Przygotowanie fizyczne do sezonu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post19 lut 2013, 07:32

zapisz sie na boks/kickbox/mma cokolwiek, jakie sporty walki - przygotowanie do sezonu gwarantowane
tez polecam bardzo dobra rada Proponowal bym tez Aikido . Masa bardzo dobrych cwiczen ogolnorozwojowych motywacja i przygotowanie rewela . Problem w tym ze zaczyna sie sezon i kupa z treningami .

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2013, 14:43

mlodziak pisze:http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=09JA6fFH4ew ---> hehehehe będę próbował :shock:
nadwaga lekka jest :naughty: , w sezonie przy wzroście 185 cm ważyłem 74 :mrgreen: , po świętach :D 80 :? .
kolana mi wysiadły po pływaniu "dzień w dzień" przez miesiąc, więc to trochę zrozumiałe. u lekarza byłem, grecki, po angielsku się dogadaliśmy, przypisał jakieś kropelki. :lol:
mandaro, przybędziesz? :thumbsup:


80kg i 185cm to waga w normie, chociaż w górnej granicy.

Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 21:25

trochę odświeżę temat :)

A mianowicie ciekawi mnie, jak zawodnicy freestyle przygotowują się do sezonu. Na pewno robią coś oprócz ogólnorozwojowych ćwiczeń.
Jak się przygotować, by nasz progres mógł być jeszcze szybszy?

Warto sobie zadać pytanie na początku, od czego progres na wodzie generalnie zależy, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko nasze przygotowanie fizyczne.
Według mnie, najważniejsze, co tutaj jest nam potrzebne, to znajomość swojego ciała, "czucie" i kontrola naszych rąk, nóg, głowy.
Bardzo w tym pomagają zajęcia na batucie - ogólnie gimnastyka, akrobatyka - jednak to też niestety nie dla wszystkich...(przynajmniej dla mnie ;))
Poszedłem rok temu po sezonie na zajęcia z akrobatyki. Po rozgrzewce trwającej 30 minut niestety musiałem trening zakończyć, ze względu na... mój błędnik, żołądek i samopoczucie :) Zanim odjechałem samochodem, jeszcze siedziałem 20 minut w aucie, tak fatalnie się czułem.. Jak się pewnie domyślacie, do dziś tam nie wróciłem :D

Jeżeli siłownia - to co głównie? Wiem, że całe ciało musi być dobrze wytrenowane, jednakże priorytetem jest..?
Znów wg. mnie mięśnie skośne brzucha, przedramię, ramiona i barki (wydaje mi się, że ważny też jest ich "flex" - mylę się?:)). Głównie chodzi tu o ruch ściągający rękę do biodra.

Jeżeli się mylę, bardzo proszę poprawcie mnie :)
Chętnie przeczytam wypowiedź jakiegoś zawodnika.

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 09:52

Maxx pisze:Jeżeli siłownia - to co głównie? Wiem, że całe ciało musi być dobrze wytrenowane, jednakże priorytetem jest..?
Znów wg. mnie mięśnie skośne brzucha, przedramię, ramiona i barki (wydaje mi się, że ważny też jest ich "flex" - mylę się?:)). Głównie chodzi tu o ruch ściągający rękę do biodra.



jak piszesz + MASA :idea:
w KAŻDYM sporcie freestylowym, od deskorolki, poprzez snowboard po kite
im mniejsza - w granicach rozsądku (około minimum 60 kg u dorosłego zawodnika) tym lepiej

jest po prostu lżej = łatwiej = szybciej się uwijać - mniejsze obciążenia / mniej kontuzji - ale i mniejsza moc niestety :naughty:

ktoś tu kiedyś wrzucił fajne zestawienie wagi zawodnikó PKRY + ustawienia desek i butów
ze dwóch chyba podchodzi pod 80 kg
reszta oscyluje w okolicach 70 kg

odkopiecie TO??

Jedi - to chyba Ty linkowałeś??

peace

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post07 wrz 2013, 10:19

Ziomek. pisze:ktoś tu kiedyś wrzucił fajne zestawienie wagi zawodnikó PKRY + ustawienia desek i butów
ze dwóch chyba podchodzi pod 80 kg
reszta oscyluje w okolicach 70 kg

odkopiecie TO??


Właśnie! też bym to z chęcią zobaczył!

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 10:20


Awatar użytkownika
Maxx
Posty: 333
Rejestracja: 14 sie 2011, 12:12
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Wrocław/Sopot
Postawił piwka: 30 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 10:23

Czyli wagowo stoję całkiem niezle ... :twisted:

Choć wzrostowo nie widzę równych, 192 cm...:(

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 10:33

Maxx pisze:Czyli wagowo stoję całkiem niezle ... :twisted:


..waga koreluje też mocno z wiekiem , zmężniejesz jeszcze :wink:

na tym zestawieniu można też zauważyć zależność MOCY pływania od WAGI

co jest dla mnie oczywiste

lekkie koty mogą się szybko uwijać - nie muszą tak mocno cisnąć krawędzi, ale też i ..nie dają fizycznie rady wygenerować takiego poweru jak nieco ciężsi..

zmasowani MUSZĄ wybić się mocniej - by mieć więcej czasu, bo i też nie dadzą rady uwinąć się tak szybko..

MOC i STYL jest mocno powiązana z MASĄ ciała zawodnika..

optymalnie jest ..zachować optimum :wink:

peace
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2013, 08:48 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 16:42

tutaj macie najlepsze przygotowanie do sezonu
-
phpBB [video]

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 16:44

Maxx pisze:trochę odświeżę temat :)

A mianowicie ciekawi mnie, jak zawodnicy freestyle przygotowują się do sezonu. Na pewno robią coś oprócz ogólnorozwojowych ćwiczeń.
Jak się przygotować, by nasz progres mógł być jeszcze szybszy?

Warto sobie zadać pytanie na początku, od czego progres na wodzie generalnie zależy, jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko nasze przygotowanie fizyczne.
Według mnie, najważniejsze, co tutaj jest nam potrzebne, to znajomość swojego ciała, "czucie" i kontrola naszych rąk, nóg, głowy.
Bardzo w tym pomagają zajęcia na batucie - ogólnie gimnastyka, akrobatyka - jednak to też niestety nie dla wszystkich...(przynajmniej dla mnie ;))
Poszedłem rok temu po sezonie na zajęcia z akrobatyki. Po rozgrzewce trwającej 30 minut niestety musiałem trening zakończyć, ze względu na... mój błędnik, żołądek i samopoczucie :) Zanim odjechałem samochodem, jeszcze siedziałem 20 minut w aucie, tak fatalnie się czułem.. Jak się pewnie domyślacie, do dziś tam nie wróciłem :D

Jeżeli siłownia - to co głównie? Wiem, że całe ciało musi być dobrze wytrenowane, jednakże priorytetem jest..?
Znów wg. mnie mięśnie skośne brzucha, przedramię, ramiona i barki (wydaje mi się, że ważny też jest ich "flex" - mylę się?:)). Głównie chodzi tu o ruch ściągający rękę do biodra.

Jeżeli się mylę, bardzo proszę poprawcie mnie :)
Chętnie przeczytam wypowiedź jakiegoś zawodnika.

pzdr

crossfit pod kazdy sport wodny = surf kite sup :thumbsup: albo tak jak wrzucilem video wyżej sporty walki
- parter wyrabia siłę w mięśniach (czyli judo zapasy,bjj), a stójka czyli boks itp - 100 % aerobów.
Nawet Kelly Slater ćwiczy tarczę bokserskie i właśnie bjj
pzdr

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post07 wrz 2013, 17:15

Ziomek. pisze:
Maxx pisze:Czyli wagowo stoję całkiem niezle ... :twisted:

na tym zestawieniu można też zauważyć (...)

ja tam nie wierzę do końca w statystykę. zobaczcie jaką rotację ma Aaron albo (jeszcze lepszy przykład) Christoph Tack. On jest wysoki, w ogóle niewysportowany, a kręci się w BJ7 sto na godzinę chyba, haha! Drugi dobry przykład to Jerrie van de Kopf- on ma chyba z 2m wzrostu a też sieka dobre BJ5 i inne tricki. Mi się zgadza na razie tylko jedna rzecz. Już chyba trzeba mieć przynajmniej te 65kg żeby wykrzesać jakiś power na wodzie. Dlatego małe dzieciaki nie są w stanie tak latać jak Jacobs (całe szczęście, heh). a no i co... widzę że amerykańce używają głównie 140 (+/-), a "kejterzy z pekry" mniejszych desek. A wagowo wcale nie są tacy chudziutcy jak KTOŚ mówił.

Moim zdaniem trzeba mieć wszystko dobrze poukładane w głowie, a dobre przygotowanie fizyczne, no cóż, nie przeszkadza. Ale dopiero jak się głębiej przemyśli temat można zacząć "układać" na wodzie.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 wrz 2013, 08:53

TrueKejner pisze: A wagowo wcale nie są tacy chudziutcy jak KTOŚ mówił.

.


..ja Tobie gadałem - ale jednak zdecydowana większość oscyluje w granicach 70 kg, a na filmach często wyglądają na dopakowanych kabanów..

peace


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości