Wypadek w Chałupach - koloś uderzył w pomost

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2013, 09:39

FilipN pisze:
apek pisze:Istotą tej dyskusji nie jest to jak mocno został poturbowany nieszczęśnik, ale żeby nie było kolejnego takie zdarzenia


i dlatego tak ważne jest to, żeby każdego początkującego czy średnio zaawansowanego uczyć, że gdy tylko przestaje panować nad sytuacją ma użyć zrywki! Niezwłocznie, bez zastanawiania się czy to na pewno już ten moment. Jak również, że gdy po użyciu zrywki latawiec nadal generuje moc, ma natychmiast, bez przemyśleń, zerwać leasha!!


..i to właśnie tłuczemy do głów :idea:
niezależenie ile i czego piszą przebierańcy na forum

jeśli tydzień temu w największych w tym roku falach, nasza wspólna znajoma nie zerwałaby się momentalnie, co było podstawowym i pierwszym zaleceniem po spadnięciu latawcem w otchłań fal, jestem pewien , że nie byłoby wesoło..

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2013, 09:55

apek pisze:
FilipN pisze:
i dlatego tak ważne jest to, żeby każdego początkującego czy średnio zaawansowanego uczyć, że gdy tylko przestaje panować nad sytuacją ma użyć zrywki! Niezwłocznie, bez zastanawiania się czy to na pewno już ten moment. Jak również, że gdy po użyciu zrywki latawiec nadal generuje moc, ma natychmiast, bez przemyśleń, zerwać leasha!!

No tutaj stanowczo się nie zgodzę.


..masz prawo :hand:
gwarantuję Ci, że , wraz z doświadczeniem, czego akurat Ci nie życzę, zobaczenia bliskiej osoby kiteloopojuącej bez kontroli już na leashu (np podpiętym do drugiego kółeczka, w BARDZO popularnym systemie "ślizgowym" ) - nie daj Bóg podpiętym zrywką w stronę baru :hand: - lub osobiście doświadczysz, że JEDNAK Twój niezawodny Naish RÓWNIEŻ się potrafi splątać - co akurat mogę zagwarantować, chyba , że Twój bar NIE MA linek W OGÓLE :hand: ..ale nie sądzę.. ma prawda??

ZMIENISZ ZDANIE..

..ale do tego jak widać potrzebujesz WŁASNYCH doświadczeń, na błędach innych widać nie masz ochoty się uczyć..

onzo pisze:Zakładając, że zawsze będzie czas na analizowanie czy nastąpił moment na zerwanie zrywki, tak naprawdę ryzykujemy życiem. Odpowiadam: nie, tego czasu nie będzie. .


.."analizatorom" a w zasadzie WSZYSTKIM polecam wziąć sobie te słowa do serca :idea:

peace

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:06

Apek ja Cię bardzo proszę nie zachowuj się jak burak i posłuchaj ludzi którzy mają dużo większe doświadczenie i praktykę niżeli Ty!

apek pisze:W systemie Naisha, nie ma się co zacinać


Skoro twierdzisz, iż w systemie naisha nie ma sie co zaciąć to świadczy tylko i wyłącznie o tym iż jesteś niedzielnym kiciarzem, który kilka razy w roku pompuje sprzęt i dalsz dyskusja nie ma sensu.

Powortu do zdrowia jak najszybszego dla poszkodowanego.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:12

Naish się potrafi splątać, ale nie zrywka leasha, która zawsze znajduję w miejscu podpięcia go trapezu i tylko wystarczy dobrze wybrać to miejsce.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lYCtgs#t=2
Tu wyjaśniają temat lepiej niż Wikipedii

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:28

Apek a widziales cos takiego jak leash plata sie o hak? i uwolnienie leasha nic nie da?
Za wszelką cene chcesz udowodnić że masz jedyną słuszną rację choć tak nie jest.
Poza tym uwolnienie leasha pod obciązeniem jak kajt kreci loopy a na plazy to dwie różne rzeczy, na filmikach instruktażowych wszystko zawsze pięknie wygląda, a rzeczywsitość sama zweryfikuję!
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, 12:30 przez PusieK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:30

PusieK pisze:Apek ja Cię bardzo proszę nie zachowuj się jak burak i posłuchaj ludzi którzy mają dużo większe doświadczenie i praktykę niżeli Ty!

apek pisze:W systemie Naisha, nie ma się co zacinać


Skoro twierdzisz, iż w systemie naisha nie ma sie co zaciąć to świadczy tylko i wyłącznie o tym iż jesteś niedzielnym kiciarzem, który kilka razy w roku pompuje sprzęt i dalsz dyskusja nie ma sensu.

Powortu do zdrowia jak najszybszego dla poszkodowanego.

Czytaj ze zrozumieniem, weź leasha Naisha i obejrzyj jego zrywkę, tam nie ma co się zaciąć. Zachowania nie be∂ę komentował, bo sam dałeś sobie świadectwo.

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:33

Czytam i widze system, czytam jeszcze raz i dalej widze system. Pomoże mi ktoś? Gdzie leash?

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:39

PusieK pisze:Czytam i widze system, czytam jeszcze raz i dalej widze system. Pomoże mi ktoś? Gdzie leash?

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lYCtgs#t=4
jeszcze raz tylko dla Ciebie filmik instruktażowy z Karoliną Winkowską w tle. Mimo wszystko obejrzyj. Ja wolę Karolinę
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, 12:47 przez apek, łącznie zmieniany 1 raz.

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post12 wrz 2013, 12:46

PusieK pisze:Apek a widziales cos takiego jak leash plata sie o hak? i uwolnienie leasha nic nie da?

Jak długo pływasz? Jak często pływasz? Odpowiesz?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post13 wrz 2013, 08:51

PusieK pisze:
PusieK pisze:Apek a widziales cos takiego jak leash plata sie o hak? i uwolnienie leasha nic nie da?

Jak długo pływasz? Jak często pływasz? Odpowiesz?

Pusiek czemu chcesz kolege prostowac :wink: . Zrywki sa zajebiste dla tego robia zrywki do zrywek :lol: .
Praktyka najlepiej weryfikuje .Z mojej wynika ze w zasadnych przypadkach czesto brakuje czasu a jak juz sie zdazy to czasem nie dziala bo cos.

phpBB [video]

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post13 wrz 2013, 09:17

Mój głos w tej dyskusji na temat bezpieczeństwa nie osamotniony. Nie rozumiem tych którzy tak wybrzydzają leasha, którego wszyscy i tak używają.
A irytuje mnie tylko brak troski o bezpieczeństwo innych.

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post13 wrz 2013, 10:28

Mój głos w tej dyskusji na temat bezpieczeństwa nie osamotniony. Nie rozumiem tych którzy tak wybrzydzają leasha, którego wszyscy i tak używają.
A irytuje mnie tylko brak troski o bezpieczeństwo innych.

Nie jest osamotniony, ale rzuca się w oczy tutaj podział na tych co już dużo wody z zatoki wypili i nie jeden raz w tarapatach byli i na tych z krótszym stażem. Oby Ci drudzy nie przekonali się kiedyś na własnej skórze, że startując latawiec przy trudnych warunkach, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i czas na reakcję jest minimalny. Poza tym nie ma niezawodnych systemów, obojętnie jakiej firmy.

pozdrawiam,
Szymon

PusieK
Posty: 480
Rejestracja: 10 cze 2007, 23:46
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post13 wrz 2013, 10:30

rolnik pisze:...

Zrywka zrywa zerwana zrywke i ma jeszcze zrywke? :D Na szkoleniu sie nudze.

Podsumowująć dla tych co po zatoce pływają :wink: :
Startujesz latawiec? Nie podpinaj lisza!
Lądujesz latawiec? Odepnij lisza wcześniej!
Pływasz lewo prawo? Podepnij lisza z przodu!

Szymon piwko dla Ciebie!

Drzejkop
Posty: 30
Rejestracja: 30 lip 2013, 14:26
Postawił piwka: 2 razy
 
Post13 wrz 2013, 10:39

Co mają w takim razie zrobić kabriniowcy? Startować od razu na odpalonej pierwszej zrywce? :roll:

premek
Posty: 201
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
 
Post13 wrz 2013, 10:40

Pusiek podaj przykłady podczas startu latawca oprócz pęknięcia linki co może pójść źle może to ułatwi dojście do jakiś wspólnych wniosków


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości