Wybór sprzętu

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
carlos470
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2010, 22:32
Latawiec: cabrinha co2 14m
Lokalizacja: Malczyce
 
Post01 mar 2010, 22:47

Witam.Mam zamiar nauczyć się latania kitem.Nigdy jeszcze nie miałem takiego sprzętu w rękach a mam okazję kupić komorkę Splasha 5m z serwobarem ponoć nadaje się na ląd i wodę,ważę 73kg.Czy taki nadaje się do nauki?Może ktoś miał kiedyś taką latawkę i wie czy warto w nią zainwestować.Bedę wdzięczny za odpowiedż.Pozdrowionka

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post06 mar 2010, 21:46

carlos470 pisze:Witam.Mam zamiar nauczyć się latania kitem.Nigdy jeszcze nie miałem takiego sprzętu w rękach a mam okazję kupić komorkę Splasha 5m z serwobarem ponoć nadaje się na ląd i wodę,ważę 73kg.Czy taki nadaje się do nauki?Może ktoś miał kiedyś taką latawkę i wie czy warto w nią zainwestować.Bedę wdzięczny za odpowiedż.Pozdrowionka


nigdy takim nie latałem ale osobiście odradzam Ci kupno tego latawca ....
Tu masz linka do rozmowy na jego temat - http://www.landkiting.pl/forum/viewtopic.php?t=3423




Jesli chcesz nauczyć się latać na lądzie , przed kupnem latawca najlepiej wejdz na www.landkiting.pl/forum :) tam na pewno znajdziesz jakiegoś zapaleńca który lata w poblizu Twojego miejsca zamieszkania i bez problemu pokaże Ci "jak to działa" :)

pozdroo

carlos470
Posty: 24
Rejestracja: 01 mar 2010, 22:32
Latawiec: cabrinha co2 14m
Lokalizacja: Malczyce
 
Post06 mar 2010, 22:17

dzięki za podpowiedz zostalem wyleczony z kupna splasha i będe szukał jakiegoś normalnego kajtka jeszcze raz dzięki. pozdro

kajtek357
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2009, 22:04
Latawiec: BEST
Lokalizacja: Elbląg
 
Post07 mar 2010, 11:51

Podaje ci link do kolegi z Lubina (masz bardzo blisko),sprzedaje wyśmienite latawki COOPER wiele może ci pomóc http://www.latawiec-cooper.pl/index-8.html

Awatar użytkownika
azooo
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2009, 00:03
Deska: MBS Comp95
Latawiec: Ozone MantaII 12m,Instinct 10m
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:
 
Post07 mar 2010, 12:34

Moim zdaniem latawiec race'owy przeznaczony do jazdy buggy nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla osoby stawiającej pierwsze kroki w świecie landkitingu. Jeśli planujesz w przyszłości jazdę na czymkolwiek to szukaj raczej szmatki z DSS. Latawiec z depowerem (dss) będzie mniej wymagający, umożliwiają szybki progres i dostarczy masę frajdy. Podłączam się do tego co napisał fando - najlepszym rozwiązaniem będzie przewertowanie landkitingowej skarbnicy wiedzy jaką jest strona www.landkiting.pl/forum , oraz podłączenie się pod miejscową ustawkę w celu oblatania różnych latawców - co zdecydowanie ułatwi ostateczny wybór.

kajtek357
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2009, 22:04
Latawiec: BEST
Lokalizacja: Elbląg
 
Post07 mar 2010, 21:58

namiary na kolęgę z Lubina podałem w celu pokazania na czym polega kiting ,a nie poto żeby kupił coopera

ikar
Posty: 52
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:05
Lokalizacja: Gąsawa
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2010, 10:51

Szanowni koledzy latacze
Nie rozumię dlaczego odradzacie latawca na którym nigdy nie lataliście.
polecając oczywiście konkuręcje- coś tu mocno śmierdzi!
Przelatując podany link natknąłem sie iż ktoś poleca w zamian flysurfer,
Do wiadomości: splash jak i demon projektowane były przez tego samego człowieka, który w latach 99- 03 r. projektował latawce dla flysurfer-a, pracując dla nich i dla nas.
Są to naprawde dobre latawce, które wymagają od pilota przed lataniem odpowiedniego wytrymowania (dopasowania do siebie i warunków )
Nie krytykujcie czegoś, czego nie znacie, nie majac zadnych konkretów.
pozdrawiam Mariusz

www.latawce.info
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 07:48 przez ikar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post08 mar 2010, 14:11

Sorry kolego lataczu z ikara ale czytajac opisy waszych "latawców" na waszej stronie az wlos sie jezy na glowie :) ( przynajmniej osoba obeznanym z tematem latawcow pociagowych ) :lol: No i jakos nie widac zeby Wasze latawce byly popularne gdziekolwiek (woda/lad ) i nie jest to sprawa zlego marketingu ale po prostu zlego wykonania czy moze braku dokladnosci i wiedzy na temat "co do czego pasuje " . Co do osoby projektujacej wasze latawce ktora kiedys podobno projektowala flysurfera to coz to bylo kiedys jak sam napisales w latach 99- 03 ... wiec od tego czasu technologie oraz design znacznie sie zmienily czy to u fs czy u innych producentow latawcow na swiecie , a jak widac po designie oraz technologiach Wasz czlowiek od projektowania zostal daleko w tyle w poprzedniej dekadzie :)
I widac najlepsze projekty FS powstaly po 2003 roku jak juz dla nich nie projektowal :) wiec nie ma sie tu czym chwalic :)


To moja osobista opinia na temat latawcow firmy IKAR .

Prosze bardzo napisz cos o tych latawcach o ktorych wspominales ....

Splash jak i demon ? , jaki jest ich bezpieczny zakres wiatrowy w stosunku do rozmiaru latawca i wagi "pilota" ? ( np: "pilotow" o wadze 90/70/50 kg i chcacych uzywac tych latawcow w wodzie i na ladzie )

Moze jakas recenzja jakiegos uzytkownika ? opis jak sie zachowuje na wodzie czy ladzie ? - moze byc link z jakiegokolwiek forum dotyczacego latawcow ...

Napisz tez cos o systemie sterowania tych latawców ? jak dziala ? bo przeciez musi byc jakims nowoczesnym i innowacyjnym rozwiazaniem skoro wymaga " odpowiedniego wytrenowania (dopasowania do siebie i warunków ) " ....

Moze jakas opinia /recenzja waszego team ridera , albo chociaz oblatywacza ? ( bo przeciez przed rozpoczeciem produkcji musial ktos oblatac chociaz prototyp takiego splasha czy demona )
Znalazłem takie coś na waszej stronie ale jakoś do mnie to nie przemawia
http://www.latawce.info/images/kitesurfing/ikar1.pdf
http://www.latawce.info/images/kitesurfing/ikar2.pdf

pozdrawiam .

ikar
Posty: 52
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:05
Lokalizacja: Gąsawa
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 07:47

Witam

No prawie na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na naszej stronie
http://www.latawce.info/index.php?optio ... &Itemid=53

System sterowania wymaga wytrymowania (ustawienia) a nie wytrenowania. tak zwany speedsystem powoduje iż zaciągając krawędz splywu zostaje odpowiednio zaciągany rząd D, C i B w takiej kolejności jak podałem.

Co do forum to niestety nie mam czasu nad tym przesiadywać i nie znajde linków, natomiast na pewno znajdziesz więcej infowmacji na forach niemieckich i angielskich bo tam wysyłamy nasze latawce ( niestety pod innymi markami ale nazwy zazwyczaj zostaja te same).

Jeszcze raz powtórze najpierw pytaj , sprawdzaj a potem oceniaj.

Istniejemy od roku 1994 i gdybyśmy produkowaki zły sprzęt już by nas nie było! Tym bardziej wokół zalewającej nas chińszczyzny.

Wrazie chęci uzyskania więcej informacji proszę dzwonić.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
panbalagan
Posty: 112
Rejestracja: 25 gru 2006, 21:00
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 12:16

z chęcią bym wytestował wkońcu jakąś maszynę ikara

Awatar użytkownika
fando
Posty: 564
Rejestracja: 02 lut 2007, 21:55
Latawiec: PLYNN
Lokalizacja: Katowice
 
Post09 mar 2010, 14:08

Niestety informacje podane na waszej stronie sa malo wiarygodne :)

ikar pisze:Witam




Co do forum to niestety nie mam czasu nad tym przesiadywać i nie znajde linków, natomiast na pewno znajdziesz więcej infowmacji na forach niemieckich i angielskich bo tam wysyłamy nasze latawce ( niestety pod innymi markami ale nazwy zazwyczaj zostaja te same).


Nie odpowiedziales na moje pytanie - "Splash jak i demon ? , jaki jest ich bezpieczny zakres wiatrowy w stosunku do rozmiaru latawca i wagi "pilota" ? ( np: "pilotow" o wadze 90/70/50 kg i chcacych uzywac tych latawcow w wodzie i na ladzie )"
Na waszej stronie nie ma takich informacji wiec dlatego pytam !

Splash jak i demon to latawce full power czy inne ( depower) ?
Macie w ofercie dwa bary do wyboru ? jeden fullpower ? drugi depower?
Czy uzda posiada jakies bloczki ?
Czy uzda jest taka sama do kazdego z nich ? Jak dziala z serwobarem a jak z tradycyjnym ?


Jesli chodzi o sporty latawcowe podobno najlepsze recenzje/rekomendacje pochodza od zadowolonych klientow ktore mozna znalezc na forach o takiej tematyce , a nie w tekstach sponsorowanych przez producenta w "fachowej" prasie o tej samej tematyce ;)

Podaj prosze linki do tych informacjii na forach niemieckich i angielskich .

Podaj marki pod ktorymi sprzedajecie swoje latawce poza granicami PL ? albo chociaz nazwy handlowe tak zebym mogl cos znalesc na ten temat w wyszukiwarce google ? ( bo jakos nie moge znalezc )

Skoro o tym piszesz to pewnie wiesz co piszesz , wiec podziel sie z innymi zeby ,mogli to zweryfikowac :) bo na zadnym forum w PL nie widzialem jeszcze zadnej pozytywnej oceny waszych produkcji

poczytamy zobaczymy :) ( a moze nawet zmienie zdanie na temat waszych latawców )

PS : Czy jest jakas osoba na tym albo innym forum ktora uzywa latawcow firmy ikar do jazdy na buggy lub mtb/snb ( lub na wodzie ) i moze napisac cokolwiek na ich temat ?

MariuszO
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2007, 15:41
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 19:30

Żwirek i Muchomorek udzielający się z rzadka na landkiting walczyli z Demonem albo Splashem na Romo 2008(?) . Były to jedyne znane mi osoby korzystające z tych latawek i opinia nie była pochlebna a chłopaką nie można zarzucić wspierania waszej konkurencji.

Dogadajcie się z Majstrem i wdrażajcie jego konstrukcje.

Pozdrawiam

ikar
Posty: 52
Rejestracja: 08 lut 2006, 21:05
Lokalizacja: Gąsawa
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2010, 07:36

Witam
Jeśli ktoś nie wierzy w informacje na naszej stronie to już jego problem.
Jeśli ktoś jest chętny by polatać naszymi latawcami proszę o kontakt a udostepnimy wersje testowe.

mariusz@latawce.info
lub tel
(052)-302-52-59

Awatar użytkownika
panbalagan
Posty: 112
Rejestracja: 25 gru 2006, 21:00
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2010, 17:08

ja tam jestem dobrej myśli! ;)

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 450
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:29
Deska: CrazyFly Raptor 135x41
Latawiec: Peter Lynn Fury v3 10
Lokalizacja: Dębinki
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2010, 18:10

ikar pisze:Jeśli ktoś nie wierzy w informacje na naszej stronie to już jego problem.


No raczej to Wasz problem bo to znaczy, że nie jesteście dla polskiego odbiorcy wiarygodni.


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość