Pierwsze kroki na MTB z latawcem

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 367
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 09:29

Słuchajcie próbowąłem znaleść cos na ten temat na forum ale bez wiekszych rezultatów :( Zaopatrzyłem sie w sprzet i teraz chciałbym jakos zaczą, ale nie wiem od czego zacząć. Jak na to wsiąsć :) z której strony itd. Chodzi mi o jakies wskazówki. Jesli byłby ktos tak miły i chciałby mi pomóc to prosze o kontakt.

Awatar użytkownika
TomFly
Posty: 419
Rejestracja: 05 paź 2004, 09:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 09:47

Ja bym najpierw proponował zapopatrzyć sie w solidne ochraniacze i kask na głowę :). bardz o potrzebne zwłaszcza dla kogos kto zaczyna z MTB i nie tylko

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 10:57

A ja proponuję podczas startu dać sie trochę pociągnąć w kirunku wiatru a dopiero potem kombinować halsy - tak będzie duużo bezpieczniej. Jak wystartujesz od razu w bok to zamiast jazdy poczujesz tylko szrpnięcie i smak ziemii w ustach :) (albo asfaltu) i tak jak pisał TomFly ochraniacze to podstawa przy nauce. Chyba że masz skłonności maso :)

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 sty 2006, 11:07

desunia ustawiona 45 stopni do kierunku jazdy i mocno obciazona tylna noga :!:

enozo
Posty: 753
Rejestracja: 15 lip 2005, 16:46
Lokalizacja: Zewsząd
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 11:51

TomFly pisze:Ja bym najpierw proponował zapopatrzyć sie w solidne ochraniacze i kask na głowę :). bardz o potrzebne zwłaszcza dla kogos kto zaczyna z MTB i nie tylko

Ma racje :!: ochraniałki podstawa :!: (propozycje na flyzone.pl) Odnośnie instrukcji jazdy to nie ma sprawy jkak tyklo bedą warunki na MTB możemy się spotkac i pokażę Ci co i jak.
W skrucie:
startujesz latawicę->wskakujesz na deskę-> obnizasz latawiec->ruszasz kawałek z wiatrem(odpadzasz)->jak ruszysz skręcasz od wiatru (ostrzysz)-> no i już jedziesz 8)

Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 367
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 17:37

Dzieki wszystkim za odpowiedzi :) Kask juz mam ale o ochraniaczach trzeba bedzie pomysleć. Enozo co do tego spotkania to nie wiem jak by to wyszło ale ja chetnie :wink:

Powiedzcie mi jeszcze co myslicie o jećdzie na MTB przy obecnych warunkach pogodowych :?: Czy jest sens, czy lepiej poczekac az sie ociepli :?:

Awatar użytkownika
TomFly
Posty: 419
Rejestracja: 05 paź 2004, 09:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2006, 23:24

Załóż łancuchy i można smigać. Ja bym poczekał do wiosny albo jak śnieg zniknie, ale z drugiej strony upadek na śnieżny puszek mniej boli ;). Na twoim miejscu to bym sobie poćwiczył na snowboardzie - zasada jazdy podobna do MTB.

enozo
Posty: 753
Rejestracja: 15 lip 2005, 16:46
Lokalizacja: Zewsząd
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2006, 09:45

Zimoch pisze:...Powiedzcie mi jeszcze co myslicie o jećdzie na MTB przy obecnych warunkach pogodowych :?: Czy jest sens, czy lepiej poczekac az sie ociepli :?:

Nie chodzi o zimno ale o śnieg ja mam MTB na 9" gumach (mozłiwe na rynku to 8" 9" 10") i zwyczajnie po śniegu nie dają rady się kręcić(obkejają się śniegiem) ewentualnie możliwe jest ślizganie się bokiem.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2006, 09:49

neykon pisze:i mocno obciazona tylna noga :!:


to nie deska kajtowa ney. jeszcze chlopak zrobi fikołka. oszczedz mu takich porad.

pzdr

Kamil

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sty 2006, 11:23

kamilKITE pisze:
neykon pisze:i mocno obciazona tylna noga :!:


to nie deska kajtowa ney. jeszcze chlopak zrobi fikołka. oszczedz mu takich porad.

pzdr

Kamil


fikolka :shock: :?:

a ty kamil jak startujesz 50/50 :?:

ps. ja tak robiem i jakos FIKOLKA nie zrobilem :) ale w szkolkach moze ucza inaczej ... nie wiem bo zadnej nie ukonczylem :!:

wiec swoim kursantom jak radzicie startowac, napisz bo jestem ciekaw, moze dzieki twoim radom wyelimunuje bledy :?

Awatar użytkownika
kamilKITE
Posty: 1082
Rejestracja: 02 paź 2003, 15:58
Lokalizacja: kiteway
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2006, 13:45

o bońciu, bońciu co ja zrobiłem!?!
chyba byłem jakiś zęczony jak wszczynałem dysputę z wszystkowiedzącym lordem.

i za Jakubem Ł. powtórzę: "Przepraszam".

Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 367
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2006, 13:54

Nie drapcie sie dziewczyny :lol:

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sty 2006, 14:52

KAMIL nie wiem o co ci biega, pytam Instruktora jak się szkoli w temacie startów na MB. I oczekiwałem jakiejś odpowiedzi, a nie wyzywania od wszystko wiedzących :!:

Ps. Sadziłem ze forum jest od wyrażania własnych opinii, czy są one zgodne z poglądami ogółu to już inna sprawa, jeśli się ze mną nie zgadzasz to przedstaw kontropinie.

to nie deska kajtowa ney. jeszcze chlopak zrobi fikołka. oszczedz mu takich porad.


Bo to chyba nie jest odpowiedz na pytanie Zimocha

Przeprosiny :?: chyba się rozpedziłeś .

Tak wiec pytam jak startujesz, może twoja metoda jest bezpieczniejsza, łatwiejsza dla początkujących ... Podziel się z innymi...

Ps.2 imienia Jakuba Ł. Nie wzywaj nadaremnie, bo powróci i Pablo będzie miał znów wpip sprzątania ...

enozo
Posty: 753
Rejestracja: 15 lip 2005, 16:46
Lokalizacja: Zewsząd
Kontaktowanie:
 
Post19 sty 2006, 17:20

Tajemnic zawodowych się nie zdradza :!:
Proponuję wykup sobie u Kamila kurs i dowiesz się jak startować na MTB. Niech starcę pokażę Ci za darmoche jak to robić :lol:

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sty 2006, 17:42

enozo pisze:Tajemnic zawodowych się nie zdradza :!:


i wszystko jasne :!:

enozo pisze:Proponuję wykup sobie u Kamila kurs i dowiesz się jak startować na MTB.


w takim razie forum jest nie potzrebne, bo po co pytac :?: jak uzyskasz kompetentna odpowiedz typu "bierz kase a my ci wszystko pokazemy"

enozo pisze:Niech starcę pokażę Ci za darmoche jak to robić :lol:


niech sie twoja rozczochrana o to nie boi, spokojnie sobie daje radze bez twojej pomocy :D


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości