Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 wrz 2013, 19:42

Fikus pisze:Nawet jeśli ktoś by napływał dzisaj cały boży dzien i przy dobrych 15 kt bez chwili wytchnenia i surfował na metrowych falach i skakał pod samą podstawę chmur płynących zresztą zaraz po tafli, to i tak wszystko lipa jak trzeba wejść do tak cholernie mokrej wody, no.



Faktycznie wiało nieźle, pogoda mało zachęcająca choć jak widać niektórym to nie przeszkadzało :wink:
Chyba dlatego że temp. wody była wyższa niż temp. powietrza :wink:

Obrazek
Tutaj ktoś się uczył.
Obrazek
A tu nie wiem kto to ale nieźle się bawił :wink:

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2013, 20:27

ładne mi 7 do 13kt... ;)

phpBB [video]

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2013, 11:09

Fikus pisze:ładne mi 7 do 13kt... ;)



Stacja odpaliła chyba dopiero ok 18 (tak przynajmniej wyglądało to na wykresie), a to co było wcześniej (proste kreski) to nie były realne pomiary.

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post15 wrz 2013, 15:28

sander pisze:
Fikus pisze:ładne mi 7 do 13kt... ;)



Stacja odpaliła chyba dopiero ok 18 (tak przynajmniej wyglądało to na wykresie), a to co było wcześniej (proste kreski) to nie były realne pomiary.


Spokojnie to dopiero testy. Żeby sprawnie to zaczelo działać potrzeba jeszcze trochę czasu. A i interpretować wykresy i pomiary będziemy musieli sie nauczyć. Ale już mamy dostępne jakieś dane i to się liczy. Za tydzień będę juz na miejscu to trochę jeszcze powalczymy bo i moja stacja coś zaniemogla pod moja nieobecnosc. jednak wszystkiego trzeba regularnie dogladac.

Pozdrowienia z wietrznej Kuźnicy
Ps tego wiatru nie da sie wypływać

chnum82
Posty: 33
Rejestracja: 17 sie 2010, 19:43
Deska: SU-2
Latawiec: Hawaii W. Boss
 
Post15 wrz 2013, 16:01

daje rade , trzeba zminic tylko sposób interpretacji bo winnym układzie podaje.....dużo danych tak na prawde ....

pytanie czy stacja gdzieś te dane archiwizuje może da się z nich jakieś ciekawe dane dla spotu zrobic :?:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post15 wrz 2013, 16:57

Rolmigo dobrze pisze to są testy. Na pewno będą jakieś błędy, które trzeba będzie wyeliminować.
Obserwujcie pomiary, jak będziecie w mietku i macie wiatromierze to porównajcie ze stacją.
Tak po kilku dniach wydaje mi się że nie do końca dobrze ustawiliśmy północ. Wydaje mi się że trzeba północ stacji przekręcić gdzieś o 30 stopni na zachód. Trzeba to zaobserwować.

Historia będzie ale trzeba to opracować. Stacja wysyła tylko liczby, które trzeba oprawić w grafikę. Ten wygląd co widzicie też można zmienić.
Rozmawiałem z Jarkiem i doszliśmy do wniosku że przydał by się "administrator", ktoś kto zajmie się obsługą strony z danymi.
Na razie adres, który dostaliście jest w okresie testów ogólnie dostępny. Potem się go zblokuje jakimś hasłem i ktoś musi się tym zająć.
Szukamy chętnego, który lubi i ma czas na bawienie się ze stroną. Trzeba nadać wszystkim loginy i hasła to jest trochę roboty. Na stronie mogą być nie tylko dane ze stacji ale wszystko co związane z kitem w naszych okolicach.

r.sidor
Posty: 134
Rejestracja: 30 paź 2010, 22:57
Deska: north select
Latawiec: north/vegas, rebel, evo
Lokalizacja: wrocław
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 wrz 2013, 18:54

Mikolpa pisze:
Fikus pisze:Nawet jeśli ktoś by napływał dzisaj cały boży dzien i przy dobrych 15 kt bez chwili wytchnenia i surfował na metrowych falach i skakał pod samą podstawę chmur płynących zresztą zaraz po tafli, to i tak wszystko lipa jak trzeba wejść do tak cholernie mokrej wody, no.



Faktycznie wiało nieźle, pogoda mało zachęcająca choć jak widać niektórym to nie przeszkadzało :wink:
Chyba dlatego że temp. wody była wyższa niż temp. powietrza :wink:

Obrazek
Tutaj ktoś się uczył.
Obrazek
A tu nie wiem kto to ale nieźle się bawił :wink:

hej, to ja z tym niebieskim kajcikiem, i glebę na filmiku Fikusa to też ja, linki mi się tak zahaczyły po kiepskim lądowaniu, że latawiec wykręcił kilka lupów zanim je odhaczyłem, ale nie trzeba było zrywać, tylko trochę mnie pociągnęło. ogólnie super dzionek, jeszcze ciepła woda. Miałem jeszcze jedną dziwną przygodę chwilę później- zerwała mi się czerwona linka sterująca, tu już nic poza zrywką mi nie pozostało. ogólnie jednak mam ostatnio problem, bo jak skaczę to nabieram dużej prędkości poziomej o się wywracam, jest więc co ćwiczyć. pzdr rad

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2013, 19:00

Mikolpa pisze:Rolmigo dobrze pisze to są testy. Na pewno będą jakieś błędy, które trzeba będzie wyeliminować.
Obserwujcie pomiary, jak będziecie w mietku i macie wiatromierze to porównajcie ze stacją.
Tak po kilku dniach wydaje mi się że nie do końca dobrze ustawiliśmy północ. Wydaje mi się że trzeba północ stacji przekręcić gdzieś o 30 stopni na zachód. Trzeba to zaobserwować.

Historia będzie ale trzeba to opracować. Stacja wysyła tylko liczby, które trzeba oprawić w grafikę. Ten wygląd co widzicie też można zmienić.
Rozmawiałem z Jarkiem i doszliśmy do wniosku że przydał by się "administrator", ktoś kto zajmie się obsługą strony z danymi.
Na razie adres, który dostaliście jest w okresie testów ogólnie dostępny. Potem się go zblokuje jakimś hasłem i ktoś musi się tym zająć.
Szukamy chętnego, który lubi i ma czas na bawienie się ze stroną. Trzeba nadać wszystkim loginy i hasła to jest trochę roboty. Na stronie mogą być nie tylko dane ze stacji ale wszystko co związane z kitem w naszych okolicach.


spox, może przekleić kod ten co jest bo to działa ok i na cms jak np joomla, udostęnienie po zalogowaniu, unikniemy problemów z zabezpieczeniem strony i administracją. Cms daje reszte możliwości. Dojedzie koszt serwera ale na razie do prób są opcje bezpłatne. Przetestuje temat na ile potrafie...

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2013, 19:18

r.sidor pisze:
Mikolpa pisze:
Fikus pisze:Nawet jeśli ktoś by napływał dzisaj cały boży dzien i przy dobrych 15 kt bez chwili wytchnenia i surfował na metrowych falach i skakał pod samą podstawę chmur płynących zresztą zaraz po tafli, to i tak wszystko lipa jak trzeba wejść do tak cholernie mokrej wody, no.



Faktycznie wiało nieźle, pogoda mało zachęcająca choć jak widać niektórym to nie przeszkadzało :wink:
Chyba dlatego że temp. wody była wyższa niż temp. powietrza :wink:


Tutaj ktoś się uczył.

A tu nie wiem kto to ale nieźle się bawił :wink:

hej, to ja z tym niebieskim kajcikiem, i glebę na filmiku Fikusa to też ja, linki mi się tak zahaczyły po kiepskim lądowaniu, że latawiec wykręcił kilka lupów zanim je odhaczyłem, ale nie trzeba było zrywać, tylko trochę mnie pociągnęło. ogólnie super dzionek, jeszcze ciepła woda. Miałem jeszcze jedną dziwną przygodę chwilę później- zerwała mi się czerwona linka sterująca, tu już nic poza zrywką mi nie pozostało. ogólnie jednak mam ostatnio problem, bo jak skaczę to nabieram dużej prędkości poziomej o się wywracam, jest więc co ćwiczyć. pzdr rad


heh Radek:) to mnie pogotowie zdrapuje zplaży a ty plątasz linki, zrywasz sterówki, wracasz do brzegu na kiteloopach, skaczesz do góry a lecisz w bok, we wrześniu przy czternastu stopniach pływasz w ciepłej wodzie i na bazaltowych plażach dziwisz sie że pływamy w butach - normalnie w czepku urdzony:-)

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2013, 20:11

Fikus pisze:heh Radek:) to mnie pogotowie zdrapuje zplaży a ty plątasz linki, zrywasz sterówki, wracasz do brzegu na kiteloopach, skaczesz do góry a lecisz w bok, we wrześniu przy czternastu stopniach pływasz w ciepłej wodzie i na bazaltowych plażach dziwisz sie że pływamy w butach - normalnie w czepku urdzony:-)


Nie może być, znam tylko jednego gościa w czepku urodzonego :wink:

Obrazek

chnum82
Posty: 33
Rejestracja: 17 sie 2010, 19:43
Deska: SU-2
Latawiec: Hawaii W. Boss
 
Post15 wrz 2013, 21:02

http://www.youtube.com/watch?v=r1C_cRcgqY4

no pewnie tak samo bym glebnął :P

pralka
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2007, 22:13
Lokalizacja: Freiburg
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 wrz 2013, 00:20

sander pisze:
Fikus pisze:heh Radek:) to mnie pogotowie zdrapuje zplaży a ty plątasz linki, zrywasz sterówki, wracasz do brzegu na kiteloopach, skaczesz do góry a lecisz w bok, we wrześniu przy czternastu stopniach pływasz w ciepłej wodzie i na bazaltowych plażach dziwisz sie że pływamy w butach - normalnie w czepku urdzony:-)


Nie może być, znam tylko jednego gościa w czepku urodzonego :wink:

Obrazek


W niedzielę też pływał w czepku. Trochę mnie wkurzał bo przy samej tamie!!! Chyba zamienimy Ci czepek na kask i tak się skończy temat :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 wrz 2013, 06:32

Cześć.

Przesyłam listę rzeczy, które zostały kupione / użyte do stacji.
Zebraliśy 1100zł, wydaliśmy 828zł, zostało jeszcze na roczny abonament za internet :D

Stacja 395
Terminal 140
Dysk zewnętrzny 73
Starter T-Mobile 25
Router 175
Przedłużacz 20
Modem użyczył Jarek
Antena użyczył Jarek
Szafka użyczył Jarek
SUMA 828


Jeżeli ktoś chce skany paragonów to proszę o kontakt :wink:

Awatar użytkownika
lockin
Posty: 325
Rejestracja: 15 lip 2008, 17:49
Deska: T5
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 wrz 2013, 08:26

Stacja pokazuje mi ostatni odczyt z 1 w nocy. Tez tak macie?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 wrz 2013, 09:00

lockin pisze:Stacja pokazuje mi ostatni odczyt z 1 w nocy. Tez tak macie?


Też tak mam :(
Czyżby znowu problem z prądem :?:


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości