Nobile SCHODZI NA PSY...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post12 maja 2013, 11:17

czekajcie, moment - od pewnego czasu, w tym wątku, pojawiło się stwierdzenie, że nie można zastosować innych finów niż KISS. Dlaczego?? Skoro można kupić i zamontować "normalne" finy G10 od Nobile?!
Kupiłem też ostatnio finy G10 Nobile (bo są fajne 35mm) i zamontowałem do deski innego producenta. Skoro można kupić finy Nobile G10 i założyć do deski Nobile, oraz skoro pasują one do innych desek to rozumiem, że finy innych producentów też pasują do desek Nobile z KISS (po odkręceniu podkładek).....

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2013, 22:28

Można. Zobacz str. 3 i 5 tego wątku. Jedynie zostają nadmiarowo 3 niepotrzebne otwory w desce przy każdym finie.
Chodzi o to, że w tych plastikowych finach SHIT System jest na stałe więc jeśli nie chcesz się z nimi mordować pilnikiem i kombinerkami to nie masz już możliwości użycia zwykłych śrub. Musisz zainwestować w inne, normalne finy.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2013, 22:34

Dzisiaj kolejny banan, dzięki temu shitowemu Nobilowi :thumbsup: :thumbsup:

seba76
Posty: 398
Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:16
Deska: Nobile NHP/50Fifthy
Latawiec: Cabrinha/North/Wainman
Lokalizacja: Ireland
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 02:52

szed pisze:Eska, lubię Cię ale nie spłycaj tematu i nie sprowadzaj go do bezpiecznego stwierdzenia 'ilu użytkowników tyle opinii'.
Fakty są takie, że:
- finy są o kant dupy rozbić
- nie dano użytkownikowi wyboru montażu na śruby
- musi kupić wszystko w komplecie
- pady i strapy pozostawiają wiele do życzenia
- produkuje się gorszy i tańszy osprzęt, a cena jest bez zmian
- gdy się chce coś co było jeszcze rok temu w standardzie to dzisiaj trzeba nie mało dopłacić
- blaty są (póki co) ok (grafikę pomijam)

Więc stwierdzenie 'Nobile schodzi na psy', w mojej naprawdę obiektywnej opinii, jest uzasadnione. Chciałbym aby deski Nobile za te pieniądze były od A do Z warte swojej ceny, a nie żebym musiał dokładać kolejne 8 stów aby poprawiać producenta. Tyle :hand:


(-: Faktem jest ze nikt nie zmusza Cie do Zakupu Desek Nobile - możesz wziąć na testy i podjąć decyzje - nic na siłę
Pływam na Nobile od 3 lat - i Uwielbiam te Deski a w szczególności NHP
- w tym roku finy są wykonane z innych materiałów czy to lepszy materiał nie wgłębiałem się w ten temat - to że nie ma możliwości montażu na stałe - dla mnie nie ma znaczenia - dużo jeżdżę i lubię wyjmowane finy - a system KISS jest dla mnie strzałem w 10tke.
- pady i strapy są b.dobrej jakości nie wspominając o wygodzie
- ceny są różne i można kupić deskę Nobile w dobrej cenie - jeżeli znasz źródło - i nie musisz kupować w komplecie (-:

Obiektywnie rzecz ujmując twoja opinia nie jest Uzasadniona - ale masz do niej Prawo :thumbsup:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 07:07

seba76 pisze:Obiektywnie rzecz ujmując twoja opinia nie jest Uzasadniona - ale masz do niej Prawo :thumbsup:

:shock: :shock: :shock: Nie, kompletnie nie uzasadniałem swojej opinii i nie poparłem jej twardymi dowodami, a wiele innych osób w PL i poza jej granicami, którzy podobnie to widzą, są przeze mnie opłacone :shock: :shock: :shock:
Przypomina mi ta wypowiedź post od Lulagogi :clap:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 maja 2013, 07:26

- pady i strapy są b.dobrej jakości nie wspominając o wygodzie


Widziałem te 2013 .... mam 2011 i sa one duuuuzo lepiej wykonane jakosciowo. 2013 sa takie jakies miekkie. Poza brakiem regulacji kata tym 2011 nic nie mozna zarzucic - baaardzo solidne. Zostawiam sprawe ich twardosci, bo to dosyc subiektywna sprawa.

Wydaje mi sie, ze faktycznie nobile szuka oszczednosci, niestety koszem jakosci. Deski nowe tez widzialem - te cale szczescie dalej maja super jakosc.

Obiektywnie rzecz ujmując twoja opinia nie jest Uzasadniona - ale masz do niej Prawo


Prawo to on ma, opinia jest subiektywna, ale chyba juz lepiej jej uzasadnic nie mogl .....

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post13 maja 2013, 09:21

50/50 z statecznikami 35 i strapami 2013 wszystkie sruby normalne(wkretarka jest najszybsza)szukam w tej desce wad i coraz bardziej mi się podoba.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 maja 2013, 09:24

A stateczniki z g10 czy nowego materialu ..... bo tych z g10 nikt sie nie czepia. Bo te sa bardzo solidne :thumb:

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 09:59

Podłączamy się do pytania o nowe finy . Czy się komuś "popsuly", nienaturalnie szybko zużyly, urwały z powodu kiss-mocowania?
Faktycznie-wykonanie(widoczne na zdjeciach) pozostawia sporo do życzenia. Wiadomo, że nie świadczy to ich funkcjonalności, ale jednak... Niesmak pozostaje. Wydaje mi się, z biznesowego punktu widzenia, że NOBILE doskonale zdaje sobie sprawę z problemu i w przyszłości będziemy mogli dokonywać wyboru przy zakupie, co skutecznie problem rozwiąże-kiss ma jednak swoich zwolenników, o czym tu chyba zapominamy :)
Będzie to tez pewnie atrakcyjnie opakowane dla klienta - skonfiguruj swoją deskę, czy cos w tym stylu.
Nie doszukiwalbym się na siłę złej woli i chęci oszczędzania za wszelką cenę - kosztem jakości sprzętu. Raczej widzę w tym chęć wprowadzenia zmian, wyróżnienia się na tle innych producentów, których deski jakościowo pewnie NOBILE dorównuja. (pisze pewnie, bo nie mam kompetencji-wyplywanych godzin, by to rzeczowo ocenic). Samych deckow pewnie nie da się bezustannie udoskonalać-po co zmieniać cos, co działa, cieszy się wysoką renoma etc, podejrzewam, że gdyby zmian nie było... Temat byłby NOBILE odcina kupony:)
Pzdr
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 16:59

Ziomek. pisze:podobno SlingShot "robi problemy" z reklamacją desek wake jeśli ..używana byłą pod innymi wiązaniami niż..SlingShot, wie ktoś?


jasne że wie, mieliśmy w zeszłym roku jedno jedyne zgłoszenie reklamacyjne na kilkadziesiąt sprzedanych desek i nie była to reklamacja związana z zamontowaniem konkurencyjnych butów, więc może nie dosłyszałeś dobrze nazwy firmy...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 17:26

Pablo pisze:jasne że wie, mieliśmy w zeszłym roku jedno jedyne zgłoszenie reklamacyjne na kilkadziesiąt sprzedanych desek i nie była to reklamacja związana z zamontowaniem konkurencyjnych butów, więc może nie dosłyszałeś dobrze nazwy firmy...



zdarza mi się mieć problemy ze słuchem, to prawda, od pływania, a przyznam, SPORO pływam :hand:
jednak nazwę firmy usłyszałem BARDZO wyraźnie :idea:
jako pracujący w tej branży, jestem dość wyczulony na sprawy gwarancyjno/reklamacyjne..

ale skoro w temacie, to gratuluję tylko jednej reklamowanej deski na kilkadziesiąt :thumb:
i zapytując dalej: JAK się potoczyło rozpatrzenie reklamacji? :wink: "pozytywnie"? (w sensie = pozytywnie dla klienta :hand: ?? )

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 17:31

dla przypomnienia Panowie Halo ... Panowie . Temat Nobile

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 17:45

wenzel pisze:dla przypomnienia Panowie Halo ... Panowie . Temat Nobile..


..SCHODZI NA PSY.. :idea:

więc.. nie offtopujemy przecież :hand:

:wink:

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2013, 18:04

przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać : Temat PSY
http://www.youtube.com/watch?v=QmEITFsnK2I
Ziomek. pisze:
wenzel pisze:dla przypomnienia Panowie Halo ... Panowie . Temat Nobile..


..SCHODZI NA PSY.. :idea:

więc.. nie offtopujemy przecież :hand:

:wink:

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post13 maja 2013, 18:49

Pablo pisze:
Ziomek. pisze:podobno SlingShot "robi problemy" z reklamacją desek wake jeśli ..używana byłą pod innymi wiązaniami niż..SlingShot, wie ktoś?


[...]może nie dosłyszałeś dobrze nazwy firmy...


zaraz, zaraz... gdzie ja to widziałem. O może tu:

sersciuch pisze:fakt jest napisane że
• Any problem resulting from misuse, abuse, impact (including sliders)

or neglect.


czyli wyrwane inserty raczej nie :idea:
ale jest też

• Board damage resulting from improper mounting of boots, the use of

incorrect mounting hardware, or the mounting of non-Slingshot

boots.


innymi słowy chyba nie do obejścia bo nawet jeśli miałeś buty slingshota to musiałeś je przykręcać autoryzowanym śrubokrętem

ps jest to całkiem niezły sposób na zwiększenie sprzedaży wiązań :doh:


cytat pochodzi z tego wątku: viewtopic.php?f=3&t=50145&start=30

no i widziałem to również Tu: http://ride.slingshotsports.com/Warrant ... lines-Wake

:roll:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości