Mój pierwszy raz z landkite - mtb; fotki helmet-cam

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
JanekJ
Posty: 41
Rejestracja: 16 sie 2008, 21:31
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2010, 23:00

Cześć !

Wrzucam parę fotek z mojego pierwszego ( i udanego nadzwyczajnie ) landkitingu na mountainboardzie :)

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem NoSno FS/FR

Wybrałem się 11 maja na teren Nowotarskiego Aeroklubu Tatrzańskiego, skuszony przyjemnym, w miarę równym wiatrem rzędu słabych 4 st B.
Moja decha niespecjalnie jest dedykowana dla użytku "kajtowego" z uwagi na masywność, ciężar, acz zdecydowałem się na nią z uwagi na moją niemałą masę rzędu 0,1 t ;) Wszystkie dedykowane dla kite deski niestety nie są na moją masę, z tego co czytałem na stronach Trampa, MBS etc. etc.

Użyty latawiec to Naish Torch 16m2

Nie doszedł do mnie jeszcze komplet niezbędnych ochraniaczy więc poprzestałem na kasku i ochraniaczach na kolana - fliziarskich, kupionych naprędce w jakimś sklepie budowlanym; niestety nie wytrzymały one "ciśnienia" i rozleciały się dosyć szybko ( znaczy się - ochraniacze, nie kolana ) ;]

Ogólnie, zabawa przednia; po złapaniu drygu, zjeździłem całe lotnisko plus jego okoliczne łąki; mtb NoSno świetnie sobie poradził z nieco wyższą trawą, kretowiskami, nierównościami terenu; 9" koła wystarczają w zupełności; z początku borykałem się z uporczywym ostrzeniem deski; potem, gdy odkryłem rolę podskoków i skoków by skompensować ostrzenie i szarpnięcia latawca, jazda szła coraz to sprawniej i szybciej...

Skoków "z latawca" nie próbowałem, z racji debiutu w dziedzinie mtb i słabego wiatru, tudzież braku ochraniaczy ...
Wróciłem do domu z tej "sesji" napompowany pozytywną energią, uradowany nową zajawką
Nie mogę się doczekać kolejnej sesji :) :) :)

Pozdrawiam wszystkich landkiterów ! Janek

Obrazek
Wieje coraz słabiej...

Obrazek
Obrazek
Śpieszę z wyjasnieniem że to nie jest żaden tam start z "powerzone" tylko efekt zbliżającej się flauty ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gleba na szczęscie miękka ;]

Awatar użytkownika
bAxx
Posty: 109
Rejestracja: 01 kwie 2008, 08:02
Lokalizacja: ZG miasto
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2010, 09:34

no brawo1!!!! oby takich zajawek więcej!!!

osobiście nie jestem przekonany do nosno na trawiaste zabawy z latawką, ale to moje odczucia.

jak bym mial doradzić dla twojej wagi, spróbuj potestować sobie Trampe (bardzo dobra na twoja wagę) lub mbs np pro 100:)

czekamy na kolejne foty z jazdy!!!!!!!!!


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości