Foilboarding - uskrzydleni inaczej [ANKIETA]

Forum poświęcone foilboardingowi, czyli desce z hydroskrzydłem.

Jakie jest Twoje podejście do foilboardingu?

- Potrafię pływać na foilu ale nie posiadam własnego sprzętu,
2
1%
- Potrafię pływać na foilu i posiadam własny sprzęt,
5
3%
- Jeszcze nie potrafię pływać ale już posiadam sprzęt,
1
1%
- Chciałbym koniecznie się nauczyć,
38
27%
- Może przy okazji spróbuję ten wynalazek,
70
49%
- Wygląda może interesująco ale nie będę tego próbować,
7
5%
- Wogóle mnie to nie interesuje.
20
14%
 
Liczba głosów: 143

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post02 lip 2013, 09:04

Obrazek

:D

Edit. źródło z KF.com :wink:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 11:40 przez Wrogu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2013, 11:37

Wrogu pisze:Obrazek

Tadeusz - będzie działało?
Ja mam wątpliwości co do kąta spływu z tylnej lotki i stosunku powierzchni między lotkami.
Poza tym kolor będzie spowalniał skrzydło.
Wg mnie jeśli zmienić kolor i użyć struga to chyba pojedzie :wink:

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post02 lip 2013, 23:24

BraCuru pisze:Tadeusz - będzie działało?


Odpowiedź jak najbardziej poważna:
-Jeśli zawodnik będzie na tyle lekki, że nie nastąpi przełamanie płata przedniego lub kadłuba na pół pod jego ciężarem (w miejscu osadzenia masztu)
- jeśli płaty nośne są wyprofilowane symetrycznie, tzn lewa i prawa strona są lustrzanymi odbiciami
-jeśli maszt jest profilem symetrycznym nieskręconym w śmigło i wystarczająco sztywnym na skręcanie (sztywność tą można zwiększyć, skracając maszt lub zwiększając jego grubość)
-jeśli kąt zaklinowania statecznika wynosi około 3 stopni

BĘDZIE DZIAŁAŁO, przynajmniej do chwili, gdy pęczniejące i paczące się drewno nie zaburzy symetrii hydrolotu.

PODZIĘKOWANIA

Chciałbym w tym miejscu bardzo PODZIĘKOWAĆ kiterowi, który przedwczoraj, usłyszawszy moje wołanie z wody,
szybkim sprintem (po rewskim piachu!) wyłowił mojego ulubionego kajta,
ratując go przed rolowaniem w stronę Kłajpedy :clap: :thumb: :clap: :pray: : :clap: :thumbsup:
Jak już wyszedłem na brzeg zobaczyłem, że nie podpiąłem lisza, co spowodowało kajta odlot po przypadkowym wypięciu CL. Skleroza - pomyślałem.
Ale po chwili przypomniały mi się nauki, by lisza wpinać najpierw, a potem CL, a ja mam nawyk odwrotny.
Teraz walczę o zamianę starego nawyku z nowym. :doh:

BraCuru pisze:No to jesteśmy umówieni. Latem i jesienią planuję podskoczyć np. z domu na kawkę do Świnoujścia.
Rok temu była kawka w Mielnie:

Po cichu liczyłem na to, że się domyślisz i zajedziemy do Grzybowa na kolację, :wink: startując rano z Rewy?

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lip 2013, 20:23

LatającyDziadekTadek pisze:Po cichu liczyłem na to, że się domyślisz i zajedziemy do Grzybowa na kolację, :wink: startując rano z Rewy?

Zapraszam, zapraszam!

Tutaj moje wypociny z Belgii.
Na filiku widać jak bezpiecznie upadać, kręcić deską pod wave (jak się pojawi) a na koniec "wężyk"
phpBB [video]

Awatar użytkownika
edi253
Posty: 35
Rejestracja: 01 paź 2008, 12:02
Lokalizacja: Grzybowo k/ Kołobrzegu i Wronki k/Poznania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2013, 09:05

ile wiało ? jaki miałeś latawiec? Sądząc po ilości kitów na spocie wiało mało.Ja też tak chce pływać!

Mojego foila już opanowałem ale z dolnym zakresem wiatrowym nie jest tak dobże, Wczoraj poszedlem na plaże przy 8 węzłach. ( latawiec best kahonna 11,5m2) Namęczyłem się straszie by kite wystartować z plaży, jak już wystartował to w powietrzu miałem problemy by go utrzymać ( co chwile kiteloopa musialem robić by wrócil do zenitu ), wyszedłem poza drugą mieliznę, przyszedł leciutki podmuch wiatru jakimś cudem udało mi się wystartować, deska się uniosła i przepłynąłem na pełnym uniesienu 500m. Ponieważ zwirotów nie umiem robić to duopę zamoczyłem, deskę odwróciłem i chciałem wrócic do brzegu.... niestety nie udało już mi sie stanąć na desce.
Może powinienem zainwestować w większy latawiec????? jesli tak to jaki duży? ( Marek a nie chcesz ty sprzedać swojej 18-tki ?)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2013, 10:35

edi253 pisze:ile wiało ? jaki miałeś latawiec? Sądząc po ilości kitów na spocie wiało mało.Ja też tak chce pływać!

Mało. Nie chce pisać dolnego limitu aby nie wkurzać sfrustrowanych, dolewać oliwy do ognia niedowiarkom :wink:
A na ile widać z filmiku?
Najlepsze jest to, że wkrótce te "mało" będzie jeszcze "mniej", bo projektuję deski na ultra słaby wiatr. Mam nadzieję, że będą w Grzybowie do końca lipca.
Zakładam, że przy wietrze niespadającym poniżej 5kts będę miał jazdę pozwalającą na komfortową jazdę z max 13m.

Może powinienem zainwestować w większy latawiec????? jesli tak to jaki duży? ( Marek a nie chcesz ty sprzedać swojej 18-tki ?)

Adam - owszem na słaby wiatr potrzebny jest jak najlżejszy latawiec ale nie aż tak ogromny. Nie jestem jeszcze pewien jaki jest maksymalny praktyczny rozmiar.
Pływałem na 18m - przy 10-12kts już czułem się przepałowany.
W tej chwili przy 7kts i desce z filmiku (110cm tylko!!!!!) daję fajnie na 13m.

Obecnie odważyłbym się oświadczyć, że na słaby wiatr optymalny latawiec to classic bow ( żadne C shapy, hybrydy, delty i inne wynalazki) max 14m, szybki, z jak największym zakresem (najlepiej bar racingowy), max 5 poprzecznych tub a najlepiej 3 oraz jak najlżejszy.
Najbliższe ideałowi znane mi latawce to: RRD addiction, North Dyno, Cabrinha Velocity VMG, Ozone Edge 2013 (mają rejsowe bary) oraz te same z 2012 (Crossbow LW zamiast Velcoity) ale musiałbym przerobić Ci bar.

Wydaje mi się, że z Twoją wagą ten 11,5m jest chyba za mały. Może lepiej go wymienić na coś większego? Nie pływałem na nim więc nie wiem jak on pasuje do foila.
Poza tym po testach prototypów może zmienię zdanie.

18tki nie sprzedaję - to moja broń na zawody racing.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2013, 15:45

Gdzie można nabyć takiego foila?


Tak przy okazji nie wiem czy było :)

Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2013, 20:30

Grzegorz KiteLife pisze:Gdzie można nabyć takiego foila

Nie jest prosta sprawa.
Oficjalnie w PL sprzedaje tylko Zeeko ale chwalą się że wszystko sprzedali mimo kosmicznych cen a linia fabryczna pracuje 365/24/7 :wink:
Musiałbyś kontaktować się bezpośrednio z producentami we Francji, Włoszech, USA.

Polecam Moses Hydrofoil, na której się nauczyłem, jest jakościowa bez zarzutów, da się pływać i kosztuje połowę tego co konkurencja. Nadal nie wiem z czego to wynika :?:
Dzisaj próbowałem 3 foila od innego producenta. Tym razem był to Radical Foil i guzik - nawet nie przypłynąłem 10m. Philippe, belgijski właściciel, uczy się na tym już 2 miesiace. Bez sukcesu :(
Pokaże wkrótce na filmiku o co chodzi.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2013, 08:53

BraCuru pisze:
Oficjalnie w PL sprzedaje tylko Zeeko ale chwalą się że wszystko sprzedali mimo kosmicznych cen


Makaira wypuszczona została w 2 wersjach Makaira Carbon i Racing i faktycznie stock rozszedł się do zera.

Wiem że obecnie trwają prace(etap testów już zakończony) na modelem z wymiennym kompletem "skrzydeł"-stateczników. Jeden dla większej nośności - dla początkujących, drugi dla wysokich osiągów prędkości i ostrzenia. "Premiera" przewidziana była na czerwiec ale trochę się wszystko opóźnia ... więc czekamy

Co do ceny to technologia produkcji używana przez Zeeko jest bardzo kosztowna , aluminiowe formy i duuużo karbonu by zapewnić najwyższą sztywność masztu.

pozdrówka

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2013, 10:06

U W A G A !!!!! U W A G A !!!!! U W A G A !!!!! U W A G A !!!!!U W A G A !!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Zapraszam wszytskich zainteresowanych foilem do pisania, czytania specjalistycznego forum o wodolotach, skrzydłach, lewitacji itd: www.FoilForum.pl
http://www.foilforum.pl/viewtopic.php?f=2&t=4

Zaczynamy. Mam nadzieje, że po wolnym starcie z czasem nabierzemy takiego tempa w jakim zaczyna rozwijać się foil na świecie.

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post15 sie 2013, 21:15

Poniższy obrazek przedstawia mój traningowy przelot z Chałup do Łeby sprzed miesiąca 8)

Obrazek

Natomiast tutaj:

http://wingokite.com/re300

mapka pokazuje trasę na sobotę, do której się ostatnio przygotowywałem.

3majcie kciuki, by starczyło mi wiatru i pary :pray: :pray: :pray:

pietkun
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:23
Latawiec: vegas
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 6 razy
 
Post15 sie 2013, 21:39

LatającyDziadekTadek pisze:
http://wingokite.com/re300

mapka pokazuje trasę na sobotę, do której się ostatnio przygotowywałem.

3majcie kciuki, by starczyło mi wiatru i pary :pray: :pray: :pray:


powodzenia! ładny cel!
bardzo przejrzysta strona, fajnie się przegląda

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post16 sie 2013, 22:09

Prognoza szykuje się bliska doskonałości. Startujemy jutro o 6:00 rano z Rewala.
Jeśli pójdzie zgodnie z planem, to do Rejsiarzy w Jastarni pomachamy ok. godz 14.
ale w niedzielę z pewnością będziemy Was podziwiali z plaży w Jastarni.

Awatar użytkownika
LatającyDziadekTadek
Posty: 91
Rejestracja: 05 lut 2013, 19:30
Deska: fojler
Latawiec: Cabrinha, Epic, Ozone
Lokalizacja: Pomezania
Dostał piwko: 18 razy
 
Post18 sie 2013, 11:50

Uff. Dopłynęliśmy po prawie 13 godzinach 8) 8) 8)
Wiatru starczyło do końca, chociaż momentami było mało mimo, że zrezygnowałem z 10 edge na rzecz 18 epic.
Więcej szczegółów w miarę jak będę dochodził do siebie. Muszę nieco rozprostować kości po tym maratonie który dzięki halsówce wzdłuż Helu wydłużył się do 400km.

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post18 sie 2013, 22:06

LatającyDziadekTadek pisze:Uff. Dopłynęliśmy po prawie 13 godzinach 8) 8) 8)
Wiatru starczyło do końca, chociaż momentami było mało mimo, że zrezygnowałem z 10 edge na rzecz 18 epic.
Więcej szczegółów w miarę jak będę dochodził do siebie. Muszę nieco rozprostować kości po tym maratonie który dzięki halsówce wzdłuż Helu wydłużył się do 400km.


Szacun :thumb:


Wróć do „Foil, Foilboarding, Hydrofoiling”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości