Ciśnienie w kołach MTB

Buggy, Mountainboard, Powerkiting, Dirtsurfer i inne lądowe cuda.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 367
Rejestracja: 04 gru 2005, 12:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2006, 13:32

Poradzcie mi jakie powinno byc cisnienie w kołach. Czytałem gdzies ze im wyzsze tym szybciej pojade. Czy cisnienie dobiera sie jakos do rodzaju podłoza po jakim sie jeździ :?: Czy do nauki lepiej miec mniej powietrza w kołach czy wiecej :?:

enozo
Posty: 753
Rejestracja: 15 lip 2005, 16:46
Lokalizacja: Zewsząd
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2006, 13:45

Dobrze Ci poradzono: Im więcej ciśnienia w kołach tym większa predkość i większy uślizg kół. Do jazdy za latwką sprawdza się właśnie duże ciśnienie. Jeżeli chcesz pojeździć na samej desce nie radzę zaczynać na mocno nabitych kołach.
Przykładowo dajmy na to na takiej Kazoorce jeżeli jest długo upalnie i ziemia wyschnie tak że na wierzchu pojawia się piasek radzę upuscić powietrza, inaczej przy każdym skręcie wpadasz w poślizg, a lądowanie na takiej nawierzchni nie należy do najprzyjemniejszych (ja już mam kilka sporych blizn). Oczywiście jeżeli już obczaisz z czym to się je, możesz śmigać na twardych kołach nawet na suchej powierzchni. Jak we wszystkim - kwestia treningu
Natomiast przy jeździe z latawcem uślizg jest jak najbardzie wskazany.
3 atmosfery i koła masz jak kamyki (choć zdaża mi się mieć nawet do 6 atmosfer-na zawodach mountainboardingowych).
pozdrosy

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 323
Rejestracja: 27 wrz 2004, 10:13
Lokalizacja: Waw
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2006, 13:48

:!: Ostrożnie z tym ciśnieniem :!:
Podobnież jeden kiedyś wbił po 12 atm i na prostej idąc w połówce miał 240 km/h :lol:
zasada jest prosta:
Im cieńsza gumka i niższy profil tym ciśnienie wyższe. Ale jazda na drewnianych kołach jest do bani, wiec pierdnij w oponki tyle, żeby koła nie "pływały", a jednocześnie jeszcze dawały sie troszke ugiąć.
Sam zobaczysz jaka presura pasuje Ci najbardziej.
Pozdrofki

jeexcy
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2010, 23:07
Deska: Nobile T555
Latawiec: Kahoona V2, Flysurfer Pulse 2
Lokalizacja: Rotterdam/Gdynia
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2010, 01:31

Jak w temacie. Chodzi mi o konkretne wartości, lepiej mniejsze niż większe, tak żeby nie zrobić bum na stacji

Awatar użytkownika
panbalagan
Posty: 112
Rejestracja: 25 gru 2006, 21:00
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2010, 10:55

KRÓTKO?
napompuj tyle żeby były twarde ale jak naciśniesz kciukiem to żeby minimalnie opona się ,,wklęsła" :thumb:
powiedział bym ci wartość ciśnienia ale wskaźnik na BP jest zawsze zepsuty :)


Wróć do „Landkiting”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości