Kos - dobre warunki do kita

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Niki
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2013, 01:26
 
Post12 mar 2013, 07:54

Witam,

pod koniec kwietnia (20.04-01.05 2013) wybieram się na wyspę Kos w celu wypoczynku, jak również uprawiania kitesufingu. W związku z tym chciałam zapytać, gdzie na tej wyspie są najlepsze warunki do uprawiania tego sportu? Słyszałam, że Mastichari, czy Marmari nie ma dobrych warunków bo są od północy zasłonięte przez wyspy i nie wijeje tam za dobrze. Palatani jest raczej dla rodzin nie znam jednak warunków dla kita, podobnie z Kardamena. Poprzednio pływałam w Maroko. Jednocześnie nie chciałabym aby to miejsce było na jakimś kompletnym "odludziu", ale zlokalizowane przy jakieś społeczności (restauracje, hotele itp.)

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post12 mar 2013, 12:05

kos w kwietniu - przewiduję 20 % szans na wiatr, ale jak już jedziesz to jedz do tigaki

tomi
Posty: 525
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:34
Deska: AIR E OLA
Latawiec: Neo
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 07:53

my byliśmy w Marmari miejscówka może być, fajny spocik jest w Kohilari (działa dobrze przy delikatnym pn-wsch) no i sa zachodnim krańcu wyspy jest spocik ala wave'owy nie pamiętam jak nazywa się to miejsce ale trafisz bez problemu prowadzi tam jedna droga, koniecznie wypożycz samochód

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 10:14

Tu masz wszystko dokładnie opisane:
viewtopic.php?f=7&t=24923&hilit=silesian+team&start=735

Jak dla mnie południe wyspy jest the best. Można też stacjonować w okolicach Mastichar, Marmari, Tigaki i pływać tam jak jest dobrze lub jeździć na południe do Kohilarii jak jest słabiej.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post13 mar 2013, 10:52

hej szed.
czytałam odegnaj twoje supestreszczenie o Kos, ale pytanko zero-jedynkowe: żeby przekonać kogoś, że kite is right:) to Kohilari czy Tigaki?
myślę o środku lata i wyjeździe z rodziną. dzięki za info.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 11:18

surfbabe pisze:hej szed.
czytałam odegnaj twoje supestreszczenie o Kos, ale pytanko zero-jedynkowe: żeby przekonać kogoś, że kite is right:) to Kohilari czy Tigaki?
myślę o środku lata i wyjeździe z rodziną. dzięki za info.

Jeśli taki wyjazd planujesz to ja bym wybrał Mastichari z kilku powodów:
- jesteś w środku wyspy i masz mniej więcej równe odległości zarówno na zachód wyspy (im dalej tym piękniej) gdzie masz jakby co Kohilari, jak i wschód wyspy gdybyście chcieli pozwiedzać miasto
- jest tam kameralnie, porcik, jakieś knajpki, fajny klimat
- w Mastichari jednak trochę lepiej wieje niż w Marmari i Tigaki
- jest kilka wypasionych hoteli i fajny spot na lewo od portu
- jest tam też jakaś szkółka nawet: http://www.kitesurfingkos.com/mastichari_map_e.html
Generalnie Tigaki mi się najmniej z tych wszystkich miejscówek podobało.
Natomiast jeśli Wam zależy na większej miejscowości, żeby wieczorem coś się działo i było więcej atrakcji i życia nocnego to jak najbardziej Kefalos, a raczej Kampos i ta cała zatoka południowa bo tam są wszystkie hotele zlokalizowane. Tyle, że tam się raczej nie pływa (chyba, że wiatr się odkręci co latem należy do rzadkości) więc i tak aby popływać będziesz musiała przejechać autem na drugą stronę do Kohilari.
Pzdr :hand:

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 11:29

tak wogole to powinienes swoja relacje umiescic w spotach bo tak to ciezko to znalezc, a calkiem sporo tam info jest :thumb:
ciekawi mnie jeszcze to slone jezioro.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2013, 12:00

march_in pisze:tak wogole to powinienes swoja relacje umiescic w spotach bo tak to ciezko to znalezc, a calkiem sporo tam info jest :thumb:
ciekawi mnie jeszcze to slone jezioro.

No muszę kiedyś zrobić porządek z tymi relazjami z wyjazdów..
To jezioro niech Cię lepiej nie ciekawi. Masakra jest i z pewnością nie do pływania (milion ptaków i ich odchody, śmierdzi, bagno itp..)

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 803
Rejestracja: 21 paź 2006, 09:08
Deska: Skim
Latawiec: Rebel
Lokalizacja: KiteTurawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 mar 2013, 18:42

Hej. w tym jeziorze slonym w pazdzierniku nie bylo w ogole wody, wiec to miejsce calkowicie odpada mimo ze na zdjeciach fajnie wyglada. Ja bylem to 100 % dni wietrznych zaliczylem na 9-10metrow. Polecam rowniez gorace zrodlo w morzu na drugim koncu wyspy a niedaleko spot na wave.
Kilka dni temu widzialem na jakiejs stronce bilety z katowic w 2 strony za 300zl.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2013, 19:10

Góral pisze:..Kilka dni temu widzialem na jakiejs stronce bilety z katowic w 2 strony za 300zl.

Tyle, że jeszcze jakieś 600 musisz doliczyć za torbę i sprzęt w obie strony :wink:

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 803
Rejestracja: 21 paź 2006, 09:08
Deska: Skim
Latawiec: Rebel
Lokalizacja: KiteTurawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 mar 2013, 09:18

szed pisze:
Góral pisze:..Kilka dni temu widzialem na jakiejs stronce bilety z katowic w 2 strony za 300zl.

Tyle, że jeszcze jakieś 600 musisz doliczyć za torbę i sprzęt w obie strony :wink:


Bylem tan 2 razy. Za pierwszym w obie strony za torbe nic nie doplacalem.
Ostatnim razem za torbe w tamta strone (duza, kilka kite, desek i caly staff) nic nie placilem. w drodze powrotnej 50euro.

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2013, 09:27

wczoraj były bilety po 98zł :shock:
poszły jak ciepłe bułki

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2013, 09:53

Góral,
ale przecież zależy czy leciałeś czarterem (gdzie sam b.często nie dopłacam) czy tanimi liniami np. RyanAir, o których tu piszemy. Raczej mało prawdopodobne abyś nie zapłacił w tym przypadku. Cennik jest ogólnie dostępny i tak jak piszę torba 20 kg = 120 zł w jedną stronę, sprzęt sportowy 20 kg = 240 zł. To już masz ok. 700 zł w obie strony za same graty (quiver można oczywiście na 2 os. policzyć).

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 803
Rejestracja: 21 paź 2006, 09:08
Deska: Skim
Latawiec: Rebel
Lokalizacja: KiteTurawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 mar 2013, 10:52

Fakt, za każdym razem był czarter.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2013, 16:09

Kos odwiedzone tygodniowy pobyt, pływanie 6 na 7 dni na rozmiarach 7,11,17 m, bardzo fajne miejsce,
Pływaliśmy głównie na spocie pomiędzy Tigaki, a Marmari ;-)
Wyjazd z Jovitravel, polecam ;-)
Obrazek


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości