klej do podklejenia zaworów

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 12:32

wszelkie opcje poniżej, najlepiej działa technicqol
Ostatnio zmieniony 14 sie 2011, 19:05 przez TIKKO_aloha, łącznie zmieniany 1 raz.

kitesurfshop.pl
Posty: 174
Rejestracja: 29 mar 2010, 11:16
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 13:04

Możemy zaproponować system KiteFix do ponownego mocowania wentyli.

Pozdrawiamy
KiteSurfShop Team

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 13:06

kitesurfshop.pl pisze:Możemy zaproponować system KiteFix do ponownego mocowania wentyli.

Pozdrawiamy
KiteSurfShop Team

kurcze, no właśnie potrzebuje jedynie kleju... :/

kitesurfshop.pl
Posty: 174
Rejestracja: 29 mar 2010, 11:16
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 13:45

Zawsze możesz spróbować GluFix ale efektów nie możemy zagwarantować.
Obrazek

Pozdrawiamy
KiteSurfShop Team

Święty
Posty: 354
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 18:53

kiedyś dawno temu tego użyłem: http://www.pattex.pl/content/view/241/193/ trzymało bez problemu
pozdr

Awatar użytkownika
Marko003
Posty: 101
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2010, 19:23

klej do materacy i pontonów, znajdziesz w Decathlon`ie

recha
Posty: 271
Rejestracja: 31 sie 2009, 21:23
 
Post27 kwie 2010, 20:27

Obrazek

Technicqll na pewno bardzo dobrze klei materiał z którego zrobiony jest balon. Czy da radę przytwierdzić zaworek nie wiem, ale myślę że warto wypróbować. Do kupienia w każdym markecie budowlanym za ok 9 zł.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2010, 21:52 przez recha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemekskowron
Posty: 1150
Rejestracja: 07 wrz 2006, 19:25
Deska: -SharkENERGY-
Latawiec: -SharkENERGY-
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2010, 20:23

recha pisze:Obrazek

Technicqll na pewno bardzo dobrze klei materiał z którego zrobiony jest balon. Czy da radę przytwierdzić zaworek nie wiem, ale myślę że warto wypróbować. Do kupienia w każdym markecie budowlanym za ok 9 zł.



dokładnie tak klej do miękkiego pcv wszystko tym skleisz, wiem bo sam takim klejem kleje

recha
Posty: 271
Rejestracja: 31 sie 2009, 21:23
 
Post10 maja 2010, 22:03

TIKKO_aloha pisze:muszę podkleić wszystkie zawory z onepump-a i potrzebuje jakiegoś sensownego kleju, który ładnie mi połączy tubę z zawrkiem ;)

jakieś propozycje?

aktualnie nie mam jak tego zgrzać, więc ta opcja odpada...


daj znać jeśli próbowałeś i dało radę przytwierdzić zawory w/w klejem.

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2010, 23:24

recha pisze:
TIKKO_aloha pisze:muszę podkleić wszystkie zawory z onepump-a i potrzebuje jakiegoś sensownego kleju, który ładnie mi połączy tubę z zawrkiem ;)

jakieś propozycje?

aktualnie nie mam jak tego zgrzać, więc ta opcja odpada...


daj znać jeśli próbowałeś i dało radę przytwierdzić zawory w/w klejem.

próbowalem techniqolla do gumy.. porażka, bo klej nie trzymal i sciagnalem zaworek (klej równiez na szczęście) bez problemu, przykleilem zaworek za to solidnie klejem z zestawu naprawczego do kajakow i pontonow z decathlona

mam jeszcze kilka opcji do przetestowania i kupie ten tehniqoll do miekkiego pcv, moze zadziala tak jak oczekuję, bo narazie jeden tyko sprostal mym wymogom

widzialem tez jak zaworki koles podklejal na silikonie, i sam mam latawiec tak wlasnie poklejony i trzyma swietnie! tylko musze sprawdzic jaki to, podejrzewam ze zwykly sanitarny...

recha
Posty: 271
Rejestracja: 31 sie 2009, 21:23
 
Post05 cze 2010, 21:53

Ostatnio samemu musiałem podkleić zawór, bo nieszczęśliwie go ukręciłem i trochę się odkleił. Techicqll do miękkiego pvc spisał się doskonale i wygląda na to, że nie ma zamiaru puścić. :thumbsup:

QBAJ
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2009, 20:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post05 wrz 2012, 23:45

Witam. Temat dość stary ale u mnie coraz bardziej aktualny. A więc tak: Latawce North i Blade roczniki odpowiednio 2007 i 2008. W ciepłych krajach zawory padają jak muchy. Generalnie Technicoll okay, ale czasem puszcza. Najpierw czyszczenie odtłuszczanie acetonem, potem gruby pasek kleju na dolnej części zaworka i siup na balon. Następnie żmudny proces wyciskania bombelków rozpuszczalnika. I tu jest problem Technicoll jest klejem rozpuszczalnikowym i wyższej temp. (pow. Np. 30 st. C) paruje i wysycha zbyt szybko i dużej ilości bombelków nie można usunąć, co osłabia spoinę. I pytanie: Czy w metodzie coś nie tak czy też może są już lepsze kleje np. polimerowe czy cuś. Dodam, że Technicoll da się odlejać w gorącej wodzie co jest dużym plusem w przypadku poprawek lub powtórnych uszkodzeń. Szkoda bo latawki w stanie idealnym a taki prozaiczny problem powoduje sporo straconych sesji. Pozdrawiam.

Farciarz
Posty: 75
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:25
Deska: Aby utrzymała
Latawiec: Te co noszą
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 wrz 2012, 15:00

Witam! Podklejałem klejem do skafandrów "Klej McNett AQUASURE (tuba 28 g)." Problem jest gdy zaworek będzie do wymiany. :shock: Może się nie odkleić, aczkolwiek jeszcze u mnie działa i nie było potrzeby odklejać. :pray: Mam nadzieję że jak ..... to się da !

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2012, 20:45

QBAJ pisze:Witam. Temat dość stary ale u mnie coraz bardziej aktualny. A więc tak: Latawce North i Blade roczniki odpowiednio 2007 i 2008. W ciepłych krajach zawory padają jak muchy. Generalnie Technicoll okay, ale czasem puszcza. Najpierw czyszczenie odtłuszczanie acetonem, potem gruby pasek kleju na dolnej części zaworka i siup na balon. Następnie żmudny proces wyciskania bombelków rozpuszczalnika. I tu jest problem Technicoll jest klejem rozpuszczalnikowym i wyższej temp. (pow. Np. 30 st. C) paruje i wysycha zbyt szybko i dużej ilości bombelków nie można usunąć, co osłabia spoinę. I pytanie: Czy w metodzie coś nie tak czy też może są już lepsze kleje np. polimerowe czy cuś. Dodam, że Technicoll da się odlejać w gorącej wodzie co jest dużym plusem w przypadku poprawek lub powtórnych uszkodzeń. Szkoda bo latawki w stanie idealnym a taki prozaiczny problem powoduje sporo straconych sesji. Pozdrawiam.

bo technicol musi najpierw odparowac i laczysz 2 czesci dopiero jak juz wyschnie
na mokro bardzo slabo chwyta

QBAJ
Posty: 31
Rejestracja: 07 paź 2009, 20:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post07 wrz 2012, 22:41

Wielkie dzięki za odpowiedź! Tylko pytanko, czy smarować tylko zawór, czy też tubę bo się strasznie marszczy? Pozdrawiam.


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości