Odwieszam: Sprawa Pauli i Pluta

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 19:06

yanosik pisze:mary.dk - tylko ogólnie przyjęta opcja jest dopuszczalna. My mówimy: idźcie za tykwą! I to jest jedyna opcja. W przeciwnym wypadku (gdy idziesz za sandałem) jesteś niewierny i zostaniesz ukamienowany :!: Kiteforum jest typowym przekrojem Polaków (to nie jest dobry i mądry naród, choć bywają i głupsze narody :mrgreen: ). W danym momencie była akurat "moda" na Pomoc dla Pluta i wszyscy rzucają się na ratunek (byłem jednym z nich - skromnie) - wtedy to była opcja słuszna - wszelka krytyka i odmienne zdanie - ZAKAZANE i kamienowane słownie :naughty:
A teraz jest odwrotnie - color1, który na tej fali poleciał emocjonalnie i zrobił coś jednocześnie i głupiego i dobrego, wylewa swoje frustracje tutaj, a jak ktoś przedstawi choć troszkę odmienny punkt widzenia od "ogólnie przyjętego" (tym razem 180* w drugą stronę) jest w tym talibanie kamienowany.
I tak dalej..., Tusk..., taśmy..., color1..., Pluto..., mówią źle o Polakach gnoje..., a my tacy "grzeczni"za granicą..., biskup Wesołowski..., ręce precz od Krzyża Smoleńskiego..., Ziomek niewzruszony i niewyprowadzony z równowagi..., Kaczyński wietrzy układ i tak jak Ziomek ma zawsze rację..., na lekko twarde gówno spadło trochę deszczu..., utworzyło się piękne polskie błotko..., wszyscy Polacy taplają się i bawią się wyśmienicie..., chociaż i tak każdy z nich nienawidzi swojego sąsiada, który tapla się w tym samym gównie...i tak dalej..., Polska..., Kiteforum..., itp..., itd...


Pieknie to wszystko ujales :thumb:
poetycko rzekłbym :clap:

Pozdro...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post01 lip 2014, 19:27

oho, widzę że niektórzy zaczęli dorabiać jakaś filozofię, ba... nawet ideologię do tego przypadku.

yanosik zamiast napisać, że zrobiłem coś "dobrego ale jednocześnie nierozważnego", raczył odwrócił sens tego zdarzenia i teraz sugeruję żem frustrat (choć jego samego najwyraźniej ta sytuacja frustruje).
mary.dk w komorniku widzi kata który niesłusznie ściga biednego dłużnika-oszusta (a to teraz jedyny skuteczny bat na pluto)

a sprawa jest prosta - dwójka waszych "funfli" OSZUKAŁA sporą grupę ludzi (a wcześniej jeszcze inną grupę ludzi - mam tu na myśli paulę, za co dostała warunkowy wyrok bez zawiasów), ale nie faktem że zbiórka.. że cel... tylko tym, że color1 czepia się bezpodstawnie... i teraz mamy takich co wyciągają odwrotne wnioski.

tylko przypadkiem stało się że pluto nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej (w innym kraju byłoby inaczej), ale sąd wydał wyrok jedyny sprawiedliwy w tej sprawie. a że w polsce wyroków się nie respektuje to wkroczył w miarę skuteczny komornik, ot i cała filozofia. i nie widzę tu absolutnie żadnych okoliczności łagodzących by komornik miał wykazywać serce w tej sprawie.

sprawa losowa ??? ha ha ha ! tykwa jest dokładnie taka sama jak w przypadku taśm wprost (skoro już o politykę zahaczyłeś yanosik) - szukają winnych przecieków w redakcji, a nie tam gdzie popełniono przestępstwo czy korupcję polityczną - tu wszystko cacy. jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

mary.dk - chyba masz coś nie tak z głową sugerując że to jakiś lans... nikt mnie na tym forum personalnie nie zna (może 4-5 osób z którymi byłem na wyjazdach) więc co albo kogo niby miałbym lansować ?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 19:42

color1 pisze:mary.dk - chyba masz coś nie tak z głową sugerując że to jakiś lans... nikt mnie na tym forum personalnie nie zna (może 4-5 osób z którymi byłem na wyjazdach) więc co albo kogo niby miałbym lansować ?


Mamy choćby jednego wspólnego znajomego,
ale nie o tym mowa,
z tym lansem fakt, troszkę naciagnalem,
ale k**** chlopie po ch*** pożyczasz pieniądze i to niebanalne obcym ludzia ?!!!
była akcja zbiorka - chcesz dajesz nie chcesz nie dajesz,
ty dajesz i pożyczasz i liczysz na to ze ktoś kto nie ma Tobie odda ? :doh:
a ze gościu gdzies tam pracuje to nie czyni z niego ani z jego pracodawcy przestępcy,
przecież musi gdzies pracować, jak ma splacic dlugi bez pracy ?

Co do komornika to będę się powtarzal - menda bez serca, przeważnie chamski,
zawsze raczej glupi, nie potrafiący wydedukować nic z szarej rzeczywistości - taka specyfika zawodu ;-)
Jeżeli obraziłem jakiegoś komornika to nie przepraszam, zachęcam raczej do refleksji :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post01 lip 2014, 20:05

mary.dk pisze:Mamy choćby jednego wspólnego znajomego,
ale nie o tym mowa,
z tym lansem fakt, troszkę naciagnalem,
ale k**** chlopie po ch*** pożyczasz pieniądze i to niebanalne obcym ludzia ?!!!
była akcja zbiorka - chcesz dajesz nie chcesz nie dajesz,
ty dajesz i pożyczasz i liczysz na to ze ktoś kto nie ma Tobie odda ? :doh:
a ze gościu gdzies tam pracuje to nie czyni z niego ani z jego pracodawcy przestępcy,
przecież musi gdzies pracować, jak ma splacic dlugi bez pracy ?

Co do komornika to będę się powtarzal - menda bez serca, przeważnie chamski,
zawsze raczej glupi, nie potrafiący wydedukować nic z szarej rzeczywistości - taka specyfika zawodu ;-)
Jeżeli obraziłem jakiegoś komornika to nie przepraszam, zachęcam raczej do refleksji :hand:

Pozdro...


mary.dk toż to sprawa z jesieni 2010 roku (w kilka dni po tym jak się tu pojawiłem, więc podwójna wtopa), teraz mnie pytasz po co pozyczam kase ?
jakbym wiedzial jaka chryja z tego bedzie to myslisz ze powtorzylbym taka akcje ? zerknij do źródeł, przeczytaj jaka była fama że "wszyscy znamy pluta i jego gromadkę" - myślę sobie, może trzeba pomóc skoro ma człowiek (którego nie znam) nóż na gardle... fakt byłem idealistą... nadal jestem, ale bardziej ostrożnym i tyle w temacie.

poza tym sedno problemu nie w tym że ON NIE MIAŁ Z CZEGO ODDAĆ ale że najzwyczajniej w świecie przywłaszczył sobie (przy czynnym udziale swojej kobiety) coś czym nie powinien dysponować, bo zebrał potrzebną kasę ze zbiórki, BEZ udziału mojej pożyczki jak się okazało - była to kwestia jednego dnia i JEDNEJ pokaźnej wpłaty od innej osoby.
czyli ostatniego dnia zebrał ze zbiórki swoje wymagane 13 tysiaków i dodatkowo trzymał w łapie moje dzień wcześniej POŻYCZONE na czas zbiórki 9 tysiaków które powinien oddać niezwłocznie (bo i tak by pewnie zebrał wymagana kwotę, tyle że trochę później, sęk w tym że nazajutrz mieli z kajdanami przyjść po jego babę). ale postanowił przycwaniaczyc...

co tu jest niezrozumiałe w moich oczekiwaniach ??? i gdzie tu okoliczności łagodzące dla oszusta ?

komornik z reguły to niewdzięczny zawód, ale w tym przypadku chwała za to, i szara rzeczywistość nie ma tu nic do rzeczy.

p/s ale najbardziej zenujace jest to, ze wszyscy ktorzy pierwsi glosowali (dobrzy znajomi pluta) ze trzeba pomoc - po calej chryi "morda w kubel" i jak najszybciej zamiesc niewygodny temat pod dywan, "to nie my, to oni"... ale mam to gdzies, bo ja odzyskam swoje, prawnik zarobi swoje, komornik zgarnie swoje... a najgorzej w tym wszystkim i tak wyjdzie pluto. to tylko kwestia czasu.

peace... jak mawia ziomek, bo zmierzamy w złym kierunku

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 22:05

mary.dk pisze:
eska pisze: naciągają unie eu. na dotacje na ponad pół bańki itd. itd., zabawa trwa :)

Taa... ciekawe na jakie dotacje,
...czy ty w ogole się orientujesz jak ciężko jest dostać dotacje z UE ? taka powyżej 5 tys pln ?
pomijając fakt ze żadne konkursy nie sa jeszcze ogłoszone, a te do wzięcia skonczyly się już sporszy czas remu ;-)
Pozdro...


mary.dk - uwierz mi, W OGÓLE SIĘ ORIENTUJĘ - zadałam sobie tyle trudu i napisałam oficjalne pismo do urzędu odpowiedzialnego za kontrolę dotacji, wyjaśniając że ten projekt już traz otworzyli, po czym zamknęli (zawiesili stronę) i otworzyli go raz jeszcze w celu "wyrwania dotacji", pokazująć że 100 kont połączonych z fb to trochę mało, szczególnie jak 20 osób ma nazwisko takie jak beneficjent, a z 20 to dzieciaki w wieku 8 lat - koledzy ze szkoły syna beneficjenta, a kolejna osoba założyła na ten sam email 5 kont.

Po urzędowym czasie dostałam odpowiedź, że była przeprowadzona wnikliwa kontrola, że 100 kont połączonych z FB było w założeniach projektu i tak dajej, tak dalej. Jedym słowem myślę że ktoś tam w urzędzie nie chiał się przyznać że dali się zrobić w trombę, więc aby chronić swoje dupsko po prostu zamiatają sprawę pod stół.

Tak więc może w Królestwie Dani jest inaczej. Tak czy siak wyczekam ich, dziś właśnie weszło w życie nowe prawo - czas poszperać po księgach wieczystych po nazwisku i może postraszyć licytacją jakiejś własności... zobaczymy :)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 00:39

color1 pisze:oho, widzę że niektórzy zaczęli dorabiać jakaś filozofię, ba... nawet ideologię do tego przypadku.

yanosik zamiast napisać, że zrobiłem coś "dobrego ale jednocześnie nierozważnego", raczył odwrócił sens tego zdarzenia i teraz sugeruję żem frustrat (choć jego samego najwyraźniej ta sytuacja frustruje).


ja mam swoich oszustów, którzy prawomocnym wyrokiem powinni mi oddać kilka tysi zł :shock: ...bo byłem tak naiwny, jak ty...tylko to nie było na forum , na którym mógłbym odbić piłeczkę...i choćby napiętnować złoczyńcę...i delikatnie ukryć, jaki ze mnie głupiec, dając moje ciężko zapracowane pieniądze komuś, kogo zupełnie nie znam, w tzw. "dobrej wierze"! Jesteś głupcem color1 tak samo jak ja, ale tylko ty i ja możemy zrozumieć to, co nas spotkało i ewentualnie wyciągnąć konsekwencje i naukę na przyszłość!
Tak czy inaczej, powtórzę jak mantrę, polski naród jest głupi. To nie jest mądry naród. Pokażcie mi choć jeden przykład mądrości tego narodu! Odwaga, waleczność itp...ok, ale mądrość? Sorrry, ale ominęła te tereny dawno temu!!!

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post02 lip 2014, 10:03

yanosik pisze: ja mam swoich oszustów, którzy prawomocnym wyrokiem powinni mi oddać kilka tysi zł :shock: ...bo byłem tak naiwny, jak ty...tylko to nie było na forum , na którym mógłbym odbić piłeczkę...i choćby napiętnować złoczyńcę...i delikatnie ukryć, jaki ze mnie głupiec, dając moje ciężko zapracowane pieniądze komuś, kogo zupełnie nie znam, w tzw. "dobrej wierze"! Jesteś głupcem color1 tak samo jak ja, ale tylko ty i ja możemy zrozumieć to, co nas spotkało i ewentualnie wyciągnąć konsekwencje i naukę na przyszłość!
Tak czy inaczej, powtórzę jak mantrę, polski naród jest głupi. To nie jest mądry naród. Pokażcie mi choć jeden przykład mądrości tego narodu! Odwaga, waleczność itp...ok, ale mądrość? Sorrry, ale ominęła te tereny dawno temu!!!


To nie jest żadna głupota!!!! To jest oznaka wrażliwości na cierpienie i potrzebę drugiego człowieka. Ty - ze swoim przypadkiem, Color1, jak i wszyscy inni, którzy złożyli się na tego obsrańca, dali wyraz swojej empatii i dobrego serca i w żadnym wypadku nie należy ich potępiać ani wyśmiewać! A to co się zadziało potem, to zupełnie inna historia.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 10:56

yanosik pisze:.., Ziomek niewzruszony i niewyprowadzony z równowagi..., Kaczyński wietrzy układ i tak jak Ziomek ma zawsze rację...d...


Szanowny Yanosiku - nie przepraszam, że śmiałem się wypowiedzieć na temat Twoich desek :thumb:

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post03 lip 2014, 10:45

yanosik pisze:Tak czy inaczej, powtórzę jak mantrę, polski naród jest głupi. To nie jest mądry naród. Pokażcie mi choć jeden przykład mądrości tego narodu! Odwaga, waleczność itp...ok, ale mądrość? Sorrry, ale ominęła te tereny dawno temu!!!


Nie zgodze sie z Toba za nic w swiecie !
Najlepszym przykładem naszej mądrości jest frekwencja na wyborach,
jesteśmy madrym narodem ktorym rządzą glupi ludzie.
Jesli masz wątpliwości to zapraszam np do Danii,
takiej zgraji ograniczonych idiotow w jednym miejscu ciężko szukac w PL,
a ze lepiej im sie zyje, no coz - demografia.

pozdro...

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2014, 14:23

eska pisze:
mary.dk pisze:
eska pisze: naciągają unie eu. na dotacje na ponad pół bańki itd. itd., zabawa trwa :)

Taa... ciekawe na jakie dotacje,
...czy ty w ogole się orientujesz jak ciężko jest dostać dotacje z UE ? taka powyżej 5 tys pln ?
pomijając fakt ze żadne konkursy nie sa jeszcze ogłoszone, a te do wzięcia skonczyly się już sporszy czas remu ;-)
Pozdro...


mary.dk - uwierz mi, W OGÓLE SIĘ ORIENTUJĘ - zadałam sobie tyle trudu i napisałam oficjalne pismo do urzędu odpowiedzialnego za kontrolę dotacji, wyjaśniając że ten projekt już traz otworzyli, po czym zamknęli (zawiesili stronę) i otworzyli go raz jeszcze w celu "wyrwania dotacji", pokazująć że 100 kont połączonych z fb to trochę mało, szczególnie jak 20 osób ma nazwisko takie jak beneficjent, a z 20 to dzieciaki w wieku 8 lat - koledzy ze szkoły syna beneficjenta, a kolejna osoba założyła na ten sam email 5 kont.

Po urzędowym czasie dostałam odpowiedź, że była przeprowadzona wnikliwa kontrola, że 100 kont połączonych z FB było w założeniach projektu i tak dajej, tak dalej. Jedym słowem myślę że ktoś tam w urzędzie nie chiał się przyznać że dali się zrobić w trombę, więc aby chronić swoje dupsko po prostu zamiatają sprawę pod stół.

Tak więc może w Królestwie Dani jest inaczej. Tak czy siak wyczekam ich, dziś właśnie weszło w życie nowe prawo - czas poszperać po księgach wieczystych po nazwisku i może postraszyć licytacją jakiejś własności... zobaczymy :)


mary.dk - cos Ci odpisalam.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post03 lip 2014, 15:22

eska pisze:mary.dk - cos Ci odpisalam.


Bardzo dziekuje - przeczytałem i przyjalem do wiadomości :-)
Generalnie ja się orientuje w dotacjach w PL,
w DK nie mam pojęcia jak to działa,
sprawa o której piszesz jest dla mnie jakims kompletnym kosmosem,
ale skoro mówisz ze tak jest to tak jest.

Pozdro...

klx
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2014, 16:25
 
Post04 lip 2014, 10:36

Tak informacyjnie, jeśli to nie ta sama sprawa to bardzo podobna:
http://niezalezna.pl/56966-jedna-kobiet ... 0-zarzutow

Awatar użytkownika
sasiad
Posty: 399
Rejestracja: 22 cze 2005, 22:52
Deska: SU2
Latawiec: Bananas 7 i 12m2
Lokalizacja: Rewa
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 lip 2014, 11:52

Temat śledzę od początku.
Dla mnie sprawa wygląda jasno.
Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - chodzi o sąd i komornika.
Teraz komornik niech działa, i może być tępy i brzydki, On ma odzyskać mienie color'a.
Pluto wiedział co robi, tak samo Paula.
Rozumiem że pierwsza akcja = informacja o potrzebie poszła szerokim echem, i wielu ich znajomych nagłaśniało sprawę. Szkoda jednak, że teraz / po akcji tak jak pisze color, chowają głowy w piach.
Nie piszę tu konkretnie o pracodawcy pluta - gdzie wtedy pracował, ale o ogóle!
Wtedy było tylu jego przyjaciół, a teraz NIKT się nie wypowiada, nikt nie napisze czy spróbował z nim pogadać, żeby załatwił sprawę jak dorosły człowiek. Szkoda.....

Troszkę racji przyznaję mary.dk, pożyczając taką kwotę trzeba się dobrze zastanowić. Jednak kolego (pozwolę sobie tak napisać), praca komornika na tym polega. On się nie ma podobać, ani być miłym, bo nie załatwia spraw z "miłymi" ludźmi. Ma zrobić swoje, i odzyskać mienie.

color1 - walcz o swoje i nie odpuszczaj :!: :!: gratuluję komornika, konkretny i wie co ma robić :clap:

robertdr
Posty: 342
Rejestracja: 05 wrz 2008, 14:26
Deska: biały Yamay
Latawiec: trzy gabrysie
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2014, 21:05

Color1 - już pisałem w tym wątku że współczuję sytuacji. za dobre serce jeszcze teraz pyszczą jakieś obszczymurki, że nie masz racji, żebyś odpuścił....
To mam taką propozycję do jego stałego pracodawcy :D i wszystkich, którzy tak zachęcali do pomocy ZRÓBCIE ZRZUTĘ I ODDAJCIE COLOROWI KASĘ !!!!!
I żeby nie było - też dałem kiedy była akcja, wku...wia mnie tylko to szczekanie na Colora1

trzymaj się
R

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2014, 09:38

robertdr pisze:
To mam taką propozycję do jego stałego pracodawcy :D i wszystkich, którzy tak zachęcali do pomocy ZRÓBCIE ZRZUTĘ I ODDAJCIE COLOROWI KASĘ !!!!!


"stały pracodawca" zobowiązuje oddać wszystko sam - wszystkim :idea:
jeśli tyko podasz jakikolwiek link czy cytat gdzie zachęca "zrzuty" lub że chociaż popiera tę akcję :idea:

peace


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości