BEST KITEBOARDING 2014 - modele, opisy, testy.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 kwie 2015, 13:06

Hej,
Mialem okazje w ten weekend potestowac Besta Kahoone 2015 w rozmiarach 7.5 i 8.5 . Wiatr niestety nie byl najlepszy bo ponad 30 knts i baaardzo nierowno. Plytka woda i tlok tez nie pozwalala na wykorzystanie do konca mozliwosci tego latawca.

Ze wzgledu na to ze zepsuly mi sie moje prywatne Razory pozyczylem ten model zeby moc jakkolwiek poplywac. Z racji jego przeznaczenoa do freeride'u nie spodziewalem sie po nim wielkich rewelacji. Zaznacze takze ze plywalem na kazdym roczniku tego latawca od 2011 roku od V1.

Wyglad: Latawiec na pierwszy rzut oka jest wykonany starannie i bardzo pancernie. Od 2014 Besta zaczal stosowac nowy material ktory jest bardzo trudny do zdarcia do 2013 latawce byly bardzo latwe do wymeczenia teraz tak nie jest. Jaskrawa kolory latwo rzucaja sie w oczy i prosta grafika jak dla mnie spoko. Niestety nie lubie tego duzego zaworka przy pomce i wkrecanego patentu

Pierwsze wrazenie: Tegoroczne Besty maja dodane bridle przy linkach sterujacych i zmieniony uklad bridle'i przy linkach nosnych ze wzgledu na to po odpaleniu go bylo czuc znaczna roznice w prowadzeniu latawca. Zeszloroczne byly lekkie i niewyczuwalne na barze przez co latawuec ten strasznie mi sie nie podobal , nigdy nie wiedzialem gdzie jest. W tym roku duzo lepiej czuc gdzie jest w oknie wiatrowym i duzo latwiej robic jakiekolwiek tricki. Po odpaleniu bylem bardzo zdziwiony gdyz nigdy nie szalalem za kahoona ale teraz charakterystyka i stylem prowadzenia przypomina Besta Waroo w najlepszych rocznikach.

Plywanie: Generalnie myslac o nowej kahoonie mysle monstrualne loty i bezpieczne ladowania. Dodatkowo przyjemne wybicie nie wyrywajace jak w C ale pozwalajace na robienie trickow w haku jak i tych na wypieciu in plus. Wiatr nie pozwalal na zbytnie szalenstwo ale udalo mi sie pare razy wybic i bylem pozytywnie zaskoczony. Wstawanie z wody bdb nie ma co sie rozpisywac. Sterowanie czule i precyzyjne. Latawiec na bardzo wysokim poziomie wykonania i dzialania.

Bar: Nowe linki bardzo mocne i sztywne mam nadzieje ze nie te same co w Nobile ale jesli nie to super. Bary 2012 i 2013 bardzo awaryjne od 2014 duzo mniej zobaczymy jak w 2015. Otulina miekka i wygodna dobrze trzyma sie reki. Jedyna rzecz nie pasujaca mi to bardzo ostra linka depowera ktora wczoraj rozciela mi dlon mysle ze moze byc to kwestia wyrobienia ale czas pokaze.

Fotki postaram sie wrzucic dzisiaj

Zeby nie bylo ze tak slodze Bestowi i wgl to polecam i pozdrawiam
Kamil Krawczyk

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post13 kwie 2015, 13:31

dasnsad pisze:Hej,
Mialem okazje w ten weekend potestowac Besta Kahoone 2015 w rozmiarach 7.5 i 8.5 . Wiatr niestety nie byl najlepszy bo ponad 30 knts i baaardzo nierowno. Plytka woda i tlok tez nie pozwalala na wykorzystanie do konca mozliwosci tego latawca. Ze wzgledu na to ze zepsuly mi sie moje prywatne Razory pozyczylem ten model zeby moc jakkolwiek poplywac.

To te :?:
Obrazek
Obrazek

Sorry za offtop ;)

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 kwie 2015, 13:31

To airush wave ;*
Moje zepsuly sie tydzien temu

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2015, 17:13

dasnsad pisze: W tym roku duzo lepiej czuc gdzie jest w oknie wiatrowym i duzo latwiej robic jakiekolwiek tricki. Po odpaleniu bylem bardzo zdziwiony gdyz nigdy nie szalalem za kahoona ale teraz charakterystyka i stylem prowadzenia przypomina Besta Waroo w najlepszych rocznikach.

Plywanie: Generalnie myslac o nowej kahoonie mysle monstrualne loty i bezpieczne ladowania. Dodatkowo przyjemne wybicie nie wyrywajace jak w C ale pozwalajace na robienie trickow w haku jak i tych na wypieciu in plus. Wiatr nie pozwalal na zbytnie szalenstwo ale udalo mi sie pare razy wybic i bylem pozytywnie zaskoczony. Wstawanie z wody bdb nie ma co sie rozpisywac. Sterowanie czule i precyzyjne. Latawiec na bardzo wysokim poziomie wykonania i dzialania.

Bar: Nowe linki bardzo mocne i sztywne ..


..cóż, mnie już model Kahoona 2014 zaskoczył tym , jak wiele i jak trudnych rzeczy mogłem na nim zrobić :hand:
w RPA< gdzie testowałem je po raz pierwszy zimą - wybiłem się z zamiarem raily blind i niechcący przełożyłem blind judge :?
później było już tylko lepiej

Kahoona już od 2014 jest latawcem naprawdę wszechstronnym , allroundowym
dlatego pobłażaniem i lekkim uśmiechem reaguję, gdy ktoś chce porządny model, ale nie KAhoone, bo za łatwa i dla początkujących
DO etapu pierwszych hp jest to latawiec BARDZO dobry dla 90 % riderów w Polsce :idea:

peace

Malaga
Posty: 40
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:38
Deska: Team Series
Latawiec: NKB Vegas
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2015, 00:21

Cześć wszystkim !
Pisze tutaj z prośbą o opinie Extracta z 2015 roku, jakies zastrzezenia ? Mam okazyjna oferte na kupno tego sprzęciwa. Do tej pory na vegasie 12m, potrzebuje czegoś mniejszego, 7-8m i to by byl wlasnie Extract, tylko czy warto ?
Posiłbym o szybką opinie tego latawca, porownanie go do vegasa od 2013r. (jesli ktoś miał możliwość pływania na obu modelach), czy zachowuje sie jak typowy C?
Jak wygląda system self rescue ? No i chyba jedno z najwazniejszych, jakość wykonania.
Z góry dziękuje za pomoc

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2015, 13:17

Malaga pisze:Cześć wszystkim !
Pisze tutaj z prośbą o opinie Extracta z 2015 roku, jakies zastrzezenia ? Mam okazyjna oferte na kupno tego sprzęciwa. Do tej pory na vegasie 12m, potrzebuje czegoś mniejszego, 7-8m i to by byl wlasnie Extract, tylko czy warto ?
Posiłbym o szybką opinie tego latawca, porownanie go do vegasa od 2013r. (jesli ktoś miał możliwość pływania na obu modelach), czy zachowuje sie jak typowy C?
Jak wygląda system self rescue ? No i chyba jedno z najwazniejszych, jakość wykonania.
Z góry dziękuje za pomoc


nie polecam BEST EXTRACT W O-G-Ó-L-E- :idea:

jeśli masz kilkunastoletnie doświadczenie to dasz radę na nim pohalsować prawo-lewo w idealnie równych warunkach męcząc się :hand:
nie wyszedł ten model BESTowi :idea:
tzn jest niemal identyczny jak ... FUEL Slingshota - zresztą z niego byłwzorowany - dla Rubena Lentena :idea:
jakby położyć jeden na drugiego - będą identyczne :idea:
różnią się "tylko" jakością wykonania - nieporównywalnie lepsza w Extract :idea:

..nawet jakby był on za pińcet złotych - nie bierz go - bo Twoja pierwsza sesja będzie ostatnią a zarazem bardzo krótką i bez cienia uśmiechu,
za to już podczas zaczniesz szukać w pamięci hasła do konta Alletanio (tym razem) ..

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 kwie 2015, 11:33

dasnsad pisze:Hej,
Mialem okazje w ten weekend potestowac Besta Kahoone 2015 w rozmiarach 7.5 i 8.5 ...


dziś idealne warunki do TESTów NOWYCH KAHOON 2015 :thumb:
abo sobie srogo polatać, sprawdzić stabilność , popa, depower, lootyy

zapraszamy do Rewy od 12:00 :thumb:

testujemy: BEST KAHOONA 2015: 7,5 / 8,5/ 9,5 / 10,5 (większe rozmiary na dziś zbędne :wink:

bonusowo: TEST C L A S H :thumb:

zapraszamy :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 kwie 2015, 14:16

..wczoraj idealnie siadło na 7,5 - 8,5 - 9,5 a pod koniec na 10,5 Kahoona , skleciliśmy szybki edicik, pokazujący, że Kahoona pozwala na wiele więcej, niż obiegowa opinia "forumowych fachowców" :wink:

BEST KAHOONA dla początkujących? ;D - Rewskie TESTY

..fajnie było polatać na lekkim i przyjemnym, nawet w tak nieprzyjaznych jak wczoraj warunkach, latawcu :thumb:
miła odmiana od radykalnego C - na którym tylko se łapy można powyrywać w szkwalistym wietrze +30 węzłów :thumb:

peace

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 kwie 2015, 15:02


Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 10:10

..w ramach testów wytrzymałości nowych latawców BEST KITEBOARDING - i w odpowiedzi na zdania, że nowe latawce do nauki nie są OK, zapraszamy na CRASH TESTy nowych BESTów poniżej:

Fordon pisze:Do uczenia sie moim zdaniem nie warto kupowac nowego czy zbyt drogiego latawca, .


..to już kwestia zasobności portfela :hand:
NOWY na pewno będzie ZDECYDOWANIE LEPSZY niż stary :idea:
pod KAŻDYM względem - tylko nie cenowym - po prostu będzie droższy
to tak, jakby twierdzić , że zaraz po skończonym kursie prawa jazdy - nie polecisz NOWEGO samochodu ..a właściwie DLACZEGO, z JAKIEGO powodu ..poza wyższą ceną??
są ku temu jakieś sensowne, obiektywne przesłanki?

Fordon pisze:.. ale nie ma tez sensu kupowac starego czy przeoranego. To nie jest tak, ze pare uderzen o wode czy glebe i juz po latawcu.


..to , że nie ma sensu kupować styranego - to na pewno , ktoś się tylko problemu pozbywa ..na nasz poczet :hand:
i to że ze styranym po kilku glebach będzie po latawcu - to się zgodzę.. :hand:

a co do nowych - JEŚLI ktoś ma uzasadnione obawy o "rozlatywalność" nowych latawców topowych brandów

zapraszam do doświadczenia:

proponuję TEST - udostępnię swoje prywatne BEST Kahoony - jeśli komuś (nawet zaawansowanemu - bo początkujący wiadomo, że tak nie będzie umiał) :hand: )
podczas CELOWYCH i ŚWIADOMYCH jak najmocniejszych uderzeń , powiedzmy 50ciu :idea: - bo i tak zajmie to lekko z ponad godzinę - więc np na 100 nie chce mi się czekać ..bo efekt będzie taki sam.. uda się rozwalić Kahoonę - może ją zabrać ze sobą za darmo do domu..
jeśli jednak się NIE uda - również ją zabiera, w cenie detalicznej..


..to chyba uczciwa propozycja, dla tych pewnych, że nowy latawiec nie nadaje się do "szkoleń" bo się "rozwali" :hand:

KTO CHĘTNY?

peace


ps: do samochodów takich ofert nie dają :hand:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości