Pytanie do Szczecinian

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post07 gru 2008, 22:14

Witam wszystkich

Dzisiaj zaliczyłem 1szą sesyjkę z latawcem na boisku piłkarskim w Szczecinie przy ul. Krańcowej (rejon. Bandurskiego, Hożej, Obotryckiej). Zacząłem od puszczania latawca 4metrowego, w celu jego wyczucia i nabycia umiejętności sterowania.
W przyszłości będę się przymierzał do połączenia latawca i deski z kółkami (a na lato woda) :)

Zwracam się z pytaniem do ludzi ze Szczecina.

Gdzie latacie ??

Muszę przyznać, że warunki na ww. wymienionym boisku są dosyć słabe (mała przestrzeń, otaczające drzewa oraz to, że jest osłonięte od wiatru przez nasypy ziemi imitujące trybuny).

Byłem na małej przejażdżce w poszukiwaniu miejsca do latania.
W okolicach Ostoi, Stobna, Warzymic, Rajkowa (rejon Gumieńce, Przecław) - są bardzo fajne warunki na puszczanie latawca (bardzo duża przestrzeń na wysokim wzniesieniu), ale jazda na desce jest niemożliwa ze względu na to, że teren jest bardzo nierówny (są to tereny upraw rolniczych oraz ugory z chaszczami).

Tak więc ponawiam pytanie, gdzie w Szczecinie można polatać z deseczką ?
Macie jakieś miejsce spotów gdzie jest duża przestrzeń, a ziemia jest zadowalająco równa?
Jeśli tak, to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post09 gru 2008, 09:04

Witam ponownie

Przeszukałem trochę mapę google, w poszukiwaniu przestrzeni i znalazłem następujące pozycje:

Spoty Szczecin

Dopiero za 2 tygodnie będę mógł zbadać wymienione miejscówki. Dam znać, jak zrobię wizję lokalną.

Nie mniej jednak, temat miejscówek w Szczecinie jest dla mnie nadal otwarty, czekam na propozycje ciekawych miejsc.

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post10 gru 2008, 10:31

hmmm dziwne spoty masz na tej mapce ... to boiska pilkarskie man ! boisko pilkarskie to chyba za male jest do zabawy latawcem i bramki sa dwie :) hehe ... poszukaj wiekszej otwartej przestrzeni , pastwisk , aeroklubu :))

pozdro

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post10 gru 2008, 10:59

Stad właśnie moje pytanie, o miejsce w Szczecinie ponieważ lepszego jak boiska niestety nie znam.

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post10 gru 2008, 19:57

Hmm? mieszkałem kiedyś w szczecinie i mysle ze najlepsze miejsce to Aeroklub Szczeciński
ulica : Przestrzenna 10 Szczecin ( koło Dąbia ) duze trawiaste lotnisko , kiedyś był tam nawet przystanek woodstock nr 2 :))

http://www.aeroklub-szczecinski.pl/


Obrazek


sprawdz to ! :arrow: pozdr :arrow:

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post10 gru 2008, 20:32

Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedz :)
Na pewno sprawdzę z latawcem i aparatem, a fotki umieszczę w temacie...

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post10 gru 2008, 21:02

targetti pisze:Na pewno sprawdzę z latawcem


powodzenia ! tylko nie zapomnij przed wystartowaniem latawki zapytać kogokolwiek w budynku aeroklubu o ewentualne lądowania i starty statków powietrznych :wink: :roll:

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post10 gru 2008, 21:13

Na dobrą sprawę nigdy na terenie lotniska nie byłem... czas będzie się wybrać :)

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post21 gru 2008, 15:29

:lol: no i jak było ???

Awatar użytkownika
targetti
Posty: 346
Rejestracja: 13 lis 2008, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
 
Post22 gru 2008, 07:25

Jeszcze nic nie wiem... to deszcz, to brak czasu :/ Ciągle coś wypada... jak sie pojawie na miejscu do na pewno napiszę :)

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post11 sty 2009, 13:36

targetti pisze:Jeszcze nic nie wiem... to deszcz, to brak czasu :/ Ciągle coś wypada... jak sie pojawie na miejscu do na pewno napiszę :)


ciągle pada ? ciągle coś wypada ? permanentny brak wiatru ?
pogoń za sukcesem ciska latawcem w kąt ...

pozdroo :roll:

Awatar użytkownika
pawelgnas
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2006, 22:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2009, 13:06

Bardzo łatwy dojazd samochodem. Co weekend w dobrą pogodę startują stąd paralotniarze. Spacerowiczów nie ma dużo, ponieważ dookoła są inne łąki. Jak narazie nie ma wysokiej trawy, ale kiedy takowa się pojawia, to ktoś ją ścina - paralotniarze? Teren płaski, brak drzew wokół, ponieważ jest to ośrodek badań powietrza, a jak wiadomo nierówności terenu i drzewa mogą zmienić kierunek wiatru. Naprawdę mogę polecić;)
http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&ms ... 6&t=h&z=15

PS. Z miejscówki niezły widok na cały Szczecin, w pogodne dni można dopatrzyć się nawet Stargardu Sz.


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości