Kiteforum.pl - quo vadis?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 lis 2016, 11:40

A są też działy na KF których nigdzie się nie znajdzie na innych stronach.

BEZPIECZEŃSTWO albo KTO,GDZIE,KIEDY

według mnie to jest naprawdę super sprawa. Dużo osób pewnie główkuje czy im pasuje reklama/posty biznesowe (tak naprawdę trudno to zdefiniować- 90% moim postów też można by nazwać reklamą skoro jestem wspierany przez konkretne firmy)
Myślę, że wcześniej nie był to problem, bo lwią część dyskusji na forum tworzyli użytkownicy i treści z reklamą były w zupełnie innej proporcji. Mimo, że KF nie działa zdrowo od paru lat nadal istniej bo jest najlepszą bazą danych. Na pewno wyrzucenie spamu i reorganizacja działów dużo by zmieniła i może zachęciłoby to część użytkowników do aktywnego powrotu na forum.

Ja Facebooka np nie lubię. wiadomo że to duża konkurencja dla wszelkiego rodzaju forów, ale tam to jest jedna wielka giełda i syf.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 18:40

Pablo pisze:Tak więc czekam na opinie

Dzięki Pablo za ładne i mądre podsumowanie.

Nie rozumiem jednak gdy piszesz:
najistotniejsze moim zdaniem jest usunięcie spamu

i jednocześnie pozwalasz na rejestrację 10 tys spamowców.
No jak ?!?!
Czy masz płacone za każdego zarejestrowanego?
Czy po prostu po ludzku nie masz czasu na to forum i pozwalasz rejestrować się każdemu?
Czemu nie chcesz zrobić tak jak Toby? który jeszcze podsyła mi dodatkowe wyjaśnienie:
There are not hundreds of new users...so it is no problem at all.
And it is quick...takes about 10-15 seconds for each user.
The moderator gets an email with two links...one is to view the profile, one to activate it. Easy.


Będziemy wdzięczni za szczere wytłumaczenie powyższego, bo to kluczowa sprawa.
Jeśli to forum przestało Cię interesować to odsprzedaj je - uszanuj tych którzy chcą coś dalej działać.
Jeśli jednak zależy Ci na największej bazie danych KS i historii polskiego kajta to, wybacz za brutalność, weź się ogarnij :idea:

Skoro w wątku wypowiada się mistrz Polski, lat 24, to znaczy że zależy na tym forum nie tylko starym prykom jak ja.
Nie ukrywam, że pobudziłem się do tej aktywności ze względów egoistycznych. Napisałem ileś tam tysięcy postów. Niektóre krótkie i bez sensu ale też i takie nad którymi siedziałem kutfa kilka godzin a może dni!
Teraz patrząc jak toną one w szambie spamu ściskam się w bólu. Ciebie to nie boli?

i w drugiej kolejności premiowanie wartościowych treści [3] [4]. Wykonanie tego ostatniego będzie moim zdaniem najtrudniejsze. W czasach świetności forum, ilość merytorycznych postów była znacznie większa, dlatego nie przeszkadzało tak bardzo czytanie bełkotu, który zawsze był i będzie obecny. Myślałem nad rozwiązaniem punktowania wypowiedzi - a la http://stackoverflow.com/ - ale nawet takie rozwiązanie jest proste do obejścia :/ .

Myślę, że to jest ściema co piszesz. kogo obchodzi stackflow i czwartorzędne sugestie jak po uszy toniemy w gnoju spamu.

Kiteforum.pl ma gangrenę i zamiast szminki czy botoxu potrzebuje amputacji!
Jak powstrzymamy gangrenę i uratujemy ciało przed śmiercią to wówczas pomyślimy nad upiększaniem.

Teraz propozycje o jakie pytasz.
Fajne wrzucił TrueKejner. Podoba mi się jego pomysł na usunięcię martwych działów i skupienie się forumowiczów na głównym - tak jak KF.com.

Z mojej strony:
1. Rejestracja tak jak podpowiada Toby i dodatkowo wpłata jednorazowa 10PLN na konto KF.pl - z tego będzie opłacany moderator.
Wiem, że paru wybuchnie śmiechem. A ja na poważnie - wierzę, że z tego bagna można zrobić jeszcze elitarne miejsce gdzie ludzie będą chcieli płacić aby móc postować :idea: Taka wpłata z automatu odstraszy 99% spamowiczów, zgadza się?

2. Wydelegowanie moderatora odpowiedzialnego za rejestrację - odpłatnie. Myślę, że za 500PLN miesięcznie znalazłby się chętny. Może jestem naiwny ale wierzę, że zarabiasz jakieś grosze za to forum. pokryłyby koszty moderatora?

3. Z automatu wywalasz wszystkich co napisali mniej niż 30 postów z wyjątkiem tych którzy poproszą osobiście o litość. Wystarczy umieścić wyjaśniający wątek. przeprosić, że ktoś niewinny ucierpi oraz dać termin zgłaszania się. Niestety jak walczy się z gangreną to trzeba odciąć tez trochę zdrowej tkanki. Myślę, że każdy to zrozumie.

4. Teraz fajny pomysł - NOWE POSTY nie uwzględniałyby działów: BIZNES, GIEŁDA, OFERTY pracy i wczasów oraz SMIETNIK.
Po prostu klikam NOWE POSTY i widzę te bardziej interesujące posty a nie tysiące ogłoszeń! Zupełnie inaczej odbierałbym to forum! A WY?

5. Absolutny zakaz postowania sprzedaży poza działem giełda.
6. Absolutny zakaz postowania ofert pracy, wyjazdów, reklam poza odpowiednimi działami.

7. czy nie można wrzucić wszystkich tych komercyjnych ofert do jednego działu pt KOMERCJA? po co wyróżniać coś co z natury wyniszcza forum?

8. Giełda - zrobiłbym jeden dział na cały ten szmelc czyli deski, latawce, trapezy, skarpetki, snowkite itd. Jeden dział pt GIEŁDA a nie 4 podfora! - czemu mamy ułatwiać życie giełdowiczom skoro jest jedna z przyczyn gangreny. Nie rozumiem.

To na razie tyle tak na szybko :wink: - bójcie się - rozwinę się po szczerych odpowiedziach Pablo.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 20:07

BraCuru pisze: A ja na poważnie - wierzę, że z tego bagna można zrobić jeszcze elitarne miejsce gdzie ludzie będą chcieli płacić aby móc postować :idea:

Poza tym jeszcze jedna sprawa - skoro mamy mieć giełdę to czemu jest ona free? Allegro pobiera prowizję.
czemu więc nie możemy zarabiać na moderatora/rów właśnie z giełdy lub innych ogłoszeń komercyjnych?

Pablo pomyśl nad tym, bo to może być dobry klucz do Twoich punktów 3 i 4 :idea:
jeśli symboliczna opłata zmniejszy ilość postów to nie będziemy mieli powodów do płaczu. (1PLN od postu z ogłoszeniem - zbierane co 6 miechów?)
Jeśli padnie cała giełda i biznes z tego powodu (a to byłaby niezła biznesowa heca :lol: ) to ja na pewno nie będę płakał.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post22 lis 2016, 21:00

BraCuru pisze:...


Trochę za duży patos posta, ale akurat znam tego użytkownika, więc wiem, że się podekscytował.

Moim zdaniem dużo racji, trzeba oczyścić w końcu to forum.

Pomysł z symboliczną opłatą jest genialny, ale niestety równie utopijny. Ja zacząłbym od czystej weryfikacji użytkowników i wykasowaniu każdego kto ma mniej niż x postów. Jak ktoś nie jest botem sam się zgłosi, żeby go nie wykasować. Można każdemu użytkownikowi wysłać wiadomość, na którą musi odpowiedzieć.
Co do giełdy. Pozostawiłbym obecny podział. Pomysł z prowizją za ogłoszenia nie jest taki zły. Ale trzeba by pomyśleć jak to zrobić, żeby nie zrazić tym zbyt dużo użytkowników. Może rozwiązaniem byłoby zrobienie bardzo małej opłaty za każdy wątek/post, albo naliczanie opłaty dopiero od któregoś posta (w sensie zrobić limit darmowych postów w roku). Według mnie to nie jest takie proste, bo trzeba by zmienić całą formułę tego działu. No bo jak rozróżniać w takim wypadku posty [S] od [K]. Najłatwiej byłoby wprowadzić ścisły regulamin i sortować to według wątków.
Jak chcemy się pozbyć komercji to nie róbmy działu pod tytułem "Komercja" hehe!

Ponadto zgadzam się, że to forum nie potrzebuje 10tys, a nawet 1tys użytkowników. Będzie mieć o wiele lepsze statystyki przy 500 aktywnych osobach. Kiedyś wszystkie informacje związane z kajtem przechodziły przez KF, bo po prostu było warto. Teraz to ginie gdzieś w sieci i nie ma z tego pożytku. Aż szkoda mi ludzi, którzy zarejestrowali się dopiero rok temu i nie wiedzą jak było wcześniej. Kiedyś KF to była prawdziwa moc i ludzie tu wchodzili po kilka razy dziennie.

Przydałby się teraz ktoś zdecydowany. Taki doświadczony, ale równocześnie na czasie. Buntownik w głębi duszy. Ponoć jest jeden, ale dawno nie byłem na Ekolagunie to nie wiem co tam u niego słychać. :wink: :lol: :wink:

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post22 lis 2016, 21:35

Nadchodzi Dobra zmiana. Pozostaje więc reformatorom zaproponowac finansowy bonus dla reszty otumanionych czytelników. Na przyklad w programie KF+ 27 zł.
Można też założyć własne KF i kasować wszystkie wpisy, poza własnymi. Można też nocą podjąć koleżeńską uchwałę i odebrać KF od Pabla nocną porą. Można. Ale po co.
Poziom KF nie zależy od ilosci spamu, tylko od treści zachowań i merytorycznej treści artykułów. To prawda oczywista i wystarczy ja stosować.
Co zrobić, zeby ograniczyć zalew spamu. Może po prostu uzyskać delegację do założenia konta i dokonywania wpisów od stałych i starych uzytkownikow.
Przykład to o tyle historyczny co sprawdzony od co najmniej tysięcy lat.
Pablo. Czy wiesz może dlaczego KF zeżarło mój ostatni wpis. A spełniał on przecież warunki regulaminu.

Pozdro.

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 22:05

To ja też coś napiszę, bo dawno tego nie robiłem i mogę zostać skasowany :lol:
Owszem, kiedyś na forum było więcej życia, ale też sport nam się dopiero rozwijał. Więcej było zażartych dyskusji, więcej pytań o sprzęt i miejscówki.Teraz to trochę okrzepło, znormalniało, bo też nie jest już taką nowinką.
Ja zaglądam na KF w miarę regularnie, ale bardziej aby poczytać o nowinkach, ciekawostkach, a przede wszystkim o spotach za granicą. Zresztą twórca tematu był dla mnie kilkakrotnie inspiracją do wyjazdów właśnie w opisywane profesjonalnie miejscówki. Chętnie czytam takie relacje, ale jak sam nie mam o czym pisać to się nie wymądrzam, a jak chcę komuś pomóc często piszę na priva. To, ze nie zakładam nowych tematów nie znaczy, że mnie tu nie ma :D
"Opodatkowanie" giełdy zarówno (K) jak i (S) uważam za rozsądne pod warunkiem, że będzie to opłata symboliczna (przynajmniej dla K)

pozdrawiam
R

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 23:11

BraCuru pisze:
Pablo pisze:
4. Teraz fajny pomysł - NOWE POSTY nie uwzględniałyby działów: BIZNES, GIEŁDA, OFERTY pracy i wczasów oraz SMIETNIK.
Po prostu klikam NOWE POSTY i widzę te bardziej interesujące posty a nie tysiące ogłoszeń! Zupełnie inaczej odbierałbym to forum! A WY?

:idea: :thumbsup: :clap: :pray:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 lis 2016, 07:52

Przydałby się teraz ktoś zdecydowany. Taki doświadczony, ale równocześnie na czasie. Buntownik w głębi duszy. Ponoć jest jeden,


Tesknimy za Ziomkiem nawet jak go wywoluja do tablicy to nabral wody w usta .Szczescie zmienia ludzi :wink:
Jesli juz oplata to wysoka 10000 rocznie ranga forum urosnie :thumbsup:

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post23 lis 2016, 10:34

robertdr pisze:To ja też coś napiszę, bo dawno tego nie robiłem i mogę zostać skasowany :lol:
Owszem, kiedyś na forum było więcej życia, ale też sport nam się dopiero rozwijał. Więcej było zażartych dyskusji, więcej pytań o sprzęt i miejscówki.Teraz to trochę okrzepło, znormalniało, bo też nie jest już taką nowinką.
(...)
pozdrawiam
R


Eee tam. Między sobą ludzie gadają bez przerwy o tym kajcie jak zawsze. Przecież nikt nagle nie przyjeżdża na spot TYLKO popływać. Niektóre rzeczy się nie zmieniają. :roll:

a to forum ma za fajną historię, żeby chociaż nie spróbować coś z tym zrobić.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post23 lis 2016, 11:14

Opłata przy rejestracji wymiotła by większość spamerów bo systemowo są pewnie nieprzygotowani na takie coś, nawet jakby to było 1 zł :)

Jeśli chodzi o dział Giełda to ja bym go wrzucił do jednego worka, ew w dziale jakieś podfora. Akurat jeśli chodzi o giełdę to całkiem sprawnie działa grupa na fb

Zacząłbym od zmniejszenia liczby działów i wrzucenie do głównego tych najbardziej istotnych

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lis 2016, 17:04

heja banana pisze:Opłata przy rejestracji wymiotła by większość spamerów bo systemowo są pewnie nieprzygotowani na takie coś, nawet jakby to było 1 zł :)

czyli mój pomysł nie jest poroniony.
W takim razie kolejna sugestia jak za pomocą tej samej opłaty zrobić z tego spam-szamba coś szlachetniejszego.
Otóż 10PLN za rejestracje, 1PLN za każde ogłoszenie komercyjne typu kupię/sprzedam/oferta wyjazdu/spec-campu itd i do tego to:

niezarejestrowany IP ma możliwość przeglądania postów np 10 dni w roku na KF.pl - potem jedynie może przeglądać tematy na każdym forum bez opcji otwierania.
tak robi np gazetawyborcza, rzeczpospolita :idea:

wiadomo, że skąpcy będą przeglądać z rożnych IP ale człowiek który się szanuje i doceni co zostało zrobione aby uratować KF.pl zapłaci te 10PLN i będzie miał dostęp nieograniczony dopóki będzie zarejestrowany.

Wydaje mi się to całkiem logiczne i pozwoli wrócić forum na ludzki poziom. Istniej niebezpieczeństwo, że stanie się to klubem wzajemnej adoracji. Na początku narzekano na to a forum się toczyło. Wolę klub adoracji kajciarzy na kajtowym forum niż adorację miłośników lamp:
viewtopic.php?f=14&t=69240

DRUGA fundamentalna rzecz - niezarejestrowani nie mogą mieć dostępu do opcji SZUKAJ! Niby za co :?: Przecie to jedne z kluczowych przywilejów forumowicza!

PS.
Pablo - domyślam się, że milczenie Twoje spowodowane jest burzą mózgów w Twoim teamie od forum nad pomysłami jak technicznie doprowadzić do rewolucji, co?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 lis 2016, 17:21

Nie wiem czemu tutaj jest taki problem ze spamem, jestem na forach mx5 i mazdy6 i tam nie ma problemu, mimo, że opłat nie ma. Spam można zwalczyć wprowadzając:
- posty pisane tylko przez zarejestrowanych użytkowników
- pierwszy post może być pisany najwcześniej 24 godziny po rejestracji
- pytania przy rejestracji o tematyce kite
- kasowanie postów/użytkowników spowoduje, że będzie tego coraz mniej bo stwierdzą, że nie ma to sensu, można to zwalczyć tylko regularnych kasowaniem spamu. po co wrzucać spam, który od razu jest kasowany.

Ja się mogę opodatkować, ale powinno to być dobrowolne bo wystraszysz nowych użytkowników, a bez napływu nowych to forum kiedyś umrze.
Na mx-5 jest znaczek przy avatarze- donator i to jest dobry pomysł. Ja dobrowolnie mogę wspierać co roku datkiem na utrzymanie forum.

Proponowałem Pablowi pomoc, ale wiadomość PW nie została przeczytana nawet (od 2 tygodni).

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post24 lis 2016, 21:19

+ blokada zamieszczania linków (i słów kluczowych) dla osób poniżej xx komentarzy

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post24 lis 2016, 23:40

color1 pisze:+ blokada zamieszczania linków (i słów kluczowych) dla osób poniżej xx komentarzy


dodałbym jeszcze blokadę czasową (np. umieszczanie linków po miesiącu od rejestracji) bo widać, że spamerzy mogą obejść to pisząc głupoty w stylu: "masz rację", "fajny film". Już widziałem takie spamerskie wątki gdzie spamerzy gadali o niczym i nabijali posty :(

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post24 lis 2016, 23:52

w ogóle blokada jakiegokolwiek pisania np. dopiero po 24 godz. od rejestracji, to też dla spamera będzie zniechęcające, druga sprawa, jeśli już spamer zajmie się nabijaniem postów (z reguły bezsensownych i nie związanych z kf) to szybko może zostać wyłapany i po prostu usunięty.
trzecia sprawa, ograniczenie widoczności niektórych działów tylko dla zalogowanych użytkowników.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron