nasa...chcialbym odciazyc rece

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
nosens
Posty: 374
Rejestracja: 14 wrz 2005, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk (Pińczów)
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2005, 18:06

Witam.Jezdzilem dzis za moja Nasa 6 ,i rece nie dawaly rady.Czy ktos moze mi pomoc...chodzi o to jaki bar najlepszy do nasy...czy dlugosc baru ma znaczenie?No i jaki trapez bedzie dobry...podajcie jakies sprawdzone firmy.No i jeszcze moze jakies rysunki jak to wszystko podpiac.z gory dziekuje za wszelka pomoc.pzdr

Awatar użytkownika
FERRER
Posty: 335
Rejestracja: 27 lip 2005, 10:08
Lokalizacja: Kalisz-fornia
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2005, 18:27

TomFly wydaje mi sie ze to spec od nasa pewnie cos doradzi ;)

Awatar użytkownika
w@riat
Posty: 242
Rejestracja: 23 gru 2004, 23:01
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2005, 19:31

Odezwij się do Wojtka jego gg: 2806693 napewno ci cos doradzi.

Włodar
Posty: 435
Rejestracja: 28 lut 2005, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2005, 02:15

Jeżeli masz trapez albo chociażby uprząż z karabinkiem, możesz dwa gryfy połączyć linką u góry, sam musisz sobie dobrać jej długość, tak abyś mógł swobodnie sterować latawcem. Sznurek łączący gryfy zaczepiasz o hak trapezu lub też wpinasz do karabinka (bloczek dodatkowo byłby wskazany). Wtedy tylko sterujesz nie tracąc siły na utrzymanie latawca.

Awatar użytkownika
dzygit
Posty: 275
Rejestracja: 24 wrz 2005, 13:18
Lokalizacja: Bialystok,Lomianki
 
Post24 wrz 2005, 13:35

U mnie dziala taki patent:
- bom zrobiony z kierownicy rowerowej z rogami
- linki sterujace podczepione do oczek na rogach
- linki ciagnace do srodka bomu poprzez tasme regulujaca ich dlugosc (tasma zrobiona jest z prostej tasmy ze sprzaczka do mocowania dechy na dachu samochodu)
- linka trapezowa windsurf. do srodka bomu
- brak depoweru (regulacja dlugosci linek ciagnacych wyplaszcza troche NAS-e i zwieksza zakres wiatrowy)

Awatar użytkownika
FERRER
Posty: 335
Rejestracja: 27 lip 2005, 10:08
Lokalizacja: Kalisz-fornia
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2005, 14:02

dzygit pisze:U mnie dziala taki patent:
- bom zrobiony z kierownicy rowerowej z rogami
- linki sterujace podczepione do oczek na rogach
- linki ciagnace do srodka bomu poprzez tasme regulujaca ich dlugosc (tasma zrobiona jest z prostej tasmy ze sprzaczka do mocowania dechy na dachu samochodu)
- linka trapezowa windsurf. do srodka bomu
- brak depoweru (regulacja dlugosci linek ciagnacych wyplaszcza troche NAS-e i zwieksza zakres wiatrowy)


jak dla mnie to cool

Awatar użytkownika
nosens
Posty: 374
Rejestracja: 14 wrz 2005, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk (Pińczów)
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2005, 15:11

dzygit pisze:U mnie dziala taki patent:
- bom zrobiony z kierownicy rowerowej z rogami
- linki sterujace podczepione do oczek na rogach
- linki ciagnace do srodka bomu poprzez tasme regulujaca ich dlugosc (tasma zrobiona jest z prostej tasmy ze sprzaczka do mocowania dechy na dachu samochodu)
- linka trapezowa windsurf. do srodka bomu
- brak depoweru (regulacja dlugosci linek ciagnacych wyplaszcza troche NAS-e i zwieksza zakres wiatrowy)


hej :!: .dzygit..czy moglbys podeslac mi fotki albo zamiescic je na forum :?: .Bardzo jestem ciekaw Twojego patentu :twisted: .pzdr

Awatar użytkownika
FERRER
Posty: 335
Rejestracja: 27 lip 2005, 10:08
Lokalizacja: Kalisz-fornia
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2005, 18:27

JA tez chce to zobaczyc:)

Awatar użytkownika
pawelekgnas
Posty: 46
Rejestracja: 11 lis 2005, 20:37
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2005, 16:23

dzygit pisze:U mnie dziala taki patent:
- bom zrobiony z kierownicy rowerowej z rogami
- linki sterujace podczepione do oczek na rogach
- linki ciagnace do srodka bomu poprzez tasme regulujaca ich dlugosc (tasma zrobiona jest z prostej tasmy ze sprzaczka do mocowania dechy na dachu samochodu)
- linka trapezowa windsurf. do srodka bomu
- brak depoweru (regulacja dlugosci linek ciagnacych wyplaszcza troche NAS-e i zwieksza zakres wiatrowy)

Ja również poproszę o fotki pawelekgnas@wp.pl

Awatar użytkownika
majster8405
Posty: 92
Rejestracja: 04 lis 2005, 18:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2005, 18:44

daj sobie luz z barem do nasy.Już pisałem wcześniej i kolega powyżej że najlepszym ustroistwem do nasy na 4 linki to poprostu uchwyty połączone odcinkiem ok.80cm mocnej linki śr.4m/m/kupisz w sklepie żeglarskim/ lub mocnej dynnemy śr 2.15. Odcinek ten z dwu stron ma pętle a na nim pływa bloczek przy którym jest mocne oczko do założenia na hak.Z pętli linek robisz oczka i zakładasz na uchwyty ,i to jest wszystko,ręce nie bolą i nie masz żelastwa przed sobą.A w które miejsce ustawić oczka? proste: w takie aby jak puścisz uchwyty latawiec powinien ciągnąć i wędrować do zenitu.Moja rada -bądz praktyczny.Nie wiem skąd masz nasę ale żeby chodziła dobrze na barze trzeb się dobrze natrudzić z regulacją i troszkę zmian./ a wiem co mówię/.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
dzygit
Posty: 275
Rejestracja: 24 wrz 2005, 13:18
Lokalizacja: Bialystok,Lomianki
 
Post14 lis 2005, 21:49

Zaleta bomu jest mozliwosc nawiniecia linek. Czyli szybciej przygotujesz latawca do lotu i szybciej poskladasz balagan. Nie trzeba nic trymowac przy latawcu jesli masz regulacje tasma przy bomie.

Awatar użytkownika
majster8405
Posty: 92
Rejestracja: 04 lis 2005, 18:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post16 lis 2005, 18:08

Dżygit i z barem na buggi posuwasz?Ja do linek wykonałem sobie" nawijak" z twardego styropianu dł 0k 60 cm z wyprofilowanymi wgłębieniami na linki> Z dwu stron mam wąsy na które zawsze nakładam linki z prawej do lewej na ósemkę.Po rozwinięciu mam porządek i to samo przy zwijaniu.W tym wypadku mówię o uchwytach!

Awatar użytkownika
dzygit
Posty: 275
Rejestracja: 24 wrz 2005, 13:18
Lokalizacja: Bialystok,Lomianki
 
Post16 lis 2005, 18:37

Wybralem bom zeby od czsu do czsu podrapac sie po nosie bez krecenia kitelupa :lol:

Awatar użytkownika
majster8405
Posty: 92
Rejestracja: 04 lis 2005, 18:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post17 lis 2005, 20:58

hmm-hmm?

Awatar użytkownika
Preston
Posty: 586
Rejestracja: 07 maja 2005, 00:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2005, 02:06

majster8405 pisze:daj sobie luz z barem do nasy.Już pisałem wcześniej i kolega powyżej że najlepszym ustroistwem do nasy na 4 linki to poprostu uchwyty połączone odcinkiem ok.80cm mocnej linki śr.4m/m/kupisz w sklepie żeglarskim/ lub mocnej dynnemy śr 2.15. Odcinek ten z dwu stron ma pętle a na nim pływa bloczek przy którym jest mocne oczko do założenia na hak.Z pętli linek robisz oczka i zakładasz na uchwyty ,i to jest wszystko,ręce nie bolą i nie masz żelastwa przed sobą.A w które miejsce ustawić oczka? proste: w takie aby jak puścisz uchwyty latawiec powinien ciągnąć i wędrować do zenitu.Moja rada -bądz praktyczny.Nie wiem skąd masz nasę ale żeby chodziła dobrze na barze trzeb się dobrze natrudzić z regulacją i troszkę zmian./ a wiem co mówię/.
Powodzenia!


Witam, jakis szkic mozna prosic... tzn. kilka mykesow juz wyprobowalem, i sprawdza sie, ale co fachowa rada, to fachowa :shock: Pozdr


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości