Wyspy Kanaryjskie

Miejscówki Kitesurfingowe
choinek
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2004, 18:11
 
Post30 sie 2004, 20:48

mam mozliwosc wybrania sie tam gdzies w okoliscach sylwestra. czy moglby ktos powiedziec gdzie najlepiej jesli chodzi o wiatr w tym okresie, bo moze tez byl wtedy? i jaka woda, tzn fale duze, male.
pozdro

Awatar użytkownika
kasya
Posty: 206
Rejestracja: 02 sie 2004, 21:27
Lokalizacja: tam gdzie rosna kokosy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2004, 22:14

IMHO najlepsze warunki sa na Fuerteventura. Super plaze, bialy piasek, duzo miejsca na rozlozenie sprzetu i stosunkowo niewiele "bulgarii". Chyba jedna z "dzikszych" pod wzgledem "turystyczno-rekreacyjnym" :lol: wysp. Co do pogody - smazyc sie nie bedziesz to nie ten sezon ale to chyba nie o to chodzi ;-) przyzwoicie i rowno wieje, fale dosc wysokie jak na ocean przystalo 8) dosc cieplo..
Co do lokum to polecam kwatere w jakiejs wiosce i wypozyczenie samochodu. osobiscie jakos wole towarzystwo autochtonow od nie zawsze wysylajacych pozytywne wibracje turystow ;-)
any questions?

pozdr.
Kasya

.
Posty: 304
Rejestracja: 23 kwie 2004, 08:04
 
Post30 sie 2004, 22:33

Teneryfa i El Medano.
Jeśli chcesz coś więcej (zdjęcia, namiary, ...) to daj zanać na e-maila.

Awatar użytkownika
nelke
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2004, 18:06
Lokalizacja: z plaży
 
Post08 wrz 2006, 21:13

. pisze:Teneryfa i El Medano.
Jeśli chcesz coś więcej (zdjęcia, namiary, ...) to daj zanać na e-maila.


czesc czy moglbys przeslac mi jakies namiary i fotki?
w jakim okresie byles?
warto tam smigac w pazdzierniku?

z gory dzieki
maciek.gozdzik@poczta.fm

nelke

huba
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:00
 
Post20 sie 2008, 18:27

Fuerte jest spoko. Silny rowny wiatr i duze fale ale intensywnosc zalezy od pory roku. Generalnie wieje caly czas z malym oslabieniem okolo poludnia, aby podniesc sie ponownie okolo 15:00.
Sa dwa glowne spoty: Flag Beach na polnocnym wschodzie i SotaVento na poludniuwym wschodzie.
Pierwszego nie polecam ze wzgledu na obsluge - raczej malo przyjazna. Miejsce samo w sobie bardzo fajne. Plaza jest czescia gigantycznej wydmy wielkosci pustyni. Autentycznie, piasek po horyzont. UWAGA w wodzie sa skaly o czym obsluga nie zawsze informuje. Jest kilka wejsc i od razu robi sie gleboko wiec jest problem tylko przy wejsciu i wyjsciu, ale warto zobaczyc to najpierw podczas odplywu. Gdy jest przyplyw niektore siedza 1-2cm pod woda :) i w ogole ich nie widac, mozna sie niezle nadziac. Ale jak juz wiadaomo gdzie sa to nie ma strachu.

Sotavento na polnocy to miejsce gdzie odbywaja sie wszelkie zawody, zjazdy i imprezy kiciarskie i windurfingowe. Wielkie centrum posrodku zupelnie niczego. Oprocz hotelu i bazy nie ma nic w promieniu kilometrow. Idealnie :). Wiatr bardziej porywisty niz Flag Beach i troche ostrzejszy kat, prostopadle a moze nawet troche off shore. Jest tez spora laguna, ktora napelnia sie woda na kilka godzin podczas przyplywu, dobre miejsce do nauki ze wzgledu na mala glebokosc.

Poza tym dobry pomysl to wynajac samochod terenowy i smigac po dzikich plazach :) ubaw po pachy. Oplaca sie wynajmowac samochod od malych firm np. przed lotniskiem a nie duzych korporacji - polowa ceny.

Jedyne miejsce na nocne zycie to Coralejo no i moze stolica - Costa del Sol czy jakos tak. Reszta wyspy to pustynia, z kilkoma skupiskami osrodkow turystycznych dla angielskich i niemieckich rodzinek. Na szczescie oni nie plywaja na kicie. :)

Miescje godne polecenia ze wzgledu na pewne warunki, szczegolnie od marca do pazdziernika. Ja bylem 2 razy po tygodniu, raz w maju a raz w pazdzierniku - zawsze staly wiatr powyzej 25 wezlow, non stop.
Dodatkowo niskie ceny hoteli i przelotow (przynajmniej z tad gdzie ja mieszkam :) i mozna trafic oferte last minute za bezcen.

KAZIMIERZ
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2010, 10:22
Deska: Nobile
Latawiec: Best
 
Post21 wrz 2010, 10:58

witam, panowie czy ktoś pływał na Gran Canarii w regionie Melonera, Playa del Ingles. Interesuje mnie jak tam wyglada spot, głebokość, najczęsciej występujacy kierunek i warunki na plaży.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2010, 10:59

choinek pisze:mam mozliwosc wybrania sie tam gdzies w okoliscach sylwestra.


Zima na Kanarach to male szanse na wiatr. Bylem w tym okresie 4 razy. Baaaaaardzo malo plywania. Podczas 2 tygodni na Fuercie w lutym Junior plywal 4h.
Do tego wiatr wieje zwykle ze zlego kierunku - przeciwny do passatow. Moze byc deszczowo.
Oczywiscie znajda sie tacy ktorzy tam jezdza i trafiaja lepiej.
Ja bym sie nie podniecal powyzszymi postami i wybral zupelnie inne miejsce.

Sam zobacz jak bardzo wialo tam na sylwka:
http://www.windguru.cz/int/historie.php ... &model=gfs

http://www.windguru.cz/int/historie.php ... &model=gfs


http://www.windguru.cz/int/historie.php ... &model=gfs

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post22 wrz 2010, 11:46

dokladnie. tam wieje lipiec/sierpien i w tym okresie to najlepsze miejsce do plywania. poza tym okresem kapa :) nawet we wrzesniu juz jest lipa.

KAZIMIERZ
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2010, 10:22
Deska: Nobile
Latawiec: Best
 
Post22 wrz 2010, 18:38

jadę tam firmowo więc i tak terminu i miejsca nie zmienie a pytam bo sie zastanawiam czy brać sprzęt, skoro mówicie że w październiku akurat na Gran Canarii nie wieje, to moze faktycznie nie brać ewentualnie wypożycze na miejscu

PawelGlw
Posty: 86
Rejestracja: 24 sty 2009, 19:14
Deska: AH Pro
Latawiec: Cabrinha SB i ND
Lokalizacja: zGliwic, Tarifa, Kanary
 
Post05 lis 2010, 18:44

KAZIMIERZ pisze:jadę tam firmowo więc i tak terminu i miejsca nie zmienie a pytam bo sie zastanawiam czy brać sprzęt, skoro mówicie że w październiku akurat na Gran Canarii nie wieje, to moze faktycznie nie brać ewentualnie wypożycze na miejscu


siema

gran canaria nie ma jako takiej infrastruktury kajtowej


playa de ingles (dziala z kierunkiem poludniowym i wschodnimi czasem polnocno wschodni tez tam wejdzie) dobry spot w terminie w ktorym sie wybierasz jest dostep do wody (bo w lecie tego zabraniaja) na polnocnym koncu jest wytyczona strefa gdzie mozna wejsc do wody, wiatr 50/50 playa de ingles to piasek po horyzont w zaleznosci od fazy ksiezycza tez ostatnio sie formuja male laguny w miejscu po wydmach


wiekszosc lokalesow plywa zazwyczaj w vargas dziala ze standardowym kierunkiem polnocnym (pelen hard core) plaza kamienista w wodzie piasek (jak nie radzisz sobie z kajtem lepiej nie wchodz) wiatr wzglednie rowny

wiecej info na priva

ps sie wbilem i nie popatrzylem nawet na daty postow powyzej :clap:

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lis 2010, 19:10

a z ciekawosci - jak wyglada spot na lanzarote? ktos ma doswiadczenia?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2010, 20:49

daga pisze:a z ciekawosci - jak wyglada spot na lanzarote? ktos ma doswiadczenia?



Famara - doświadczyłem - ale oczywiście nie wiało :lol: Dwa tygodnie zimą - zero wiatru. Fajny i bezpieczny spot na naukę surfingu - a jakie widoki :shock:

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2010, 00:00

famara - LOVE famara!

no jest tam bosko. dluga na kilka kilometrow plaza, szeroka na jakies 100m jak jest odplyw, a jak przyplyw to jej nie ma. fajna gora obok, sliczne widoki, onshore, plytkie pierwsze 100m, pozniej gleboko. fale!

moj ulubiony spot. jak wieje kite, jak nie wieje surfing.

KAZIMIERZ
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2010, 10:22
Deska: Nobile
Latawiec: Best
 
Post12 lis 2010, 12:16

gran canaria nie ma jako takiej infrastruktury kajtowej

Hi, dzieki za info, faktycznie trochę te spoty kiepskie, w ostateczności nie zabrałem sprzęta i nie żałuje, nie wiało nawet lokalesów nie widziałem na wodzie bo brakowało ciagu. Zamieniłem zabawę na wodzie na motocykl i objechałem wyspę - było super.
a by the way podrzuć coś nt Egiptu, jadę 19 listopada do Hurghady i ma nadzieje popływać. Jedziemy grupą zabieram 2 latawce 9m i 13m. jak znasz spot w Hurghadzie (konkretnie Megawish) daj znać jak to wygląda, trzeba mieć buty ? odpływy, łachy, etc itp no i co z piankami, długie, krótkie czy wystarczą szorty.
pozdrawiam

adamo
Posty: 1897
Rejestracja: 11 lis 2005, 00:03
Lokalizacja: Niebieskie Siemianowice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2010, 22:00

.. polecam Famare ale ważne żeby trafić na odpowiedni kierunek wiatru bo miejscowy masyw może ładnie namieszać
trochę do pooglądania
http://picasaweb.google.com/8adamo8/Lanzarotta0409#

Obrazek

pzdr


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości