyt. dla WYBRANYCH!

Widzisz najpierw coś głupiego powiedziałeś,a teraz nawet nie umiesz się z tego wybronić, typowe zachowanie zazdrosnego polaka. Bo oni coś zrobili, a ja nie mam takiej szansy, więc trzeba ich zjechać, żeby nie byli lepsi ode mnie... To również jest Chamstwo i pokazuje kto jest jakim człowiekiem.

Więcej już nie będę pisał na ten temat bo nie ma sensu, szkoda cennego czasu na tłumaczenie Ci podstawowych spraw. Baw się dalej swoim elitarnym sportem.

Powodzenia :wink:

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post05 lut 2009, 21:39

wasil pisze:Ale my papier nie negujemy tego co zrobili chłopacy

dokładnie, tylko negujecie jakakolwiek krytykę pod adresem landkitingu i jego promowania

wasil pisze:więc to właśnie Ciebie pytamy,co lepszego zrobiłeś dla tego sportu?

typowe myślenie w stylu "nie pytaj co landkiting zrobił dla Ciebie ,zapytaj co TY zrobiłeś dla landkitingu?" po co mam promować landkiting skoro traktuje go tylko jako ciekawy sposób spędzania czasu a nie identyfikuje się z nim jako stylem życia czy sposobem na zarabianie pieniędzy .

wasil pisze:W końcu to Ty chciałeś być w elicie i uprawiać sport, który nie jest popularny => czyt. dla WYBRANYCH!

proszę czytaj ze zrozumieniem , nigdzie nie napisałam iż uważam że landkiting jest elitarnym sportem dla wybranych , wręcz przeciwnie to są twoje słowa

wasil pisze:Widzisz najpierw coś głupiego powiedziałeś,a teraz nawet nie umiesz się z tego wybronić, typowe zachowanie zazdrosnego polaka. Bo oni coś zrobili, a ja nie mam takiej szansy, więc trzeba ich zjechać, żeby nie byli lepsi ode mnie...

Niczego głupiego nie napisałem wiec nie muszę się bronić , była to zwykła polemika na temat promowania landkitingu w tv , może trochę przesadziłem jeśli chodzi o kwestie widowni programu "kawa czy herbata"
za co zresztą zaraz przeprosiłem wyjaśniając mój błędny punkt widzenia .
Polakiem jestem w 50% :) więc jeśli już to jest to połowicznie typowe zachowanie Polaka .Nie uważam się za lepszego od innych , jak i również nie uważam innych za lepszych od siebie.

wasil pisze:Więcej już nie będę pisał na ten temat bo nie ma sensu, szkoda cennego czasu na tłumaczenie Ci podstawowych spraw. Baw się dalej swoim elitarnym sportem.


Ciesze się niezmiernie że skończyły Ci się argumenty i sens tłumaczenia mi podstawowych spraw waszej grupy. Masz racje szkoda Twojego cennego czasu który można lepiej przeznaczyć na uprawianie mojego "elitarnego sportu"










:arrow:

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2009, 16:51

wasil napisał:
Ale my papier nie negujemy tego co zrobili chłopacy

dokładnie, tylko negujecie jakakolwiek krytykę pod adresem landkitingu i jego promowania

NIE :) , neguje TWOJA bezpodstawna i pokretno-logiczną (bardziej brak logiki bym obstawiał), krytykę neguje też to, że krytykujesz kogoś kogo znam osobiście i szanuje, a to samo w sobie pozwala mi na negacje aaaa i nie krytykujesz pierwszych lepszych "co się wepchali do porannej TV żeby promować swój zje** i nie prosperujący niszowy sport w dodatku maniacy". w zasadzie głównie dzięki nim i grupce innych osób ten sport istnieje i włożyli naprawdę wiele.....

zręsztą jak dobrze kojarze zresztą jedna z osób które występowały "w porannym programie" uczyła Cię jazdy na MTB+kite....


po co mam promować landkiting skoro traktuje go tylko jako ciekawy sposób spędzania czasu a nie identyfikuje się z nim jako stylem życia czy sposobem na zarabianie pieniędzy .


i własnie dlatego sprzedajesz latawce :*
Niczego głupiego nie napisałem wiec nie muszę się bronić , była to zwykła polemika na temat promowania landkitingu w tv , może trochę przesadziłem jeśli chodzi o kwestie widowni programu "kawa czy herbata"
za co zresztą zaraz przeprosiłem wyjaśniając mój błędny punkt widzenia .


punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... pokrętna logika nie zna granic, razi Cię to że negujesz te promowanie w TV ? może lepszy pomysł ... a no tak zapomnialem przeciez masz gdzies ten sport wiec po co sie wtracasz?
Polakiem jestem w 50% Smile więc jeśli już to jest to połowicznie typowe zachowanie Polaka .

ze polowicznie jestes Polakiem nie znaczy, ze nie mozesz sie zachowywac jak typowy Polak

co do elitarnego sportu "poczuj ironie" kolejny argument na Twój brak logiki
wasil nie wycofal sie bo mu braknie argumentów.. ma dość konwersacji bo jesteś "Troszkę" krótkowzroczny i stawiasz na dodatek argumenty bez poparcia

Zupełnie nie rozumiem całego tego szumu i promowania który robicie razem wokół landkitingu .
Ot jest to przemieszczanie się pojazdami kołowymi po lądzie za pomocą latawca , wiatru plus jakieś tricki w powietrzu , w sumie całość daje niesamowitą radochę Smile) Nie jest to sport wymagający jakiś specjalnych zdolności oraz dużej siły, praktycznie dla każdego ( i każdej ).

tak sam napisałes czemu chcemy promować landkiting całość daje nie tylko niesamowitą radochę, ale adrenalinę, poczucie wolności dla niektórych to nawet sposób życia, może chcemy promować M.IN. dlatego, że:
w grupie raźniej
im więcej osób bedzie uprawiac tym:
a) tańszy będzie sprzęt
b) sprzęt bedzie bardziej różnorodny łatwiej dostępny
jeśli coś daje taką radochę, to czemu ma być to zarezerwowane tylko dla tej grupki osób? (?"elitarnej"?)
etc itd


piszesz że jest to sport dla każdego, mogą go uprawiać naprawde i młodsi i starsi ( osobiście najmłodszą osobę jaką widziałem to ok 4-5 lat i ok. 60 już nie pamiętam ), a po chwili twierdzisz że to ekscytacja "chłopców w pewnym wieku" i ich chęć przynależności to gdzie tu logika? jeśli uprawia to każdy promują osoby w naprawdę różnym wieku... amplituda CO NAJMNIEJ 25 lat

tak tak mogą być wyjątki

tak samo reagują kiedy zobaczą coś w tv dotyczącego ich dziedziny ,oraz w ten sam sposób negują jakiekolwiek próby krytyki ich wspólnych zainteresowań czy grupy.

my zobaczylismy kogos kogo znamy chyba little różnica nie ?
pzdr :lol:

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post06 lut 2009, 17:45

Kowalm mam wrazenie ze masz duze problemy ze zrozumieniem tekstu ktory czytasz . Tak jak pisalem wczesniej przeczytaj cos dwa razy a potem napisz . Wypisujesz ze jedna z osob ktore wystepowaly w programie uczyla mnie jazdy na mtb z latawcem ? skad bierzesz takie info ? raz tylko widzialem sie z Tomajem kiedy kupowalem od niego latawiec i jedynie co mi pokazal to podstawowe rzeczy typu start ladowanie i ogolny setup czyli skladanie i rozwijanie szmatki ( zwykly test latawca przed zakupem ).Spedzilismy tam 45 minut ,a zreszta wiatr byl tak slaby ze o smiganiu na mtb nie bylo mowy . ( najlepiej zapytaj Tomaja o ile jeszcze pamieta )

Co do spprzedawania latawcow to mialem taki zamysl , ale po sprzedazy kilku szmatek dalem sobie spokoj bo po prostu nie starczalo mi na to czasu . Nawet podzielilem sie adresem sklepu z dobrymi cenami na tym forum i na landkiting.pl tez :) ( co prawda nie moglem zamiescic adresu sklepu tylko odpowadac zainteresowanym na priva ) ale taki jest regulamin tamtego forum wiec nie mam obiekcjii

Wreszcie wiem dlaczego chcesz promowac landkiting !
tansze i roznorodny, latwiej dostepny sprzet . tylko ze wydaje mi sie ze wszystkie te zeczy zaleza glownie od producentow i sklepow a nie od uzytkownikow ( ale ok mozna sie spierac bo jest jeszcze supply and demand ) :)

co do reszty Twojej wypowiedzi, przeczytaj jeszcze raz moje wczesniejsze wypowiedzi , a jesli brak Ci logiki to tej logiki w moich wypowiedziach nigdy nie znajdziesz i nigdy nie zrozumiesz (no moze z wiekiem kiedy zmadrzejesz i owa logike pojmiesz )


pozdro
Ostatnio zmieniony 06 lut 2009, 21:17 przez fando, łącznie zmieniany 1 raz.

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2009, 19:58

Wreszcie wiem dlaczego chcesz promowac landkiting !
tansze i roznorodny, latwiej dostepny sprzet . tylko ze wydaje mi sie ze wszystkie te zeczy zaleza glownie od producentow i sklepow a nie od uzytkownikow ( ale ok mozna sie spierac bo jest jeszcze supply and demand ) Smile

fajnie odpowiadasz do wyrywkow

nie gow** prawda :)
bo teraz sklepy musza sprzedawac po drozszej cenie zeby nie wychodzic na minusie i jakikolwiek zysk miec wiecej uzytkownikow = popyt = wiecej sklepow (co za tym idzie wieksza podaz) = konkurencja = promocje, znizki itd
to jest tylko jeden z + ktore dostrzegam w promowaniu tego sportu

to nie to ze ja nie dostrzegam logiki ... jej tam nie ma ;)

a co do nauki to tak to "zabrzmialo" w pewnym temacie na landkiting.pl
pomijajac ten fakt od czego zaczales? od przejrzenia landkiting.pl? o !! czyzby to jednak mialo rece i nogi

teraz ja wyciągne wniosek wg Twojej logiki nie odpowiedziales na wiekszosc moich argumentow wiec (sprawa prosta) brak Ci argumentow i elokwencji =.=

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post06 lut 2009, 20:52

kowalm pisze:
to nie to ze ja nie dostrzegam logiki ... jej tam nie ma ;)

zmniejsz swój entuzjazm,wtedy odnajdziesz logikę w tym co napisałem .ogólnie mam niezły ubaw z tego co wypisujesz ,więc pisz dalej ,tylko podchodz do tego pisania bez zbytniej ekscytacji landkitingiem .Twoje wypowiedzi są dosyć chaotyczne i trudno się czasem połapać o co Ci naprawde chodzi

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lut 2009, 16:33

kto ma ubaw ten ma ubaw :)


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości