PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?

Forum dla początkujących
Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post11 cze 2015, 10:23

HHORNET pisze:Witam, jestem nowy i po dłuższym studiowaniu tematu zdecydowałem się na to żeby potruć Wam tyłki ponieważ średnio mi wyszło znalezienie podobnych do mnie ludzi.

Otóż pochodzę ze Śląskiego gdzie akwenów raczej mało. Mieszkam 10km od zbiornika retencyjnego wielkości jedynie 41hA. Wiatr raczej średni przy dobrych szkwałach.
Lepsza opcja zalew Poraj,Chechło-Nakło,Rybnik,albo Turawa.

Są ro zbiorniki, które znam. Za młodu Optymist, później klasa Omega. Setki godzin na żaglówkach, kilkadziesiąt na windsurfingu.. I tutaj pytanie z innej dziedziny niż koledzy.

Mianowicie, czy jest jakimś ułatwieniem w moim przypadku wiedza żeglarska,znajomość meteorologii i techniki regatowej. Zarówno przepisów,sygnałów jak i praw na wodzie. Patent Sternika,żółty czepek. Znajomość wiatru et cetera..

jak uważacie czy w takim przypadku mogę liczyć na łatwiejszy start w kitesurfing? Nie próbowałem jeszcze, miejsce Zamieszkania odcina mnie od chociażby podziwiania Was z bliska.

Mam 70kg, silne nogi i niełatwo mnie zniechęcić chyba że totalną flautą.

Wnioskuję z odpowiedzi, że na taką wagę przypada mi 11-13m2, deska hmm chciałbym skupić się na nauce szybkich zwrotów,dużej prędkości ,wysokich skoków i w późniejszym czasie myśleć o freestyle'u. Szukam propozycji sprzętowych które będą znosiły zakres wiatru od średniego po mocniejszy. Nie wykluczam wypadów nad Hel czy do rodziny w Łebie. Budżet jaki planuję to nie więcej jak 1800zl na pierwszy sprzęt z drugiej ręki którym się nacieszę chociaż ze dwa sezony. Wiem ciężko bo to drogi sport aczkolwiek nie stać mnie na więcej.

POZDRAWIAM! I liczę na podpowiedzi. Jestem może. Nie aż tak zielony jak bardziej nowy w tej kategorii żeglarskiej :p



Odpowiem Ci krotko.

Skoro jesteś żeglarzem i pływasz na WS wiesz dobrze jak ważne jest zrozumienie wiatru a także meteorologii by pływać.
Reszta to nauka odpowiedniej techniki używania sprzętu jaki masz w rękach.

Wiatr to podstawa tego sportu wiec jak rozumiesz wiatr to nie będziesz miał problemu z opanowaniem kajta i deski :)

pozdro

damianvov
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:57
Deska: Nobile NHP
Latawiec: TS, 50/50, Park
Lokalizacja: Lpool
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 cze 2015, 13:41

pusiencja 6 Park przy wadze 45 kg to w zupelnosci ci wystarczy ten latawiec ma bardzo duzy zakres sam wiem co mowie bo mam 8 a waze dwa razy tyle co ty i dolny zakres nie raz mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl a szczegolnie kolegow na 12 :)

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 cze 2015, 21:35

Dzięki. Przeczytałam wcześniejsze posty i myślę, że 6 to trochę mało, jak dziewczyny niewiele cięższe pływają na 8 czy 10. Może lepiej jak poszukam 7. Żeby popływać trochę jak się ma szczęście mieszkać w trójmieście: )

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post11 cze 2015, 22:01

damianvov pisze:pusiencja 6 Park przy wadze 45 kg to w zupelnosci ci wystarczy ten latawiec ma bardzo duzy zakres sam wiem co mowie bo mam 8 a waze dwa razy tyle co ty i dolny zakres nie raz mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl a szczegolnie kolegow na 12 :)

Sorki ,ale trochę chyba Cię poniosło. Pływałem na Parku 7 i 10 jest to super maszyna na mocny wiatr ,ale z tym dołem, mogę polemizować :wink:
Może miałeś dwa razy większą dechę,od kolegów na 12kach :wink:

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 cze 2015, 21:13

A co sądzicie o ofercie 2200zł za rpm 2013 7metrów stan idealny (z barem)? przy masie 45kg jako jedyny latawiec na Hel. Pływał ktoś z Was?
Teraz dowiedziałam się, że Bow ma lepszy zakres wiatrowy. Więc byłaby to chyba lepsza opcja jeśli na razie planuję zakup 1 kite. Jakie bowy polecacie? Kojarzę tylko best waroo

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post13 cze 2015, 11:30

gredy pisze:Pływałem na Parku 7 i 10 jest to super maszyna na mocny wiatr ,ale z tym dołem, mogę polemizować :wink:

Grzegorz pływałeś ale nie w granicznych warunkach, park 10m 2012 myślę że pociągnie Twoje cielsko sporo poniżej 20 węzłów ... właśnie gorzej z górnym zakresem, bo ten dla 10 metrów kończy się w okolicach 30tu paru węzłów dla nas - bliżej 30tu niż 35ciu...

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post13 cze 2015, 22:30

pusiencja pisze:A co sądzicie o ofercie 2200zł za rpm 2013 7metrów stan idealny (z barem)? przy masie 45kg jako jedyny latawiec na Hel. Pływał ktoś z Was?
Teraz dowiedziałam się, że Bow ma lepszy zakres wiatrowy. Więc byłaby to chyba lepsza opcja jeśli na razie planuję zakup 1 kite. Jakie bowy polecacie? Kojarzę tylko best waroo


Cena wydaje sie normalna jezeli faktycznie stan jest taki jak w opisie. Jako jedyny latawiec... no to zalezy jaka decha i jaka technika i jak wieje... Ciezko jednoznacznie powiedziec moim zdaniem. A co do typu latawca... Wiadomo, ze wybor C-Shape`a czy latawca komorowego na poczatek nie jest najlepszym pomyslem, ale co do reszty typow: dobry model to dobry model i nie wazne czy to delta czy hybryda czy bow... Wiec ja bym raczej patrzyl na konkretne modele i ich charakterystyke a nie na to czy kite to bow czy delta.

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 cze 2015, 22:28


Awatar użytkownika
shelby68
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2015, 19:41
 
Post19 cze 2015, 18:03

Witam Wszystkich,

Czy ktoś używał lub używa trapezu ion hummer? Jakie macie opinie o tym trapezie? Podpasowałby początkującym?

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... 68&alt=web

Dzięki ;)

damianvov
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:57
Deska: Nobile NHP
Latawiec: TS, 50/50, Park
Lokalizacja: Lpool
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 cze 2015, 22:45

damianvov pisze:
pusiencja 6 Park przy wadze 45 kg to w zupelnosci ci wystarczy ten latawiec ma bardzo duzy zakres sam wiem co mowie bo mam 8 a waze dwa razy tyle co ty i dolny zakres nie raz mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl a szczegolnie kolegow na 12 :)

Sorki ,ale trochę chyba Cię poniosło. Pływałem na Parku 7 i 10 jest to super maszyna na mocny wiatr ,ale z tym dołem, mogę polemizować :wink:
Może miałeś dwa razy większą dechę,od kolegów na 12kach :wink:


wczoraj i dzisiaj Park 10m deska 136 masa jak wyzej wiatr 17-23 wezly plywanie, skakanie.

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 cze 2015, 22:16

chyba zdecyduję się na kahoonę 7,5. Ewentualnie parka 7. coraz mniej czasu na decyzję. Boję się, że 6 to trochę za malo przy np.12 węzłach, a kiedyś dokupię silnowiatrowy latawiec. ;) a jaką deskę polecacie do wagi 45-47kg, przy latawcu 7,5m (póżniej dodatkowo 5,5)? 128cm czy coś ok 133?

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post27 cze 2015, 20:25

hmm z tym 7,5 troszke przesada. Moja dziewczyna waży dokładnie tyle co ty i przy 15 knt ma dużo z naciskiem na dużo na c4 8m. Hmm a co do deski to raczej wiekszą, lepiej wiekszą niż za małą bo zawsze można sobie przytyć ^^ Zależy gdzie będziesz pływać i jakiego kształtu kupisz deskę, Jeśli to będzie zatoka to i mała będzie się super sprawować.

Awatar użytkownika
pawntheworld
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2013, 12:57
 
Post28 cze 2015, 18:46

68kg wstaje i płyne, bez zwrotów. Po kursie IKO 1+2

Jaki zestaw latawiec + deska.

Myślałem na latawcem 11 ale na jaka deska nie mam pojęcia 136/138? czy większa?

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post28 cze 2015, 21:31

pusiencja pisze:jaką deskę polecacie do wagi 45-47kg, przy latawcu 7,5m (póżniej dodatkowo 5,5)? 128cm czy coś ok 133?


Zalezy oczywiscie jaka bedzie sila wiatru, bo odnosnie Twoich postow to wlasnie od tego bardzo wiele zalezy. Jezeli bedzie wialo kolo 20 wezlow to na taka wage ~130 albo i mniej. Jezeli sabiej to wtedy pomocna bylaby deska troszke wieksza, a jak na prawde bedzie wialo godnie to te 128...? Musisz sie karnac na roznych rozmiarach w roznych warunkach. Mysle, ze bardzo pomocne bedzie jak wypowiedza sie osoby wazace podobnie jak Ty lub posiadajace dziewczyny/zony o podobnej wadze, bedziesz miala konkretne przyklady.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post28 cze 2015, 21:33

pawntheworld pisze:68kg wstaje i płyne, bez zwrotów. Po kursie IKO 1+2

Jaki zestaw latawiec + deska.

Myślałem na latawcem 11 ale na jaka deska nie mam pojęcia 136/138? czy większa?


Jeden z tych w rozmiarze 10-11m: Airush DNA, Best Kahoona, Best TS, Cabrinha Crossbow / Xbow, Cabrinha Switchblade, Cabrinha Vector, Cabrinha Radar(?), F-one Bandit, Naish Park, Naish Ride, North Evo, North Neo, North Rebel, Ozone Catalyst, RRD Passion, RRD Vision, Slingshot Rally, Slingshot RPM(?), Slingshot Z

Deska Freeride 134-136


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości