Gokova - Turcja, ktoś z Was testował?

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Leonid
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:45
Deska: 77 Yamay
Latawiec: Ozone C4, Catalyst
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post07 cze 2013, 11:04

Witam
Podróz tam i z powrotem drogą : powietrzno - morsko - lądową, w sierpniu, znalazłem za 1tyś z groszami. Brakuje mi jeszcze do całej układanki ( jako że zostałem liczydłem ) jak wygląda sprawa spania, hotel czy jednak namiot. Mniej więcej koszty żarcia i oczywiście opłaty na spocie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post07 cze 2013, 12:54

jeśli chodzi o spanie to ja najtaniej (ale musiało być z basenem) znalazłam tu: http://www.turkuaz-guide.net/gokova-hotels.html
polecam też sprawdzić różne info na: http://akyaka.com/

co do żarcia to podobno wybór jest... od mega pysznej kanapki ze świeżą rybą (oczywiście od rybaka po drodze ze spotu) za 2 ojro...
do fajnych knajpek z lokalnym i europejskim menu...

ja jadę 10 sierpnia na 2 tyg... a ty Leonid na kiedy masz booking?
śmiesznie byłoby spotkać się z kimś z kf na spocie...

Awatar użytkownika
Leonid
Posty: 49
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:45
Deska: 77 Yamay
Latawiec: Ozone C4, Catalyst
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 4 razy
 
Post07 cze 2013, 15:10

Dzięki za wieści. Na razie to przymiarki, znalazłem po prostu b. tani bilet na jedną z greckich wysp i zacząłem kombinować, co w okolicy omijając Praso i w ogóle raczej nie w Grecji. Ta Turcja b. mi przypasowała. Dzięki za linki . Pytania zadaję, bo syna z ewentualnymi kolegami mam zabrać i na te same pytania będę musiał odpowiedzieć :D
Ewentualne daty sie zazębiają, więc piwo za pomoc postawię na miejscu. Sam jestem jeszcze dość nieporadny, ale mam nadzieję że tam w spokoju bez Hel`owej bieganiny doszlifuję umiejetności.
Ale jak napisałem to dopiero przymiarki
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, 17:19 przez Leonid, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Foretti
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2013, 11:58
 
Post10 cze 2013, 12:16

Jeśli chodzi o hotel to polecam Yucelen Hotel. Położony w fajnym miejscu kompleks, w bliskim sąsiedztwie parku krajobrazowego. Rewelacyjne zejście do morza i wspaniałą plaża w zatoce. Rewelacja :)

_______________________

Kto poleci dobry żłobek opole?

lasarus
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 00:33
Deska: Xenon
Latawiec: CabrinhaSB12
 
Post21 sie 2013, 01:05

Witam, a czy byl tam ktos z Was z dziecmi ? mam dwojkie smykow 3 i 6 lat. Miejscowka z dostepnych opisow bardzo mi sie podoba,ale czy dla reszty rodzinki beda tam jekies atrakcje?;)
PS. planuje wyjazd na tydzien we wrzesniu.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 01:48

phpBB [video]

Pytajcie Juniora albo Denisa - wrócili stamtąd 2 tyg temu.

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 08:06

Surfbabe- i jak tam pobyt w Gokova?Owocny?Moze jakas mala relacja?Ciekawe jak tam z wiatrem w pazdzerniku i listopadzie.

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 09:19

Slawek-Kopiec pisze:Surfbabe- i jak tam pobyt w Gokova?Owocny?Moze jakas mala relacja?Ciekawe jak tam z wiatrem w pazdzerniku i listopadzie.


Październik/Listopad odpada. Tam wchodzi w grę tylko termiczny wiatr, który włącza się o 12 i wieje do ok 18. Wyjazd tam ma sens tylko lipiec/sierpień/wrzesień.
Surfbabe siedzi tam teraz, z tego co wiem, to pływa codziennie. Ale może sama coś naskrobie. Ja jadę 30 sierpnia, to sam stestuje...

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 09:33

Odpisali mi z bazy AlwaysWindy ze w pazdzierniku wieje tez soidnie - ale w sumie co mieli napisac :)Ze nie wieje i pozbyc sie potencjalnych klientow :)

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 09:48

Slawek-Kopiec pisze:Odpisali mi z bazy AlwaysWindy ze w pazdzierniku wieje tez soidnie - ale w sumie co mieli napisac :)Ze nie wieje i pozbyc sie potencjalnych klientow :)


Ja czytałem relację ludzi na kf.com. O październiku za bardzo nikt nie pisał. A wtopy zdarzają się tez w "pewnym" okresie. Jeśli w paździenriku będą wysokie temperatury i bezchurne niebo, to teoretycznie powinno być ok :) Ja bym tam nie ryzykował :)

btw - poza tym "solidnie" to tam chyba nigdy nie wieje :)

lasarus
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2012, 00:33
Deska: Xenon
Latawiec: CabrinhaSB12
 
Post21 sie 2013, 15:02

Hej Briku.
Mam prosbe - podal bys mi jakies szczegoly jak i czym tam planujesz sie dostac? moze byc na prv. Szukalem polaczen lotniczych ale lipa....chyba ze zle szukam;)
Pozdr.

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 15:19

lasarus pisze:Hej Briku.
Mam prosbe - podal bys mi jakies szczegoly jak i czym tam planujesz sie dostac? moze byc na prv. Szukalem polaczen lotniczych ale lipa....chyba ze zle szukam;)
Pozdr.


Opcje w zasadzie masz 2:
1) Lecisz czarterem do Bordum, zamawiasz transfer z lotniska do Akyaki (sporo tego w necie), tam szukasz noclegu (sporo tego w necie)
2) szukasz gotowca w biurze podróży do miejscowości Marmaris (15km od spotu) i wynajmujesz samochód

Teraz kwestia jakie masz priorytety itd :) Chce Ci się kombinować, sam decydujesz gdzie spisz, za ile, co jesz itd - to opcja 1. Nie chce Ci się bawić w kombinowanie, wszystko chcesz mieć "na tacy" - opcja 2.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post22 sie 2013, 10:11

Jak mnie Junior, ani Denis nie wyprzedzą z relacją zanim wrócę do chałupy, to postaram się coś naskrobać.
Ja mieszkam w Akyaka, czyli w miejscowości, z której jest na piechtę do spotu kwadransik.
Bardzo mi się tu podoba, jest mega malowniczo, a lokalesi zaskakują serdecznością. Ryby w knajpach i w ogóle żarcie pycha.
No i tak, wieje rzeczywiście zawsze - jak Briku pisał - włącza się ok.11-12-tej, wieje do 18-tej.
Od południa jest na duże rozmiary, po 3-ciej często dowiewa wyraźnie mocniej, ale tak 18 węzłów.
Większość czasu pływam na mojej 11,5, wyszłam do tej pory 2 razu na 8m, ale za dużo na nim nie miałam.
Woda, tam gdzie płytko płaska, mini czopik, falka - tam gdzie głębiej od 0,5-do 1m, ale bardzo sympatyczna, fajoska do wybicia :P .
Przed samymi szkółkami, co widać z kamerki alwayswindy strefa ograniczona dla początkujących.
Dwie strefy freeride wyznaczone po lewej i prawej stronie - po lewej (dalej od miasta) wiatr mocniejszy o 3-4 węzły.
Wiatr równy, przewidywalny, tylko po 3-ciej czasami szkwali...
Mnie się tu baaardzo podoba. :D

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2013, 11:16

pisz pisz i najlepiej napisz ile to wszystko wyszło cenowo. Może się wybiorę w drugiej połowie września skoro wrzesień sie wywalił...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post23 sie 2013, 09:21

wrzesień w Gokovej to podobno najlepszy miesiąc, bo poza charakterystyczną tu termiką wchodzą trade winds.
dopytywałam dwóch lokalsów i dziewczynę, która mieszka tu 7 lat - mówią to samo.

kasiorka:
jak jadę z dziećmi, to muszę mieć wszystko pobukowane z wyprzedzeniem, więc z pewnością poniosłam wyższe koszty, no i jestem tu w szczycie ich sezonu (Turcy nie jeżdżą na wakacje w Ramadan, więc walą drzwiami i oknami zaraz po... no to ja to właśnie mam).
chciałam mieszkać na miejscu w Akyaka, więc wzięłam czarter do Bodrum - najtańszy dostałam w Alfa Star za 1299 za osobę.
z lotniska transfer 80 euro za kurs (taki mini bus - ładuje do 8-9 osób plus sprzęt, więc jak jedzie więcej niż 4 osoby to lepiej się opłaca).
mieszkanie - dla dzieci musiałam wziąć apartament z basenem, których wcale nie jest tu dużo, mieszkanko dla 4 osób - dwa pokoje, kuchnia, łazienka - 1300pln za tydzień.
ceny w sklepach porównywalne do naszych.
ceny w restauracjach też... polecam rybki, to rybne miejsce ta Akyaka - danie np. świeża ryba z grilla (seabass, seabream) za 25-28 pln !
ale jest cała masa lokalnych barów, gdzie wielgaśną bułkę ze świeżą rybką (Balik Ekmek), pikantnym mielonym mięsem (Kofte Ekmek), kebab w picie (tu mówią Durum!) wciągasz za całe 8,5 PLN! a pychota...

wejście na plażę kosztuje 10 LT (17 PLN) za dzień, ale tylko od osoby kajtującej.
jak przyjeżdżasz autem kasują na wjeździe, jak idziesz piechotką od miasta, to rzadko cię zauważają... :wink:
jeśli chcesz zostawić sprzęt to bazy liczą sobie od 5-6 euro za dzień.
ja jestem w bazie http://kiteboardgokova.com/en - bardzo mili ludzie... z godnością znosili pytania, po których alwayswinduy mnie olało np. czy warto brać auto (w Akyaka to bez sensu, bo tu wszystko w odległości kilku minut), bankomaty, czy lepiej euro czy dolary, etc. i dali najniższe stawki z 3 innych sprawdzanych przeze mnie baz - u nich za storage płacę 10 lira (17 pln) za dzień.

briku z tego forum leci inną metodą - hotel w Marmaris i auto do spotu... Marmaris do Gokovej to 30km i będzie 30min, bo Marmaris, pięknie położone, ale naprawdę spore miasto.
z moją rodzinką ta opcja ni cholery by nie przeszła...
Poza wszystkim Akyaka jest kameralna, bardzo sympatyczna, malownicza z charakterystyczną zabudową...
jak wrócę do domu, to wrzucę zdjęcia. piknie, naprawdę.
Innymi słowy, kto potrzebuje atrakcji, to polecam miasto Marmaris, kto woli spokój i klimat to Akyakę.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości