wywiad gospodarczy i detektywi - czyli kite&chill po polsku

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2013, 23:18

Kristoff pisze:...i pozamiatane w temacie.

Od przyszłego roku szpiedzy z US będą każdej szkółce wyliczali kursantogodziny. Z łodzi podwodnej. Od strony zatoki...


tej łodzi podwodnej co to z innego wątku na KF na mieć max 5KM silnik elektryczny? To przy ilości urzędasów nie wyda nawet na pompowanie powietrza pod powierzchnię wody ;)

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2013, 00:34

Ziomek. pisze:
stiv amoralny pisze:Do tego czego dotyczył donos, czyli organizowania przez nas wyjazdów szkoleniowych kite np. do Tajlandii, czy Wietnamu, nie jest taka licencja potrzebna. Z tego co się orientuję, nie ma też takiej licencji żadna ze znanych mi polskich szkół kite, no ale po pierwsze nie znam wszystkich szkół..


..źle się orientujesz :idea:

przykładowo --> http://turystyka.gov.pl/_p_81_s_82813.html

(data 2011 - bo od wtedy leci od nowa - po "cofnięciu" - spóźnienie się z gwarancjami ubezpieczeniowymi o kilka dni, które bywają kuriozalne do zdobycia..
i "elegancko" dla Urzędu - bo od nowa należy opłacić wniosek :wink:

nieco formalności, zachodu jak również pieniędzy (ubezpieczeń, zezwoleń, gwarancji :doh: etc) trzeba spełnić
jeśli jest się Organizatorem Turystyki


Teraz to już wiem że to TY, mam Cię :idea: .... Właśnie dlatego Darku napisałem że mogę się mylić, która szkoła posiada, a która nie posiada takiej licencji, bo choć Twoją znam doskonale, w sensie wiem gdzie jest baza i znam Ciebie dość dobrze, ale widzisz jakoś nidgy nie przyszło mi do głowy zasięgać informacji na Twój temat, tzn. jeśli chodzi o sprawy organizacyjne w firmie, bo np fejsa przeglądam chętnie:) Stąd wybacz moją niewiedzę. Tak gwoli ścisłości to Twoja licencja też nie daje ci umocowania do bycia organizatorem imprezy turystycznej do np. Tajlandii, czy Wietnamu, ale za to np. do Mielna już tak 8) 8) 8)

Ziomek. pisze:w dużym skrócie:

Imprezą Turystyczną jest oferta, gdzie conajmniej dwie usługi są spięte jedną ceną - wystarczy npo wyżywienie + zakwaterowanie, nie mówiąc o szkoleniu, wycieczkach etc
i nawet jeśli nie ma zmian pobytu, czy transportu w cenie - działalność podpada pod Ustawę o Usługach Turystycznych..

peace


Mam tego świadomość. Jest wszystko ok, choć np. słowo spięte jedną ceną może budzić zastrzeżenia, ale intencja jest zrozumiała.

pozdrawiam i bezpiecznego lotu :thumb:

stiv a

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2013, 09:52

stiv amoralny pisze:
Teraz to już wiem że to TY, mam Cię :idea: .... Właśnie dlatego Darku napisałem że mogę się mylić, która szkoła posiada, a która nie posiada takiej licencji, bo choć Twoją znam doskonale, w sensie wiem gdzie jest baza i znam Ciebie dość dobrze, ale widzisz jakoś nidgy nie przyszło mi do głowy zasięgać informacji na Twój temat, tzn. jeśli chodzi o sprawy organizacyjne w firmie, bo np fejsa przeglądam chętnie:) Stąd wybacz moją niewiedzę. Tak gwoli ścisłości to Twoja licencja też nie daje ci umocowania do bycia organizatorem imprezy turystycznej do np. Tajlandii, czy Wietnamu, ale za to np. do Mielna już tak 8) 8) 8)


..to jest kwestia głównie wysokości gwarancji ubezpieczeniowej - ta na kraje pozaeuropejskie kosztuje jak za zboże - już w dziesiątkach tysięcy pln rocznie :wink:
niezbędna jest np po to - by jeśli Organizator Turystyki np ogłosi upadłość lub ..zniknie w czasie trwania imprezy (co się przecież zdarzało :idea: ) klienci mieli za czyje pieniądze wrócić do domu..
nam nie jest to potrzebne - bo zawsze wykupujemy ofertę od wielkiego Touroperatora - typu : Exim czy Alfastar (np Egipt) lub jak w tej chwili trwjąca Brazylia (Arkefly)

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2013, 09:55

stiv amoralny pisze:Teraz to już wiem że to TY, mam Cię :idea:


..w życiu na nikogo donosu nie robiłem , nawet w przedszkolu - choć nie pamietam :wink:
mam nieco inną filozofię prowadzenia działalności - wolę się skupiać na swoim jednak :hand:

peace

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2013, 16:22

Ziomek. pisze:
stiv amoralny pisze:
Teraz to już wiem że to TY, mam Cię :idea: .... Właśnie dlatego Darku napisałem że mogę się mylić, która szkoła posiada, a która nie posiada takiej licencji, bo choć Twoją znam doskonale, w sensie wiem gdzie jest baza i znam Ciebie dość dobrze, ale widzisz jakoś nidgy nie przyszło mi do głowy zasięgać informacji na Twój temat, tzn. jeśli chodzi o sprawy organizacyjne w firmie, bo np fejsa przeglądam chętnie:) Stąd wybacz moją niewiedzę. Tak gwoli ścisłości to Twoja licencja też nie daje ci umocowania do bycia organizatorem imprezy turystycznej do np. Tajlandii, czy Wietnamu, ale za to np. do Mielna już tak 8) 8) 8)


..to jest kwestia głównie wysokości gwarancji ubezpieczeniowej - ta na kraje pozaeuropejskie kosztuje jak za zboże - już w dziesiątkach tysięcy pln rocznie :wink:
niezbędna jest np po to - by jeśli Organizator Turystyki np ogłosi upadłość lub ..zniknie w czasie trwania imprezy (co się przecież zdarzało :idea: ) klienci mieli za czyje pieniądze wrócić do domu..
nam nie jest to potrzebne - bo zawsze wykupujemy ofertę od wielkiego Touroperatora - typu : Exim czy Alfastar (np Egipt) lub jak w tej chwili trwjąca Brazylia (Arkefly)

peace


Dokładnie tak samo robimy my. Egipt to głównie Exim, Wezyr, Alfa, czy Itaka, bo wyjazdy na tak bliskie kierunki poza ofertą dużych toroperatorów raczej mijają się z celem, tzn. nie mają przełożenia ekonomicznego. Inaczej sprawa wygląda na destynacje bardzie egzotyczne. Tutaj mogą jednak być już spore różnice, a my chętnie dzielimy się doświadczeniem, najczęściej zresztą nic na tym nie zarabiając. W naszych ofertach często wskazujemy wręcz tylko miejsce zakwaterowania, bądź wybór linii lotniczych. Dziś prawie od wszystkiego można zresztą także się dodatkowo indywidualnie ubezpieczyć i taki wyjazd w niczym gorszy nie jest od kompletnej imprezy turystycznej. Zainteresowanym, przedstawiamy także oczywiście dostępne oferty touroperatorów. Oczywiście są droższe. Jak widać "tym spiętym" to bardzo przeszkadza, że dajemy też często możliwość dużo tańszej alternatywy i wyboru spędzenia urlopu w Tajalndii czy Wietnamie o 4-5 dni dłużej i pewnie ze 2000 pln taniej niż oferty touroperatorów w podobnym standardzie.

pozdrawiam

Marcin Stefański
KiteProTeam

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2013, 13:39

Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze tam nie ma jak to mówi autor chill out`u. :naughty:

Tak samo jak młody adept przyjeżdża na półwysep z ciężko zdobytym 1000 na kurs i się wkurza ze po przeczytaniu oferty trochę inaczej miało to wyglądać niż to co otrzymał. Na co szkółki dopowiadają "o co ci chodzi, to kitesurfing czyli chill out". Taka dygresja po przeczytaniu niektórych opinii o szkółkach :thumb:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

cron