Goczałkowice

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2014, 22:53

'Tulipany' z pewnością nie były przypadkowe, jak i wcześniejsze zasieki, gwoździe, przekopane rowy, szkło w wodzie, etc.. A Ty dalej Spooky chcesz negocjować z gościem i jeszcze mu płacić :?: :?: Lubię Cię ale totalnie nie popieram. Nie tędy droga. Od wielu już lat jak widać się to nie sprawdza. Wolę dać 100 x więcej kasy na pomiary, tej gminie, sołtysowi czy jakiejś instytucji niż choćby złotówkę komuś takiemu. Już się powstrzymam od epitetów.. choć mi ciężko...
A wracając do mapek z geoportalu to ciekawe, że wszystkie inne granice działek pokrywają sie tam idealnie z rzeczywistością, tylko jakoś nie ta droga. To może niech ten panocek pokaże jakąś mapę oficjalną z ksiąg wieczystych skoro twierdzi, że jest inaczej.

Był ostatnio sołtys tam na spocie i Kudłaty z nim gadał. Nie było mnie przy tej rozmowie ale rozmawiałem potem z Jarkiem i ponoć sołtys był bardzo przychylny abyśmy sprawy załatwiali po naszej myśli i formalnie. Brakuje kogoś na miejscu, kto by pilnował tej sprawy i dalej ją przepychał po kawałku. Ale formalnie, a nie pod stołem! Fundusze się z pewnością znajdą. Chyba wszyscy tutaj się zaoferowali, a nawet i ci którzy tu nie zaglądają systematycznie.

Ciężko w dzisiejszych czasach, jak widać się zorganizować społecznie i coś razem zrobić ale jak się za to nie weźmiemy to sprawy się potoczą innym biegiem, a my będziemy mogli mieć pretensje potem tylko do siebie.

ps. może pogadamy na spocie jutro co dalej z tym robić. Ale ja bym jednak apelował o załatwianie spraw formalnie i tak aby mieć coś potem na papierze, a nie liczyć na dobry humor jakiegoś mało wiarygodnego gospodarza, który dzisiaj zadowoli się flaszką lub dwiema, a jutro nam będzie potłuczone butelki do wody wrzucał i przebijał opony.

Sorry, że nawijam jedno i to samo ale takie mam zdanie w tym temacie. I łapówek komukolwiek dawać nie zamierzam. Kasę na konkretne i legalne działania jak najbardziej (np. za parkowanie u kogoś na podwórku, jak to było kiedyś, to jest uczciwe). Ale z pewnością nie za to żeby ktoś mi opon nie dziurawił lub nóg szkłem nie ranił. To nie jest uczciwe. Niewiele się to różni od haraczy za tzw. 'ochronę'. Sorry ale NIE. :hand:

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post04 kwie 2014, 23:23

Jeśli chodzi o mapy - zgadzam się - na bank ściemniają. Sprawa nie kończy się jednak na dojeździe. Z drogi trzeba gdzieś zjechać i zaparkować 20-30 aut: na łące, którą ktoś dzierżawi pod koszenie siana. Koło się zamyka.
Pogadajmy jutro.

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2014, 23:27

Szed ,ani przez moment nie myslalem ze Ty dasz sie przekonac :)
ale chyba troche Cie ponioslo. skad wyczytujesz zwiazek tulipany w wodzie a wlasciciel dzialek ?
placenie za wjazd na plac do gosp 'alko' jest ok legalne i cacy a na dzialke innego to haracz i lapowa ? :pray:
kolega Kudlaty niczego juz raczej w temacie nie popchnie bo wyjezdza na dlugo ... to oczywiste.
obawiam sie ze skonczy sie na gadaniu i tyle. dlatego jest inna OPCJA.
nikt nikogo do niczego nie bedzie zmuszal , to jest wciaz wolny kraj.
jak sie zbierze grupka chetnych aby zaplacic za wjazdy wlacicielowi to tez nikt NIE zabroni .
mozemy to ocz ogadac, zawsze.

Krzysztof-L pisze:Tym "zbiornikiem wody pitnej" żądzą "WĘDKARZE" - wystarczy jeden, dwa weekendy i wraca do stanu ustalonego.


oj bylbym bardziej precyzyjny. raczej DEBILE KLUSOLE. w wodzie sa dziesiatki metrow sieci tuz obok spotu :doh: ponizej zatoki swin.

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post04 kwie 2014, 23:36

z innej beczki...
dzisiaj na spocie w pewnym momencie więcej było gości niż prawdziwych Polaków :wink:
https://www.facebook.com/pages/Mushow-community/361467200304

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2014, 07:33

Spooky pisze:Szed ,ani przez moment nie myslalem ze Ty dasz sie przekonac :)
ale chyba troche Cie ponioslo. skad wyczytujesz zwiazek tulipany w wodzie a wlasciciel dzialek ?

Stąd, że skoro gospodarza stać na kopanie rowów, stawianie zasieków i wysypywanie gwoździ na drogę to stać go też na 'tulipany' w wodzie.

Spooky pisze:placenie za wjazd na plac do gosp 'alko' jest ok legalne i cacy a na dzialke innego to haracz i lapowa ? :pray:

Jest ok bo to jest jego własność i jest to handel wymienny 'coś za coś'. Tam gdzie stajemy teraz to nie jest własność tego drugiego gospodarza (nie stajemy na jego polu) tylko gminy i nie jeździmy po jego drodze. On co najwyżej to dzierżawi/używa, podobnie jak my. Tyle, że on formalnie i legalnie, a my nie. W tym właśnie sęk.

Spooky pisze:obawiam sie ze skonczy sie na gadaniu i tyle. dlatego jest inna OPCJA.
nikt nikogo do niczego nie bedzie zmuszal , to jest wciaz wolny kraj.
jak sie zbierze grupka chetnych aby zaplacic za wjazdy wlacicielowi to tez nikt NIE zabroni .

Oczywiście że nie. Tyle, że jeszcze raz powtarzam, to nie jest jego własność. Jak ktoś chce płacić komuś kto przychodzi do niego i mu sugeruje, że 'W sumie to nic do was nie mam ale... wiecie... :wink: ' to już jego sprawa. Masz rację... wolny kraj...

Spooky pisze:w wodzie sa dziesiatki metrow sieci tuz obok spotu :doh: ponizej zatoki swin.

Dokładnie! Oni mają swoje miejsca w trochę bardziej zakrytych zakamarkach (poniżej i powyżej) co tylko potwierdza moje podejrzenia kto jest właścicielem tych 'tulipanów'

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2014, 17:12

Dziś w wyniku spontanicznej i symbolicznej - bo taka miała być - składki : po 10PLN .
mamy w sumie 200 PLN ( w tym 10 EUR ) udział wzięło 20 osób , w tym spora grupa z CZ ( i SK ? ) . Hadrak dzieki za zainteresowanie !
Komisyjne przeliczenie $ nastąpiło w obecności Darka.
Dziękuję Wszystkim za dołożenie sie :!:
Nie wymieniam tu imion ( ale mam zapisane ) - bo nie wiem czy wszyscy sobie życzą.
Mam zamiar spotkać sie z właścicielem w najbliższym możliwym terminie i zadysponować $ w mądry sposób. Tak jak ustaliliśmy.

Jeśli ktoś chciałby sie jeszcze dołozyć to prosze o info na pw.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2014, 18:38

Nie chwaliłbym się na Twoim miejscu na forum takimi rzeczami bo to chyba pod jakiś paragraf podchodzi :doh:

Awatar użytkownika
olczas
Posty: 53
Rejestracja: 29 lip 2013, 10:09
Deska: SU-2 , Nobile NHP
Latawiec: Rebel Edge Catalyst
Lokalizacja: Mizerów
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2014, 20:08

spoko.zrzuta jest zobaczymy czy zadziała .
może w końcu nie będzie czepiania się :stop: i zapanuje zgoda
jak nie to jesteśmy dychacza do tyłu :idea:
a może nie będzie za to paragrafu ,bo to czysta idea zebrania funduszy na promowanie polskiego kitesurfingu .dział marketingu i reklamy zamiast na banery reklamowe wydał go na zapewnienie uczestnikom miejsc parkingowych wraz z dojazdem.wszytko legalnie i cacy :clap:

Awatar użytkownika
yureksurfer
Posty: 165
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:09
Deska: naish
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2014, 20:14

A jak dzis było ? napiszcie tym co nie byli…. :clap:

Awatar użytkownika
hadrák
Posty: 96
Rejestracja: 07 wrz 2006, 10:09
Deska: AlpineFoil Access 5.0V2/Moses
Latawiec: Chrono 12/Ozone Catalyst 6
Lokalizacja: czechy
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 12 razy
 
Post05 kwie 2014, 20:42

Ponad 20 chętnych na brzegu,4 kites na tafli(Dyno17-ozone13-rally14-HFa 11mVolt)
phpBB [video]

Fischer
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2013, 11:37
Deska: nobile T5
Latawiec: slingshot rev
Lokalizacja: Wisła Wielka
 
Post05 kwie 2014, 22:34

Szed, w 100% Cię popieram bez gadania!
Z całym szacunkiem do wszystkich, podpisuje się pod tym co Szed napisał!
Poza tym jak już chcecie mu te fundusze przekazać to się pierw upewnijcie, że to on to dzierżawi, a nie za 2 tygodnie przeklinać i skomleć jak znowu rolnik (tym razem właściciel prawdziwy) będzie robił pod górkę ! I potem się większość obudzi. Bo wiem, że są osoby w tej wsi, które by chciały się z niczego wzbogacić :)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2014, 00:03

No to jest nas już dwóch :D
Spoko, nie ma się co spinać. Ja też mam szacunek do działań innych choć zupełnie tego nie popieram. Czas pokaże na ile ma to sens. :hand:

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2014, 09:11

szed pisze:Ja też mam szacunek do działań innych choć zupełnie tego nie popieram. Czas pokaże na ile ma to sens. :hand:


TO jest sensowne podejście :thumbsup:

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2014, 13:23

Fischer, mieszkasz na miejscu w wiśle w.? z tego co pamiętam ruszałeś 'temat' w kilku miejscach np.g. p. wod i powinieneś być już mocno w 'temacie' .
możesz się ze mną skontaktować przez PW? bo nie kojarze Cie ze spotu.
trzeba wreszcie skoordynować bo mam wrażenie ze im więcej osób pociągających indywidualnie za sznurki bez ładu i składu, tym gorzej dla efektu końcowego.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2014, 09:41

Popieram opcje sołtysów, planów, klubu, wypisów, wpisów, dokumentów .... nie popieram opłacania rolników , z UE dostają wystarczająco dużo . A zasieki mi nie przeszkadzają, a wręcz dobrze się bawię :)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron