Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post16 mar 2014, 17:11

dziś na kunicach zapowiadało się słabiej nawet rozwinąłem 16m ale tak przed 11 jak przywaliło to nie mogłem nawet utrzymać 16m przy ziemi dobrze że nie wystartowałem!! :shock: bo waliło zdrowo powyżej 40!. więc zmieniłem na 12m i tak było mocno ale już nie zmieniałem. 3h zabawy i moc mi się skończyła. dobrze, że jarecki się przypadkiem pojawił i mnie wylądował bo już zaczynałem opracowywać strategie jak w takich warunkach bezpiecznie posadzić latawkę.
kilka fotek jak zawsze dzięki uprzejmości Zochii!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

niesamowity weekend!! dawno się tak nie zajechałem a tu podobne prognozy jak okiem sięgnąć... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 mar 2014, 19:53

rolmigo pisze:
Obrazek


Świetne zdjęcie.
:twisted: ogień na wodzie, w powietrzu pewnie pod 40kt, a rolmigo 12-stkę jedną ręką trzyma w ryzach. Nie mam pytań...


O 12:25 stacja zmierzyła 45kt :!: :!: :!: rekord z Ksawerego pobity o 1kt. Pewnie na kolejne rekordy poczekamy do jesieni.

Awatar użytkownika
lockin
Posty: 325
Rejestracja: 15 lip 2008, 17:49
Deska: T5
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 mar 2014, 20:15

Ktoś się wybiera na Mietka jutro ?

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post17 mar 2014, 07:54

Mikolpa pisze:a rolmigo 12-stkę jedną ręką trzyma w ryzach.


w niedzielę było mocniej niż w sobotę bo musiałem zdepowerować 12m do połowy!! ale to w sobotę miałem jedną z ciekawszych przygód podczas pływania.
wiało ok 30knotów w kopach dużo więcej ostra szarpanina tak jak to na ukochanych kunicach. do 12m Kacperskiego używam standardowego baru naisha SS tylko przedłużam 5-linkę.
pływam sobie już dobrą godzinę i po jednym ze skoków nagle coś strzeliło i zluzowało się na latawcu. szybki rzut oka na olinowanie i widzę jak wisi sobie luźno 5-linka odpięta od uzdy przy latawcu. latawiec stracił profil i nie dolatywał do krawędzi okna ale płynąć się dało lecz tylko z wiatrem. liszownie nie wchodziło już w rachubę i oczywiście jak to bywa w takich sytuacjach/warunkach znikąd pomocy nie mogłem oczekiwać. postanowiłem że podpłynę do brzegu i wyląduję latawkę gdzieś w bezwietrznym zakątku ale takiego miejsca nie znalazłem, a latawiec nie za bardzo był sterowny. postanowiłem spłynąć na sprawdzoną polankę i wylądować latawkę za krzakami na ośrodku (manewr przerabiany wiele razy). wąskie przejście między trzcinami i drzewami latawiec w okolicy zenitu ciągnie b. mocno (z uwagi że nie dolatywał do zenitu tylko był trochę cofnięty w głąb okna) ale już nie mam wyjścia. wyskoczyłem z dechy (jeszcze jakoś panowałem nad sytuacją) a tu nagle dostałem megaszkwał i latawiec zwalił mnie z nóg i zaczął ciągnąć po ziemi w stronę ogrodzenia. miałem przez chwilę głupi pomysł aby się zaprzeć o ogrodzenie i wyhamować latawiec ale szybko z tego zrezygnowałem, a że płot był już tuż to nie miałem wyjścia, zerwałem chikena latawiec mocno szarpną i zerwał się też leash. a cały zestaw poleciał wysooooooooko nad drzewami, krzakami, zaroślami i o dziwo spadł spokojnie na trawkę tubą na wiatr jak gdyby ktoś go odłożył po lądowaniu. szybko pobiegłem (jeszcze w szoku) przez krzaki ocenić szkody ale zupełnie nic się nie stało.
powodem całego zajścia był niedociśnięty supełek na doczepionej przeze mnie przedłużce 5-linki. wróciłem na spot zmieniłem linkę przedłużki na trochę grubsza i zawiązałem 2 supełki jeden za drugim i szybko na wodę dalej korzystać z wiatru.
a tu szkic sytuacyjny aby ukazać powagę zdarzenia
Obrazek

nie życzę nikomu takich przygód podczas latania.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2014, 10:06

rolmigo pisze:
szybki rzut oka na olinowanie i widzę jak wisi sobie luźno 5-linka odpięta od uzdy przy latawcu. latawiec stracił profil i nie dolatywał do krawędzi okna ale płynąć się dało lecz tylko z wiatrem. liszownie nie wchodziło już w rachubę .


dlaczego od razu nie użyłeś zrywki?
jeżeli głupie pytanie to sors ale nie jarze...

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post17 mar 2014, 10:34

rolmigo pisze:dlaczego od razu nie użyłeś zrywki?


szkoda było mi latawca! lisz jest podpięty do 5-linki a jak ona była zerwana to latawiec by sobie poleciał albo coś się by splątało i wtedy dopiero byłoby kiepsko. sytuacja na tyle była stabilna, że postanowiłem go wylądować. ba nawet płynąłem na nim doby 1km (z wiatrem) tylko że wyszło jak wyszło i tak dobrze, że obyło się bez obrażeń i strat!

w sumie jak teraz się zastanawiam to mogłem podpłynąć od razu maksymalnie pod brzeg, położyć latawiec na krawędzi okna na wodzie i ciągnąć dalej za sterówkę aż podciągnąłbym latawiec do siebie. zwinąć latawiec na wodzie i dopłynąć w pław, ale teraz to jestem mądry.
ciekawe czy coś takiego w ogóle się komuś przydarzyło bo linek nośnych już kilka urwałem i sterówek też ze 2 szt. ale żeby 5-linka ...?? :roll:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 mar 2014, 19:36

Twoja przygoda daje dużo do myślenia. Zaraz się zastanawiam co ja bym zrobił.
Dobrze że to się tak skończyło.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post17 mar 2014, 20:53

Obrazek

Paweł w powietrzu

Obrazek

Super warunki

Obrazek

nowy nabytek Pawłą .
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post17 mar 2014, 22:02

[quote="rolmigo"]dziś na kunicach zapowiadało się słabiej nawet rozwinąłem 16m ale tak przed 11 jak przywaliło to nie mogłem nawet utrzymać 16m przy ziemi dobrze że nie wystartowałem!! :shock: bo waliło zdrowo powyżej 40!. więc zmieniłem na 12m i tak było mocno ale już nie zmieniałem. 3h zabawy i moc mi się skończyła. dobrze, że jarecki się przypadkiem pojawił i mnie wylądował bo już zaczynałem opracowywać strategie jak w takich warunkach bezpiecznie posadzić latawkę.
kilka fotek jak zawsze dzięki uprzejmości Zochii!



Na oficjalnej stronie North'a

Obrazek

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post18 mar 2014, 05:40

Dobrze że dopisali że mnie ten wykres nie dotyczy. Bo inaczej nie mógłbym latac tak jak lubie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post19 mar 2014, 07:33

Obrazek

Akurat na Twojego RRD 18 :D

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post19 mar 2014, 09:24

Piotrbyku pisze:
Akurat na Twojego RRD 18 :D


Warun rewelacyjny. Ale pewnie wyskoczył bym na 16m. Ale odpuszczam dziś bo musze dojść do siebie po weekendowym plywanku. Jeszcze mnie zakwasy trzymaja. Szykuje sily na piatek i sobote.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post19 mar 2014, 16:23

To warunki na piątek

Obrazek

I będę pływał na tych nóweczkach na 2014 ze stajni North'a . Pojedziemy chyba na Berzdorfen :D

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post19 mar 2014, 16:24

My tzn ja Rebel i Dice :D :D :D

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post19 mar 2014, 16:58

Szykuje się 3-dniówka na Berzdorfer. W piątek o której atakujecie ? Też jadę oblatać nową zabawkę. :D


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

cron