SZTUCZNE SKRZELA ! Nanotechnologia zaczyna przynosić dobro:D

Dyskusje nie związane z profilem forum.
andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2014, 10:12

wenzel właśnie podrzucił mi niezły temat http://www.mt.com.pl/sztuczne-skrzela-m ... nurkowanie
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 11:57 przez andrzejwodejszo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2014, 10:52

:shock: No jak to nie sciema to kolejny krok to chyba wszczepy jak u Costnera w Waterworld :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 sty 2014, 11:38

andrzejwodejszo pisze:http://www.mt.com.pl/sztuczne-skrzela-moga-zmienic-nurkowanie

Ciekawa sprawa.
Ciekawe czy to sciema...
No i jak spowodowac, aby otwory mniejsze niz czasteczka wody nie zostaly zatamowane innymi czasteczkami?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2014, 11:53

nie mam pojęcia, ale wiem co potrafi np Grafen - tzn znam 0000000000000000,1% możliwości albo mniej, ale mimo wszystko nanotechnologia zmasakruje nasze podejście do przedmiotów, ich wytrzymałości, możliwości, żywotności, pojemności, rozciągliwości, widzialności i niezniszczalności :)
Oby to była prawda z tym patentem.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 sty 2014, 16:03

A koro jesteśmy przy nanotechnologii - to ja o nanowielorybie. (Bez skrzeli niestety)
W gazecie Fakt był felieton ze zdjęciami o wielorybie, który przypłynął Wisłą do Warszawy.
Były też zdjęcia i wypowiedzi świadków. Wieloryb dostał nawet imię Wacuś, czy coś w ten deseń.

Prawda to, czy fałsz?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post16 sty 2014, 18:44

mój sąsiad ma takie powiedzenie ...

szedłem drogą, na płocie pisało "dupa" więc pogłaskałem ... no i mi drzazga weszła;)
mandaro pisze:Prawda to, czy fałsz?

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2014, 01:55

A mój sąsiad siedzi przed telewizorem i koduje same Fakty.
Się tylko drapie w głowę. :)

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post17 sty 2014, 09:33

Ten artykuł to chyba dobry przykład co się dzieje, gdy ktoś coś przeczyta, mało zrozumie, a resztę sobie dopowie albo wymyśli.

Twórca tych "sztucznych skrzeli": Jeabyun Yeon - http://www.coroflot.com/jeabyun, to student PRODUCT DESIGNU, czyli zajmuje się bardziej wyglądem produktu niż jego działaniem.
Tutaj strona, na której pisze o swoim POMYŚLE: http://www.behance.net/gallery/TRTON/13434535

To nawet nie jest coś co jest w tej chwili w fazie realizacji, to tylko kawałek ładnie wyglądającego plastiku, parę rurek itp... pokazujące jak coś takiego mogłoby działać (ideę produktu) - moim zdaniem zresztą nietrafioną.

Skrzela u ryb do pracy potrzebują ciągłego przepływu wody - dlatego ryby wachlują skrzelami non stop - w tym urządzeniu brak wymuszonego przepływu wody - jedynym elementem zasilanym baterią jest "mikrokompresor", który służy do kompresowania tlenu już odebranego z wody. Nt. przepływu wody nie ma nic poza rysunkiem sugerującym, że woda miałaby wpływać z przodu tej "maski"
Obrazek
...A co w przypadku kiedy nurek nie porusza się, albo porusza zbyt wolno?

Sztuczne skrzela pewnie powstaną w przyszłości ale wątpię, żeby od razu w tak kompaktowej formie.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2014, 12:40

zapomnieliście też uwzględnić, że w skrzelach następuje zwykła dyfuzja, tlen jest przyjmowany praktycznie bezpośrednio przez krew. Tymczasem u człowieka, nie dość, że najpierw ten tlen musi dotrzeć do płuc, to jeszcze nie może być w postaci czystego tlenu tylko pod postacią mieszaniny gazów. Tak więc butla m.in: z azotem i tak potrzebna. Sensacja na fb wielka, ale pomysł przy takich założeniach nierealny moim zdaniem.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości