Dobór sprzętu na powerkiting.

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post24 maja 2009, 23:55

bierz tego bustera :roll: nie ma sie co zastanawiac i dokup sobie jeszcze bar crossover co by łapki mniej bolały i nauka lepiej szła jakbyś chciał na czyms do tego pojezdzić ( mtb/snb ) jak chcesz tylko poskakac lub pojezdzic na buggy starczą Ci same manetki które bedziesz miał w zestawie z latawcem

tak wygląda bar crossover
Obrazek

adres sklepu gdzie mozesz kupic ten bar http://www.stribo.pl/Akcesoria/CROSS-OV ... oduct.html


:arrow:

JunioR_aDi
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Wola
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2009, 14:56

[quote="papier"]bierz tego bustera :roll: nie ma sie co zastanawiac i dokup sobie jeszcze bar crossover co by łapki mniej bolały i nauka lepiej szła jakbyś chciał na czyms do tego pojezdzić ( mtb/snb ) jak chcesz tylko poskakac lub pojezdzic na buggy starczą Ci same manetki które bedziesz miał w zestawie z latawcem

no i chyba tak zrobie na poczatek kupie sam latawiec a potem moze dokupie tego bara zobaczymy jak mi bedzie szlo ;) to mowisz ze mam brac tego 6m bustera III ??

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post25 maja 2009, 15:56

no jak nie chce Ci sie czekac na 7m2 ... :roll:

JunioR_aDi
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Wola
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2009, 20:31

papier pisze:no jak nie chce Ci sie czekac na 7m2 ... :roll:
no sprzet dopiero kupie jak cos za jakies 2 tyg to moze bedzie juz do tego czasu mam nadzieje :)

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post26 maja 2009, 01:19

JunioR_aDi pisze: no sprzet dopiero kupie jak cos za jakies 2 tyg to moze bedzie juz do tego czasu mam nadzieje :)


nadzieja nadzieją - lepiej zapytaj kiedy będzie ...

tu - http://www.flyzone.pl/sklep/index.php?m ... ucts_id=25

tu - http://www.paracontrol.pl/?strona=5

albo tu - http://www.powerkiteshop.pl/podstrona.p ... duct_id=20

dodatkowo w każde z tych miejsc jest w Polsce więc będziesz mógł przetestować latawiec przed zakupem, a jak będziesz miły to nawet udzielą Ci kilku wskazówek na początek ( choćby start /lądowanie czy składanie/rozkładanie latawca )

miłej zabawy z busterem :roll:

JunioR_aDi
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2009, 11:56
Lokalizacja: Wola
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2009, 19:05

nadzieja nadzieją - lepiej zapytaj kiedy będzie ...

no akurat posiadam te wszystkie linki i nawet wczesniej pisałem @ do jednego z nich ale odp do dzis nie ma... teraz zdycham bo jestem chory ale jak mi przejdzie to odrazu bede cos zalatwial.. :) wiec dzieki za doradzenie :)

Awatar użytkownika
Krzychu09
Posty: 27
Rejestracja: 21 kwie 2009, 08:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontaktowanie:
 
Post10 cze 2009, 13:10

Skoro pieniędzy ci brak, to zamiast pulsa polecam outlaw jest o 1/3 tańszy.
6m w zupełności wystarczy, który ma zakres od 13 do 42 węzłów. Na lądzie to i przy słabszym wietrze spokojnie pośmigasz. To jest chyba najbardziej bezpieczny latawiec na ląd. Szukaj raczej czegoś z depawerem bo jazda na brzuchu do przyjemnych nie należy. Polecam te szmatkę. Byłoby mi szkoda wydać 1200zł na coś innego i wolałbym się zapożyczyć i dołożyć i być zadowoloym przez parę lat. Te szmatki są przaktycznie nie do zdarcia i długo służą.

Windcatcher
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2009, 14:52
Lokalizacja: Łódź
 
Post10 cze 2009, 22:03

Krzychu09 pisze:6m w zupełności wystarczy, który ma zakres od 13 do 42 węzłów.

Kity z depowerem tej wielkości są przeznaczone na silne wiatry powyżej 20 węzłów. Standardowo kupuje się rozmiar 10-12. Na lądzie lepiej latać przy słabych wiatrach (8-20 węzłów), które zresztą częściej występują w Polsce.

bikeman1
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2009, 17:27
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2009, 17:39

Witam

Jako nowy w tym "temacie" latawców poszukuje porad.

Chce kupic sobie latawiec komorowy, nigdy z tego typu latawcami nie mialem do czynienia...ale zaczęło mnie ostatnio kręcic...a mnie jak cos wciagnie to juz ciezko jest ;p

A wiec tak waże 65kg, i szukam jakiegos latwaca,zeby puszczac go na łące. Z czasem jak bym sie wprawił, moze jakies skoki porobic...

Patrzylem na taki latwawiec http://www.latawce.net/index.php?produc ... prod_id=25

Czekam na opinie i porady:)

Z gory dziekuje
Bartek

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2009, 17:59

Do skoków przy 65kg to minimum 5m2

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post06 lip 2009, 19:14

bikeman1 pisze: Z czasem jak bym sie wprawił, moze jakies skoki porobic...
Patrzylem na taki latwawiec http://www.latawce.net/index.php?produc ... prod_id=25
Bartek


Witaj ... :lol: spraw sobie jakis latawiec 4 linkowy , bo jak sie już wprawisz to moze jakie skoki porobisz czy na innej deseczce pośmigasz ? .. ten evo trainer z linka który podałeś to latawiec 2 linkowy , raczej do bardzo podstawowej nauki sterowania , szybko go ogarniesz i jeszcze szybciej Ci się znudzi więc bedziesz musiał kupić nowy coby się w tym rozwijać . Mogę Ci zaproponować na początek żebyś rozejrzał się za latawcami takimi jak :

Peter Lynn Hornet
Peter Lynn Core
Peter Lynn Twister
PKD Buster II lub nowsza wersja III
Ozone Flow
Ozone Cult


Latawiec który potrzebujesz musi mieć rozmiar nie większy niż 5 m2 , ważysz 65 kilo więc aby było bezpiecznie i abyś za szybko się nie zniechęcił ,nie baw się latawcem przy większym wietrze niż 8 węzełków ( około 3 Beauforta z hakiem ; ) to na początek .

pozdrawiam

pedros_85
Posty: 721
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:53
Lokalizacja: lubleskie
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2009, 19:27

z mojej strony moge napisac ze latałem wczoraj na PL twister w rozmiarze 7.7 latawiec docyc wolny ale bardzo ładnie skreca i wykazuje naprawde ładny ciag zarówno w gore jak i w bok, dosyc stabilny , nie ma tendencji do klapienia przy nawrocie z krawedzi okna , po za tym fajny material fajne linki manetki dadza rade i super kitekilery,
co do busterka mam 2 a 5 metrach i mega fajna latawka jednak jakos wg mnie nie do skoków...chociaż da sie ale moge miec takie odczucia bo jednak 5 na moja wage nieco za mało, ale tez mega fajny latwiec za dobra kase.
teraz latam tylko na dss ale bustera trzymam bo jest mega wdzieczny, i nie zamierzam go sprzedawac:)
pozdro!!:)

Pchełas
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2009, 20:43
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2009, 19:57

Savage 5.5... ładny i ma moc. Skręca dobrze. Do wykonania nie mozna sie przyczepić.
Ja mam 64kg i poskakać sie da... a na wózku baja.

bikeman1
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2009, 17:27
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2009, 22:31

Dziekuje za odpowiedzi i porady co do kupna.

Teraz cos od siebie...oglądalem mase filmikow na YouTubie i powiem szczerze ze ten Evo Trainer tez potrafi pociągnąć w góre goscia o masie 75kg ( tak na moje oko ). I dlatego troche sie boje 5m2...
Z drugiej strony Evo kosztuje 330 zl a za PKD Bustera 5m2 trzeba dac 850zł...dopiero zaczynam i nie wiem czy mi sie to spodoba...kurcze ciezka sprawa jak na poczatku, jak zwykle w kazdej dziedzinie.

Prosze teraz o opinie konkretnie na temat Evo Trainera ktory ma 2m2, czy Radsails to dobra marka, jak wykonanie, czy rzeczywiscie skoki na nim sa niemozliwe, jak sterowanie i teg typu rzeczy:)

EDIT

Jaka jest róznica w praktyce miedzy manetkami a barem???

Znalazlem jeszcze cos takiego http://www.allegro.pl/item679983513_lat ... _2009.html
hmm:) czekam na pomoc

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post07 lip 2009, 00:21

bikeman1 pisze:ten Evo Trainer tez potrafi pociągnąć w góre goscia o masie 75kg ( tak na moje oko ). I dlatego troche sie boje 5m2...

oj potrafi ...zależy tylko jak mocno wieje wiatr ( w końcu to latawiec pociągowy)

bikeman1 pisze:Z drugiej strony Evo kosztuje 330 zl a za PKD Bustera 5m2 trzeba dac 850zł...
To tak jak z rowerami , możesz kupić prostą kiepskiej jakości supermarketówkę lub kupić dobry rower z osprzętem np : xt ,xtr,saints

bikeman1 pisze:dopiero zaczynam i nie wiem czy mi sie to spodoba...
jesli tak do tego podchodzisz to umów się z kimś kto ma latawiec w twojej okolicy i poproś go aby pokazał Ci podstawy.

bikeman1 pisze:Prosze teraz o opinie konkretnie na temat Evo Trainera ktory ma 2m2,
tak jak pisałem Ci wcześniej evo trainer jak sama nazwa wskazuje to latawczyk treningowy , który głównie służy do oswajania przyszłych adeptów tego sportu z czymś takim jak latawiec :) głównie używany przez wszelkiej maści szkółki kitesurfingu na początku kursu .
Więc szybko go ogarniesz osiągniesz pewien poziom i ..... kupisz następny latawiec czterolinkowy :)

bikeman1 pisze:Jaka jest róznica w praktyce miedzy manetkami a barem???
bar jest jeden a manetki dwie :))
! hehehe a teraz poważnie , wiele osób moze sie ze mną nie zgodzić ale sterując manetkami masz lepszą kontrole nad latawacem niż byś używał do tego baru ( oczywiście mówimy tu o latawcach full power ) ogólnie manetki sprawdzają się doskonale w powerkitingu czyli wszelkiego rodzaju skokach i statycznym puszczaniu latawca , no i do jazdy z buggy (chyba częściej niż bar )

Bar najlepiej używać jesli jezdzisz do tego na jakimś mountainboardzie , snowboardzie, po prostu możesz mieć jedną wolną rękę ,większa wygoda a jesli masz bar który pozwala CI wczepić się do trapezu - mniej się męczą ręce i ogólnie lepszy komfort z jazdy za latawcem. ( manetki też można tak przerobić coby się wpiąć do trapezu , jest to często stosowane przez buggy riderów )

bikeman1 pisze:Znalazlem jeszcze cos takiego http://www.allegro.pl/item679983513_lat ... _2009.html
hmm:)

Nie polecam ! miałem już nieprzyjemność zabawy tym latawcem
bardzo zle zachowuje się przy nierównym wietrze , kiepsko łyka szkwały , klapie i traci profil przy krawędziach okna , ogólnie niewarta skórka wyprawki !
(wiem , wiem ...ale jest tani i z 4 linkami :roll: ) poszukaj też używanego latawca , będzie z pewnością dużo tańszy niż nowy ze sklepu a zabawa ta sama .
powodzenia
:roll: :roll:


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość